تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 23 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 221

نام تاپيک: سوال در مورد مصرف سیتالوپرام

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

دوست عزيز ، من سه سال سيتالوپرام مصرف كردم براي افسردگي . تا اونجا كه من ميدونم هيچ كدام از دارو هاي ضد افسردگي مثل "‌ ليتيوم " و " سيتالوپرام " يا "‌ پاروكستين " اعتيادآور نيستند چون تركيبات مخدار يا آرامبخش ندارند . اين داروها بازجذب هورمون "سروتونين " رو به تاخير مي اندازند كه مولد احساس شادي در انسان است . روانپزشكي من پيشش ميرفتم بهم اطمينان داد .
    داروهايي كه تركيبات آمفتامين دار يا مخدر يا همون مسكن خودمون رو دارا هستند اعتياد آور هستند مثل آرامبخش ها و داروهاي خواب آور و داروهايي مثل " كلونازپام " و " ترامادول" .
    ولي سيتالوپرام هيچ مشكلي نداره . البته عوارض جانبي اين دارو با مصرف مرتب به طور كامل رفع ميشه و اين عوارض در افراد مختلف متفاوته . خطرناكترين عارضه اش سرگيجه است. واسه من يك ماه طول كشيد تا اين عوارض رفع بشن و اگر دارو رو به دليلي قطع كنيد طي 10 روز از بدنتون خارج ميشه و اگه دوباره شروع كنيد باز هم مجبوريد تا مدتي عوارض رو تحمل كنيد . اين دارو بيشتر براي درمان افسردگي بكارميره چون در اين مورد منفعتش بيشتر از ضررشه و دقيقا دو هفته طول ميكشه تا تاثيرش رو نشون بده . ولي بايد بدونيد كه مصرف سيتالوپرام بدون تجويز دكتر خوب نيست . چون ممكنه دل درد هاي شديد يا سرگيجه هاي خطرناك بگيريد . كاهش ميل جنسي هم به مرور زمان درست ميشه .
    اين تجربه من بود ولي ديگه خود داني .
    موفق باشي .
    چیزی هم که من درباره این دارو مطالعه کردم دقیقا حرف شما درست هست و این دارو به هیچ وجه اعتیاداور نیست و در بین داروهای روان درمانی و اختلالات افسردگی و اضطراب کمترین عوارض رو حتی داره.
    ولی من در حال حاظر به یه مشکلی برخوردم که نمیدونم واقعا میتونه از عوارض این دارو باشه یا نه....من سرگیجه و منگی در همون بار اول مصرف برای چند ساعت داشتم و رفع شد ولی حالا بعد از نزدیک به یک هفته که مصرف میکنم این دارو رو بعد از یه اتفاق بشدت استرس زا که برام اتفاق افتاد حالا خیلی بیشتر از قبل دچار مشکل شدم و استرسم بشدت بیشتر شده و خواب و خوراکم هم کاملا دچار مشکل شده و حتی قلبم هم که هیچوقت مشکلی نداشت حالا بشدت دچار مشکل شده.
    حالا من نمیدونم اینها میتونه از عوارض این دارو باشه یا مربوط به اتفاقی هست که برای من افتاده و باعث شده این حالت بهم دست بده و من حالا مجبور شدم که دیازپام مصرف کنم تا یه مقدار به حالت نرمال برگردم که اونم چند ساعت بیشتر تاثیر نداشته برام.

2. 3 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

دوست عزيز ، من سه سال سيتالوپرام مصرف كردم براي افسردگي . تا اونجا كه من ميدونم هيچ كدام از دارو هاي ضد افسردگي مثل "‌ ليتيوم " و " سيتالوپرام " يا "‌ پاروكستين " اعتيادآور نيستند چون تركيبات مخدار يا آرامبخش ندارند . اين داروها بازجذب هورمون "سروتونين " رو به تاخير مي اندازند كه مولد احساس شادي در انسان است . روانپزشكي من پيشش ميرفتم بهم اطمينان داد .
    داروهايي كه تركيبات آمفتامين دار يا مخدر يا همون مسكن خودمون رو دارا هستند اعتياد آور هستند مثل آرامبخش ها و داروهاي خواب آور و داروهايي مثل " كلونازپام " و " ترامادول" .
    ولي سيتالوپرام هيچ مشكلي نداره . البته عوارض جانبي اين دارو با مصرف مرتب به طور كامل رفع ميشه و اين عوارض در افراد مختلف متفاوته . خطرناكترين عارضه اش سرگيجه است. واسه من يك ماه طول كشيد تا اين عوارض رفع بشن و اگر دارو رو به دليلي قطع كنيد طي 10 روز از بدنتون خارج ميشه و اگه دوباره شروع كنيد باز هم مجبوريد تا مدتي عوارض رو تحمل كنيد . اين دارو بيشتر براي درمان افسردگي بكارميره چون در اين مورد منفعتش بيشتر از ضررشه و دقيقا دو هفته طول ميكشه تا تاثيرش رو نشون بده . ولي بايد بدونيد كه مصرف سيتالوپرام بدون تجويز دكتر خوب نيست . چون ممكنه دل درد هاي شديد يا سرگيجه هاي خطرناك بگيريد . كاهش ميل جنسي هم به مرور زمان درست ميشه .
    اين تجربه من بود ولي ديگه خود داني .
    موفق باشي .
    البته اعتیاد به معنای مواد مخدر ندارند اعتیادش روانی هست
    دوست عزیز اگه درباره مکانیزم اثر مواد مخدر مثل شیشه کوکایین حشیش و غیره یکم مطالعه کنین پی میبرین که این مواد هم مانع بازجذب سرتونین و دوپامین میشن یا به قول خودتون جذب سرتونین رو کند میکنن پس مکانیزم اثرشون یکیه
    تقربیا میشه گفت این داروها مخدر باکلاس هستند

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

بعد از یک هفته مصرف این دارو تجربه من اصلا خوب نبود.
    بدترین عوارضش برای من دردشکم شدید و اضطراب شدید بود که واقعا غیر قابل تحمل شد و مجبور به مصرف دیازپام شدم تا یه مقدار اروم بشم....البته من هم زخم معده دارم هم مشکل اصلیم همین اضطراب هست که این دارو بدترش کرد به جای کمک کردن.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    S.h.i.r.a.Z

پيش فرض

سلام

ممنون

پس چه قرصی میتونه این مشکل رو کامل برطرف کنه ؟

آخه دکتر کیانی گفته 3 ماهه مصرف تقریبا برطرف میکنه
    پس حتما قرص دیگه ای هم هست که 3 ماه مصرف کرد و این مشکل برطرف بشه

ممنون

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام

ممنون

پس چه قرصی میتونه این مشکل رو کامل برطرف کنه ؟

آخه دکتر کیانی گفته 3 ماهه مصرف تقریبا برطرف میکنه
    پس حتما قرص دیگه ای هم هست که 3 ماه مصرف کرد و این مشکل برطرف بشه

ممنون
    نگفتین دقیقا کدوم مشکل؟؟؟ولی فکر میکنم منظرتون {حذف شد} باشه اگه اشتباه نکنم.

اولا که هیچ مشکلی به طور کامل برطرف نمیشه با دارو و همیشه باید درباره دارو اینطوری فکر نکرد که مشکل رو کامل برطرف میکنه و دیگه برمیگرده. بلکه ممکنه خوده دارو مشکلات دیگه ای ایجاد کنه.

درمورد این اقای دکتر کیانی والا نمیتونم نظری بدم ولی سایتشون که من رفتم و جوابهاشون رو که خوندم برام خیلی خیلی عجیب بود نوع تجویز کردم این دارو رو.....برای همه چه مرد چه زن و هر نوع مشکل {حذف شد} فقط و فقط این دارو اونم با یه دوز مشخص و ثابت توصیه میکنن که خیلی برام عجیب بود.

برای زود انزلی من دارو نمیتونم معرفی کنم تا حالا دارو مصرف نکردم ولی روشی که من خودم رفتم و جواب هم داد تمرین ذهنی و یه سری روشهای کنترل استرس و تمرکز هست که من خیلی خوب جواب گرفتم از این راه.
    Last edited by A M ! N; 01-01-2013 at 21:56.

7. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

خوب حداقل دارو رو بايستي يك ماه ادامه بديد تا عوارضش كنترل بشه و اگه باز هم رفع نشد با مشاوره پزشك ميتونيد دارو رو عوض كنيد . واسه استرس بهتره ديازپام نخوريد چون مخدر و اعتيادآور هستش و بهتره پروپرانولول مصرف كنيد . . . .
    واسه من سيتالوپرام بسيار بسيار خوب بودش و ميتونم بگم متحولم كرد .
    من مصرف رو کلا قطع کردم دل درد خیلی وحشتناکی داشت که دیگه ترجیح دادم قطع کنم .....دیازپام هم فقط 2بار مصرف کردم فقط برای کنترل اون حالت.

میشه بپرسم تحول دقیقا یعنی چه حالتی؟؟؟یعنی قبل از شروع مصرف چه حالتی داشتین و بعد از چه مدت اون حالت ها از بین رفت و بعدش به چه حالتی رسیدین و این تحول توی چیا بوده دقیقا؟

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من مصرف رو کلا قطع کردم دل درد خیلی وحشتناکی داشت که دیگه ترجیح دادم قطع کنم .....دیازپام هم فقط 2بار مصرف کردم فقط برای کنترل اون حالت.

میشه بپرسم تحول دقیقا یعنی چه حالتی؟؟؟یعنی قبل از شروع مصرف چه حالتی داشتین و بعد از چه مدت اون حالت ها از بین رفت و بعدش به چه حالتی رسیدین و این تحول توی چیا بوده دقیقا؟
    من اضطراب اجتماعي داشتم و توي جمع مرتبا عرق ميكردم و موقع حرف زدن لكنت مي گرفتم . مثلا توي دانشگاه وقتي استاد ازم درس ميپرسيد نميتونستم جواب بدم و لكنت شديدي پيدا ميكردم . نميتونستم كنفرانس بدم و خلاصه از يه روخواني ساده عاجز بودم !!!
    با توصيه دكتر مصرف اين دارو رو شروع كردم و همون طور كه گفتيد دل درد ها شروع شد ولي تحمل كردم . دارو رو قبل از خواب ميخوردم كه كمتر مجبور شم عوارضشو تحمل كنم . دل درد بعد از حدود 10 روز قطع شد .

تقريبا حدود 20 روز بعد بود كه تغيير روحيه ام رو به شدت حس كردم . بسيار بسيار احساس بهتري داشتم و لكنت و استرس و تعريق به طور كامل رفع شد . امتحان روخواني قران 20 گرفتم و مثل آب خوردن كنفرانس مي دادم و خلاصه از اين رو به اون رو شدم .
    منظورم از تحول ، تغيير روحيه بود به طوري كه خيلي راحت حسش مي كردم و واسم آشكار آشكار بود . يعني به راحتي مي فهميدم كه احساسم عوض شده . باورم نميشد كه قبلا چه مشكلاتي داشتم . . .

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

من اضطراب اجتماعي داشتم و توي جمع مرتبا عرق ميكردم و موقع حرف زدن لكنت مي گرفتم . مثلا توي دانشگاه وقتي استاد ازم درس ميپرسيد نميتونستم جواب بدم و لكنت شديدي پيدا ميكردم . نميتونستم كنفرانس بدم و خلاصه از يه روخواني ساده عاجز بودم !!!
    با توصيه دكتر مصرف اين دارو رو شروع كردم و همون طور كه گفتيد دل درد ها شروع شد ولي تحمل كردم . دارو رو قبل از خواب ميخوردم كه كمتر مجبور شم عوارضشو تحمل كنم . دل درد بعد از حدود 10 روز قطع شد .

تقريبا حدود 20 روز بعد بود كه تغيير روحيه ام رو به شدت حس كردم . بسيار بسيار احساس بهتري داشتم و لكنت و استرس و تعريق به طور كامل رفع شد . امتحان روخواني قران 20 گرفتم و مثل آب خوردن كنفرانس مي دادم و خلاصه از اين رو به اون رو شدم .
    منظورم از تحول ، تغيير روحيه بود به طوري كه خيلي راحت حسش مي كردم و واسم آشكار آشكار بود . يعني به راحتي مي فهميدم كه احساسم عوض شده . باورم نميشد كه قبلا چه مشكلاتي داشتم . . .
    من این مشکلات رو ندارم یعنی دوران نواجوانی یه مدتی این حالات خجالت و ترس از صحبت و داشتم ولی یه جوری میتونم بگم با خوددرمانی و عوض کردن دیدم تونستم حل کنم این مشکل رو تا حدی که بعدا حتی برای داد زدن توی جمع یا مناظره کردن هم مشکلی ندارم و خیلی هم بیشتر از اون چیزی که فکرش رو بکنی راحت شدم.
    ولی مشکل من اینه که خیلی وقتها روی کمترین مسائل جزعی بشدت فکرم مشغول میشه به حدی که عاجز میشم و اینقدر افکار مختلف میاد توی فکرم که از استرسش میشه گفت فلجم میکنه ولی روی مسائلی که باید تمرکز کنم اصلا نمیتونم تمرکز کنم و افکار الکی فکرمو میگیره تا حدی که دیگه اصلا حاظر میشم بهش فکر نکنم و هیچ کاری هم نمیکنم.

یعنی این دلدرد طبیعیه و رفع میشه چون که خیلی شدید بود دلدرد من؟؟؟اگه اینطوری باشه دوباره شروع میکنم ببینم چی میشه.

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

البته اعتیاد به معنای مواد مخدر ندارند اعتیادش روانی هست
    دوست عزیز اگه درباره مکانیزم اثر مواد مخدر مثل شیشه کوکایین حشیش و غیره یکم مطالعه کنین پی میبرین که این مواد هم مانع بازجذب سرتونین و دوپامین میشن یا به قول خودتون جذب سرتونین رو کند میکنن پس مکانیزم اثرشون یکیه
    سلام

اعتیاد و عادت با هم فرق میکنن اعتیاد یکی از انواع عادت های بیولوژیکی یا حیاتی هست

« عـادت » و « اعتــياد » دو اصطلاح و عنواني هستندکه در افکار عمومي به غلط مشابه و معادل هم در نظر گرفته مي‌شوند در صورتيـکه اختلاف کلي و اساسي با هم دارند .

در استعمال دارو بمدت دراز ( و هر نوع ترکيبات شيـميائي مختلف در حد تحمل بدن ) نوعي تطابق بيـولوژيکي بوجود مي‌آيد که در صورت قطع استعمال آن دارو يا ماده شيميائي معين و بخصوص ( مانند استعمال

طولاني داروهاي مسـکن يا خواب آور ) ممکنست اختلالات فيزيکي و شيميائي و بدنبال آن اختلالات فيـزيولوژيکي و بيولوژيـکي محسوس و گاهي غيرقابل تحمل در شخص بوجود آيد زيرا بدن در اثر عادت به آن دارو و

تطابق با شرايـط مربوط بمصرف آن به يک اعتدال مجازي موقتي رسيـده که با حذف آن ، اعتدال بدن بر هم ميخورد و شخص موقتاً‌تحت فشار خاصي قرار ميگيرد زيرا بدن مستقيماً به آن دارو عادت کرده و خو گرفته

است که ايـن امر در مورد مواد مخدر بسيـار سخت و از تمام انواع عادات بيـولوژيکي ياحياتي ( تطابق بيـولوژيکي ) دردناکتر و غيرقابل تحمل‌تر است .

« اعتيـاد » عبارتست از تطابق بدن با هر دارو يا ماده شيميائي خارجي غيرلازمي بمدت طولاني که يکي از انواع عادات حياتي يا عادات بيولوژيـکي محسوب ميگردد . استعمال مداوم و طولاني مواد مخدر منجر به

ايـجاد سخت‌تريـن انواع عادات حيـاتي در بدن ميشود که همان « اعتيـاد به مواد مخدر » ميـباشد .

در سالهاي اخير از طرف محافل علمي و پزشکي تعاريف ديگري انتخاب گرديده که بيش از همه تعاريـف سازمان بهداشت جهاني کاملتر و جامع‌تر و مطمئن‌تر و نيز قابل استفاده در تمام جهات استعمال مداوم داروها ( اعم از مخدر و غيره ) بوده و آن انتخاب عنوان « وابستگي به دارو » است.

به داروی ضد فسردگی به هیچ وجه نمیشه اسم مواد مخدر یا

گفت ..این اولین دفعه اس که همچین تعریفی رو میشنوم

مواد مخدر به ترکیبات شیمیایی گفته می‌شه که مصرفشون باعث دگرگونی در سطح هوشیاری و عملکرد مغز می شود

درباره مکانیسم اثر حشیش ، کوکایین و شیشه و شباهتشون با داروهای ضد افسردگی و نتیجه گیری که داشتین ممنون میشم توضیح بیشتری بدین
    Last edited by V E S T A; 28-12-2012 at 18:17.

12. 3 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

مواد مخدر به ترکیبات شیمیایی گفته می‌شه که مصرفشون باعث دگرگونی در سطح هوشیاری و عملکرد مغز می شود

درباره مکانیسم اثر حشیش ، کوکایین و شیشه و شباهتشون با داروهای ضد افسردگی و نتیجه گیری که داشتین ممنون میشم توضیح بیشتری بدین
    ببین دوست عزیز من خیلی رو این مورد تحقیق کردم
    در واقع داروی های ضد افسردگی و آرامبخش هم اعتیاد آور هستند حتی بیشتر از مواد مخدر سنتی و صنعتی
    به نظر شما مواد مخدر چطور باعث لذت میشن؟با بلوک کردن گیرندهای دوپامین و سرتونین باعث لذت میشن و داروهای ضد افسردگی هم دقیقا همین کارو میکنن گیرندهای دوپامینی و سرتونینی رو بلوک میکنن
    لینک معتبر هم دارم خواستین بذارم
    پس هیچوقت انقدر با اطمینان نگین نه اعتیاد آور نیستند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •