تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره )

پروفشنال a6543210's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیژن یورد

9 زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره )

سلام دوستان
    موندم خودم کدوم مغازه ور بزنم؟ کافینت یا فروش تزئینات منزل؟
    راستش حدودا یه 10 تومنی می تونم وام بگیرم با برجی 200 تومن هزینه پرداخت وام... بدون سوده(مال این قرعه کشی های محله ای هست)

اول کافینتو می گم:
    خودم دارم حساب می کنم بخوام کافینت بزنم با حد اقل 7 تا سیستم حدودا هر سیستمم 1 تومن در نظر بگیرم با کارای جواز گرفتن و پارتیشن بندی مغازه و شبکه و ... حدودا همین 10 تومن در می یاد.
    مغازه هم تو یه جای خوب و پر رفت آمدی باشه حدودا باید برجی 1.200 کرایه بدم. تازه یه منشی هم باید بگیرم که برجی 300 حد اقل پول بدم بهش (تنهایی نمی تونم جواب کارارو بدم) . از یه طرفم تو شهر ما به کافینت خیلی گیر می دن بوقا...! باید دوربین مدار بسته هم بزارم . تفکیک جنسیت هم داره و باید کافینت مردانه بگیرم.
    حالا به نظرتون من می تونم برجی 2.600 در بیارم که مثلا( با این هزینه ها 1200+300+250 هزینه ایاب و ذهاب+200 + 200 وام= 1.950 ) برجی برام 750 بیفته؟ یا امکانش ظعیفه این طور سود داشته باشه؟

حالا مغازه تزئینات:

یه آشنایی که چند روز پیش از مسافرت بر می گشت و سوغات تزئینی همون شهرو گرفته بود می گفت می ری از سمت شیراز و اصفهان با این 10 تومن جنس می گیری! اونجا با قیمت اینجا 50 درصد ارزون تره... طرف بهت با 10 میلیون حدودا 20 میلیون جنس می ده به صورت قسطی .... بعد می یاری اینجا می فروشی...
    نظر خودم اینه برم یه مغازه تو یکی از شهر های اطراف خودمون که کرایه هاش کمتره اجاره کنم.اینجا مثلا مغازه وسط شهر 2 تومن ماهی کرایس ولی تو شهر کوچیک کرایه 1 تومن هم پیدا می شه. خودم می گم برم اونجا بروشم جنسامو...(این شهر یه ساعت با ما فاصله داره و اطرافش روستاهای زیادیه که می یان این شهر کوچیک برا خرید. لباس فروشی زیاد داره به خاطر همین سمتش نمی رم.می گم شاید برا جهزیه و ... فروش خوب باشه)

ممنون می شم دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنند

ممنونم

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیژن یورد

پيش فرض

دوستان کسی نمی تونه کمکی کنه؟
    امروز رفتم اون شهر نزدیکی که می گفتم.کرایه مغازه ها حدودا برجی 1.5 ملیلیون می افته. مسیر رفت و امد هم خوب بود... شهرش یه شهر در حال پیشرفت است.بد نبود...
    به نظرتون فروش خواهد داشت؟ دوستان کسی فروشنده این نوع محصولات نیست؟
    Last edited by a6543210; 12-04-2014 at 18:27.

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

من 2 روزه دارم فکر میکنم که چه جوابی به شما بدم

در مورد کافی نت که من اصلا اطلاعی ندارم
    ولی در مورد اجناس تزئینی

به نظر من اگر اولین بار هست که میخواهید مغازه بزنید و قبلا تجربه ی فروش نداشتید اینجوری دارید سنگ خیلی بزرگی برمیدارید
    من نمیدانم منظور اون دوستتان از اجناس تزینی چه بوده ولی تا جایی که من میدانم بیشتر شهرستان ها اجناس تزئینی وارداتی(چینی) را از تهران خریداری میکنند
    حالا فرضا که اون دوست شما درست گفته باشد...ایا به فردی مثل شما که تا به حال سابقه ی خریدی نداشته قسطی جنس میدهند؟
    ایا در این مورد پرس و جو کرده اید؟ایا کلیه اجناس رو از نزدیک دیدید؟ایا با فروشنده ها صحبت کرده اید که ببینید ایا دوست شما راست گفته یانه؟

از طرفی شما ماهی 1.5 میخواهید اجاره بپردازید
    فرضا که سود شما هم 50 درصد باشد(که البته در این صورت باید قیمت جنس پایین مغازه ی شما جای خوب شهر باشد تا بتوانید چنین سودی بگیرید)
    حالا فرضا 50 درصد
    برای ماهی 1.5 شما باید 3 میلیون در ماه فروش کنید که 1.5 پول جنس هست و 1.5 هم اجاره مغازه
    هزینه ی اب و برق و رفت و امد... و همچنین یه چیزی که برای خودتان بماند
    میشود حداقل ماهی 4 میلیون فروش

و تجربه ثابت کرده که با 20 تومان سرمایه نمیشه ماهی 4 تومان فروش داشت اون هم توی یک شهرستان در حال پیش رفت اون هم جنس تزیینی!
    تازه اخرش میخواد ماهی 700 تومان توی جیب شما بماند
    در اخر سال هم حدود 1.5 تا 2 میلیون باید مالیات بپردازید

به نظر من و با معادلات من این کار جور در نمیاد

4. 3 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه **EHSAN**'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

من درمورد هیچ یک از اینا نظر خاصی ندارم چون اگه بلد نباشی به هیچ وجه سود نداره .
    اما ی کاری که همیشه سود داشته و برادر خودمم همین کار و داره .
    زدن ی کافه ای .
    این بهترین راهه .دخترا و پسرا همیشه اینجور جاها قرار می زارن برا همینم اگه جایی که مغازه میگیری پر رفت و امد باشه مطمعن باش کارت میگیره این مشاوره رو با %99 تضمین بهت میدم و اون ی درصد بخاطره نادونی . ک یوقت بلد نباشی
    این نظرارو به افراد خیلی کمی میدم تو هم چون می خوای کارت پر درامد باشه بهت این نظر و دادم حالا بازم با توعه.
    و اما در مورد مزایای کافی نتی :
    اول اینکه دیه هر کسی که میبینی کامپیوتر داره و خیلی افراد کمی میان تا تو کافینت کارشونو انجام بدن برا همینم فکر نمی کنم کارت بگیره .
    دوم اینکه کافی نتی خیلی زیاد شده پس برای اینکه بخوای یه مغازه پر درامد داشته باشی باید خیلی به مغازت برسی و تبلیغ های زیادی بکنی که این کاره مشکلیه و پول لازم داره .
    اما در مورد وسایل تزئیناتی :
    وسایل تزئیناتی خوبه و فروش بالایی داره . اما تنها مشکلی ک داره اینه که باید تو این کار زرنگ باشی .
    این روزا مردم برای خریدن ی وسایل اینقدر چونه میزنن تا اونجایی که دیه نخوان پول بدن به نظر من زدن همچین مغازه ای برای کسی که تازه وارده اشتباهه .
    این نظره من بود .
    خواستی سوال بپرس جواب میدم

6. 3 کاربر از **EHSAN** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیژن یورد

پيش فرض

سلام
    ممنونم دوستان بابت پاسختون
    امروز رفتم برا مجوز کافینت سوال کنم ...
    ببخشیدا ... ولی این بوقا شرایطی آوردن که آدم از زدن مغازه بی خیال می شه!
    رفتم می گن باید 30 سالت تمام بشه!
    تازه دوربین مداربسته هم باید مغازه بزاری و هویت قانونی که خلاف نباشی هم اثبات بشه و از یه طرفم می گن تفکیک جنسیت هم باید بکنی و ... یه اوضاعیه!
    کافینت هم به نظرم نمی تونه چندان مناسب باشه مثلا مغازه برجی 800 هم پیدا کنم بازم فکر می کنم به صرفه نباشه! به قول عزیزمون دیگه همه تو خونشون adsl دارن! خودم رفتم کافینت های اطراف شهر رو نگاه انداختم دیدم مثل قبلنا که مشتری می ریخت تو مغازه ها دیگه نیست!
    با اینکه این روزا مخصوص ثبت یارانست ولی زیاد آدم نیست تو کافینت!!!

در مورد وسایل تزئینی و کادویی هم بگم که... چیزی که الان با خودم می گم اینه که الان با این وضعیت اقتصادی مردم قدرت خرید مردم برا چیزهای عادی مثل هم خوراک عادی هم کم شده تا برسه به اینکه بیان پول اضافی بدن برا خونشون تزئینات بگیرن!
    واقعا هم همینطوره... به خاطر همین یکم از طرف فروش تزئینات بی خیال شدم. از یه طرفم به قول دوستان دارم با صفر شروع می کنم غیر ممکنه برجی 4 تومن سود کنم که هم بتونم 1.5 کرایه بدم و قسط بانک بدم و پول مالیت سالانه و ....

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان عزیز این ایده ای که می گی خوبه ولی این شهر ما اینطور جایی نیست! این قدر سخت گیری دارن که خودت از قضیه جواز کسب کار کافینت بگیر تو چه جریانی هستیم!!!
    اولین بارمه کاسبی کردن... البته خودم می گم می خوام یه 8 ماهی مغازه بزنم و بعد برم استخدام نیرو انتظامی و یا یه اداره بشم... فعلا موقتی می خوام یه کاری رو شروع کنم!
    نظرتون در مورد فروش بدلیحات مثل انگشتر یا گردنبند طرح نقره یا طلا چیه؟ می خوام یه مغازه بزنم که مردم از توش در نشن! مثل سبزی فروشی!!! شوخی می کنم ولی دنبال یه ایده خوب هستم... مخصوصا این که تو بازار خانم زیاده واسه همین گفتم بدلیات بزنم.
    بازم منتظر عزیزانم

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سوپر مارکت همیشه درآمد داره در هر شرایطی! منتهی باید جایی مغازه بگیرید که سوپری کم باشه.

9. 2 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

دوست عزیز من فکر میکنم کلا داری راه رو اشتباه میری
    امیدوارم از حرفام ناراحت نشی
    ولی شما اگه 100 میلیون هم هزینه جنس و مغازه و... کنی زدن مغازه فقط برای 8 ماه اشتباهه
    حالا هر مغازه ای که باشه
    ببین من هم تجربه ی مغازه ی داخل شهر رو دارم هم تجربه ی بازار
    مغازه های داخل شهر : فقط 1 سال طول میکشه تا شما مشتری دائم جذب کنی...مردم از قیمت های شما اگاه بشن و به همدیگه خبر بدن.تازه توی این 1 سال شما متوجه میشی که اصلا کارت درست بود یا نه...اصلا زدن مغازه کار خوبی بود؟در مجموع سود خوبی داشت؟
    بجز اون توی این 1 سال مخصوصا برای مغازه هایی که ویترین ندارند شما تازه متوجه میشید که چقدر ویترین کم دارید یا چقدر جنس کم دارید

تازه مگه اصلا قرار داد 8 ماهه میبندند؟خیلی از صاحب مغازه ها میگن اگر قبل از قرارداد بخوای بری باید صبر کنی تا یه مستاجر جدید پیدا کنم تا پول پیش رو از اون بگیرم به تو بدم

بعدشم شما یه سری جنس میریزی توی مغازه اینجوری نیست که شما بشینی 8 ماه اون اجناس رو بفروشی...باید 2هفته بعدش حتی اگر 50 تومان جنس فروخته باشی بری با اون 50 تومان جنس بخری وگرنه باید همش از مشتری ها این جمله رو بشنوی -اقا جنس جدید نمی اری-این جنس ها تکراری شدند
    و از ماه 5 به بعد فروش نزدیک به 0 میشه و شما میمونی و کلی جنس نفروخته
    کلا اینکه مرتب جنس بیاری توی فروش خیلی خیلی تاثیر داره
    به نظر من مغازه زدن برای 8 ماه اصلا فایده نداره.
    ولی یه کار بهتر میشه کرد
    اینکه توی این 8 ماه بری شاگرد یه مغازه بشی
    شاید درامدش کم باشه ولی در مورد اون شغل کلی اطلاعات و تجربه پیدا میکنی...بعد از سربازی میتونی از اون تجربیاتت استفاده کنی
    Last edited by ملا نصرالدین; 15-04-2014 at 14:44.

11. 3 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام . توی فامیلهای ما یه خانوم هنرمند و باهوش هست با کارتونهای مقوایی که مغازه ها دور میریزند و تکه های تخته ای که نجاریها دور میریزند و پارچه های ارزون و چسب حرارتی و منگنه و میخ و سیم و گچ و رنگ اسپری و معمولی , خنچه های خیلی شیک درست میکرد و کرایه و میداد و میفروخت با قیمتهای بالا چون آقا داماد برای جشن عقد و عروسی خوب خرج میکنند ( در حد توانشون ) چون یک شب بیشتر نیست . بعداً کرایه ی لباس عروس هم بهش اضافه کرد که آماده میخرید کرایه میداد و درآمد بالائی داشت . اونقدر کارش تمیز و قشنگ بود که ظرف شش ماه کلی مشتری جمع کرد . هم خودش مبتکر طرحهای جدید هست هم از عکسهای اینترنت ایده میگیره . البته بعداً از ایران رفتند اما هنوز هم داره کارش رو ادامه میده توی کشوری که بیشتر مردمش حوصله این جور کارها رو ندارند و فقط آماده میخرند .

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیژن یورد

پيش فرض

ممنونم دوستان
    یه مدت که تحقیق کردم در مورد این موضوع قانع شدم زدن این کارا چندان به صلاح نیست...
    یه مدته فکرمو یه چیزی مشغول کرده
    این تاپیک تونستین کمک کنید ممنون می شم.اطلاعات خاصی ندارم و فک نمی کنم زیاد پیچیده باشه...
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •