تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: سوال در مورد سفته

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

14 سوال در مورد سفته

این تاپیک رو فقط برای بالا رفتن اطلاعاتم خودم و بقیه دوستان زدم میخواستم درباره سفته همه چی رو کامل بدونم و از تجربه دوستان در این زمینه استفاده کنم مثلا من میخوام 10 میلیون پول به یه نفر فامیل قرض بدم چجوری باید ازش سفته بگیرم؟

2. این کاربر از مهرسا1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام دوست عزيز

ببينيد من خودم نزديك 2 سال درگير دادگاه و اين مسائل بودم براي چك برگشتي يه توضيحات كلي مي دم و دوستان بيان بگن درسته يا نه

چك به دو صورت هست كه حقوقي هست و كيفري كه چك حقوقي نزديك 3 ماه بيشتر طول مي كشه ولي كيفري در عرض يك هفته حكم جلب طرف رو مي گيري

سفته من شنيدم از چك محكم تر هست و اگر سفته را اجرا بزاري مي گن مي توني اول توقيف اموال بگيري بعدش هم حكم جلب

طبق مطالعاتي كه داشتم سفته از چك محكم تره ولي از چند وكيل سوال كردم مي گن چك بهتره در حالي كه چك كارش چيز ديگه هست ولي تو ايران براي كارهاي ديگه متداول هست كه استفاده مي شه

با تشكر

4. 5 کاربر از aria_electric_fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

12

آیا موقع گرفتن سفته امضا و اثر انگشت لازمه یا فقط امضا؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

والا واسه دانشگاه كه سفته دادم فقط دو تا امضاء كردم و تموم حالا شما اثر انگشت هم بگيري جاي دوري نمي ره

از لحاظ قانوني گويا سفته بهتره ولي برعكس هست و گويا چك بهتره

با تشكر

7. 2 کاربر از aria_electric_fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

اگر اثر انگشت بگیری بعدم اگر فردی که سفته رو امضا کرده زیرش بزنه (که البته به این راحتی نیست و باید بره کارشناس خط) میتونی از طریق اثر انگشت راحتر اثباتش کنی .

در ضمن سفته یک قانونی داره که اول باید توقیف اموال بشه و در صورتی که نتونی ثابت کنی اموالی به نامش داره طبق قانون نمیشه کاری کرد ولی در واقع طبق حکم قاضی میتونند براش مبلغ سفته رو قسط بندی کنند

نکنه مهم چه در مورد چک یا سفته به این توجه داشته باشید که حتما ضامن معتبر پشتش رو امضا کنند تا در مواقعی که به امضا کننده دسترسی نداشتید یا امضا کننده پولی نداشت برای پرداخت برید سراغ ضامن البته بازم میگم ضامن معتبر که شما بشناسیش .

9. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام

فكر نكنم سفته اينطوري باشه كه اگر مال و اموال نداشته باشه نتوني كاري كني

فكر كنم حكم جلب بدن !!!

من خودم چك داشتم هم كيفري و هم حقوقي در هر دو مورد اول توقيف اموال مي زنه كه راحت مي توني به كارشناس دادگستري بگي اموال نداره بدون اينكه بري سراغ كسي كه ازش طلبكاري بعد حكم جلب بهت مي دن فقط تو حالت كيفري اين روند توي يك هفته تموم مي شه ولي تو حالت حقوقي حداقل 2 يا سه ماه شايدم بيشتر طول مي كشه

با تشكر

11. 2 کاربر از aria_electric_fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

سلام

فكر نكنم سفته اينطوري باشه كه اگر مال و اموال نداشته باشه نتوني كاري كني

فكر كنم حكم جلب بدن !!!

من خودم چك داشتم هم كيفري و هم حقوقي در هر دو مورد اول توقيف اموال مي زنه كه راحت مي توني به كارشناس دادگستري بگي اموال نداره بدون اينكه بري سراغ كسي كه ازش طلبكاري بعد حكم جلب بهت مي دن فقط تو حالت كيفري اين روند توي يك هفته تموم مي شه ولي تو حالت حقوقي حداقل 2 يا سه ماه شايدم بيشتر طول مي كشه

با تشكر
    سلام

بله اول که باید حکم جلب بگیری وگرنه کاری نمیشه کرد ولی بعد از اینکه حکم جلب گرفتی و طرف اومد دادگاه وقتی مالی نداشته باشه برای مصادره (درسفته) شما غیر از اینکه بتونی مبلغ درخواستی رو قسط بندی کنی با توجه به حقوق ماهیانه طرف چی کار میتونی کنی ؟

مگر اینکه به ضامن ها دسترسی داشته باشی

در ضمن شما باید سعی کنی اثبات کنی که طرف اموال داره وگرنه اون که از خداشه بگه چیزی ندارم که بخواد قسط بندی بشه و وقتی مثلا یه مبلغ زیاد باشه و حقوق طرف ماهی 500 تومن تازه باتوجه به مجرد یا متعهل بودن بتونی ماهی 200 هزار بگیری حتی تا ابد آیا این به درد شما میخوره ؟ و ارزش کل پولت به مرور زمان باتوجه به تورم از بین میره و اون موقعست که بعد از چند سال حاظر میشی از خیر کل پولت بگذری و با پول کمتر رضایت بدی کاری که طرفت از خداش این طوری بشه برای همینه که همه سعی میکنند در وحله اول سعی کنند اموال طرف رو اثبات کنند طرف بدهکارم سعی میکنه بگه چیزی ندارم تازه طبق خود قانون سفته گرفتن از فردی که اموالی نداشته باشه پای خودت هستش و ... حالا شاید درواقعیت اجرا نشه .

13. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

کلا من بحثم رو موارد حقوقی و کیفریش نیست میگم ممکنه طرف فردا روز زیرش بزنه این امضای من جعل شده؟واسه همینه میگم اثر انگشت بگیرم ازشون

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

کلا من بحثم رو موارد حقوقی و کیفریش نیست میگم ممکنه طرف فردا روز زیرش بزنه این امضای من جعل شده؟واسه همینه میگم اثر انگشت بگیرم ازشون
    بحث زیرش زدن نیست بحث پول نداشتن یا پول ندادن هست شما غیر از امضا و اثر انگشت حتما به طرف بگو یه ضامن معتبر هم باید پشتش رو امضا کنه مخصوصا اگر مبلغ بالا هستش

16. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام

بله اول که باید حکم جلب بگیری وگرنه کاری نمیشه کرد ولی بعد از اینکه حکم جلب گرفتی و طرف اومد دادگاه وقتی مالی نداشته باشه برای مصادره (درسفته) شما غیر از اینکه بتونی مبلغ درخواستی رو قسط بندی کنی با توجه به حقوق ماهیانه طرف چی کار میتونی کنی ؟

مگر اینکه به ضامن ها دسترسی داشته باشی

در ضمن شما باید سعی کنی اثبات کنی که طرف اموال داره وگرنه اون که از خداشه بگه چیزی ندارم که بخواد قسط بندی بشه و وقتی مثلا یه مبلغ زیاد باشه و حقوق طرف ماهی 500 تومن تازه باتوجه به مجرد یا متعهل بودن بتونی ماهی 200 هزار بگیری حتی تا ابد آیا این به درد شما میخوره ؟ و ارزش کل پولت به مرور زمان باتوجه به تورم از بین میره و اون موقعست که بعد از چند سال حاظر میشی از خیر کل پولت بگذری و با پول کمتر رضایت بدی کاری که طرفت از خداش این طوری بشه برای همینه که همه سعی میکنند در وحله اول سعی کنند اموال طرف رو اثبات کنند طرف بدهکارم سعی میکنه بگه چیزی ندارم تازه طبق خود قانون سفته گرفتن از فردی که اموالی نداشته باشه پای خودت هستش و ... حالا شاید درواقعیت اجرا نشه .
    سلام دوست عزيز

در مورد سفته من اطلاعات كاملي ندارم و فقط سطحي هست ولي در مورد چك حقوقي و كيفري حداقل 2 سال تو دادگاه ها درگيرش بودم

در مورد چك حقوقي بستگي به قاضي و طرف داره و در چك هاي حقوقي هم امكان داره قسط بندي بشه كه بستگي به نظر قاضي داره ولي من خودم چك حقوقي داشتم و طرف هم مالي نداشت و اومد دادگاه ولي قاضي اول توقيف اموال داد كه با كارشناس دادگستري رفتيم خونش و چيزي نداشت بعدش حكم جلب داد

پس در چك هاي حقوقي هم ممكنه قسط بندي كنن و هم ممكنه اول توقيف اموال بدن و اگر اموالي نداشت حكم جلب مي دن

در چك هاي كيفري هم اول توقيف اموال مي دن بعدش حكم جلب مي دن ولي احتمال قسط بندي كردن كمتره

در مورد ضامن كه بايد امضاء كنه حرفي توش نيست و اگر پشتش رو هر چي امضاء كنن بهتره

يك نكته هم بگم در مورد چك هاي حقوقي كه اول قاضي وقت مي ده مثلا سه ماه ديگه بعد اگر تو اون سه ماه اول طرف نيومد دادگاه دوباره احضار مي كنه براي سه ماه ديگه و اين روند تا سه بار ادامه پيدا مي كنه و اگر فاصله نوبت اول سه ماه باشه و فاصله نوبت هاي بعدي بگيم 2 ماه يا 1 ماه هم باشه خودتون حساب كنيد حداقل 5 ماه اينجا معطل مي شيد

با تشكر

18. 2 کاربر از aria_electric_fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •