تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: آیا فن CPU من کار نمی کنه؟

آخر فروم باز mohsen_rkh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    35°44'48.02"N / 50°54'12.70"E

13 آیا فن CPU من کار نمی کنه؟

دوستان عزیز من یه لپ تاپ Acer 5742G دارم که موقع اجرای بازی های سنگین و نیمه سنگین داغ میکنه و خاموش میشه (تا به CPU آسیب نرسه). حدس زدم که فن CPU خراب باشه و CPU رو خنک نکنه و علت این خاموشی ها همین باشه. از برنامه ی Everest و SpeedFan و CPUID Hardware Monitor برای مشاهده سرعت چرخش فن ها استفاده کردم که ببینم فن سالمه یا نه ولی هیچ کدوم اصلاً فنی رو تشخیص ندادن! حالا با این تفاسیر فن CPU خرابه؟
    ضمناً خود لپ تاپ یه فن داره که از زیر مشخصه و اون کار می کنه.

آخر فروم باز hasanoooooooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

لپتاپ ها اکثرا یک فن دارن... و تو این برنامه ها هم سرعتشون قابل رویت نیست.. ولی شما دما رو در حالت معمولی ذکر کن ببینیم چند هست>؟ اگه در حالت معمولی بالای 55 بود ممکنه فن مشکل پیدا کرده باشه.... این خاموش شدن هم همونطور که خودت گفتی بخاطر گرماست... حتما زیرش کولپد بزار و اگه هم میتونی فنشو سرویس کن... باید فن از گرد و خاک تمیز بشه.... در زمانی هم که بای میکنی این برنامه hwmonitor رو باز بزار ببین بعد از 10 تا 15 دقیقه بازی دما به چند میرسه؟

3. این کاربر از hasanoooooooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه pasha-85's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

باید سینک فن رو تمیز کنید ..احتمال زیاد مشکل همینه و شاید پرز گرفته باشه

5. این کاربر از pasha-85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mohsen_rkh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    35°44'48.02"N / 50°54'12.70"E

پيش فرض

لپتاپ ها اکثرا یک فن دارن... و تو این برنامه ها هم سرعتشون قابل رویت نیست.. ولی شما دما رو در حالت معمولی ذکر کن ببینیم چند هست>؟ اگه در حالت معمولی بالای 55 بود ممکنه فن مشکل پیدا کرده باشه.... این خاموش شدن هم همونطور که خودت گفتی بخاطر گرماست... حتما زیرش کولپد بزار و اگه هم میتونی فنشو سرویس کن... باید فن از گرد و خاک تمیز بشه.... در زمانی هم که بای میکنی این برنامه hwmonitor رو باز بزار ببین بعد از 10 تا 15 دقیقه بازی دما به چند میرسه؟
    الان 45 دقیقه هست که لپ تاپ روشنه و فقط باهاش وبگردی کردم توی این مدت، الان دمای هسته 1، °53 و دمای هسته 2، °52 هست (بدون کول پد) و هر دو ماکسیممشون تا الان °57 بوده.
    برای بازی هم فکر نمی کنم بدون کول پد بتونه 15 دقیقه دوام بیاره و خاموش نشه ولی بعد از تست نتیجه اش رو میذارم.
    Last edited by mohsen_rkh; 18-01-2013 at 18:46.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad ahmadi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    'P30WORLD'

پيش فرض

دوست من سعی کن با لپ تاپ بازی نکنی همه ی اونایی که با لپ تاپ بازی میکنن به این عاقبت دچار میشن بعد از یه مدتی، سی پی یو به فنا میره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •