تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 46

نام تاپيک: چطور میتونم از ایران برم ؟

داره خودمونی میشه ammar98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

خودش به هدفش می رسه یا نمی رسه ولی کما کان نظرش درباره کشوری که ازش مهاجرت کرده تغییری نمی کنه.
    هنوز مشکلاتی که ممکنه برای آدم در خارج از کشور پیش بیاد و آرزو میکنه که برگرده به همون نقطه ای که بوده رو ندید ! خدا رو شکر برای من پیش نیومده اما دیدم کسانی که بخاطر مشکلات سیاسی _ اقتصادی که راه فراری از اونها نداریم آرزوی این رو داشتن که ای کاش ایران بودن ! و آدم های بی سواد و بی هدف به قول اون دوستمون نبودن ! آدم های تحصیلکرده و از نظر موقعیت اجتماعی در جایگاه مناسبی بودن !

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

چو ایران نباشد تن من مباد
    بدوم مقدمه می رم سر اصل مطلب : قبول دارم که وضعیت اقتصادی و.... مملکت بحرانی و خراب است (حالا به هر دلیل )یک سوالی می خواستم بپرسم
    چطور توی این مملکت هرکس دستش به دهانش می رسد و پول و پله ای جمع کرده و یا مدرکی دارد همه فکر و حواسش رفتن از مملکت است آنها هم که هیچ جربزه ای ندارند با هزاران کلک و ... به بهانه پناهندگی و... روانه خارج می شوند ( در اصل هر کس در دهات است می خواهد به شهر بیاید و هرکس در شهرستان است به تهران و هرکس در تهران است به فرنگ ) در این میان هیچکس به فکر این نیست که صادقانه بماند و خدمت کند و مملکت خودش را آباد کند حتما می گوئید نمی گذارند . چه کسی نمی گذارد ؟ آنها هم مانند شما فقط به فکر خودشان هستند آنها هم بچه های همین آب و خاک هستند شما هم مانند آنها , آنها هم مانند شما
    در هر حال تا وقتی سرمایه دار سرمایه را خارج می کند , مغزها و تحصیل کرده ها و متخصصین به بیگانگان خدمت می کنند و ... این مملکت آباد نمی شود . و این مشکلات حل نمی شود . مسائل دیگر در عرصه سیاست و اقتصاد و.... هم باید با همت و کوشش و از خود گذشتکی تک تک فرزندان این آب و خاک حل شود .

مشکل اینجاست که فکر میکنیم مرغ همسایه غازه !
    و خارج هم با یه دسته گل با آغوش باز فقط منتظر ایرانیاس که برن و توی خارج کار کنن !

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

دوستان من 19سالمه تازه پیش دانشگاهی تموم کردم تو فکر ادامه تحصیل در ترکیه هستم ولی اولین مدرکی که میخواد پایان خدمت است . راهه دیگه ای وجود نداره؟ راسسی حدودا چقد پول باید مد نظرمون باشه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

دوستان من 19سالمه تازه پیش دانشگاهی تموم کردم تو فکر ادامه تحصیل در ترکیه هستم ولی اولین مدرکی که میخواد پایان خدمت است . راهه دیگه ای وجود نداره؟ راسسی حدودا چقد پول باید مد نظرمون باشه؟

تا جاییکه اطلاع دارم میشه با عنوان دانشجو و گذاشتن وثیقه میشه خارج بشید ! سالیانه دانشجویان زیادی میرن برای کشورهای مختلف من جمله مالزی ، هندوستان ، ترکیه برای تحصیل ! در کل منظورم اینه که راه حل وجود داره فقط باید از حوزه نظام وظیفه پرس و جو کنید.

درباره ی تحصیل در ترکیه به نظرم گرفتن پذیرش برای تحصیل خب هر دانشگاهی معمولاً قانون خاص خودشو داره یا اینکه دانشگاه ها در یک تاریخ مقرری پذیرش رو قبول میکنن ! لذا شما اول باید دانشگاهتونو مشخص کنید ، رشته مورد نظرتونو انتخاب کنید بعداً ببینید دانشگاه مورد نظر شرایطش برای تحصیل در رشته ای که شما مایل به تحصیل هستید چیه ؟ آیا شرایطش رو دارید ؟ هزینه ی چقدره ؟ شرایط زندگی چطوره ؟ هزینه زندگی چطوره ؟

به نظرم یک پروسه ی یکساله رو باید دنبال کنید.

و مهم ترین نکته ای که برادرانه راهنماییتون میکنم اینم که به هیچ وجه من الوجوه گوش به حرفای دفاتر مهاجرتی و اعزام دانشجو نباشید ! بیش از 90 % حرف هایی که میزنن متاسفانه دروغ و باطل و اطلاعات تاریخ مصرف گذشته هستش !

حتی اگر اون موسسه تائیده ی وزارت علوم یا وزارت بهداشت رو داشته باشه ! متاسفانه به اسم داشتن تائیده فلان وزارت خانه جیب مردم رو خیلی محترمانه میزنن !

اگر بتونید حضوری برید یا دوست و آشنایی داشته باشید که در حال تحصیل در کشور مربوطه باشه خیلی بهتره !

به نکته ای رو یادم رفت بگم اکثر مشاورا و حتی استاید دانشگاه میگن اگر کسی کارشناسی رو توی ایران بخونه راحتر میشه برای تحصیلات تکمیلی بره خارج از کشور تحصیل کنه ! البته اگر قصدتون تحصیل در خارج از کشور باشه ! که فکر کنم همینطور باشه !

معمولاً مقاطع تحصیلات تکمیلی خیلی راحتتر پذیرش میدن. البته این به این معنا نیست که برای کارشناسی پذیرش ندن.
    Last edited by ammar98; 07-10-2013 at 16:38.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

راسسی من ازmetropol تبریز پرسیدم گف که پایان خدمت حتما لازمه و امتحانی داریم که باید اونو پاس کنید که 90% قبول میشن بعد میرین ترکیه تو دانشگاه دولتی حدود 6تومن سالانه هم خرجشه.منم تو فکر داروسازی استانبولم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

راسسی پسر عمه ام تو باکو تحصیل کرده اونم میگف کلا 50 تومن میشه فقط باید امتحانشو خوب بدی

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

راسسی من ازmetropol تبریز پرسیدم گف که پایان خدمت حتما لازمه و امتحانی داریم که باید اونو پاس کنید که 90% قبول میشن بعد میرین ترکیه تو دانشگاه دولتی حدود 6تومن سالانه هم خرجشه.منم تو فکر داروسازی استانبولم.
    با تجربه ی که دارم زیاد به آمار وارقامی که میدن توجه نکنید ! چون یه سری هزینه های اجباری باید پرداخت بشه حالا با هر نام و عنوان که میگن !

یادمه یه زمانی دانشگاه های سوئد مجانی بود الان چند سالی پولی شده ولی نروژ فکر کنم هنوز رایگان باشه ! اما متاسفانه در رشته های پزشکی ، دندان و دارو به غیر از اتحادیه اروپا پذیرش قبول نمیکنن

درباره ی ترکیه اطلاعات خاصی ندارم اما بلاخره هر کشوری تشریف ببرید یه پروسه خاص خودشو داره که یه چیز روتین وار در تمامی کشورها هستش ! مثل زمان گرفتن ویزا و... باید همراه با جزئیات دقیق اونها مطلع بشید چون ممکنه یک چیز کوچیک مشکل ساز بشه و یا اینکه اذیت بشید ! بخاطر همین گفتم با کسی که ترجیحاً خودش داره توی ترکیه تحصیل میکنه صحبت کنید چون خودش اون پروسه رو گذرونده و در جریان امور هستش.

یه دوستی داشتیم که دخترش ترکیه فکر کنم دندون میخوند ! اسم دانشگاه یادم نیست چیه ولی میگفت هم مورد تائید وزارت بهداشته ، هم دانشگاه خوبیه و هم ارزون !

البته من شنیدم شهر استانبول برای زندگی گرونه ! حالا راست و دروغش رو نمیدونم چون ترکیه نرفتم !

البته خب طبعاً برای تحصیل یه مبلغ مشخصی رو باید کنار بزارید که وقتی رفتید توی کشور غریب با مشکل مواجه نشید.

راستی شما کنکور ایران شرکت کردید ؟

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

راسسی پسر عمه ام تو باکو تحصیل کرده اونم میگف کلا 50 تومن میشه فقط باید امتحانشو خوب بدی

سنگاپور هم دانشگاه خوب داره ! یه دانشگاهی داره که مدرک اون دانشگاه به صورت اشتراکی با کالج سلطنتی لندن صادر میشه ! دانشگاه ملی سنگاپور هستش ! البته ورود به اون سخته مثل اینکه.

عرض کردم خدمتت باید ببینی شرایطط با کدوم دانشگاه میخونه ! بعد شروع کنی

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

هنوز مشکلاتی که ممکنه برای آدم در خارج از کشور پیش بیاد و آرزو میکنه که برگرده به همون نقطه ای که بوده رو ندید ! خدا رو شکر برای من پیش نیومده اما دیدم کسانی که بخاطر مشکلات سیاسی _ اقتصادی که راه فراری از اونها نداریم آرزوی این رو داشتن که ای کاش ایران بودن ! و آدم های بی سواد و بی هدف به قول اون دوستمون نبودن ! آدم های تحصیلکرده و از نظر موقعیت اجتماعی در جایگاه مناسبی بودن !

دوست گرامی مطمئن باشین صحبتـی که درباره افراد بی هـدف (هم از طرف من و هم بقیـه دوستـان) شد به هیچ عنـوان منظور شما نبودین جسـارتی نباشه .

از نظر احساس غربت من موافق این هستم که تو بعضی کشور ها و بعضی شرایط و باز هم بعضی افراد با شرایط خاصی که مثال زدیـن مثـل مشـکل سیاسی

یا اقتصادی یا مسایل دیگه شاید این احسـاس براشـون پیـش بیـاد. من 2تا پست تو همیـن تاپیک گذاشـته بودم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) برای توضیـح بیشتر ..کـسی کـه

یه دانشمنـد حساب میشه کسی که مغز اقتصـادی داره کسـی که ایده و نظـر داره و دنبـال ابـداع و اختراعه و تو ایـران جایگاهـی نداره و ایده و نظـرش رو خیلی

از کشـور ها یه قول معروف رو هوا می زنن به نظرتون باید ایران بمونه و با شرایط بد ایران هر چند نا مناسب کنار بیاد ؟ غیر از بحث فرار مغز ها مهاجرت کسی که

وابستگی به ایران نداره و با شرایط کشورهای دیگه (مشکلاتی که برای مهاجرین تو کشورهای دیگه پیش میاد) می تونه کنار بیـاد چرا باید سخت باشه ؟ درسته

زندگی در خـارج از ایران هم سختی داره ولی حداقـل راه برای پیشرفت همچین کسانی بازتره ..

10. 3 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

دوست گرامی مطمئن باشین صحبتـی که درباره افراد بی هـدف (هم از طرف من و هم بقیـه دوستـان) شد به هیچ عنـوان منظور شما نبودین جسـارتی نباشه .

از نظر احساس غربت من موافق این هستم که تو بعضی کشور ها و بعضی شرایط و باز هم بعضی افراد با شرایط خاصی که مثال زدیـن مثـل مشـکل سیاسی

یا اقتصادی یا مسایل دیگه شاید این احسـاس براشـون پیـش بیـاد. من 2تا پست تو همیـن تاپیک گذاشـته بودم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) برای توضیـح بیشتر ..کـسی کـه

یه دانشمنـد حساب میشه کسی که مغز اقتصـادی داره کسـی که ایده و نظـر داره و دنبـال ابـداع و اختراعه و تو ایـران جایگاهـی نداره و ایده و نظـرش رو خیلی

از کشـور ها یه قول معروف رو هوا می زنن به نظرتون باید ایران بمونه و با شرایط بد ایران هر چند نا مناسب کنار بیاد ؟ غیر از بحث فرار مغز ها مهاجرت کسی که

وابستگی به ایران نداره و با شرایط کشورهای دیگه (مشکلاتی که برای مهاجرین تو کشورهای دیگه پیش میاد) می تونه کنار بیـاد چرا باید سخت باشه ؟ درسته

زندگی در خـارج از ایران هم سختی داره ولی حداقـل راه برای پیشرفت همچین کسانی بازتره ..

بنده در مورد قشر خاص صحبت نکردم !

همه کسانی که از ایران میرن نابغه و دانشمند نیستند که !

درباره ی عموم مردم صحبت میکنم !

قشر خاص که بله بهشون امکانات میدن گرچه به همشون هم نه ! ممکنه حتی کسی رتبه 1 کنکور باشه اما امکانات آنچنانی بهش ندن وقتی بره اونور ! چون کشورهای اروپایی که فقط منتظر ایرانیا نیستن که برن ! کسانی هستن که از ما ایرانیا باهوش تر و نابغه تر هستن ! گرچه نمیخوام مطلق صحبت کنم اما این واقعیتیه که باید قبول کنیم...

من خودم یکی از دوستانم در دانشگاهی وابسته به ناسا تحصیل میکرد که بعد از اتمام تحصیل وارد ناسا میشد و امکانات لازمه رو بهش دادن !

اما قشر عادی مردم که حالا ممکنه فوق تخصص یکی از رشته های پزشکی هم باشه و هر کسی که برند باهوش بودن داره که اونجا فرش قرمز واسش پهن نمیکنن !

گرچه خیلی ها اگر توی ایران امکانات وجود داشت نمیرفتن اونور !

بنده منظورم از مشکلات خارج از کشور عمده ترین مشکل اون داشتن استرس فراوان ! هستش که در مقایسه با ایران استرس بیشتری هستش ! که حالا اون دوستمون اومده گفته اصلاً اجازه نداد نظر منو درپست های بعدی بدونه و همینجوری اومد چکشی برخورد کرد !

من نمیدونم ایشون خارج از کشور زندگی کرده یا نه گرچه خارج از کشور زندگی کردن افتخار نیست ! اما میخوام بگم حداقل در شرایط خارج از کشور بودم و خیلی هــــــــا رو هم دیدم از انواع قشرهای مختلف که با داشتن نظرهای متفاوت براین باور بودند که زندگی در خارج از کشور مشکلات داره ! و ایران این مشکلات کمتره ! من که نگفتم ایران بهشت برینه !

اینو هر عقل سلیمی میپذیره که هیج کشوری در دنیا کشور خود آدم نمیشه !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •