تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: سلام

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

1 سلام

سلام
    من به تازگی یعنی حدود چند ماهی هست که تصمیم گرفتم به طور جدی وارد مقوله بازی های رایانه ای آموزشی بشم
    یعنی بازی هایی بسازم که آموزشی هم هست
    من این چند ماه فلش کار کردم یه چند تا بازی ساده هم ساختم
    به نظر دوستان من اگه بخوام انیمیشن و ساخت بازی های رایانه ای را به عنوان زمینه کاری آینده ام انتخاب کنم
    باید سراغ چه زبان های برنامه نویسی و ..... برم
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

سلام
    من به تازگی یعنی حدود چند ماهی هست که تصمیم گرفتم به طور جدی وارد مقوله بازی های رایانه ای آموزشی بشم
    یعنی بازی هایی بسازم که آموزشی هم هست
    من این چند ماه فلش کار کردم یه چند تا بازی ساده هم ساختم
    به نظر دوستان من اگه بخوام انیمیشن و ساخت بازی های رایانه ای را به عنوان زمینه کاری آینده ام انتخاب کنم
    باید سراغ چه زبان های برنامه نویسی و ..... برم
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم
    سلام.
    بازی سازی صنعت گسترده ایه که زیر شاخه های زیادی داره.
    اما بطور کلی باید در مورد این اول از همه تصمیم بگیری که میخوای تو چه زمینه ای بری.

گیم دیزاین : طراحی مرحله و خصوصیات کلی و مکانیک های بازی

آرت : طراحی هنری بازی (مثل طراحی مدل های دو بعدی،سه بعدی،طراحی تکسچر و بافت و ...)

برنامه نویسی : هوش مصنوعی و در واقع پیاده سازی المان های گیم دیزاین.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

یه نفر شما یه نفر تو شرایط من باید از کجا شروع کنه؟
    قدم اول چیه؟
    من تو انتخاب زمینه و شاخه تو بازی سازی به چه چیزایی توجه کنم؟

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

یه نفر شما یه نفر تو شرایط من باید از کجا شروع کنه؟
    خب من نمیدونم شرایط شما الان چیه ؟!

قدم اول چیه؟
    بستگی به زمینه ای که میخوای کار کنی داره.

من تو انتخاب زمینه و شاخه تو بازی سازی به چه چیزایی توجه کنم؟
    صد در صد مهم تر از همه علاقه،انگیزه و پشتکاره ... ببین تو کدوم زمینه این سه تا رو داری !

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

قدم اول چیه؟
    اولین قدم, بازیسازی با یه انجینه که بیس کار بیاد دستت
    اینا رو نصب کن :

3D MAX
    Photoshop
    Unity

و شروع کن از روی فیلمها یا فایلهای آموزشی یونیتی رو یاد بگیر فوتوشاپ و تری دی مکس هم در حدی که کارتو راه بندازه
    وقتی دیدی تو کدوم زمینه مثلا مدلسازی یا برنامه نویسی یا لول دیزاین و ... قویتر میتونی عمل کنی و بیشتر علاقه داری همینو روش تمرکز کن به صورت حرفه ای یاد بگیر
    شما چه بخوای حرفه ای کار کنی و تو بحثای فوق تخصصی وارد شی یا به صورت مستقل یا تو گروه های کوچیک بازی بسازی اول قدم آشنا شدن با روش کلی ساخت یه بازیه که با انتخاب یه انجین و بازیسازی به صورت مستقل با اون راه خودتو پیدا کنی

چقد تایپ کردم :دئ

6. 4 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

خب من نمیدونم شرایط شما الان چیه ؟!

بستگی به زمینه ای که میخوای کار کنی داره.

صد در صد مهم تر از همه علاقه،انگیزه و پشتکاره ... ببین تو کدوم زمینه این سه تا رو داری !
    شرایط من: کارشناسی IT خوندم . برنامه نویسی از دانشگاه با پاسکال، C,C++ شروع کردم. با سی شارپ ادامه دادم. سراغ VB.NET ,VB6 رفتم .برنامه نویسی وب با PHP شروع کردم ولی سریع به ASP رو اوردم . الان ASP,MVC کار میکنم. کلا تا حالا یادگیری زبان برنامه نویسی برای من مشکل ساز نبود هر چیزی بخوایم تو اینترنت هست.
    به من پیشنهاد پروژه ساده بازی شد شروع به یاد گرفتن فلش کردم اون پروژه انجام دادم و دیدم که انیمیشن و گیم جالبه و فک کنم آینده خوبی داره.
    من نیدونم چه زمینه ای انتخاب کنم چون نمیدونم به کدومشون نزدیکترم
    نظر شما چیه ؟
    من چطور زمینه انتخاب کنم ؟و از کجا باید شروع کنم؟

ممنونم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

اولین قدم, بازیسازی با یه انجینه که بیس کار بیاد دستت
    اینا رو نصب کن :

3D MAX
    Photoshop
    Unity

و شروع کن از روی فیلمها یا فایلهای آموزشی یونیتی رو یاد بگیر فوتوشاپ و تری دی مکس هم در حدی که کارتو راه بندازه
    وقتی دیدی تو کدوم زمینه مثلا مدلسازی یا برنامه نویسی یا لول دیزاین و ... قویتر میتونی عمل کنی و بیشتر علاقه داری همینو روش تمرکز کن به صورت حرفه ای یاد بگیر
    شما چه بخوای حرفه ای کار کنی و تو بحثای فوق تخصصی وارد شی یا به صورت مستقل یا تو گروه های کوچیک بازی بسازی اول قدم آشنا شدن با روش کلی ساخت یه بازیه که با انتخاب یه انجین و بازیسازی به صورت مستقل با اون راه خودتو پیدا کنی

چقد تایپ کردم :دئ
    مرسی دوست عزیزم
    من فتوشاپ بلد هستم . قدیم قدیما سراغ مکس رفتم .
    قبول دارم که قدم اول آشنا شدن با روش کلی ساخت یه بازیه.
    منظورتون این بود که من یه گروه که بازی و انیمیشن میسازن پیدا کنم در کنارشون کار کنم یاد بگیرم؟
    اگه منظورتون این بوده که تو شهر ما وجود نداره .اگه نه که اگه میشه لطفا بیشتر توضیح بدبد.

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اشتباه میکنی دوست من زمینه و بازار کاری واسه منو تو و بقیه دوستان بازیساز تو ایران وجود نداره.
    پیشنهاد من:

اگه میخوای از بازیسازی پول دربیاری باید به فکر بازار های خارج باشی و باید با ساخت بازی های 2D شروع کنی. همه بچه هایی که تقریبا اینجا هستن مستقل کار میکنن , یعنی خودشون هم ارت بازیشون میزنن هم برنامه نویسی و ... البته واسه یه بازی دو بعدی استاندارد که بخواد بره تو Google play یا App store یا حتی Google chrome web store یاد گرفتن همه اینا در سطح متوسط رو به بالا زیاد سخت نیست البته بستگی به استعداد و توانایی های خودتم داره.

در کل بازی نمیتونه تو ایران واست زیمنه کاری درست کنه یا بازار کار داشته باشه وگرنه الان وضعمون این نبود که مجموعمون 1 سال فقط دنبال مجوز باشه اونم اخر مجوز مد بگیره
    باید به فکر پخش بازیت واسه اندروید , IOS باشی. البته میتونی رو ساخت بازی با HTML5 , CSS3 , JavaScript فوکس کنی که به نظرم هم اسون تر هست هم از نظر کراس پلتفرمی بهتره (یه بار بازیتو تو HTML5 میسازی , رو هر دیوایسی که مرورگر داشته باشه و HTML5 ساپورت کنه که الان اکثر مرورگر ها ساپورت میکنن بازیت اجرا میشه).

10. 4 کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ehsanyacoza0021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    ری

پيش فرض

چون شما زمینه برنامه نویسی خوبی داری بهتره اولویتتو تو این بخش بزاری بعد با یادگیری یه نرم افزار 3d و 2d مثل فوتوشاپ و مایا یا ... و بعد یاد گیری یک انجین مثل یونیتی که عالیه میتونی بازی های تحت انروید و ios بسازی که همینطور که جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفتن بازار خوبی داره و میتونی خوب پول در بیاری و همینطور از 3 زبان برنامه نویسی java, c# , boo(pyton رو ساپورت میکنه
    موفق باشی

12. 2 کاربر از ehsanyacoza0021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •