تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: چگونه درایور گرافیک سیستم را آپدیت کنید؟

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض چگونه درایور گرافیک سیستم را آپدیت کنید؟

سوالی که برای اکثر کاربران این مجموعه پیش می آید و متاسفانه تا کنون منبع مناسبی در جهت رفع این مشکل نبوده این است که چگونه درایور کارت گرافیک سیستم(پی سی ، لپ تاپ) خود را آپدیت کنیم.
    برای این منظور ابتدا باید مدل دقیق گرافیک سیستم خود را بدانیم!
    بطور مثال اگر نمی دانیم که کارت نصب شده بر روی سیستم ما از کدامیک از سه تولید کننده تراشه کارت گرافیکی است ابتدا با استفاده از یکی از نرم افزار های CPU-Z یا GPU-Z مدل تراشه گرافیکی را اعم از اینتل یا انویدیا یا AMD را مشخص می کنیم.
    سپس باید بدانیم که سیستم عامل پشتیبانی کننده از سخت افزار ما چیست؟
    مثلا اگر ما از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنیم باید بدانیم که کدام نسخه از ویندوز است مثلا ویندوز XP نسخه 32 بیت یا ویندوز 7 نسخه 64 بین و ....
    سپس به سایت سازنده سخت افزار مراجعه می کنید :
    در حال حاضر سه تولید کننده عمده تراشه های کارت گرافیک در دنیای سخت افزار شناخته می شوند.
    1-شرکت انویدیا که معرف حضور تمامی کاربران محترم می باشد و اگر کارت گرافیک شما تولید شده این شرکت باشد به راحتی با مراجعه به سایت اینترنتی این شرکت می توانید نسخه مورد نیاز درایور مورد نظر را دانلود کنید.
    2-شرکت AMD که پس از خرید سهام شرکت ATI محصولات این تولید کننده را با نام و برند خود تولید کرده است.
    3-شرکت اینتل که کمتر شناخته شده است و بیشتر به عرضه گرافیک های آنبرد می پردازد
    آدرس اینترنتی شرکت های مربوطه :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نکات مهم :
    - ممکن است که کارت گرافیک شما از نسخه خاصی از سیستم عامل پشتیبانی نکند در اینصورت پشتیبانی مورد نظر جهت سخت افزار شما وجود ندارد و نیازی به جستو جوی بیشتر نمی باشد و تنها می توانید با ازسال یک ایمیل به بخش پشتیبانی شرکت تولید کننده مشکل خود را مطرح نمایید ضمن اینکه احتمال پاسخ مثبت از طرف تولید کننده بسیار ضعیف می باشد مثلا کارت گرافیک FX5200 از انویدیا از سیستم عامل ویستا و 7 پشتیبانی نمی کند
    - ممکن است که شما بخواهید نسخه درایور گرافیکی را برای لپ تاپ دانلود کنید که باید توجه داشته باشید که این درایور با نسخه پی سی متمایز می باشد و در سایت پشتیبانی کننده متمایز است.
    - حتما به 32 بیت یا 64 بیت بودن سیستم عامل و هماهنگ بودن آن با درایور دقت نمایید.
    - ممکن است سایت یکی از تولید کنندگان تراشه های گرافیکی به علت پاره ای مسائل در دسترس هموطنان داخل کشور نباشد.
    - برندهای مختلف در نسخه درایور گرافیکی هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند مثلا asus hd 7870 از نظر درایور هیچ تفاوتی وباpowercolor hd7870 و .... ندارد
    Last edited by ess_1362; 20-01-2013 at 14:13.

2. 4 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام
    کارت گرافیک سیستم من (Desktop)
    NVIDIA GeForce 8400 SE هست امروز آپدیتش کردم برای ویندوز 7 البته 64 بیتی .
    اما از وقتی نرم آفزار آپدیت رو ریختم ویندوز دچار اختلال شده اگه یه فایل تصویری یا گاهی برنامه ی جدیدی باز میکنم صفحه ی ویندوز سیاه میشه فقط هم با ری ست برمیگرده گاهی هم وسط کار هنگ میکنه

با اینکه فایل آپدیت رو از سایت
    NVIDIA گرفتم چرا مشکل داره میشه راهنماییم کنید؟

ممنون!

در آغاز فعالیت ALAVI1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سلام به سایت انویدیا دسترسی ندارم سایت دیگه ای نیست که بشه از طریق اون درایومون رو اپدیت کنیم؟

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

چرا سایت که خیلی زیاد هست
    در بین سایت های بین المللی سات guru3d یکی از مطرح ترین سایت ها هست
    البته هستند بسیاری از سایت های فارسی زبان که درایور هی هر سه شرکت را در فضای خودشون دارند

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

با سلام

از نرم افزار Driver Magician هم میتونید برای شناسایی و گرفتن لینک دانلود کارت گرافیک یا بقیه قطعات از سایت سازنده کمک بگیرید.

داره خودمونی میشه غمزه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام به ناظر محترم ess-1362 شما به مشکلی که برای دوست عزیزvazzoha پیش امده جواب ندادی چون من هم همین مشکل رو دارم ضمن اینکه من با نصب video controller کارت گرافیکی gf 6200le سیستمم مشکل پیدا کردم لطفا راهنمایی عاجل فرمایید با سپاس بی پایان
    Last edited by غمزه; 29-04-2014 at 11:26.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

سلام
    اگه از طریق نرم افزار Nvidia Geforce Experience که مال خود کارت گرافیکه آپدیت کنم هیچ مشکلی پیش نمیاد؟
    خودش موقع اتصال به اینترنت اپدیت جدیدو نشون میده ولی هنوز تا حالا اپ نکردم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •