تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 87 از 98 اولاول ... 377783848586878889909197 ... آخرآخر
نمايش نتايج 861 به 870 از 979

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

والا بهترین لنز برای شروع همون 18-55 هستش منتها نه اونی که بصورت کیت عرضه میشه باهاش.بلکه 18-55vr2 منظورم هستش.البته بعضا با این لنز بصورت کیت هم دیده شده...بعدشم بادی این دوریین حدود 1100 هستش که با احتساب حداقل 280-300 پول لنز شما 1400 باد پول بدین.این در حالیه که d3300 با همین لنز بصورت کیت داره 1350 عرضه میشه.پس خرید d3300 بخاطر پردازشگر جدیدتر و فریم ریت بالاتر و ... با قیمت یکسان و شاید کمتر عاقلانه تر است...

2. 3 کاربر از a_bayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و عکاسی naamre's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به غیر از مشخصات فنی بهره گیری D3300 از پردازشگر Expeed 4 باعث افزایش سرعت عکاسی تا 5 فریم در ثانیه شده در ضمن اینکه رو خروجی jpeg نویز ریداکشن بهتری اعمال می کنه.در مقایسه خروجی jpeg عکسهای ایزو 1600 نیکون D3200 با D3300 در ایزو 3200 نویز مشابهی تولید می کنن.
    نداشتن فیلتر ANTI ALIASING به بهبود رزلوشن عکسها کمک می کنه و بنا بر ادعای نیکون به خاطر رزلوشن بالای این سری دوربینها نبودش مشکلی ایجاد نخواهد کرد. در ضمن باتری D3300 حدودا 30 در صد قویتره.
    لنز VRII همون شفافیت لنز VR رو داره در ضمن اینکه سبکتره و در فاصله کانونی کمتر هم فوکوس می کنه عملکرد این لنز حتی از لنزهای گرون قیمت تره 85-16 و 200-18 هم در بعضی جهات بهتره فقط به لحاظ ساخت و دوام شاید کم بیاره. تنها ایرادی که نسبت به VR داره اینکه که توی یه مرحله اضافی باید لنز رو UNLOCK کنید که در بعضی شرایط ممکنه سرعت کار شما رو کند کنه.
    الان D3300 با لنز کیتش VRII با قیمتی زیر 1400 هم پیدا می شه و ضمن تایید گفته ی دوستمون منم این گزینه رو توصیه می کنم
    Last edited by naamre; 02-06-2015 at 22:40.

4. 2 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

نظرتون در مورد پنتاکس q10 چیه ارزش خرید داره لنزاش پیدا میشه بین این و فوجی hs25 کدوم بهتره

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

نظرتون در مورد پنتاکس q10 چیه ارزش خرید داره لنزاش پیدا میشه بین این و فوجی hs25 کدوم بهتره
    فوجی فیلم HS25 رو فراموش کنید کیفیت عکسش آنچنان خوب نیست که بشه توصیه کرد.

در مورد Q10 باید بگم دوربینی که امکانات بیشتری رو نسبت به کامپکتهای همرده خودش در اختیار کاربرهاش قرار می ده اما متاسفانه قلبش یه چیپ تصویر کوچک هست که باعث می شه کیفیت عکسهای خروجی رو در حد یه دوربین کامپکت پایین بیاره. با آداپتور امکان استفاده از لنزهای سری K -mount براش هست ولی قیمت اونها بالاست و تنوع این سری لنزها به نسبت کمتره (در ایران).شاید اگر کسی سری دوربینهای پنتاکس رو داشته باشه و دنبال دوربینی جم و جور باشه که لنزهاشم قابل استفاده باشه بگرده انتخاب بدی نباشه.
    اگر پنتاکس بخوایید حدودا در این رنج قیمت MX1 هم هست که از چیپ تصویر بزرگتری بهره می بره (1/1.7 در برار 1/2.3 اینچ)
    مقایسه ی عکسهای این دو تا.
    ایزو 200

ایزو 800
    Last edited by naamre; 07-06-2015 at 19:34.

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز و بخصوص عاشقان هنر عکاسی

من قصد ورود به دنیای عکاسی رو دارم. هیچ اطلاع دقیق و تخصصی هم در این امر ندارم و این شروع راه هست برام. فعلا هم به دیده حرفه نگاه نمیکنم بش و برام یه تفریح و علاقه فوق العاده حساب میشه !
    از همین ابتدا هم خیلی دوست ندارم سراغ دوربین های سطح مبتدی برم و میخوام قطعا DSLR بگیرم و یکبار هزینه کنم برا چند سال. البته بودجه خیلی زیادی هم واسه این کار ندارم و نهایتا میتونم تا 2 تومن خرج کنم ( با در نظر گرفتن لنز و پایه و مموری و کیف و...)!
    با بررسی جزئی مقالات و فروشگاه های آنلاین Canon 700D رو گزینه بدی برا شروع ندیدم. برخی هم معتقد هستن که مدلهای قدیمی تر (و کاراتر) و یا گزینه های دست دوم هم میتونن مد نظر باشن !
    اما حالا سوالات من از دوستان اهل فن :

- توصیه اولیه دوستان برا خرید و یا آگاهی بیشتر من چیه ؟!
    - فرق سری های 700 و 70 و 7 کنون دقیقا در چه پارامترهایی هست و اینا چقدر در تصویر نهایی ملموسن ؟! (اگه عکسی، مقایسه ای ... باشه خیلی کمکم میکنه)
    - آیا میشه گفت یه دوربین سری 50 از 700 الان انتخاب بهتریه ؟!
    - تفاوت دوربین های DSLR مبتدی (700 - 650 - 600) با سری های بالاتر چیه ؟!
    - یه سوال کاملا مبتدی : کاربرد دقیق نمایش گر دوم دوربین های سری های بالاتر که در قسمت فوقانی دوربین هست دقیقا چیه ؟!
    - کدوم مدل ها دارای نمایش گر چرخان یا حالتی که بشه تصویر رو از مقابل دید هستن ؟! ( مثلا اپلیکیشن موبایل که تصاویر رو بشه دید رو اون دید و عکس گرفت !)
    - و نهایتا هر توضیح و توصیه ضروری برا یه تازه وارد
    ...

خیلی ممنون

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز و بخصوص عاشقان هنر عکاسی

من قصد ورود به دنیای عکاسی رو دارم. هیچ اطلاع دقیق و تخصصی هم در این امر ندارم و این شروع راه هست برام. فعلا هم به دیده حرفه نگاه نمیکنم بش و برام یه تفریح و علاقه فوق العاده حساب میشه !
    از همین ابتدا هم خیلی دوست ندارم سراغ دوربین های سطح مبتدی برم و میخوام قطعا DSLR بگیرم و یکبار هزینه کنم برا چند سال. البته بودجه خیلی زیادی هم واسه این کار ندارم و نهایتا میتونم تا 2 تومن خرج کنم ( با در نظر گرفتن لنز و پایه و مموری و کیف و...)!
    با بررسی جزئی مقالات و فروشگاه های آنلاین Canon 700D رو گزینه بدی برا شروع ندیدم. برخی هم معتقد هستن که مدلهای قدیمی تر (و کاراتر) و یا گزینه های دست دوم هم میتونن مد نظر باشن !
    اما حالا سوالات من از دوستان اهل فن :

- توصیه اولیه دوستان برا خرید و یا آگاهی بیشتر من چیه ؟!
    - فرق سری های 700 و 70 و 7 کنون دقیقا در چه پارامترهایی هست و اینا چقدر در تصویر نهایی ملموسن ؟! (اگه عکسی، مقایسه ای ... باشه خیلی کمکم میکنه)
    - آیا میشه گفت یه دوربین سری 50 از 700 الان انتخاب بهتریه ؟!
    - تفاوت دوربین های DSLR مبتدی (700 - 650 - 600) با سری های بالاتر چیه ؟!
    - یه سوال کاملا مبتدی : کاربرد دقیق نمایش گر دوم دوربین های سری های بالاتر که در قسمت فوقانی دوربین هست دقیقا چیه ؟!
    - کدوم مدل ها دارای نمایش گر چرخان یا حالتی که بشه تصویر رو از مقابل دید هستن ؟! ( مثلا اپلیکیشن موبایل که تصاویر رو بشه دید رو اون دید و عکس گرفت !)
    - و نهایتا هر توضیح و توصیه ضروری برا یه تازه وارد
    ...

خیلی ممنون
    فکر می کنم اولین کتابی که در مورد عکاسی مطالعه کردم فن و هنر عکاسی نوشته ی هادی شفاعیه بود (در ضمن نویسنده همشهری شما هم هست. ) اون زمان یه یاشیکا سری G داشتم که فقط با تقدم دیافراگم عکس می گرفت. کتاب در مورد عکاسی فیلمی و آنالوگ نوشته شده ولی پایه ها و مبانی با عکاسی دیجیتال یکیه. الان کتابهای زیادی نوشته یا ترجمه شدن که می تونن راهنمای خوبی باشن. در ضمن سایتهای فعالی هم هستن هم به زبان فارسی هم زبان های دیگه که می تونن راهنماییتون کنن کافیه تو GOOGLE سرچ کنید. اینکه تصمیم گرفتید از ابتدا سراغ DSLR برید کار پسندیده ایه . ولی بهتره اول اطلاعات خودتون رو افزایش بدید بعد خرید کنید.

جواب سوال 2, 3 , 4 تقریبا یکیه و می شه توی یه سوال خلاصه کرد. تفاوت بین دوربینهای اس ال آر در چیه و چطور طبقه بندی می شن.
    دوربینها بر اساس کارایی و ساختشون طبقه بندی می شن ولی شرکتهای تولید کننده یه اصول مشخصی رو دنبال نمی کنن و به این شکل کمی مقایسه اونها پیچیده می شه. در ضمن اینکه با توجه به رقابتی که بین اونها هست مدل به مدل پیشرفتهایی صورت می گیره و امکاناتی که مثلا در مدلهای قدیمی تر روی دوربینهای حرفه ای تر استفاده می شده در دوربینهای سطح مبتدی جدید هم ارایه می شه اینطوری که مثلا کار مقایسه ی سری 50D و700 کانن رو پیچیده می کنه.
    سایتها و شرکتهایی که در رابطه با عکاسی هستن اسمهای مختلفی رو برای این تقسیم بندیها در نظر می گیرن مثلا بر اساس تقسیم بندی سایت DPreview داریم
    1- Entry level
    2-Mid level
    3- Semi professional
    4- Professional
    هر کدوم از این گروها کابرهای متفاوتی رو هدف قرار می دن ولی اون چیزی که مسلمه اینکه Entry level برای کار برهای تازه کار و Professional برای کاربرهای حرفه ای در نظر گرفته شده. در سری Entry راحتی کار به همراه مدهای متنوع عکاسی قیمت مناسب و حتی اندازه کوچک تر به منظور حمل و نقل آسان در نظره ولی وقتی سراغ سری Pro می رید دیگه از اون مدهای عکاسی یا امکانات ویرایش عکس در خود دوربین خبری نیست و جای اونها رو تنظیمات پیشرفته تر بدنه های محکم تر که امکان استفاده از دوربین در شرایط نا مناسب آب و هوایی رو می ده فوکوس قوی تر و هر چیزی که به یه عکاس حرفه ای تر کمک کنه تا بتونه عکس بهتری بگیره. در ضمن چون سری Pro در اصل محصولات high end حساب می شن آخرین تکنولوژِها هم بهره می گیرن و شاید دیگه اقتصادی بودن حرف اول رو نزنه. این سری دوربینها برخلاف سری entry که با سری لنزهای کیت ارزون قیمت و کار راه اندازه به فروش می رسن به صورت مجزا بدنه تنها و لنز مجزا به فروش می رسن و طبیعی لنزهاشون هم گرون قیمت تره. بقیه گروها هم بین این دو تقسیم می شن.

تو بازار ایران دو تا برند کانن و نیکون به لحاظ فراوانی امکانات جانبی و لنزها و راحتی تعمیر و تعویض و خرید و فروش حرف اول رو می زن و توصیه هم اینه که از این دو گروه انتخاب کنید. ویژگیهای دوربینها همرده این دو برند تفاوتهایی داره که دونستن به انتخاب شما کمک بزرگی می کنه.
    سری entry کانن در اصل سری 1xxx D هست مثل 1000D و 1100و 1200 . 1200D که آخرین مدل موجود در بازار ایرانه از پردازشگرهای سری digic4 بهره می بره که از این لحاظ تقریبا پردازشگر نسبتا قدیمی محسوب می شه و نسبت به سریها جدید تر که digic 6 بهره می برن دو نسل قدیم تره سرعت عکاسی 3 فریم در ثانیه است و یه دوربین 18 مگاپیکسلیه.

سری entry نیکون سری D3xxx هست. که D3300 آخرین مدل موجود در بازار ایرانه از پردازشگرهای سری Expeed4 بهره می بره که همون پردازشگری که در دوربینهای High end خودش داره 24 مگاپیکسلیه و 5 فریم در ثانیه عکس می گیره و از لحاظ امکانات دیگه هم از رقیب خودش جلو تره

سری mid level
    از نیکون D5xxx و D7xxx جز و این سریه وآخرین مدلهای کانن 700D , 70D هستن. بیشترین تفاوتهای این این سریها با هم در کیفیت ساخت و امکانات شونه. مثلا D7200 نیکون مشخصاتی مشابه D5200/5300 داره ولی موتور فوکوس در بادی دوربین قرار داره که امکان استفاده از لنزهای قدیمی نیکون که موتور اتو فوکوس ندارن رو با این بادیها می ده. 70D هم به نوعی حرفه ای شده ی 700D هست. مثل سری entry آخرین مدلهای این سری از نیکون 24 مگاپیکسلی هستن و کانن 18 مگاپیکسل (مدلهای موجود در بازار) این وسط یه مدل جدید هم کانن به بازار داده که بینا بین این دو سری (entry و mid) قرار می گیره 100Dیکی از کوچکترین اس ال آر ها.
    در این سری مدلهای جدید تر کانن امکان تجهیز با لنزهای جدید تره STM رو دارن که بیشتر به کار فیلم برداری می یاد و بهبود چندانی در کیفیت عکسها ندیدم و مثلا وقتی 600D رو با 700D مقایسه می کنید به جز قضیه لنزهای STM که اشاره شد و made in japan که زیر دوربینهای 700D حک شده تفاوتی محسوسی وجود نداره.
    یه مقایسه ساده بخواهیم داشته باشیم در این دو سری باید بگیم تقریبا در کیفیت فیلم برداری کانن عملکرد بهتری داره و در عکاسی نیکون هرچند که این اختلافها در حدی نیست که بخواییم تواناییهای هر کدوم از برندها رونادیده بگیرم و شما می تونید با توجه به سلیقه خودتون از هر کدوم از برندها انتخاب کنید بدون اینکه نگرانی خاصی داشته باشید که مدلی که شما انتخاب می کنید باهمتای رقیبش فاصله ی زیادی داره.
    یه نکته دیگه در مورد entry level های نیکون وجود داره که در منو این دوربینها یه راهنما طراحی شده که برای کسانی که تازه کارن می تونه کمک خوبی باشه.
    Last edited by naamre; 08-06-2015 at 12:44.

9. 3 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اگر منظورتون این نمایشگره

که یه سری از تنظیمات دوربین مثل حساسیت (iso) اندازه ی دیافراگم و جبران نوردهی و ... روی این نمایشگر نشون داده می شه و امکان دسترسی آسان و سریع تنظیمات دوربین رو می ده در ضمن canon 600/650/700D , و نیکون D5xxx ال سی دی چرخان یا متحرک دارن.

11. 2 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

13. این کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال farhad200's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    International Network

پيش فرض

سلام من تصمیم گرفتم یه nikon d7200 بخرم...خواهشا یه لنز عالی بهم معرفی کنید

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام من تصمیم گرفتم یه nikon d7200 بخرم...خواهشا یه لنز عالی بهم معرفی کنید

سلام

به سلامتی.

چه جور لنزی ؟ واید - تله - ماکرو - برای چه نوع عکاسی لنز می خوایید. لنزهای همه کاره که عالی نمی شن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •