تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 8 اولاول ... 2345678 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 75

نام تاپيک: مشکلی کاملا متفاوت در نصب ویندوز 7 در لپ تاپ

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

در واقع وقتی ازاون دی وی دی ها استفاده میکنید دارید لپ تاپ رو برمیگردونید به تنظیمات کارخونه.یعنی هاردتون کاملا فرمت میشه و ویندوز مجددا نصب میشه. معمولا در مواقعی که با چنین وضعیتی روبرو میشید یعنی حالتی که فایل هاتون رو از دست دادید پیشنهاد میشه که دیگه به هیچ وجه با سیستم ور نرید و کار بازیابی اطلاعات رو به یه متخصص واگذار کنین. در این حالت بالای 95 % اطلاعاتتون با اطمینان زیاد قابل برگشت هست. اگه نخواین سیستم رو به کسی بسپارید و اصرار داشته باشید که این کار رو خودتون انجام بدید امکان پذیره و لی احتمال دست یابی به اطلاعات در مقایسه با روش قبلی به شدت افت میکنه یعنی به کمتر از 30% !!!

ارسال شده از GT-I9100G با استفاده از تپاتالک 2
    اگر همچنان اصرار دارید خودتون کار بازیابی رو انجام بدید باید چند نکته اصلی رو بدونید:1-به هیچ عنوان به سیستم ور نرید.یعنی سعی نکنید اطلاعاتی روروش بریزید یا تغییری در اون بدید.مثلا سعی نکنین برنامه های مختلفی رو نصب کنید تا بتونین شانستونو امتحان کنید.هر گونه دستکاری غیر اصولی روی هارد مساوی است باکاهش شانس بازیابی اطلاعات!

2. 2 کاربر از bastami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

از همه دوستان خیلی ممنون 
    حالا من چطوری به صاحبش بگم لپ تاپت چی شده
    اخه پر پروِه و عکس و ...ایناست 
    ببخشید اما اگه بفهمه میکوشه منو 
    یه راهی بهم بگین که حداقل تقصیرش کم بیوفته گردن من

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

به نظرم شما از vaio care لپتاپ استفاده کردید که تنظیمات برگشته به حالت کارخونه ای، وقتی vaio care می خواد سیستم رو دیفالت کنه هشدار می ده که کل هارد قراره فرمت بشه و اطلاعات از بین میرن، شما باید قبل از هر اقدامی در هر مرحله تمام پیامهای سیستم رو به دقت می خوندی. به هر حال دیگه گذشته ، برای حالا، اول اینکه اصلا روی سیستم ویندوز نصب نکنید و هیچ فایلی نریزی، هر چند به دلیل restor ی که کردید احتمالا فایلهایی روی هارد شما ریخته شده، حالا شما دو راه دارید، یا هارد لپتاپ رو دربیارید و با تبدیل اون به هارد اکسترنال و وصلش به یه سیستم دیگه عملیات بازیابی رو انجام بدید که تبدیلهایی برای تبدیل هارد لپتاپ به هارد اکسترنال در بازار هست یا باید روی یه یه فلش ویندوز نصب کنی و با لپتاپت با اون ویندوز بیای بالا بعدش باید امتحان کنی ببینی از این طریق اگر یه هارد اکسترنال به سیستمت وصل کنی این ویندوزی که روی فلش نصب شده میشناسدش یا نه؟ اگر شناخت می تونی هارد لپتابت رو ریکاوری کنی و فایلهای ریکاوری شده رو بریزی روی هارد اکسترنال، اگر نشناخت از یه فلش 16 گیگ استفاده کن و چند گیگ چند گیگ فایلها رو ریکاوری کن و از هارد لپتاپ بریز روی فلشت و هر بار که پر شد جداش کن و فایلهای ریکاوری شده رو بریز روی یه سیستم دیگه.
    من خودم تا حالا روی فلش ویندوز نصب نکردم و نمی دونم این روش جواب میده یا نه و این ویندوز امکان نصب برنامه رو داره یا نه؟ و اینکه دقت کن که برای نصب ویندوز شاید لازم باشه تغییراتی در فلش داده بشه و ممکنه پارتیشنش تبدیل به primary بشه و به این ترتیب این احتمال هست که فلش آسیب ببینه. ولی شاید به ریسکش بیارزه.

به هر حال در این سایت نحوه نصب ویندوز 7 بر روی فلش آموزش داده شده:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای ریکاوری هم 2 تا از برنامه های بازیابی رو که دوستان در پستهای قبلی معرفی کردن، شاید لازم باشه چند تا برنامه دیگه رو هم امتحان کنید که با یه سرچ کوچیک در گوگل کلی برنامه پیدا میشه ولی شما سعی کنید به انجمنها برید تا بتونید با تجربه ی شخصی کسانی که با برنامه ها کار کردن آشنا بشید و قویترینهاشو استفاده کنید، من خودم یادمه یه سال پیش از GetDataBack استفاده کردم که خیلی از فایلهامو برگردوند ولی خوب ممکنه برنامه قویترش هم باشه (من هاردم فرمت نشده بود، به علت ضعف پاور اطلاعاتم کامل پریدن، ممکنه این برنامه برای هاردهای فرمت شده ضعیفتر یا قویتر از برنامه های معرفی شده توسط دوستان باشه) به هر حال این لینک دانلودشه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آخر این نکته رو اضافه کنم که شاید قبل از همه این کارها بهتر باشه ببرید به یه متخصص نشونش بدید، شاید اصلا نیازی به هیچکدوم از این کارها نباشه و هارد فرمت نشده باشه و یه اشکال نرم افزاری باشه، ولی حتما وقتی داره چکش می کنه بالا سرش باشید یه وقت نیاد اشتباها ویندوز بک آپ vaio care رو نصب کنه، همون جا بهش اطلاع بدید که جریان از چه قراره و اینکه با ویندوز بوت یا ابزارهایی که در اختیار داره بدون دست زدن یا ریختن فایل به هارد سیستم رو چک کنه.

به هر حال ان شاءالله که درست میشه.
    Last edited by Pedram_IR; 15-01-2013 at 09:36.

5. این کاربر از Pedram_IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Hosseinsh22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سلام من الان ی عکس میگیرم از اونجایی که درایور هاتون نیست باید شما اون هارو بسازید ... شما اول اون دوتا درایور هارو میسازی بعد با ی نرم افزار ریکاوری خوب بر میگردونی !!

7. این کاربر از Hosseinsh22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام من الان ی عکس میگیرم از اونجایی که درایور هاتون نیست باید شما اون هارو بسازید ... شما اول اون دوتا درایور هارو میسازی بعد با ی نرم افزار ریکاوری خوب بر میگردونی !!

تا اینجا گفتیم که نباید به سیستم دست بزنید. چرا؟ چون هر واحد ذخیره اطلاعات روی هارد کلاستر نام داره که اطلاعات به صورت صفر و یک روی اون ها ذخیره میشند. وقتی شما چیزی رو در سیستم ذخیره می کنید. هاردتون به دنبال نزدیک ترین کلاستر خالی می گرده تا محتویات فایل شما رو روش ذخیره کنه. وقتی شما فایلی رو پاک می کنید یا هاردتون رو فرمت می کنید. هاردتون حقیقتا اون رو از روی کلاستر ها حذف نمی کنه بلکه اصطلاحا کلاسترهای حاوی اطلاعات مورد نظرتون رو مارک دار یا ستاره دار میکنه. همچنین وقتی هاردتون رو فرمت می کنید کل کلاسترهای هارد مارک دار می شن و برای بازیابی اطلاعات کافیه که مارک از روی کلاسترها برداشته بشن. دقت کنین که هارد کلاسترهای مارک دار رو خالی فرض میکنه و اگر شما اقدام به ذخیره سازی اطلاعات روی هاردتون بکنین به طور تصادفی مکنه روی چندتا از کلاسترهای مارک دار یا خالی موجود ریخته بشن. اینکه میگیم دست به سیستم نزنید برای همینه. اگر مایلید اطلاعات تون رو با احتمال بالای 90 درصد بازیابی کنید توصیه اکید بنده این است که در اسرع وقت سیستم رو به دست یک متخصص بازیابی اطلاعات بسپرید. اونها بدون اینکه کاری به هارد و سیستم تون داشته باشند با استفاده از یه سیستم دیگه و ارتباط اون با هارد معیوب شما اطلاعات رو بازیابی خواهند کرد. اما اگر به هر حال مبتدی هستید و اصرار دارید که خودتون این کار رو انجام بدید ادامه مطلب رو بخونین. این توضیحات با این پیش فرض که شما مبتدی هستید و نمی تونید از روش های پیچیده برای ارتباط دو هارد و استفاده از دستورات پیچیده استفاده کنین ارائه می شن. از بدترین حالت ممکن شروع میکنم و اونم وقتیه که شما هارد رو فرمت کردین و ویندوز و تمامی اطلاعات رو بردین رو هوا! برای شروع باید مجددا ویندوز جدید رو نصب کنین. پست های قبلی رو که می خوندم متوجه شدم که شما حسابی خرابکاری کردین. اولا ویندوز جدید رو نصب کردین که برای شما چاره دیگری وجود نداشت. ثانیا اقدام به بازیابی پارتیشن ها کردین که هیچ لزومی نداشت و با این کار با تغییر در محدوده و فرمت پارتیشن ها احتمالا آسیب جدی به کلاستر های حاوی اطلاعات که مارک دار شده بودند زدید. حالا مراحلی رو که می گم به دقت بخونین و اگر باز هم اصرار داشتین که به جای تحویل دادن سیستم تون به یک متخصص باز هم خودتون کار رو انجام بدید اقدام کنین. اولا دقت کنین که بعد از کارهایی که روی پارتیشن ها انجام دادید آیا فرمت پارتیشن رو تغییر دادین یا نه. فرمت های استاندارد برای پارتیشن اینا هستند: fat,fat32,ntfs,… باید از نوع پارتیشن هاردتون قبل از فرمت اطلاع داشته باشین. معمولا فرمت پارتیشن برای ویندوز ایکس پی و بالاتر به طور پیش فرض ntfs  هست. در قدم اول توصیه می کنم قبل از هر اقدامی از این بابت مطمئن بشید که فرمت پارتیشن قبل و بعد از کارهایی که انجام دادین یکسان باشه. متاسفانه اگر فرمت پارتیشن رو تغییر داده باشین به هیچ عنوان امکان بازیابی اطلاعات حتی یک بیت هم وجود نداره!!!! حتی یک متخصص هم نمی تونه ادعا کنه که اطلاعات یک پارتیشن تغییر فرمت داده شده رو می تونه بازیابی کنه. این به خاطر از بین رفتن تمامی صفر و یک ها و مارک های کلاستر های هارد بر اثر تغییر فرمت پارتیشن هست. اگر فرمت پارتیشن رو تغییر دادین با شجاعت به دوستتون بگید و خیال خودتون رو راحت کنید. امیدوارم دوستی شما اونقدر متحکم باشه که دوستتون شجاعت شما رو بپذیره. حالا اگر خوشبختانه فرمت پارتیشن تغییرنکرده باشه جای امید هست. با یه سیستم دیگه تو اینترنت سرچ کنین: ntfs یا fat یا fat32 یا هر فرمت دیگه ای که الان نشون دهنده فرمت پارتیشنتون هست. برای اطلاع از فرمت پارتیشنتون روی مای کامپیوتر، درایو مورد نظرتون کلیک راست کنین و آخرین گزینه یعنی properties رو انتخاب کنین زیر عنوان نام درایوتون می تونین فرمت پارتیشنتون رو ببینین. فرض کنین فرمت پارتیشن ntfs هست. به سادگی ntfs رو گوگل کنین. لیستی از سایتها میان که انواع و اقسام نرم افزارهای مخصوص ریکاوری ntfs رو دارن پیشنهاد من [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . که نرم افزار رسمی بازیابی اطلاعات با فرمت ntfs رو ارائه میده . کار با اون راحته ولی ریسکش برای شما اینه که باید بعد از دانلود اونو روی هاردتون کپی کنید که خطر قرار گیری اون روی برخی کلاسترهای اطلاعات از دست رفته رو داره (که البته با توجه به اینکه شما قبلا مجبور شدید ویندوز رو نصی کنین و احتمالا زحمت خرابی تعداد بسیار زیادی از کلاستر ها رو قبلا ویندوز براتون انجام داده، کپی و نصب این برنامه روی هاردتون که حجم بسیار کمی داره در مقایسه با ویندوز بسیار ناچیزه!) کار با برنامه ساده است. برنامه رو باز می کنین و بدون هیچ گونه تنظیمات خاصی جست و جو رو انجام  میدید و برنامه شروع به  جست و جوی عمیق و دقیق روی تک تک کلاستر های هاردتون میکنه تا کلاسترهای مارک دار رو یکی یکی پیدا کنه و کلاسترهای مرتبط با هم رو به هم وصل کنه. این کار ممکنه از 4-5 ساعت تا حتی یکی دو شبانه روز! طول بکشه پس باید صبر کنین. لپ  تاپ رو به برق وصل کنین تا در حین انجام کار  باتری تموم نشه و باتری رو هم قبل از شروع به کار کاملا شارژ کنین تا در صورت قطع برق باتری پر داشته باشین. شانس بیارین در صورت قطع برق قبل از خالی شدن باتری برق دوباره بیاد!!!! حالا بشینید و کار برنامه رو تماشا کنین. بعد از اتمام کار برنامه لیستی از فایل هایی رو که پیدا کرده به شما نشون می ده که وضعیت سلامت اون رو با درصد و رنگ (احتمالا فایل های سالم با سبز، فایل های با احتمال بازیابی موفق با زرد و فایل های خراب و عدم امکان بازیابی رو با قرمز براتون نشان خواهد داد. شما بدون توجه به این اطلاعات همه فایل های یافت شده رو تیک بزنید و محل بازیابی اونا رو مشخص کنین. می تونین برای ذخیره فایل ها یه پارتیشن دیگه که نیازی بهش ندارید رو انتخاب کنین. در هر حال نمیتونین همون پارتیشنی رو که در حال بازیابی اطلاعاتش  هستید رو برای ذخیره انتخاب کنین. پیشنهاد من استفاده از هارد جانبی یا هارد اکسترنال با ظرفیت بالا هست. اگر دارید که هیچ اگر ندارید حتما یه دونه بخرید که امروزه از اوجب واجبات هست مارکش خیلی فرق نمی کنه وسترن دیجیتال یا ای دیتا یا... . پس از اتخاب محل ذخیره سازی به سرعت کار بازیابی اطلاعات انجام می شه و هر فایل در هر پوشه ای که قرار داشته برگردونده میشه. همین کار رو می تونین برای انواع دیگر فرمت های پارتیشن انجام بدید. توصیه اکید من اینه که سراغ نرم افزار های رایج که توسط کمپانی ها و افراد متفرقه ساخته می شن و بدون توجه به نوع پارتیشن این کار رو انجام می دن نرید که جز ضرر و پشیمانی و احتمال آسیب بیشتر به اطلاعات فایده ای ندارن. پس حتما از برنامه هایی استفاده کنین که با توجه به سرچ فرمت مورد نظرتون در اینترنت پیدا میکنید و مخصوص بازیابی اطلاعات از فرمت مورد نظر هستن. همین اتفاق چند سال پیش برای لپ تاپ خودم رخ داد که با طی همین مراحل تونستم 97% اطلاعاتم رو برگردونم. فکرشو بکنین عکسا و فیلم های نامزدی، عروسی، فارغ التحصیلی خانمم و... رو از دست داده بودم. یک هفته تمام لپ تاپ رو روشن نکردم تا مقدمات کار رو فراهم کنم و تو این مدت  از استرس مردم و زنده شدم!!!! و هر وقت خانمم سراغ لپ تاپ  رو می گرفت و تیکه متلک می انداخت که خیلی وقته باهاش  کار نمی کنی ژست خانواده دوستی می گرفتم که اونو طلاق دادم  و بوسیدمو گذاشتمش کنار!!! می خوام یه مدت سراغش نرم وبه خانواده برسم!!!! نمی دونید وقتی موفق شدم اطلاعاتم روکه عکسا و فیلم هاش برای خانمم حیاتی بود و در اطمینان داشتم که اگر بفهمه چه بلایی سرشون آوردم و نمیتونستم برشون گردونم چه جنجالی به پا میشد!!! کم کمش و دستکم از بابت قتل خودم به وسیله خانم بوسیله کارد آشپزخونه وقتی خواب باشم مطمئن بودم!!! تمام بچه های محل کار رو شیرینی دادم و فی المجلس رفتم یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال 1 ترابایتی خریدم و 50 تا دی وی دی و فورا تمام اطلاعات رو هم روی دی وی دی و هم روی هارد اکسترنال ذخیره کردم و توی گاو صندوق گذاشتم!!! از اون موقع به بعد هم هر چیز جدیدی رو روی هارد اکسترنال می ذارم و بسته به اهمیتش روی دی وی دی هم کپی می کنم. مایدوارم بتونید با راهنمایی های داده شده بتونید حداکثر اطلاعات رو برگردونید. باز هم توصیه اکید من مراجعه به متخصص بازیابی است.

9. این کاربر از bastami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

داداش داستان نوشتی من هم همین مشکل رو داشتم رفتم پارتیشن رو ساختم که فضای از بین رفته بعد با ی نرم افزار ریکاوری برگردوندم فط تو اون درایو ها نباید فایلی ریخته بشه همین !

11. این کاربر از Hosseinsh22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

داداش داستان نوشتی من هم همین مشکل رو داشتم رفتم پارتیشن رو ساختم که فضای از بین رفته بعد با ی نرم افزار ریکاوری برگردوندم فط تو اون درایو ها نباید فایلی ریخته بشه همین !
    اوله تغییر در پارتیشن ها به اندازه ریختن فایل مضره. ثانیا برنامه با برنامه فرق میکنه get data back ya file recovry کجا ntfs recovry کجا!مسلما ntfs recovery بهتره. اصولا کار بازیابی اطلاعات باید با توجه به فرمت پارتیشن انجام بشه تا بهترین نتیجه رو بگیرین

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

من با برنامه Active@ File ReCovery که فعلا جا نیوفتاده بک دادم هیچ کدوم از فایل هامو هم از دست ندادم !!

14. این کاربر از Hosseinsh22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

دوستان من سیستم رو دستکاری نکردم همش همونطوری مونده  پارتیشن هارو ریکاوری کردم اما نزدم که برگرده و اطلاعات از دست بره
    یعنی با نتیجه گیری حرفای دوستان به این میرسم که

1-قابلیت بازگشت تا 90درصد فایل ها امکان پذیره

2-باید ببرم بدم به یک متخصص اینکار(راستش شهر ما کوچیکه امکاناته انچنانی نداره زنگ زدم یکی از خبره ترین مهندسای شهرمون بهم گفت از دستم برنمیاد باید بفرستی تهران

3-اونطوری که دوستان دارن میگن کار زیاد سختی هم نیست اطلاعات رو هم دستکاری نکردم که نیاد

4-و تا جای که فهمیدم حتما باید بریزم رو یه هارد دیگه (واقعیتش هارد اکسترنال ندارم اما لپ تاپ دیگه و کامپیوتری دیگه ای هم دارم ایا میشه هارد به هارد کرد و واسه هارد به هارد چی لازمه فقط کابلش نیازه یا چی 

5-ایا واسه ریکاوری کردن حتما باید پارتیشن بندی کنم یا نه نمیخواد 

از بوت باید سیستم رو بالا بیارم بعد ریکاوری کنم بعد بریزم یه هارد دیگه درسته

دوستان واقعیتش میخواستم بدم بهش بزار ببره میبره یه جای بعد می فهمه جی شده قیامت میشه 

اخه اطلاعات بسیار مهمی داره تصمیم گرفتم بهش بگم و خودم با کمک شما درستش کنم ممنون میشم دوستان هم کمکم کنن از همه ممنون 

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

خب شما اگه اون پارتیشن هارو ندارین اول از اون روش که من عکس هست گذاشتم !! ی پارتیشن رو بسازید و این نرم افزار که دوستان معرفی میکنن یا من معرفی کردم رو دانلود کنید و نصب کنید حالا ریکاوردی کنید و در فلشی چیزی بک بدید

17. این کاربر از Hosseinsh22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •