تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 97 از 98 اولاول ... 4787939495969798 آخرآخر
نمايش نتايج 961 به 970 از 979

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

اگه نباشه جاش خالی می مونه kindlinessangel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام به همه دوستان و عرض پوزش برای اینکه پا برهنه بعد از مدت ها پریدم وسط مباحث
    اساتید هم ببخشند که توی کارشون فضولی میکنم

سلام دوستان
    علاقه مند به عکاسی هستم و فعلا سعی میکنم تکنیک های عکاسی رو با گوشیم ک ابزار حرفه ای رو در اختیار میذاره(لومیا۶۴۰ ایکس ال) عکاسی میکنم. به عکاسی ماکرو و لانگ اکسپوژرهای شبانه هم خیلی علاقه دارم. به نظرتون fz70 پاناسونیک خوبه؟
    یا دوربینی در حد قیمت همین دوربین ولی سرعت شاتر ۳۰ ثانیه رو حتما داشته باشه.
    برای نور دهی های طولانی مدت سراغ سنسور های بزرگ تر با رفتار نویزی کمتر برید بسیار بهتر هست. درسته که حساسیت رو بالا نمیبرید و دارید با افزایش زمان باز و بسته شده شاتر نور میگیرید ولی این افزایش زمان تولید حرارت داره که خودش نویز تولید میکنه. البته کل بحث شاید خیلی پیچیده تر باشه. اگر تخصصی میخواید روی این دو تا فیلد کار کنید من به شما خرید یه دوربین DSLR قدیمی و دست دوم رو پیشنهاد میدم با لنز هایی که مناسب هرکدام از این ژانرها باشه.

سلام دوستان اگر امکان داره راهنمایی کنید
    چون خارج از ایران هستم فروش مجدد لنز کم واسم مشکله می خواستم لنزی بگیرم که ماندگار باشه.
    به نظر شما ۱٫۴ ۵۰ یا ۱٫۸ ۵۰ بهتر هست یا ۱٫۸ ۸۵ و اینکه اصلا اینها به درد عکاسی پرتره می خوره ? من بیشتر واسه عکس های مدلینگ می خوام و گاهی منظره .

و کلا واسه این کار کانن ۷۶۰D را پیشنهاد می کنید یا کانن ۷۰D ?
    سلام دوست عزیز یه کم سوالت خیلی کلی هست و جواب هم طبیعتا کلی خواهد بود.
    هر دو دوربین کراپ دار هستند و لنز 85 فاصله کانونی معادل 136 در دوربین های فول فریم به شما میده که این یعنی بیشتر مناسب پرتره های بسته هست و به نظر من برای مدلینگ چندان مناسب نیست. پیشنهاد من این است که یک عدد 50mm stm تهیه کنید هم کیفیت مناسبی دارد هم قیمت مناسب و در کنارش یک لنزstm 18-135 هم بگیرید که برای سایر کاربردها لنگ لنز نمونید البته اینها همه پیشنهاد بود و شما با توجه به نیازهاتون بهتر میتونید تصمیم بگیرید.
    در مورد دوربین من باشم 70D رو انتخاب میکنم و عمده دلیل اش هم کارکرد باطری و سیلینگ بهتره بدنه است. ولی 760D هم دوربین خوبیه و از همه مهمتر به نظر من سبک تر بودنش مزیت مهمی به حساب میاد.

در آخر هم فقط یه نکته توانایی های شما در عکاسی بسیار کاربردی تر از قیمت تجهیزاتتون هست. من با یک ست 10-15 میلیونی از تجهیزات حتی نمیتونم در حد عکس هایی که برخی از دوستان با موبایل میگیرند کار کنم.

2. 2 کاربر از kindlinessangel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehrdadb3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

دوستان بین کنون 700d و نیکون 5500 یا 3400 کدوم بهتر هستن
    تو سایتا که میگشتم امتیاز کلی نیکون خیلی بالاتر از کنون بود نمره کلی کنون حدود 65 و امتیاز نیکون حدود 85 اینقدر اختلاف هست بینشون با توجه به قیمت نزدیکشون
    و اختلاف بین 3400 و 5500 نیکون چجوریه یا حتی 5300 از لحاظ مالی کدوم ارزنده تر هستن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

دوستان بین کنون 700d و نیکون 5500 یا 3400 کدوم بهتر هستن
    تو سایتا که میگشتم امتیاز کلی نیکون خیلی بالاتر از کنون بود نمره کلی کنون حدود 65 و امتیاز نیکون حدود 85 اینقدر اختلاف هست بینشون با توجه به قیمت نزدیکشون
    و اختلاف بین 3400 و 5500 نیکون چجوریه یا حتی 5300 از لحاظ مالی کدوم ارزنده تر هستن
    Canon EOS 700D VS Nikon D5300

سلام
    برای مقایسه دقیقتر میتونید در سایت های معتبر که کارشون مقایسه دوربین های عکاسی هست در موتور جستجوی گوگل تایپ کنید Canon 700D vs Nikon D5300 یا هر دوربین دیگری که مد نظرتون بود تا با اطلاعات کاملتر و اولویت هایی که مد نظرتون هست بهتر بتونید دوربین مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
    این مقایسه ای که گذاشتم مال دو تا از سایت های انگلیسی زبان هست که یکی نمره 91 برای D5300 و نمره 61 برای 700D بهش داده شده بود و در سایت دیگه که به تعدادی از جزییات ریز دیگه هم اشاره شده بود و از نظر توانایی عکاسی در سبک های مختلف پرتره, خیابانی, اسپرت, روز, شب و غیره مورد برسی قرار داده بود و در صفحه اول و خط اول موتور جستوجوی گوگل هم بالا اومده بود در همه موارد دوربین نیکون از نظر عکاسی نمره بهتری گرفته بود (ولی چون خیلی طولانی میشد مقایسه کامل این سایت رو نذاشتم ولی خلاصه مقایسه ِD5300 از نظر تصویربرداری 66, از نظر امکانات 77, ارزش 87, قابلیت حمل 81 و در نقطه مقابل به ترتیب برای 700D مقدار 57 و 72, 81, 77 داده شده بود و روی هم رفته 74 برای canon 700D و 81 برای nikon D5300 ثبت شده بود) .
    به هر حال امتیازات سایت های مختلف تا حدی با هم فرق داشت و تا جایی که من مطالعه داشتم دوربین D5300 از کانن 700D پیش بود.
    در نهایت شاید بهتر باشه با تایپ کردن کلمات کلیدی مثل sample photos from Nikon D5300 یا 700D نمونه های هر دو رو در ایزوهای مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار بدید.
    خب دیگه...بریم برای مقایسه!
    مزایای Canon 700D
    فکوس خودکار ویدیو سریعتر (phase detection vs contrast detection ) که برای علاقه مندان به فیلم برداری شاید نشه این گزینه رو نادیده گرفت و ظاهرا خیلی وقتها کاربران بخاطر همین گزینه از انتخاب نیکون منصرف شدن
    داشتن صفحه تاچ
    sensor pixel area پهنه پیکسل 19% بزرگتر
    و ...
    مزایای Nikon D5300
    عمق رنگ بهتر 24bits vs 21.7bits
    نویز بسیار کمتر در ایزوی بالا 1338iso vs 681iso
    محدوده دینامیکی بیشتر 13.9EV vs 11.2EV
    کیفیت تصویر بسیار بهتر 83vs61
    سرعت فریم بالاتر فیلم 1080p@60fps vs 1080p@30fps
    صفحه نمایش بزرگتر 8.1cm vs 7.6cm
    رزولوشن حقیقی خیلی بالاتر 24mp vs 17.9mp
    تاخیر شاتر به طور معنیداری کمتر 200ms vs 264ms
    داشتن Wi-Fi و GPS داخلی
    تاخیر کمتر راه اندازی 500ms vs 700ms
    منظره یاب کمی بزرگتر 0.54x vs 0.53x
    دوام باتری کمی طولانی تر
    کمی کوچکتر
    سبکتر 480g vs 580g
    نازکتر cm7.6 مقابل 7.9
    نقطه فوکوس به طور قابل توجهی بیشتر 39 در مقابل 9 و...
    امیدوارم مطالب براتون مفید واقع بشه
    در اخر هم هر کدوم رو که خریدید خوش و موفق باشید.

5. 2 کاربر از N. R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehrdadb3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

Canon EOS 700D VS Nikon D5300

سلام
    برای مقایسه دقیقتر میتونید در سایت های معتبر که کارشون مقایسه دوربین های عکاسی هست در موتور جستجوی گوگل تایپ کنید Canon 700D vs Nikon D5300 یا هر دوربین دیگری که مد نظرتون بود تا با اطلاعات کاملتر و اولویت هایی که مد نظرتون هست بهتر بتونید دوربین مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
    این مقایسه ای که گذاشتم مال دو تا از سایت های انگلیسی زبان هست که یکی نمره 91 برای D5300 و نمره 61 برای 700D بهش داده شده بود و در سایت دیگه که به تعدادی از جزییات ریز دیگه هم اشاره شده بود و از نظر توانایی عکاسی در سبک های مختلف پرتره, خیابانی, اسپرت, روز, شب و غیره مورد برسی قرار داده بود و در صفحه اول و خط اول موتور جستوجوی گوگل هم بالا اومده بود در همه موارد دوربین نیکون از نظر عکاسی نمره بهتری گرفته بود (ولی چون خیلی طولانی میشد مقایسه کامل این سایت رو نذاشتم ولی خلاصه مقایسه ِD5300 از نظر تصویربرداری 66, از نظر امکانات 77, ارزش 87, قابلیت حمل 81 و در نقطه مقابل به ترتیب برای 700D مقدار 57 و 72, 81, 77 داده شده بود و روی هم رفته 74 برای canon 700D و 81 برای nikon D5300 ثبت شده بود) .
    به هر حال امتیازات سایت های مختلف تا حدی با هم فرق داشت و تا جایی که من مطالعه داشتم دوربین D5300 از کانن 700D پیش بود.
    در نهایت شاید بهتر باشه با تایپ کردن کلمات کلیدی مثل sample photos from Nikon D5300 یا 700D نمونه های هر دو رو در ایزوهای مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار بدید.
    خب دیگه...بریم برای مقایسه!
    مزایای Canon 700D
    فکوس خودکار ویدیو سریعتر (phase detection vs contrast detection ) که برای علاقه مندان به فیلم برداری شاید نشه این گزینه رو نادیده گرفت و ظاهرا خیلی وقتها کاربران بخاطر همین گزینه از انتخاب نیکون منصرف شدن
    داشتن صفحه تاچ
    sensor pixel area پهنه پیکسل 19% بزرگتر
    و ...
    مزایای Nikon D5300
    عمق رنگ بهتر 24bits vs 21.7bits
    نویز بسیار کمتر در ایزوی بالا 1338iso vs 681iso
    محدوده دینامیکی بیشتر 13.9EV vs 11.2EV
    کیفیت تصویر بسیار بهتر 83vs61
    سرعت فریم بالاتر فیلم 1080p@60fps vs 1080p@30fps
    صفحه نمایش بزرگتر 8.1cm vs 7.6cm
    رزولوشن حقیقی خیلی بالاتر 24mp vs 17.9mp
    تاخیر شاتر به طور معنیداری کمتر 200ms vs 264ms
    داشتن Wi-Fi و GPS داخلی
    تاخیر کمتر راه اندازی 500ms vs 700ms
    منظره یاب کمی بزرگتر 0.54x vs 0.53x
    دوام باتری کمی طولانی تر
    کمی کوچکتر
    سبکتر 480g vs 580g
    نازکتر cm7.6 مقابل 7.9
    نقطه فوکوس به طور قابل توجهی بیشتر 39 در مقابل 9 و...
    امیدوارم مطالب براتون مفید واقع بشه
    در اخر هم هر کدوم رو که خریدید خوش و موفق باشید.

سلام
    خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
    راستش اینم برای برادرزادم میخوام خودم چنتا سایتا رو دیدم برتری با نیکون بوده خودمم نظرم با نیکون هستش ولی برادر زادم گیره کنون هستش
    توی نیکون 5500 صفحش تاچ شده و فوکوس فیلم برداری هم بهتر شده تو عکس برداری هم که تعریف شده فقط گویا رابط کاربری خوبی نداره(5300) که تو 5500 با تاچ شدن صفحش جبران شده و راحت تر شده کار کردن باهاش
    5600 رو هم که مثل اینکه چند روزه پیش معرفی کرده
    Last edited by mehrdadb3; 07-01-2017 at 22:07.

7. 2 کاربر از mehrdadb3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

سلام
    خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
    راستش اینم برای برادرزادم میخوام خودم چنتا سایتا رو دیدم برتری با نیکون بوده خودمم نظرم با نیکون هستش ولی برادر زادم گیره کنون هستش
    توی نیکون 5500 صفحش تاچ شده و فوکوس فیلم برداری هم بهتر شده تو عکس برداری هم که تعریف شده فقط گویا رابط کاربری خوبی نداره(5300) که تو 5500 با تاچ شدن صفحش جبران شده و راحت تر شده کار کردن باهاش
    5600 رو هم که مثل اینکه چند روزه پیش معرفی کرده
    مسلما D5500 از D5300 همون طور که خودتون هم فرموديد تا حدي داراي امکانات و عملکرد بهتري هستش و البته قيمتش هم بيشتر هستش!
    مقايسه اي که بين D5300 و 700D گذاشتم بيشتر بخاطر هم قيمت بودن و رقيب بودن اين دو دوربين بود و يک ديدگاه کلي براي مقايسه هاي ديگه...
    در مورد خريد دوربين, من به شخصه ترجيح ميدم دوربيني بگيرم که از تاريخ توليدش تا حدي گذشته باشه و قيمتش هم تا حدي افت کرده باشه تا دوربين هايي که به تازگي وارد بازار فروش شدن! ( البته منظورم 5500 نيست ها )
    بهرحال هرجور خودتون صلاح ميدونيد
    ولي يه نکته که من در گذشته روش حساب باز نکرده بودم و هنوز هم فرصت خريدش برام پيش نيومده, لنز دوربين هستش
    من خودم نزديک به 2 سال قبل D3200 خريدم با لنز کيت Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G VR II
    که اون موقع از لنز هاي خوب همراه دوربين بود نسبت به تعدادی لنز هاي ديگه اي که همراه با دوربين عرضه ميشد.
    ولي بعد از مدتي عکاسي بعضي وقتها به اين فکر ميکردم که چه خوب بود اگه جاي اين دوربين, D3100 بود همراه با يک لنز Nikon 50mm f/1.8G AF-S براي عکاسي پرتره و عکاسي در نور کم !
    فقط منظورم اينه که هر دوربيني که انتخاب ميکنيد بهتره طوري باشه که بعد ها بتونيد از عهده خريد يک لنز خوب در زمينه اي که دوست داريد بر بيايد.
    نميخوام از خريد دوربين خوب شما رو منصرفت کرده باشم چون خودم هم شايد نشه گفت از خريد D3200 پشيمونم!!! نمیدونم! ( در آینده شايد يک لنز خوب خريدم! ) فقط اين نکته رو در نظر داشته باشيد که يک لنز خوب همراه با دوربيني مثلا مثل D3300 چه بسا خيلي بهتر از دوربيني مثل D5500 با يک لنز عادي, بتونه لذت عکاسي رو براتون فراهم کنه.
    خلاصه سرتون رو درد نيارم...
    دراخر هر دوربيني که واسه برادرزادتون خريديد خوش و موفق باشيد

9. این کاربر از N. R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه leopard07's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    freak land

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام یه دوربین با بودجه ماکزیمم 3 تومن بخرم
    بین دی 5500 نیکون
    دی 7100 نیکون
    دی 7200 نیکون
    760دی کانن و
    70دی کانن
    موندم
    اگه بخوام پول برای بادی تو کلاس بالا تر بدم، لنز خوبی گیرم نمیاد
    اگه بخوام بادی سطح پایین تر بگیرم، لنزای خوب قیمتاش باز هم خیلی بالاست
    نمیدونم مثلا دی 7100 بخرم با لنز کیت 18-140 چون با دی 7200 خیلی تفاوت نداره و فقط قدیمی تره ولی صفحه چرخشی نداره که خودم خیلی دوست دارم برای عکس گرفتن از پایین یا بالا
    میتونم 70 دی کانن یا دی 7200 نیکون هم بخرم ولی لنز 18-55 روشه و نمیدونم عکس هاش چقدر شارپ هستن
    یا اینکه نمیدونم میتونم با دی 5500 نیکون و دی 760 کانن خوب نتیجه بگیرم یا نه
    خلاصه خیلی درگیرم این وسط
    نیاز عکاسی من هم بیشتر شخصی هست و دوست دارم تو سفر هام یا تو مهمونیا عکسای خوبی بتونم بگیرم که کیفیت خیلی خوبی داشته باشه
    از قدیم با دوربینای آنالوگ عکسایی میگرفتم که خودم خیلی راضی بودم
    الان یه کامپکت دارم که اصلا راضی نمیکنه منو.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و یه ترکیب بهینه با این بودجه کم بهم پیشنهاد بدین
    Last edited by leopard07; 21-02-2017 at 16:00.

11. 2 کاربر از leopard07 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ali_phd71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    omidiyeh

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام یه دوربین با بودجه ماکزیمم 3 تومن بخرم
    بین دی 5500 نیکون
    دی 7100 نیکون
    دی 7200 نیکون
    760دی کانن و
    70دی کانن
    موندم
    اگه بخوام پول برای بادی تو کلاس بالا تر بدم، لنز خوبی گیرم نمیاد
    اگه بخوام بادی سطح پایین تر بگیرم، لنزای خوب قیمتاش باز هم خیلی بالاست
    نمیدونم مثلا دی 7100 بخرم با لنز کیت 18-140 چون با دی 7200 خیلی تفاوت نداره و فقط قدیمی تره ولی صفحه چرخشی نداره که خودم خیلی دوست دارم برای عکس گرفتن از پایین یا بالا
    میتونم 70 دی کانن یا دی 7200 نیکون هم بخرم ولی لنز 18-55 روشه و نمیدونم عکس هاش چقدر شارپ هستن
    یا اینکه نمیدونم میتونم با دی 5500 نیکون و دی 760 کانن خوب نتیجه بگیرم یا نه
    خلاصه خیلی درگیرم این وسط
    نیاز عکاسی من هم بیشتر شخصی هست و دوست دارم تو سفر هام یا تو مهمونیا عکسای خوبی بتونم بگیرم که کیفیت خیلی خوبی داشته باشه
    از قدیم با دوربینای آنالوگ عکسایی میگرفتم که خودم خیلی راضی بودم
    الان یه کامپکت دارم که اصلا راضی نمیکنه منو.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و یه ترکیب بهینه با این بودجه کم بهم پیشنهاد بدین
    منم مدت زیادی و دقیقا همین گزینه ها رو دارم البته 7200 حدود 4 تومن میشه
    انتخاب ما 5500 احتمال زیاد ولی تا قبل خرید انارو هم میبینم البته 5500 فقط ی بدی داره با لنز 18-140 توی فیلمبرداری صدای فوکوس ذخیره میشه

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    omidiyeh

پيش فرض

سلام دوستان
    کسی نمایندگی معتبر برای خرید دوربین توی شیراز میشناسه؟
    با تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    قضد خریدن مموری کارت دارم برای دوربین نیکون D3300
    به نظر شما خرید مموری کارت micro sd و استفاده با آداپتورش مشکلی ایجاد نمیکنه؟ لازمه حتما مموری کارت SD بگیرم یا Micro SD هم فرقی نداره؟

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    omidiyeh

پيش فرض

سلام دوستان
    قضد خریدن مموری کارت دارم برای دوربین نیکون D3300
    به نظر شما خرید مموری کارت micro sd و استفاده با آداپتورش مشکلی ایجاد نمیکنه؟ لازمه حتما مموری کارت SD بگیرم یا Micro SD هم فرقی نداره؟
    خریدمموریmicro
    اصلا توصیه نمیشه برای دوربین مموری خیلی حساسه بتونه عکسی که میگیری با سرعت ذخیره کنه حتما حتما sd بگیر

16. 2 کاربر از ali_phd71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •