تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: آموزش تعویض مدولاتور فن (بخاری / کولر) 405 + عکس

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض آموزش تعویض مدولاتور فن (بخاری / کولر) 405 + عکس

ســلام...

چند روز پیش که مدولاتور فن ماشین خراب شده بود پیش برقکار رفتم و تعویض اش کرد دیدم کار خاصی انجام نداد و تازه بعد از تموم شدن کارش یه صدای اضافه هم افتاد توش که توجیح اش کرد....
    توی سایتهای مختلف از جمله پی سی میگشتم دیدم دوستان دیگه هم این مشکل رو دارن به پیشنهاد دوست خوبمون camaro it تصمیم گرفتم هم دوباره بازش کنم هم توضیحاتی بدم برای بقیه دوستان...

دوستان چون من زیاد وارد نیستم اگه در توضیحات چیزی رو اشتباه یا از قلم انداختم ذکر کنن که تصحیح اش کنم....ممنون../

مدولاتور کیتی هست که درجه فن رو تنظیم میکنه .

قیمت در تاریخ 91/9/20 >> 18 تومن

2. 3 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

قبل از شروع به کار طبق گفته camaro it عزیز..کابل منفی رو قطع کنید تا احتمالا اتصالی برف به وجود نیاد//

مرحله اول : فن زیر داشبرد طرف شاگرد قرار گرفته نمدی زیر داشبرد 2تا پین داره توی در آوردن نمدی حواستون باشه نشکنن پین ها.... اگه اولین باره میخوایین نمدی رو باز کنید سفت هست محکم بکشید روی پین ها یه تیکه فلزی هست شبیه واشر که نمدی رو نگه میداره...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمدی رو که باز کردید فن مشخصه...اول سیم های برق رو ازش جدا کنید و جای اونارو به خاطر بسپارید توصیه میشه عکس بگیرید.... 3تا پیچ داره...اونا رو که باز کنید فن به راحتی در میاد...فقط حواستون باش سیمی کشیده نشه..//
    سیم قرمز و سوکت برق یه طرف هستن و سیم مشکی طرف دیگه...

=========================================

شماره 1 قرمز )
    مدولاتور

2) پروانه

3 ) پیچ های نگهدارنده موتور فن

شماره 1 سبز ) واشر نگهدارنه پروانه

2) میله موتور فن

مرحله دوم : اول 2 تا پیچی که روی عکس مشخص کردم رو باز کنید فن از صفحه زیریش جدا میشه...
    مثل عکس با اهرم کردن اون واشر رو دربیارید در واقع نگهدارنده ای هست که وقتی فن میچرخه پروانه از جاش در نیاد.....

========================================
    حالا برای درآوردن پروانه هیچ پیچی نداره (مثل من با انبر قفلی به جونش نیوفتید)

قبل اش سیم های برق رو ازش جدا کنید 2 تا سوکت رو میبینید سیم مشکی و قرمز اون ها رو جدا کنید و جاش رو به خاطر بسپارید

موتور فن رو روی جایی قرار بدید که بتونید راحت ضربه بزنید (اگه میبینید خیلی سفت هست..همون قسمتی که اون واشر رو از روش باز کردید شماره 1 سبز رنگچند قطره روغن بریزید)

روی میله با چکش اروم آروم ضربه بزنید تا موتور و پروانه از هم جدا بشن نکته مهم اینه که وقتی ضربه میزنید با یه دستتون از زیر موتور یعنی جایی که اون سوکت قرمز و مشکی رو جدا کردید نگه دارید تا ذغال اون خرد نشه و نریزه...

پروانه جدا شد اگه پمپ باد دارید با پمپ اگه ندارید مثل من زیر شیر آب و مسواک تمیزش کنید..
    Last edited by Mahdi/s; 18-12-2012 at 21:19.

4. 6 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

مرحله سوم :برای در آوردن موتور فن

مثل عکس از اون زیر میتونید به وسیله ی پیچ گوشتی اهرم کنید و موتور فن به راحتی در میاد

همونطور که میبینید مدولاتور 2تا پیچ داره و سوکت هایی(قرمز / مشکی) که شما از قبل جداشون کردید...مدولاتور رو باز کنید و تعویض کنید...

مرحله چهارم : روغن کاری موتور ...سر و ته موتور رو که نگاه کنید از 2 جا به میله موتور وصل هست اون دو قسمت رو روغن بزنید و چند باری با دست بچرخونید موتور رو...

قبل از بستن کامل فن میتونید با یه پارچه نم دار داخل محفظه هوا رو هم تمیز کنید (اسم دقیق اش رو بلد نیستم.....یا جوری دیگه ایی بخوام توضیح بدم مسیری که از فن تا دریچه خروجی باد هست... دستتون تا هرجاش میرسه خوبه تمیز کنید)

مرحله پنجم: همه چیز رو سر جای خودش به ترتیب ببندید
    1) موتور رو سر جاش بزارید
    2) سیم های برق رو بهش وصل کنید
    3) پروانه رو ببنید سر جاش و واشر اون رو سرجاش محکم کنید..
    نکته مهم
    حواستون باشه پروانه نه اونقدر پایین باشه که به صفحه زیری گیر کنه نه خیلی بالا باشه که نتونید اون واشر رو سر جاش محکم کنید..
    4)اون 2 تا پیچی که موتور رو نگه میداشت رو ببنید سر جاش...
    5) فن رو سر جای خودش ببندید//
    Last edited by Mahdi/s; 18-12-2012 at 21:24.

6. 6 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

8. 5 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

باسلام و تشکر فراوان از این آموزش
    واقعا عالی بود فن ماشین من هم یکسره دور تند کار میکنه که به گفته دوستان مدولاتور فن باید عوض بشه
    یه سوال داشتم وقتی مدولاتور رو میخوای باز کنی طبق عکسها حتما باید موتور رو هم از سر جاش در بیاری یا بعد از در اوردن پروانه میشه مدولاتور را تعویضش کرد
    ســلام..خواهش میکنم..
    نه نیازی نیست به در آوردن موتور فن...
    پروانه رو که در بیاری مدولاتور ازاد شده و کافیه همون 2 تا پیچ روی مدولاتور رو باز کنی...
    ولی باید سیم برق رو جدا کنی...

10. 3 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

خوشحالم كه تونستيد كار رو به بهترين شكل انجام بدين و البته هزينه اضافي و خرابكاري تعميركاران رو هم پشت سر گذاشتين،
    الان مشكل كامل حل شد؟
    ديگه صداي اضافي نداره؟
    فكر كنم اين نمونه فن و مدولاتور در پرشيا، پارس، سمند( انواع مدلها)، روا، آردي، يكسانه و همه به يك شكل تعويض ميشه، بنابراين اين روش تعميراتي براي تمام اين خودروها كاربرد داره.

12. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

خوشحالم كه تونستيد كار رو به بهترين شكل انجام بدين و البته هزينه اضافي و خرابكاري تعميركاران رو هم پشت سر گذاشتين،
    الان مشكل كامل حل شد؟
    ديگه صداي اضافي نداره؟
    فكر كنم اين نمونه فن و مدولاتور در پرشيا، پارس، سمند( انواع مدلها)، روا، آردي، يكسانه و همه به يك شكل تعويض ميشه، بنابراين اين روش تعميراتي براي تمام اين خودروها كاربرد داره.
    بله صدای اضافی حذف شد راستشو بخوای دقیقا نمیدونم برای چی بود...حدس میزنم پروانه شل بسته شده بود که در حال چرخش به بدنه کشیده میشده..
    در مورد بقیه خودرو ها مطمئن نبودن بخاطر همین فقط نوشتم 405......البته طبق فرمایش شما همشون به یه روال هست حالا شاید 2 تا پیچ کمتر و بیشتر داشته باشن...

14. 3 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    پاريس كوچولو

پيش فرض

سلام دوستان .من يه سمندمدل83دارم شب ماشين روزدم بيرون خيلي هواسردبودفرداصبح كه اومدم ماشين روروشن كنم فن بخاري يكسره شده بود.ممكنه مدول فن دراثرسرماسوخته باشه (ترانزيستورهاش) - اگه ترانزيستورهاش سوخته باشه عوضشون كني بهتره ياكل مدول راتعويض كنم؟باتشكرازدوستان-اگه جوابوزودتربگيرم ميرم سراغش چون صداش اذيت ميكنه.كمممممممممممممممممم
    Last edited by siyavash54; 08-02-2014 at 15:15.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    زندان

پيش فرض

سلام دوستان .من يه سمندمدل83دارم شب ماشين روزدم بيرون خيلي هواسردبودفرداصبح كه اومدم ماشين روروشن كنم فن بخاري يكسره شده بود.ممكنه مدول فن دراثرسرماسوخته باشه (ترانزيستورهاش) - اگه ترانزيستورهاش سوخته باشه عوضشون كني بهتره ياكل مدول راتعويض كنم؟باتشكرازدوستان-اگه جوابوزودتربگيرم ميرم سراغش چون صداش اذيت ميكنه.كمممممممممممممممممم

شما باید همون مدولاتورتون رو عوض کنین

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    زندان

پيش فرض

دوستان من همین الان مال ماشینم رو که خراب شده بود باز کردم خیلی راحتم هم تعویضش کردم اما همونجوری که فن باز بود ومدولاتور جدید رو زده بودم یه تست گرفتم دیدم یه نمه اروم در حالت خاموش می چرخه و کامل از کار نمی افته اما دیگه بقیه دوراش خوب بود منم بستمش آیا باید در حالت خاموش بچرخه مگه

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •