تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 98 اولاول ... 345678910111757 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 979

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

اگه نباشه جاش خالی می مونه kindlinessangel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام بین این چند تا دوربین کدوم از لحاظ کیفیت عکس برای عکاسی از طبیعت و عکاسی نجومی بهترن؟

1- canon 650D
    2- nikon D5200
    3- nikon D3200
    4- nikon D7000
    لطفا کسایی که با این دوربینا کار کردن جواب بدن!
    میدونم خیلی دیر دارم جواب میدم .... اما گفتم شاید به کار شما یا دوستای خوب دیگه بیاد
    کاری به عکاسی طبیعت ندارم بیشتر چیزی که میگم مربوط به عکاسی نجومی است
    اساتید حتما میدونند که برای عکاسی نجومی ( به معنی واقعی ... نه عکاسی از طبیعت شب همراه با بخشی از آسمان ) یکی از مولفه های مهم دریافت طیف نوری مادون قرمز هست
    داستان ثبت این تصاویر در دوربین های آنالوگ کمی متفاوت بود که شاید اینجا جاش نباشه .... اما در دوربین های دیجیتال یه فیلتری روی سنسور هست که اقدام به جذب این طیف فرکانسی نور میکنه که اگه این کار رو نکنه عکس های معمولی که شما میگیرید رنگشون کمی به زردی میزنه ... چند سال پیش کنون یه مدلی از 20D معرفی کرد که یه کد خاصی هم در انتهای اسمش داشت و این فیلتر روش نبود که متاسفانه یادم نمیاد. جدیدن هم فکر کنم کنون یا نیکون یک بار دیگه این کار رو کردند که اون رو هم یادم نمیاد ( به خاطر قیمت های نجومی کلا از وادی تجهیزات نقل مکان کردم ) البته بعید میدونم تو ایران پیدا بشه اما توصیه ای که من میتونم بکنم اینه که برای عکاسی نجومی یک دوربین جدا تهیه کنید .... اگه براتون مگا پیکسل مهم نیست یه 350D و یا 400D کنون دست دوم کافیه (که 350 رو ترجیح میدم .... درسته مگاپیکسل اش کمتره اما رفتار نویزیش توی نور دهی های طولانی بهتره نگران اندازه چاپ هم نباشید تا 50 در 70 جواب میده ) ... میتونید بدید براتون فیلتر رو از رو سنسور بدارند ... اگه اهل فن باشید خودتون هم میتونید این کار رو بکنید ... توی سایت های فارسی هم توضیحات اش هست . اگر 3 -4 سال پیش بود حتما پیشنهاد میدادم با آنالوگ کار کنید برای نجومی اما الآن دیگه انقدر فیلم ها و سایر مسائل اش گران و کمیاب شده که به نظرم پیشنهاد بالا بهتر است.فکر کنم بشه زیر 1 تومن دوربین سالمی پیدا کرد.

البته دوستان شاید نظر دیگه ای داشته باشند اما این تجربه شخصی 5 - 6 سال پیش ام بود که گفتم شاید به درد شما هم بخوره

2. 3 کاربر از kindlinessangel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Amateِur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

سلام بین این چند تا دوربین کدوم از لحاظ کیفیت عکس برای عکاسی از طبیعت و عکاسی نجومی بهترن؟

1- canon 650D
    2- nikon D5200
    3- nikon D3200
    4- nikon D7000
    لطفا کسایی که با این دوربینا کار کردن جواب بدن!
    والا من با 650 كنون و دي7000 نيكون كاركردم. اون 2 تاي ديگه هم دي حد هَمن و تو سطح 650.
    650 كنون كه دوربين خيلي خوبيه ولي تنها فرقش نسبت به 600 يا حتي 550 دی كنون نمايشگر لمسيشه زياد فرقي نداره فقط الكي پول اضافه ميدين. اما دي7000 نيكون كاملا قوي تره از 3 بدنه ي ديگه ،بدنه بزرگ و موتور قوي داره. پيشنهاد كلي من كه اينا نيست با توجه به قيمتشون ولي از بين اينا دي7000 نيكون خوبه

4. این کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

با سلام و تشکر از توضیحاتتون
    دوست عزیز من یه سوال دارم که تا حالا چند تا جواب متفاوت از چند نفر گرفتم و واقعا گیج شدم
    من بین دوربین نیکن دی 5200 و کنون 650 دی مرددم
    مزایای دوزبین نیکن خیلی بالاتره ولی از هر کی میپرسم میگن عکسای کنون بهتره ... حتی یه عکاسی میگفت پول واسه نیکن نده و با وجود همه ی مزایا بازم کنون بهتره
    من نمیدونم چرا آخه؟
    نیکنه 24 مگاپیکسله حسگرش یکم بزگتره فیلمبرداریش 60 فریمه و 39 نقطه فوکوس داره و توی بقیه چیزا هم اگر بالاتر از کنون نباشه پایینتر نیست حالا چرا میگن کنون بهتره من نمیدونم......
    اگر ممکنه راهنمایی کنین
    ممنون

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دوست عزیز من یه سوال دارم که تا حالا چند تا جواب متفاوت از چند نفر گرفتم و واقعا گیج شدم
    مزایای دوزبین نیکن خیلی بالاتره ولی از هر کی میپرسم میگن عکسای کنون بهتره ... حتی یه عکاسی میگفت پول واسه نیکن نده و با وجود همه ی مزایا بازم کنون بهتره
    من نمیدونم چرا آخه؟
    نیکنه 24 مگاپیکسله حسگرش یکم بزگتره فیلمبرداریش 60 فریمه و 39 نقطه فوکوس داره و توی بقیه چیزا هم اگر بالاتر از کنون نباشه پایینتر نیست حالا چرا میگن کنون بهتره من نمیدونم......
    اگر ممکنه راهنمایی کنین
    ممنون
    چون نیکون تو کلاس غیرحرفه ای ها یا شبه حرفه ای ها عملکرد خوبی نداره واسه اون عوام فکر میکنن حرفه ایاشم اینشکلین.
    قضیه دقت حسگر نیست.مثلا 24 مگاپیکسل مزایای چنان تاپی هم نیست .مهم پردازنده و اندازه ی حسگر و نوعش هستش
    بین این دو دوربین هم اتفاقا نیکون 5200 عکاسیش بهتر از کنون 650 هستش ولی کنون فیلم برداریش حرفه ای تره.فیلم برداری 60 فریم هم باز مزیت بالایی محسوب نمیشه.650 با حالت اچ دی 60 فریم میگیره که کیفیتش به کل نیکون می ارزه.سیستم جدید سینمایی هم همون 30 فریم برثانیه هستش

7. 2 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

اگر در مورد سبک عکاسی که قصد دارید انجام بدید مطمئن هستید و همینطور اطلاعات مورد نیاز در مورد لنزهای آینده و تجهیزات جانبی مورد نیاز و . . . رو دارید ، فقط به فروشگاه رفته و هر دو دوربین رو توی دست بگیرید . هر کدوم احساس بهتری به شما داد همون رو خریداری کنید . چندان هم سخت گیر نباشید ، این دو بدنه عملکرد بسیار نزدیکی دارن . این سخت گیری های خاص بیشتر مربوط به دوستانی هستش که قصد کار تجاری دارن و با یک انتخاب به نظر ساده برند ، تقریبا تا پایان عمر عکاسی شون با تجهیزات و موارد ارائه شده برای اون برند منحصر سر و کله خواهند زد .
    موفق باشید .

9. 2 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام تو قیمت ۶۰۰ تا۷۰۰ چی پیشنهاد میدید ترجیحا کانن باشه

پروفشنال Amateِur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

من نمیدونم چرا آخه؟
    اگر ممکنه راهنمایی کنین
    ممنون
    انتخاب بین برند نیکون و کانن هست. اینجاست که میگن ببین با کدوم بیشتر حال میکنی.
    شما فقط با بدنه مواجه نیستید، بلکه بعد از خرید بدنه، با صدها قلم لوازم جانبی مواجهید. نیکون از نظر لوازم جانبی لنز خدمات پس از فروش و غیر کاملا ضعیف تره از کانن و در عین حال قیمت لوازم جانبیش هم بالاتره.
    اما بدنه ها. سنسور 24 مگیه نیکون نویز گیر خوبی نیست. در ایزوه 6400 نویز اشکاره. اتوفوکوس 39 نقطه ایه نیکون رو تست نکردم اما یک مزیت جدی محسوب میشه در مقابل سیستم فوکوس قدیمی کانن. فیلمبرداری رو اصلا جزو مزیت یک دوربین قرار نده.فیلم برداری روی دوربین های آماتور DSLR فقط به سنسور اسیب میزنه.
    من انتخاب رو میزارم به عهده خودت چون باز میگم انتخاب میان برند هست.

سلام تو قیمت ۶۰۰ تا۷۰۰ چی پیشنهاد میدید ترجیحا کانن باشه
    400دی و اگر گیر بیاری با این قیمت 450دی

12. این کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز SevenART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

پيش فرض کمک برای خرید لنز

سلام

برای آتلیه عکاسی و دوربین nikon d3200 میخواستم لنز خریداری کنم . لنز 18-55 هم روی دوربین هست .

نظر خودم روی لنز Samyang 85mm f/1.4 و Samyang 24mm f/1.4 هستش . با یه کانورتر 2x

کارمون در زمینه عکس پرتره ، پرسنلی ، اسپورت ، مجالس و ...

کاربر فعال انجمن عکاسی Aless's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

سلام

برای آتلیه عکاسی و دوربین nikon d3200 میخواستم لنز خریداری کنم . لنز 18-55 هم روی دوربین هست .

نظر خودم روی لنز Samyang 85mm f/1.4 و Samyang 24mm f/1.4 هستش . با یه کانورتر 2x

کارمون در زمینه عکس پرتره ، پرسنلی ، اسپورت ، مجالس و ...
    سلام
    واسه اتلیه لنز 18.105 یا 18.200 کافیه(البته اگه خیلی هزینه نمیخوای بکنی)چون توی اتلیه f باید روی 8 تا 11 باشه.f بازتر کاربردی نداره.127mm استاندارده فول فریمشه
    واسه پرتره محیطی هم 85f1.4 بسیار عالیست.نسخه nikonf1.8G هم خیلی خوبه و به نظر من بهتر هم هست
    توی مجالس هم اگه 70.200 داشتی خیلی عالی میشد...

15. 4 کاربر از Aless بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

این لنز های سمیانگ اتوفوکس دارند یا خیر ؟
    تا جایی که به خاطر دارم این سری لنزهای کره ای که با اسامی مختلف دیگه ای هم بفر-وش می رسن ، اتوفوکس یا همون AF نیستن و این مقداری کار شما رو برای مجالس سخت می کنه . اما مشکل چندانی برای آتلیه نخواهدی داشت . برای عکاسی پرتره و پرسنلی و تیپ روتین فعالیت های عکاسی ( حتی مجالس ) لنز 18-105 به میزان مناسبی رضایتمندی شما رو کسب می کنه .
    بعدها با فعالیت بیشتر امکان خرید لنزهای بهتر و با تامل بیشتر هم فراهم میشه .
    موفق باشید .

17. 3 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •