تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 24

نام تاپيک: طریقه اورکلاک کردن cpu intel core is 3570k

پروفشنال jahangir1400's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام دوستان منم همین سی پی یو و مادربرد (مدل پرو) رو دارم گفتم همینجا بگم سوالامو تاپیک جدا نزنم، میخوام اصولی اورکلاک کنم یه تستایی کردم اما یه خورده گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنید
    تستی هم که کردم روی فرکانس 4423 و ولتاژ 1.24 یک ساعت با prime95 حداکثر دما تو حالت کلی به 67 رسید البته با کولر غیر استوک

1. دمای cpu در hw monitor حالت کلی حسابه یا اونجا که دمای تک تک core هارو نوشته؟
    2. برای اورکلاک چه گزینه هایی تو مادربرد باید عوض بشه؟ فقط فرکانس و ولتاژ رو عوض کنیم کافیه؟ گزینه هایی مثل c1-c3-c6 یا spread spectrum یا enhanced intel speedstep یا گزینه های دیگه نیازی به تغییر داره؟
    3. ولتاژ رو روی حالت اتومات بذاریم بهتره یا دستی وارد کنیم؟ اتومات که میزارم روی فرکانس حدود 4.4 ولتاژ میره بین 1.3 تا 1.4 که فک کنم زیاده و دما میرسه به 73 اما دستی هم اگر تنظیم میکنیم توی حالت idle دیگه مصرف برق و کارکرد cpu مثل قبل به حداقل نمیرسه
    4. برای اورکلاک بیشتر چه کنم ratio رو بیشتر کنم یا BCLK ؟
    5. حداکثر ولتاژ مطمئن برای سیستمی که همیشه روشنه چقدره؟

ببخشید زیاد شد مبتدی هستیم دیگه پیشاپیش مرسی

2. این کاربر از jahangir1400 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

دمای cpu در hw monitor حالت کلی حسابه یا اونجا که دمای تک تک core هارو نوشته؟
    دمای تک تک هسته ها

1. برای اورکلاک چه گزینه هایی تو مادربرد باید عوض بشه؟ فقط فرکانس و ولتاژ رو عوض کنیم کافیه؟ گزینه هایی مثل c1-c3-c6 یا spread spectrum یا enhanced intel speedstep یا گزینه های دیگه نیازی به تغییر داره؟
    اون گزینه های قرمز باید غیر فعال بشه

1. برای اورکلاک بیشتر چه کنم ratio رو بیشتر کنم یا BCLK ؟
    BCLK که قابل تغییر نیست ، فقط می تونید ضریب پردازنده را زیاد کنید

حداکثر ولتاژ مطمئن برای سیستمی که همیشه روشنه چقدره؟
    حداکثر ولتاژ مقداری هست که دمای پردازنده در لود زیر 80 درجه باشه

4. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

ممنون از راهنمایی
    BCLK رو میشه عوض کرد هم از ستاپ هم خود برنامه مادربورد هم که اتومات اورکلاک میکنه مرحله اول ضریبو بالا میبره بعدش اگه کم باشه میره سراغ BCLK، حالا نمیدونم، پس فقط ضربیو ببرم بالا؟
    یه سوال دیگه من دیشب که یک ساعت تست پرایم گرفتم هیچ مشکلی نبود و کاملا پایدار بود اما بعدش که رفتم تو بازی گاهی هنگ میکرد که مجبور میشدم ریست کنم تو خود ویندوز هم یکی دوبار برنامه ها خط خطی شدن، امروز مادربرد رو ست دفالت کردم بهتر شد اما بازم یه بار تو بازی هنگ کرد ریست کردم، چندبار دیگه هم هنگ میکرد چند ثانیه ولی بعد روون میشد، مشکل از کجاست؟
    Last edited by jahangir1400; 30-12-2012 at 15:26.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

ممنون از راهنمایی
    BCLK رو میشه عوض کرد هم از ستاپ هم خود برنامه مادربورد هم که اتومات اورکلاک میکنه مرحله اول ضریبو بالا میبره بعدش اگه کم باشه میره سراغ BCLK، حالا نمیدونم، پس فقط ضربیو ببرم بالا؟
    یه سوال دیگه من دیشب که یک ساعت تست پرایم گرفتم هیچ مشکلی نبود و کاملا پایدار بود اما بعدش که رفتم تو بازی گاهی هنگ میکرد که مجبور میشدم ریست کنم تو خود ویندوز هم یکی دوبار برنامه ها خط خطی شدن، امروز مادربرد رو ست دفالت کردم بهتر شد اما بازم یه بار تو بازی هنگ کرد ریست کردم، چندبار دیگه هم هنگ میکرد چند ثانیه ولی بعد روون میشد، مشکل از کجاست؟
    خط خطی شدن مربوط به اور سی پی یو نیست حتی با دیفالت کردن بایوس هم مشکلتون حل نشده
    تغییراتی اگر در پارامترهای گرافیک ایجاد کردین به حالت قبل ببرید و دمای گرافیک رو چک کنید بالا نباشه
    چک کنید بازی مشکل نداشته باشه ببینید با بازی های دیگه هم همینطوره یا نه درایور گرافیک هم آپدیت باشه
    یک تست پایداری با furmark از گرافیک بگیرید ببینید مشکلی هست یا نه

در اور سی پی یو bclk رو میشه تغییر داد و لی دامنه تغییراتش کمه شما باید بیشتر از ضریب پردازنده استفاده کنید

7. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

اتفاقی برای یه کار دیگه در کیس رو باز کردم یکی دو تا کار دیگه کردم بعد موقع بستن دیدم کابل اصلی برق که به مادربورد وصل میشه اون سوکت بالایی 4تاییه در امده!! مطمئن نیستم از قبل در اومده یا همون موقع چون چند روزی بود دست نزده بودم، زدم جا فعلا که هرچی تست کردم خدارو شکر مشکل حل شده ظاهرا، از این بوده یعنی؟ تا الان فکر میکردم اگه اون کابل 4تایی رو نزنی کلا روشن نشه سیستم
    یه سوال فنی دیگه، من برا اورکلاک روی یه فرکانس و ولتاژ که تنظیم میکنم و ولتاژ رو هر دفعه 0.005 تا میارم پایین تست میگیرم تا به حالت استیبل برسم، میخوام بدونم که در دراز مدت اینکه حداقل ولتاژ رو تنظیم میکنیم آسیب نمیزنه به سی پی یو؟ بهتر نیست مثلا یه 0.02 بیشتر ولتاژ داده بشه برای اطمینان؟
    Last edited by jahangir1400; 30-12-2012 at 23:11.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اتفاقی برای یه کار دیگه در کیس رو باز کردم یکی دو تا کار دیگه کردم بعد موقع بستن دیدم کابل اصلی برق که به مادربورد وصل میشه اون سوکت بالایی 4تاییه در امده!! مطمئن نیستم از قبل در اومده یا همون موقع چون چند روزی بود دست نزده بودم، زدم جا فعلا که هرچی تست کردم خدارو شکر مشکل حل شده ظاهرا، از این بوده یعنی؟ تا الان فکر میکردم اگه اون کابل 4تایی رو نزنی کلا روشن نشه سیستم
    یه سوال فنی دیگه، من برا اورکلاک روی یه فرکانس و ولتاژ که تنظیم میکنم و ولتاژ رو هر دفعه 0.005 تا میارم پایین تست میگیرم تا به حالت استیبل برسم، میخوام بدونم که در دراز مدت اینکه حداقل ولتاژ رو تنظیم میکنیم آسیب نمیزنه به سی پی یو؟ بهتر نیست مثلا یه 0.02 بیشتر ولتاژ داده بشه برای اطمینان؟

اگه با اون ولتاژ سیستم پایدار باشه نه مشکلی پیش نمیاد

10. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه shinooda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

دوستان شرمنده من این موضوع رو اینجا مطرح میکنم . دوستم یک مادربرد P5QE/WIFI داره و موقع جا گذاشتن CPU زده یکی از خارهای سوکت CPU رو کج کرده. سیستم کار میکنه ولی میخواستم بدونم میشه اون خار رو درستش کرد وصاف بشه ؟ تو کارایی سیستم تاثیر نمیذاره ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دوستان شرمنده من این موضوع رو اینجا مطرح میکنم . دوستم یک مادربرد P5QE/WIFI داره و موقع جا گذاشتن CPU زده یکی از خارهای سوکت CPU رو کج کرده. سیستم کار میکنه ولی میخواستم بدونم میشه اون خار رو درستش کرد وصاف بشه ؟ تو کارایی سیستم تاثیر نمیذاره ؟
    با موچین میشه صاف کرد اگه اون پایه گراند باشه مشکلی پیش نمیاد

13. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

با موچین میشه صاف کرد اگه اون پایه گراند باشه مشکلی پیش نمیاد
    یکم بیشتر توضیح میدین بابت پایه گراند ؟ متوجه نشدم

تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

دوستان من به یک مشکلی برخوردم. تو bios مادربردم گزینه ای برای خاموش کردن turbo mode هستش و خاموشش میکنم ولی cpu رو تا 3.6 گیگاهرتز نمیتونم بیشتر اورکلاک کنم. بالاتر از این سیستم همون اول bios رو رس میده و به حالت دیفالت در میاد ولی وقتی turbo mode روشن هستش تا 4.1 گیگاهرتز هم بالا میره. به نظرتون مشکل از کجا هستش.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •