تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 23 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 221

نام تاپيک: سوال در مورد مصرف سیتالوپرام

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ببین دوست عزیز من خیلی رو این مورد تحقیق کردم
    در واقع داروی های ضد افسردگی و آرامبخش هم اعتیاد آور هستند حتی بیشتر از مواد مخدر سنتی و صنعتی
    به نظر شما مواد مخدر چطور باعث لذت میشن؟با بلوک کردن گیرندهای دوپامین و سرتونین باعث لذت میشن و داروهای ضد افسردگی هم دقیقا همین کارو میکنن گیرندهای دوپامینی و سرتونینی رو بلوک میکنن
    لینک معتبر هم دارم خواستین بذارم
    پس هیچوقت انقدر با اطمینان نگین نه اعتیاد آور نیستند

لطفا نتیجه تحقیقتون رو با منبع معتبر بذارین

تعریف اعتیاد و عادت رو براتون گذاشتم این یه تعریف علمی و روانشناسی نه تعریف من در اوردی خودم! (مثلا مواد مخدر با کلاس یه تعریف من دراوردی هست!)

داروی ضد افسردگی با داروی آرام بخش با ماده مخدر 3 تا تعریف جدا هستن لطفا اطلاعات داروییتون رو بالا ببرین کلی صحبت نکنید!

خوشحال میشم توضیح کامل علمی از نحوه بلوک کردن دوپامین و سرتونین بدین و همچنین درباره مکانسیم اثر داروهای گفته شده دقیق و کاملا علمی توضیح بدین

شما پست قبلی منو نخوندین لطفا دوباره بخونید برای افزایش اطلاعات خیلی خوبه چون تعریف علمی ماده مخدر و اعتیاد رو کامل توضیح داده

هیجوقت درباره قرصی که دکتر تجویز کرده با اصمینان نگین اعتیاد آور هست و جزو مواد مخدر! انجمن پرسش و پاسخ پزشکی جایی نیست که برای افزایش پست استفاده بشه

چون با هر پستی که بدون مطالعه علمی بدیم با جون و سلامت یه انسان بازی میکنیم اگه یه نفر بنا به صحبت شما و با تصور مخدر بودن قرص هایی که میخوره تجویز پزشک رو سر خود قطع

کنه مشکلش دو برابر میشه.در ضمن من و شما با پزشکی که 7 سال درس عمومی خونده و چندین سال هم برای تخصص زحمت کشیده و بعد 1 سال تو بدترین شرایط طرح گذرونده که به

علمش مسلط شه فرق داریم پس بهتره تو کار پزشک دخالت نکنیم !

2. 3 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

منم موافقم، حتی اکثر داروهای مسکن ، مث مورفین و کدئین از مشتقات موادی مانند دانه ی خشخاش هستش. پس میتونن اعتیاد آور باشن

4. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

امین آقا داروی مسکن زمین تا آسموون با داروی ضد افسردگی فرق داره

یه لیستی از مواد مخدر رو براتون اینجا میذارم و توضیحاتش

6. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

ببین دوست عزیز من خیلی رو این مورد تحقیق کردم
    در واقع داروی های ضد افسردگی و آرامبخش هم اعتیاد آور هستند حتی بیشتر از مواد مخدر سنتی و صنعتی
    به نظر شما مواد مخدر چطور باعث لذت میشن؟با بلوک کردن گیرندهای دوپامین و سرتونین باعث لذت میشن و داروهای ضد افسردگی هم دقیقا همین کارو میکنن گیرندهای دوپامینی و سرتونینی رو بلوک میکنن
    لینک معتبر هم دارم خواستین بذارم
    پس هیچوقت انقدر با اطمینان نگین نه اعتیاد آور نیستند
    تا اونجایی هم که من میدونم این داروها اعتیاد اور نیست.
    شما تعرفیتون از اعتیاد اوری چی میتونه باشه؟؟؟اعتیاد یعنی وابستگی روانی و جسمی به مصرف که در صورت قطع مصرف اثرات منفی خودش رو نشون میده و همچین ممکنه در طول مدت استفاده دوز مصرفی اثربخشی خودش رو از دست میده و احتیاج به زیاد کردن دوز مصرفی باشه.......مثل مخدرهای معروف تریاک یا حشیش و هروئین یا داروهایی مثل ارامبخشا مثل پام ها و مورفین و مشتقاتش....
    ولی این دارو و کلا داروهایی از این دسته توی موارد اعتیاد اور و وابسته کننده به هیچ وجه قرار نمیگیرن.

در مورد اثر مخدرها هم هر کدوم نوع اثر گذاری مختلفی دارن و اصلا اینطور نیست همه روی گیرندهای دوپامین و سرتونین میشن و هر دسته نوع اثر گذاری مختلفی دارن.
    که معمولی ترین نوع اثرشون تاثیر روی دستگاه عصبی مرکزی هست که مخدرهای سنتی مثل تریاک و مورفین و مشتقاتشون یا هرویین و غیره اثرشون از این نوعه.

8. 2 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

شاید منشا اختلاف بین دوستان ، همون تعاریف مختلف از اعتیاد آوری باشه "وابستگی های روانی و جسمی" ،
    که اگه اینطور باشه ، دوستمون
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دقیقن منظور بنده رو رسوندن.

10. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

البته همونطوری که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز گفتن ، داروهای Antidepressant به هیچ عنوان نباید یک دفعه قطع بشه.

12. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

اینجا فکر نکنم درست باشه درباره انواع مخدر و مواد اعتیاد اور بحث بشه چون بی ارتباط با تاپیک هست.
    در مورد این داروی خاص که موضوع تایپیک هست به هیچ وجه در دسته اعتیاد اورها قرار نمیگیره چه از نظر نوع اثرگذاری چه از نظر عوارض.
    از نظر نوع اثر گذاری که بازجذب سروتونین هست به هیچ وجه جنبه وابستگی و عوارض اعتیاد اور نداره..........از نظر عوارض هم این دارو کمترین عواراض رو توی داروهای هم دسته خودش و داروهای روانی داره.

البته این مطالعه من هست از منابع مختلف و ممکنه اشتباه باشه من نظر پزشکی نمیدم چون تخصصص پزشکی ندارم.

14. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

اینجا فکر نکنم درست باشه درباره انواع مخدر و مواد اعتیاد اور بحث بشه چون بی ارتباط با تاپیک هست.
    درسته فک میکنم درباره مواد مخدر مطلب نذارم بهتره چون نحوه استعمال و همه چیزو نوشته فک میکنم جنبه تبلیغی داشته باشه

خوشبختانه درباره داروی سیتالوپرام تحقیقات من از پزشک داروساز بوده همینطور منبع معتبر(درستش سیتالوپرام هست که تو عنوان تاپیک فک میکنم اشتباه تایپی شده)

سیتالوپرام یک داروی ضد افسردگی از گروه مهارکننده‌های بازجذب سروتونین است که برای درمان اختلالات خلقی و درمان اختلالات افسردگی شدید به کار برده می‌شود. سیتالوپرام گاه برای درمان اختلالات اضطرابی نیز تجویز می‌شود.
    سیتالوپرام در سال ۱۹۸۹ توسط شرکت دانمارکی لاندبک ساخته شد و با پایان مدت حق انحصاری تولید آن در سال ۲۰۰۳ کمپانی‌های دیگر داروسازی نیز ساخت آن را آغاز کرده‌اند.
    استفاده از سیتالوپرام برای درمان افسردگی، اختلال هراس و اضطراب اجتماعی مورد تأیید است. این دارو همچنین در کاهش نوروپاتی دیابتی و انزال زودرس نیز موثر است و مصرف هم‌زمان آن به همراه آمی تریپتیلین برای جلوگیری از حملات میگرن شدید موثر است.
    سیتالوپرام بیشتر در دوز درمانی ۲۰ تا ۶۰ میلیگرم در روز به خوبی تحمل می‌شود و عارضه چندانی ندارد. احتمال تداخل دارویی سیتالوپرام از دیگر اس‌اس‌آرآی‌ها کمتر است و در هنگام اوردوز هم داروی کم خطری‌ست. با این حال گزارش‌هایی از مرگ با مصرف ۸۴۰ تا ۱۹۶۰ میلیگرم گزارش شده‌است. امکان بروز سندرم ترک اس‌اس‌آرآی‌ها پس از قطع مصرف سیتالوپرام وجود دارد. به همین جهت توصیه می‌شود که قطع مصرف به طور تدریجی انجام شود.
    عوارض جانبی
    حالت فراموشی، اختلالات جنسی، خواب آلودگی، خشکی دهان، تهوع ومنگی و در برخی موارد تاری دید، اختلال ادراک ، اختلالات خواب، اشکال در تنفس، تب، اختلالات قاعدگی در بانوان، افزایش حجم و دفعات ادرار، بثورات جلدی، خارش، دردشکمی و ناراحتی معده، اسهال، بی اشتهایی، اضطراب، دردمفاصل، بی حالی، نفخ شکم، کاهش فشارخون یا کاهش فشار خون وضعیتی، افزایش بزاق، تعریق زیاد، میگرن، آبریزش بینی، سینوزیت، اختلالات ماینک و لرزش از عوارض جانبی این دارو هستند.

میتونید تقسیم بندی داروهای ضد افسردگی رو ببینید :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طبق منابعی که نوشته شد سیتالوپرام جزو دسته مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین هست SSRI

مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI)، جذب مجدد سروتونین را در سیناپس بازداری می‌کنند. SSRIها عوارض جانبی کم تری دارند مانند فلوکستین و فلووکسامین. در حال حاضر به

علت اثربخشی خوب، عوارض کم ودر دسترس بودن این دسته از داروها خط اول درمان را تشکیل می‌دهند.

محتوای مخفی: شایع ترین عارضه ج.ن 

شایعترین عارضه این دسته از داروها عوارض جنسی است؛ مانند کاهش میل جنسی و تاخیر در رسیدن به اوج لذت جنسی. این عوارض کمتر برای آقایان مشکل آفرین است ولی در خانم‌ها نیاز به درمان مستقل پیدا می‌کند. داروی بوپروپیون می‌تواند به بهبود این عارضه کمک کند.

هر منبعی که براتون باز شد رو با دقت بخونید هیچ کدوم ازین منابع علمی نگفتن قرص سیتالوپرام ماده مخدر هست یا مخدر باکلاس! هیچ کدوم از منابع صحبت از اعتیاد نکردن این سوال رو از

داروخونه محل زندگیتون هم بپرسین یا با شماره 1490 بخش اطلاعات دارویی و سموم تهران تماس بگیرین بپرسین نمیگن قرص ماده مخدره! یا اعتیاد آوره

16. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

ببینین دوستان من نه با شما دشمنی دارم نه اگه شما دارو مصرف کنین یا نکنین تاثیری به حال من داره اما اینو حداقل از یه مصرف کننده و کسی که به خاطر افسردگی بعد از طلاق و کسی که خیلیا رو دیدم سالها مصرف دارو داشتن بهتون میگم گول این کاتالوگ ها و این سایتها رو نخورین که میگن ضد افسردگی ها اعتیاد آور نیستن من فقط به عنوان یه انسان و کسی تجربه مصرف رو داره بهتون میگم ضد افسردگی ها شامل:فلوکستین-سیتالوپرام-سرترالین-امی تریپتیلین-ریتالین و آرامبخشها شامل:کلونازپام-آلپرازولام-زولپیدم شدیدا اعتیاد آور هستن (جدا از معنی اون دوستمون که میگفت فرق بین عادت و اعتیاد) این نظر شخصی منه به عنوان مصرف کننده این داروها و تجربه ترک اونها حالا من نظر شخصیمو بهتون گفتم و اصراری هم ندارم کسی داروهاشو قطع کنه یا مصرف کنه اون دیگه بستگی به خودش داره حالا این تجربه و نظر شخصی منه اگه دوست دارین مصرف کنین تصمیم با خودتون هست...
    از جنبه تجربه شخصی چیزی درباره نظرتون نمیشه گفت و کاملا محترم و پذیرفتنی هست.
    ولی از جنبه مطالعه شخصی خوده بنده درباره این دارو من دقیقا منظور از کاتالگ رو نفهمیدم ولی در همین سایتها که من سایتها و فرومهای پزشکی که دکتر متخصص در اونها فعالیت دارن رو مطالعه کردم و چیزایی که گفتم رو برداشت کردم از مطالب.

18. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببینین دوستان من نه با شما دشمنی دارم نه اگه شما دارو مصرف کنین یا نکنین تاثیری به حال من داره اما اینو حداقل از یه مصرف کننده و کسی که به خاطر افسردگی بعد از طلاق و کسی که خیلیا رو دیدم سالها مصرف دارو داشتن بهتون میگم گول این کاتالوگ ها و این سایتها رو نخورین که میگن ضد افسردگی ها اعتیاد آور نیستن من فقط به عنوان یه انسان و کسی تجربه مصرف رو داره بهتون میگم ضد افسردگی ها شامل:فلوکستین-سیتالوپرام-سرترالین-امی تریپتیلین-ریتالین و آرامبخشها شامل:کلونازپام-آلپرازولام-زولپیدم شدیدا اعتیاد آور هستن (جدا از معنی اون دوستمون که میگفت فرق بین عادت و اعتیاد) این نظر شخصی منه به عنوان مصرف کننده این داروها و تجربه ترک اونها حالا من نظر شخصیمو بهتون گفتم و اصراری هم ندارم کسی داروهاشو قطع کنه یا مصرف کنه اون دیگه بستگی به خودش داره حالا این تجربه و نظر شخصی منه اگه دوست دارین مصرف کنین تصمیم با خودتون هست...
    حق با شماست اعتیاد آور هستن ولی باید پله پله قطع شوند... من مادرم 2 سال سیتالوپرام میخورد .وقتی که دیگه افسردگیش خوب شد و م یخواست قرصش رو قطع کنه هر کار ی کرد نتونست ترک کنه وقتی دارو رو قطع می کرد افسردگی شدید میگرفت و گریه میکرد الکی ...میومدم خونه میدیدیم نشسته داره گریه میکنه یه گوشه....می پرسیدم چی شده میگفت نمیدونم چرا گریم میگیره.... رفت روانپزشک بهش گفت شما باید ابتدا..برای 1 ماه نصف کنی دوز داروت رو روزی 10 میل کنی بعد دوباره برای 1 ماه 1 چهارم کنی روزی 5 میل کنی و بعد قطعش کنی....و همزمان شروع کنی به ورزشهای آرامش دهنده مثل یوگا ..که بالاخره مادر من با انجام این کا رتونست به راحتی سیتالوپرام رو کنار بگذاره .

20. این کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •