تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 46 از 46

نام تاپيک: چطور میتونم از ایران برم ؟

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بنده در مورد قشر خاص صحبت نکردم !

همه کسانی که از ایران میرن نابغه و دانشمند نیستند که !

درباره ی عموم مردم صحبت میکنم !

قشر خاص که بله بهشون امکانات میدن گرچه به همشون هم نه ! ممکنه حتی کسی رتبه 1 کنکور باشه اما امکانات آنچنانی بهش ندن وقتی بره اونور ! چون کشورهای اروپایی که فقط منتظر ایرانیا نیستن که برن ! کسانی هستن که از ما ایرانیا باهوش تر و نابغه تر هستن ! گرچه نمیخوام مطلق صحبت کنم اما این واقعیتیه که باید قبول کنیم...

من خودم یکی از دوستانم در دانشگاهی وابسته به ناسا تحصیل میکرد که بعد از اتمام تحصیل وارد ناسا میشد و امکانات لازمه رو بهش دادن !

اما قشر عادی مردم که حالا ممکنه فوق تخصص یکی از رشته های پزشکی هم باشه و هر کسی که برند باهوش بودن داره که اونجا فرش قرمز واسش پهن نمیکنن !

گرچه خیلی ها اگر توی ایران امکانات وجود داشت نمیرفتن اونور !

بنده منظورم از مشکلات خارج از کشور عمده ترین مشکل اون داشتن استرس فراوان ! هستش که در مقایسه با ایران استرس بیشتری هستش ! که حالا اون دوستمون اومده گفته اصلاً اجازه نداد نظر منو درپست های بعدی بدونه و همینجوری اومد چکشی برخورد کرد !

من نمیدونم ایشون خارج از کشور زندگی کرده یا نه گرچه خارج از کشور زندگی کردن افتخار نیست ! اما میخوام بگم حداقل در شرایط خارج از کشور بودم و خیلی هــــــــا رو هم دیدم از انواع قشرهای مختلف که با داشتن نظرهای متفاوت براین باور بودند که زندگی در خارج از کشور مشکلات داره ! و ایران این مشکلات کمتره ! من که نگفتم ایران بهشت برینه !

اینو هر عقل سلیمی میپذیره که هیج کشوری در دنیا کشور خود آدم نمیشه !
    خب مشکل همین جاست اکثریت کسـانی که از ایران می رن نابغـه و دانشمند نیستن و مشکلات براشون بیشتر پیش میـاد (بین این اکثریت هم بیشتر کسانی که نمی تونن با

شرایط خارج از ایران خودشون رو وفق بدن مشکل پیدا می کنن) به نظرم مشکل داشتن افراد تو مهاجرت علاوه بر هدفی که دارن به سبک زندگی و نگرششون به زندگی مربوطه

برای همین نمی شه یه نسخه رو(چه مهاجرت از ایـران چه بازگشـت به ایـران) برای همه نوشـت که بازم همون قسـمت هدف داشتـن از مهاجـرت مطرح می شه هدف عموم از

مهاجرت چیه ؟ کاربهتر- رفـاه و زندگی بهتر- عشق خارج-ازدواج و.. این اهداف اصلی عموم هست که اگر موفق به کسـب شون نـشن اسـترس بیشـتری هم متـحمل می شه و

مجبور به بازگشـت میشن .. ولی کسی که این اهداف جزو اهداف فرعیش هستن و دنبال یه هدف اصلیه در جریان زندگی این مسائل ممکنه براش پیش بیاد یا نیاد ولی زندگیـش

رو از دست نمی ده چوـن هدف اصلیش چیز دیگه بوده..برای رتبه 1 کنکور هم فرش قرمزی پهن نمی شـه یا مثلا کـسی که برنده باهوش بودن داره چون ملاک انتخاب فرد باهوش

با ایران متفاونه کسـی که رتبـه 1 میـاره لزومـا باهـوش نبوده ..صحبـت من دربـاره خلاقیـت و ابداع کسـایی هست که حتی برند باهوش بودن هم تو ایـران دریافت نکـردن .. دربـاره

عمـوم هـم عرض کـردم کسی که مشکلی از بابت مهاجرت و مسـائل پیـش اومـده برای مهاجـرین نداره یا وابستـگی به ایـران نـداره یا با شرایـط کشـور دیـگه خـودش رو تطبیـق

داده مشکـلی حداقل در حدی که مجبور به بازگشت بشه پیش نمی آد

2. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

عزیزم لازم نیست شما به من هدف یاد بدی !

فکر کردی مثل بعضیا بخاطر چارتا شیشه مشروب پاشدم رفتم !؟

شما هم حق نداری بجای من نظر بدی !

شما اگر 10 رو بشناسی من هزاران نفر رو در سرتاسر دنیا میشناسم که میگن هیج جای دنیا برای زندگی کردن مناسبت تر از ایران نیست ! اما دیگه اینجا گیر کردیم و زندگی درست کردیم !

شما الان با این حرفت توهین کردی بهم عزیز من ! بی هدف یعنی چی ؟!

بیش از 10 ساله دارم خارج از ایران زندگی میکنم یعنی چی بی هدف ؟! یعنی 10 ساله بی هدف دارم زندگی میکنم ؟! شما که هدف داری چیکار کردی ؟

بی هدف اونی که از اندونزی قاچاقی بی هدف پا میشه میره استرالیا ! نه منی که ذره ذره با سختی و بدبختی زندگی درست کردم و افتخار میکنم به خودم !

ببخشید ها ولی از نوشته هات معلوم از اون آدمای عشق خارج رفتن هستی ! اتفاقاً به نظرم شماهایی که اگر از ایران خارج بشید بدون هدف خارج شدید !

اینو همیشه یادت باشه ! بهترین مملکت دنیا هم بری و حتی سیزن هم بشی مثل مملکت خودت نیست ! ولو مملکت خودت خرابه باشه !
    خیلی راحت جوابت رو میدم
    برگرد
    همین

پروفشنال amin_947's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

زیرخاکی .................

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان
    ممکنه یک نفر نابغه باشه و هدفش از مهاجرت هم یک هدف مثبت و سازنده و خیر باشه اما بعد از مهاجرت با کوهی از مشکلات مواجه بشه و دستِ آخِر ناموفق باشه و مجبور بشه برگرده و یا حتی جانش رو هم از دست بده
    علتش اینه که همه ی عوامل و فاکتورهای دخیل در زندگی تحتِ کنترلِ انسان نیست . انسان اطلاعات جمع میکنه , هدف تعیین میکنه , امکاناتش رو میسنجه و بسیج میکنه برای اون هدف , برنامه ریزی میکنه و نقشه میکشه برای رسیدن به اون هدف , حرکت میکنه برای رسیدن به هدفش , با مشکلاتِ پیش بینی شده و پیش بینی نشده روبرو میشه , با کمک امکاناتش سعی میکنه که مشکلات رو کنار بزنه و پیش بره به سمت هدفش , اینجاست که مهمترین رخداد اتفاق میافته ( رسیدن به هدف و یا نرسیدن و ناکام موندن )
    ناکام موندن 2 علت داره:
    1- اشتباه در تجریه و تحلیل اطلاعات و انتخاب هدف اشتباه و یا اشتباه در برنامه ریزی و یا اشتباه در اجرای برنامه و یا اشتباه در پیدا کردن حل برای مشکلات
    2- وجودِ عواملِ قدرتمندِ غیر قابل کنترل
    برای همینه که میگن: خیلیها استعداد دارند اما دنیا این فرصت رو به همه نمیده که استعدادشون شکوفا بشه
    خیلیها به هدفهاشون و آرزوهاشون نمیرسند چون دنیا به همه فرصت نمیده به هدفهاشون و آرزوهاشون برسند . انسان هم علم و دانش و قدرتِ مطلق نداره تا هر چی بخواد انجام بشه .
    ناموفق و ناکام بودن دلیلِ بر بی کفایت بودن نیست . ممکنه علتش بی کفایتی باشه , ممکن هم هست علت وجودش عوامل غیر قابل کنترل باشه

بنده دونده ای رو دیدم که با قدرت و اقتدار از همه جلو افتاد و فاصله ی زیادی از بقیه داشت
    در چند متریِ خطِ پایان یهو یک زنبور قرمز به صورتش خورد و نیشش زد . افتاد زمین و فریاد میزد و به خودش میپیچید . گذاشتنش توی آمبولانس بردنش بیمارستان . کسی که فقط چند قدم با موفقیت فاصله داشت , نه تنها اول نشد بلکه آخر هم نشد و اصلاً نرسید . دنیا اینه .
    مردم و اهدافشون و آرزوهاشون هم همینطورند
    چیزی که مهم هست اینه که انسان امیدش رو از دست نده تا آخِرین لحظه ی زندگی و دست از تلاش برنداره و از شکستها درس بگیره برای داناتر شدن و قویتر شدن و به هدف رسیدن

هدفها هم انواع مختلف داره . خوب و بد , پاک و کثیف , قانونی و غیر قانونی , خیر و شر
    گاهی به هدف نرسیدن یک نعمت هست .
    کسی که به هدفی کثیف و شر میرسه خوشبخت نیست . شاید اندکی بخندد اما بسیار گریه خواهد کرد .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 21-11-2016 at 14:30. دليل: تصحیح

6. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2023

پيش فرض

ببین من خودم با اسو گروپ همکاری کردم واقعا راضی بودم حتی مشاوره رایگان دارن اگر میخوای میتونی از طریق سایتشون یا پیجشون ام اقدام کنی
    ولی حتما باهاشون صحبت کن

اگه نباشه جاش خالی می مونه navidmay's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2023
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

ببین من خودم با اسو گروپ همکاری کردم واقعا راضی بودم حتی مشاوره رایگان دارن اگر میخوای میتونی از طریق سایتشون یا پیجشون ام اقدام کنی
    ولی حتما باهاشون صحبت کن
    الان کدوم کشوری؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •