تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567
نمايش نتايج 61 به 68 از 68

نام تاپيک: انرژی هسته ای |مقالات|

آخر فروم باز Haj_Amoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    پادشاهی قدسی اخوت برحق

پيش فرض

با سلام من نخواستم یه تاپیک جدید بزنم گفتم همین جا می نویسم چرا دولت ژاپن از بمب هلیوم(اگه درست گفته باشم) واسه کاهش دمای منطقه آسیب زده نمیکنه؟ منظورم اینه که آیا واسه راکتور خطر بوجود میاد؟
    بمب هلیوم دیگه چیه؟!

اگه نباشه جاش خالی می مونه turokpooria's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیرون از زمین

پيش فرض

گفتم که نمیدونم بمب هلیوم بودنیتروژن بود یا چیزه دیگه ولی اینو میدونم که وقتی که کارخانه ی آمونیاک اهواز منفجر شده بود تا یک شعاعی رو منجمد کرده بود

کاربر فعال انجمن نجوم و اخترشناسی Soheil-Green's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    www.GreenOnline.ir

پيش فرض

گفتم که نمیدونم بمب هلیوم بودنیتروژن بود یا چیزه دیگه ولی اینو میدونم که وقتی که کارخانه ی آمونیاک اهواز منفجر شده بود تا یک شعاعی رو منجمد کرده بود
    آهان فکر کنم منظور شما نیتروژن مایع هست که همه چیز رو منجمد میکنه...

آخر فروم باز Haj_Amoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    پادشاهی قدسی اخوت برحق

پيش فرض

مقدار عظیم هلیوم لازم رو از کجا تهیه کنن + با چه هزینه‏ای مایع‏اش کنن + با چه انتقالش بدن + با چی بریزنش روی نیروگاه + ... !!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه turokpooria's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیرون از زمین

پيش فرض

مقدار عظیم هلیوم لازم رو از کجا تهیه کنن + با چه هزینه‏ای مایع‏اش کنن + با چه انتقالش بدن + با چی بریزنش روی نیروگاه + ... !!!

بنظر شما انجام دادن این کارها مفید تره یا خطر تشعشات و یا انفجار راکتور؟

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

نیترو÷ن مایع به هر چی بخوره فورا دمای اون رو پایین میاره.البته بهتر بگم منجمد می کنه.البته ساختنش یه کم سخته.ولی شما مطمئن باش اگه با این روش امکان پذیر بود حتما این کار رو می کردن.اونا خودشون بیشتر می دونن چه کاری مفید تره.کلا فکر نمی کنم نیترو÷ن مایع به تشعشعات کاری داشته باشه!حالا اگه انفجار بود یه چیزی.هنوز منفجر نشده که.اگه منظورتون خنک کردن راکتوره که باز به نیترو÷ن مایع ربطی نداره.کلا سیستم خنک کنندگی راکتور پیچیده هسا و به این راحتی ها نیست.الان فکر کنم از کربن استفاده می شه.چند ده سال پیش فکر کنم از اب استفاده می شد

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

بنظر شما انجام دادن این کارها مفید تره یا خطر تشعشات و یا انفجار راکتور؟
    عذر می خوام که بعد از چندین روز پاسخ می دم به سوال، ولی به هر حال،
    جدای از بحث اقتصادی این موضوع، مشکلات حمل و نقل، مشکل پمپاژ کردن مایع به داخل راکتور و همچنین مشکل نبود نیتروژن مایع کافی (با توجه به اینکه اینجا بحث چندین راکتور هست) در دسترس، و البته جدای از اینکه قطعا باید از فعل و انفعالات شیمیایی ممکن هم صرف نظر نکرد، یک بحث مهم این هست که استفاده از آب در خنک کردن راکتور در واقع رساندن دمای راکتور به یک دمای خاص هست، و هدف سرد کردن راکتور نیست، نیتروژن مایع راکتور را خنک نمی کند، بلکه در واقع راکتور را منجمد می کند، که خود این می تونه عواقب غیرقابل پیش بینی ایجاد کنه، مثال خیلی ساده و پیش پا افتاده ایجاد ترک در میله های حاوی سوخت اتمی هست که خود این می تونه منشا نشت مواد رادیواکتیو به بیرون از راکتور بشه.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت wonderboy2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

خواص نیروهای هسته ای:
    1- نیروهای هسته ای در فواصل کوتاهقویتر از نیروهای کولمبی هستند. چون نیروهای هسته ای می توانند بر دافعه کولمبی پروتون ها در هسته غلبه کند.
    2- نیروهای هسته ای در فواصل بلندی که در حدود 10-10m باشند به حدی ضعیف می شوند که می‌توان از آن‌ها صرف‌نظر کرد.
    3- بعضی ذرات تحت تأثیر نیرو‌های هسته ای قرار نمی‌گیرند. برای نمونه هیچ دلیلی از ساختار اتمی در دست نیست که نیرو‌ی هسته ای اثری بر روی الکترون داشته باشد.
    4- به نظر می‌رسد که نیروی نوکلئون نوکلئون تقریباً مستقل از نوع نوکلئون‌هاست.
    5- نیروی نوکلئون نوکلئون به موازی یا پاد موازی بودن اسپین نوکلئون‌ها بستگی دارد.
    6- نیروی نوکلئون نوکلئون شامل یک جمله دافعه نیز هست که نوکلئون ها را در فاصله معینی از یکدیگر نگه می‌دارد.
    7- نیروی نوکلئون نوکلئون دارای مؤلفه‌ی تانسوری یا غیر مرکزی است. این بخش از نیرو باعث ناپایستگی تکانه‌ی زاویه‌ای می‌شود. چون تکانه زاویه‌ای یکی از ثابت‌های حرکت در میدان نیروی مرکزی است.

---------- Post added at 12:53 PM ---------- Previous post was at 12:53 PM ----------

اشباع نیروهای هسته ای
    این نیروها ناشی از مطالعه چگالی ماده هسته ای است. با افزودن نوکلئون‌ها به هسته چگالی مرکزی آن تقریباً ثابت می‌ماند و این نشان می‌دهد که هر نوکلئون اضافه شده فقط نیروی همسایگان مجاورش را حس میکند از این لحاظ هسته مانند یک بلورعمل می کند که در آن هر اتم در درجه اول با نزدیک‌ترین همسایگانش برهم‌کنش می کند. اتم های اضافی بلور را بزرگ‌تر می کنند، اما چگالی آن را تغییر نمی دهند.

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •