تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 161 از 163 اولاول ... 61111151157158159160161162163 آخرآخر
نمايش نتايج 1,601 به 1,610 از 1623

نام تاپيک: openSUSE

اگه نباشه جاش خالی می مونه spirit's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سلام میشه در مورد نصب اپن زوزه روی یه پارتیشن کنار وین 8 توضیح بدین چطور این کار رو بکنم؟
    Last edited by spirit's; 15-06-2013 at 23:05.

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

دوست عزیز اگه یه سرچ میکردید میتونستید چیزهای خوبی به دست بیارید

برای نصب اپن سوزه ابتدا یه مقدار رو از هارد جدا کنید بعد کامپوتر رو رستارت کنید و تو بایوس بوت رو قرار بدید روی سی دی.
    سی دی رو بزار تو دستگاه. بعد ری استارت کن و مراحل نصب رو برو جلو تا برسی به پارتیشن بندی
    دو تا پارتیشن بساز با فرمت ex4 و یکی رو بزار روت (/) و یکی رو هم /home
    یه مقدار کم مثلا ۲۰۰ مگ هم برای /boot و فکر نمی کنم نیازی هم به سواپ باشه( رم کامپیوترت چنده ؟)

میتونی سرچ کنی و توضیح کامل پیدا کنی

3. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

دوست عزیز اگه یه سرچ میکردید میتونستید چیزهای خوبی به دست بیارید

برای نصب اپن سوزه ابتدا یه مقدار رو از هارد جدا کنید بعد کامپوتر رو رستارت کنید و تو بایوس بوت رو قرار بدید روی سی دی.
    سی دی رو بزار تو دستگاه. بعد ری استارت کن و مراحل نصب رو برو جلو تا برسی به پارتیشن بندی
    دو تا پارتیشن بساز با فرمت ex4 و یکی رو بزار روت (/) و یکی رو هم /home
    یه مقدار کم مثلا ۲۰۰ مگ هم برای /boot و فکر نمی کنم نیازی هم به سواپ باشه( رم کامپیوترت چنده ؟)

میتونی سرچ کنی و توضیح کامل پیدا کنی
    ممنونم جواب دادین
    رمم 4 گیگ
    من تاحالا پارتیشن اختصاص داده رو جدا نکردم میترسیدم بزنم پاکش بکنم
    برا همین میخوام بدونم میشه بصورت مسالمت امیز کنار وین نصبید
    رو لب تاپم دوتا پارتیشن درست کرده بودم یکی که وین روش نصبه حدود 30 گیگ خالی دارم و درایو دومم که حدود 150 گیگ خالیه
    Last edited by spirit's; 16-06-2013 at 08:36.

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

ممنونم جواب دادین
    رمم 4 گیگ
    من تاحالا پارتیشن اختصاص داده رو جدا نکردم میترسیدم بزنم پاکش بکنم
    برا همین میخوام بدونم میشه بصورت مسالمت امیز کنار وین نصبید
    رو لب تاپم دوتا پارتیشن درست کرده بودم یکی که وین روش نصبه حدود 30 گیگ خالی دارم و درایو دومم که حدود 150 گیگ خالیه
    خواهش می کنم
    خب پس بهتره که 4 گیگ هم سواپ جدا کنید. ( البته خیلی ها می گن سواپ باید دو برابر رم باشه اما من همچین فکری ندارم )
    بله لینوکس رو راحت میتونید کناره ویندوز نصب کنید اما بر عکس این قضیه نمی شه. یعنی ویندوز رو نمیتونید کناره لینوکس نصب کنید. چون بوت لینوکس یا همون گراب از بین میره.

شما دو تا راه پیش رو دارید. اولی اینه که لینوکس رو کناره ویندوز نصب کنید و دومی اینکه لینوکس رو داخل ویندوز به وسیله نرم افزار VMware بوت کنید. فکر می کنم تازه کار باشید به همین دلیل من راه دوم رو پیشنهاد میدم تا شما با نحوه نصب آشنا باشید. تو روش دوم هم احتمال پاک شدن اطلاعات وجود نداره

اگه میخواید کناره ویندوز و در یک درایو مجزا نصب کنید ابتدا به منوی استارت برید و روی گزینه computer راست کلیک و گزینه manage رو انتخاب کنید. به منوی disk management برید و درایوی رو که میخواید ازش مقداری پاک بشه رو انتخاب و روش راست کلیک کنید و گزینه shrink volume رو بزنید و مقداری که میخواید پاک بشه رو وارد کنید و اوکی کنید
    پس از چند ثانیه اون مقداری که وارد کردید از درایو اصلی پاک میشه بدون اینکه اطلاعاتتون از بین بره ( در واقع شیر کردید) حالا ریستارت کنید و بوت رو بزارید رو دی وی دی ( اگه لینوکس رو تو فلش ریختی بوت رو بزار رو فلش مموری ) حالا f10 بزن و ذخیره کن و سیستم ریستارت میشه

حالا برو به قسمت نصب لینوکس یه سری قسمت ها هست مثله اسم و تاریخ و کشور و رمز عبور و ... که نیاز به توضیح نداره اما نکته ای که هست قسمت پارتیشن بندیه که باید قسمت پارتیشن بندی دستی انتخاب کنید و اون مقداری که تو ویندوز جدا کردید رو چند قسمت کنید اول یک درایو به اسم روت ( / ) با حجم 8 گیگ و یک درایو هوم(/home ) که اگر هم نساختی اشکال نداره و یک درایو بوت( /boot) با حجم 400 مگ و یک درایو سواپ (linux sewap ) با حجم 4 گیگ

پیشنهاد میدم این کتاب رو دانلود کنی و بخونی:
    p30talk.ir/styles/linux1.pdf
    کاملا آموزش داده.
    حجم فایل هم 14 و نیم مگابایته. از نصب تا یادگیری محیط اپن سوزه رو توضیح داده

6. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

خواهش می کنم
    خب پس بهتره که 4 گیگ هم سواپ جدا کنید. ( البته خیلی ها می گن سواپ باید دو برابر رم باشه اما من همچین فکری ندارم )
    بله لینوکس رو راحت میتونید کناره ویندوز نصب کنید اما بر عکس این قضیه نمی شه. یعنی ویندوز رو نمیتونید کناره لینوکس نصب کنید. چون بوت لینوکس یا همون گراب از بین میره.

شما دو تا راه پیش رو دارید. اولی اینه که لینوکس رو کناره ویندوز نصب کنید و دومی اینکه لینوکس رو داخل ویندوز به وسیله نرم افزار VMware بوت کنید. فکر می کنم تازه کار باشید به همین دلیل من راه دوم رو پیشنهاد میدم تا شما با نحوه نصب آشنا باشید. تو روش دوم هم احتمال پاک شدن اطلاعات وجود نداره

اگه میخواید کناره ویندوز و در یک درایو مجزا نصب کنید ابتدا به منوی استارت برید و روی گزینه computer راست کلیک و گزینه manage رو انتخاب کنید. به منوی disk management برید و درایوی رو که میخواید ازش مقداری پاک بشه رو انتخاب و روش راست کلیک کنید و گزینه shrink volume رو بزنید و مقداری که میخواید پاک بشه رو وارد کنید و اوکی کنید
    پس از چند ثانیه اون مقداری که وارد کردید از درایو اصلی پاک میشه بدون اینکه اطلاعاتتون از بین بره ( در واقع شیر کردید) حالا ریستارت کنید و بوت رو بزارید رو دی وی دی ( اگه لینوکس رو تو فلش ریختی بوت رو بزار رو فلش مموری ) حالا f10 بزن و ذخیره کن و سیستم ریستارت میشه

حالا برو به قسمت نصب لینوکس یه سری قسمت ها هست مثله اسم و تاریخ و کشور و رمز عبور و ... که نیاز به توضیح نداره اما نکته ای که هست قسمت پارتیشن بندیه که باید قسمت پارتیشن بندی دستی انتخاب کنید و اون مقداری که تو ویندوز جدا کردید رو چند قسمت کنید اول یک درایو به اسم روت ( / ) با حجم 8 گیگ و یک درایو هوم(/home ) که اگر هم نساختی اشکال نداره و یک درایو بوت( /boot) با حجم 400 مگ و یک درایو سواپ (linux sewap ) با حجم 4 گیگ

پیشنهاد میدم این کتاب رو دانلود کنی و بخونی:
    p30talk.ir/styles/linux1.pdf
    کاملا آموزش داده.
    حجم فایل هم 14 و نیم مگابایته. از نصب تا یادگیری محیط اپن سوزه رو توضیح داده
    بابا دمت گرم
    این
    shrink volume پس فضا خالی برمیداره
    فزق نمی کنه از کدوم پارتیشن باشه؟و اینکه به اطلاعات روش صدمه بزنه (چون میخوام 30 گیگ ازپارتیشن دومم بردارم و بهش اختصاص بدم)
    این لینک که برای کتاب گذاشتی کار نکرد
    این پارتیشن روت و سواپ و بوت و هوم اینا رو موقع نصب خودش مثل وین نشون میده تا اعمال کنیم یا متفاوته؟
    ولی بازم ممنونم که راهنمای میکنین
    آره تازه کارم دوهفته ای تو نت کلی گشتم یکم به اطلاعاتم اضافه کردم نسخه اپن سوزه 12.3 که 4 گیگ خورده بود دان کردم و نسخه یک گیگ لایوش KDE و همین طور نسخه یک گیگ ابونتو 13.04

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

ببخشید اسم فایل رو جابه جا نوشتم در اصل opensuse.pdf بود که اشتباه نوشتم Linux1.pdf

این لینک درست : p30talk.ir/styles/opensuse.pdf

آره shrink volume از مقدار درایو کم می کنه اما چیزی پاک نمی کنه البته شنیدم بعضی وقتا مشکل ایجاد می کنه اما به شخصه چند بار که این کار رو انجام دادم مشکلی ندیدم. البته مطمئن باش، مقداری که از درایو کم می کنی به همون اندازه فضای خالی داشته باشه ( چی گفتم ؟! )

پارتیشن روت و هوم و سواپ رو هم نشون میده

من خودمم تو لینوکس زیاد حرفه این نیستم. نصب اپن سوزه هم آسونه. خودت که یه کم وارد بشی ( به مباحث لینوکس ) میفهمی ، توضیع هایی هست مثله آرچ لینوکس که نصبش سرطانه ...
    این کتاب عمده سوالات رو رفع می کنه پس پیشنهاد میدم اول بخونیش بعدا اگه باز هم سوالی موند ( که اطمینان دارم نمیمونه ) این پست رو رپلی کن

9. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

ببخشید اسم فایل رو جابه جا نوشتم در اصل opensuse.pdf بود که اشتباه نوشتم Linux1.pdf

این لینک درست : p30talk.ir/styles/opensuse.pdf

آره shrink volume از مقدار درایو کم می کنه اما چیزی پاک نمی کنه البته شنیدم بعضی وقتا مشکل ایجاد می کنه اما به شخصه چند بار که این کار رو انجام دادم مشکلی ندیدم. البته مطمئن باش، مقداری که از درایو کم می کنی به همون اندازه فضای خالی داشته باشه ( چی گفتم ؟! )

پارتیشن روت و هوم و سواپ رو هم نشون میده

من خودمم تو لینوکس زیاد حرفه این نیستم. نصب اپن سوزه هم آسونه. خودت که یه کم وارد بشی ( به مباحث لینوکس ) میفهمی ، توضیع هایی هست مثله آرچ لینوکس که نصبش سرطانه ...
    این کتاب عمده سوالات رو رفع می کنه پس پیشنهاد میدم اول بخونیش بعدا اگه باز هم سوالی موند ( که اطمینان دارم نمیمونه ) این پست رو رپلی کن
    ممنونم
    پس منظور اینه که کل فضا خالی کش نرم
    من باز با این لینک که گذاشتی مشکل دارم اصلا باز نمیشه

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

پس منظور اینه که کل فضا خالی کش نرم
    متوجه منظورت نمی شم! یعنی چی ؟
    همین کارهایی رو که گفتم انجام بده بودن مشکل میتونی یک درایو جدید بسازی.

محتوای مخفی: دانلود فایل ( بی ربط به تاپیک) 

با چه مرورگری باز کردی ؟
    نه دیگه این یکی مشکل نداره! شما لینک رو که باز کنی فایرفاکس یه صفحه باز می کنه مثله آدوب ریدر و این کتاب رو که کامل دانلود کرد ( وسط صفحه یک مستطیل میاد که باید پر بشه) بعد میتونی سیوش بکنی اگر هم همچین چیزی برات نیومد دانلود منیجر خودت رو باز کن و به صورت دستی لینک رو وارد کن و بعد از پیدا کردن میتونی دانلود کنی. خالی از لطف نیست که بگم در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر گوشه ی بالا سمت چپ گزینه Add URL بزن و لینک دانلود رو وارد کن و اوکی ... .
    اکه باز هم نتونستی دانلود کنی از این لینک استفاده کن که برات فشرده کردم : p30talk.ir/styles/opensuse.zip

12. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

متوجه منظورت نمی شم! یعنی چی ؟
    همین کارهایی رو که گفتم انجام بده بودن مشکل میتونی یک درایو جدید بسازی.

محتوای مخفی: دانلود فایل ( بی ربط به تاپیک) 

با چه مرورگری باز کردی ؟
    نه دیگه این یکی مشکل نداره! شما لینک رو که باز کنی فایرفاکس یه صفحه باز می کنه مثله آدوب ریدر و این کتاب رو که کامل دانلود کرد ( وسط صفحه یک مستطیل میاد که باید پر بشه) بعد میتونی سیوش بکنی اگر هم همچین چیزی برات نیومد دانلود منیجر خودت رو باز کن و به صورت دستی لینک رو وارد کن و بعد از پیدا کردن میتونی دانلود کنی. خالی از لطف نیست که بگم در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر گوشه ی بالا سمت چپ گزینه Add URL بزن و لینک دانلود رو وارد کن و اوکی ... .
    اکه باز هم نتونستی دانلود کنی از این لینک استفاده کن که برات فشرده کردم : p30talk.ir/styles/opensuse.zip
    یعنی اگه فضای درایوی 150 گیگش خالی بوده همه رو بر ندارم
    من با کروم
    الان داره دان میشه
    ممنونم

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

خب وقتی که یک درایو دارید به اندازه 150 گیگ و همش رو میخواید به لینوکس اختصاص بدید دیگه چه کاریه که این همه سختی بکشید ؟ به قسمت نصب اپن سوزه برید و این درایو رو پاک کنید ( چون فرمتش ntfs هست و با لینوکس همخونی نداره ) و به فرمت ext4 یا ext3 تبدیلش کنید و یه مقداری هم به سواپ اختصاصی بدید و شروع به نصب کنید

اگر هم 150 گیگ از یک درایو خالی باشه (یعنی یک مقداری هم اطلاعات تو اون درایو باشه) باشه بسه به نیازتون یه مقدار رو بردارید من پیشنهاد میدم با مقدار های کم مثله 20 یا 30 گیگ شروع بکنید و بعدا در صورتی که با لینوکس،به اصطلاح حال کردید مقدار درایو ها رو با نرم افزار gparted افزایش بدید

خب پس دیدی مشکل نداره !

سوالی بود بفرمایید

15. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •