تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 11 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 108

نام تاپيک: کارهایی که باید یاد بگیریم تا یه جایی سوتی ندیم!!!

آخر فروم باز secretman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

ببخشید ها ولی یک راه بهتر بگید خواهشا.من اینو گفتم.طرف هم میگه نه اینه.میگیم ولی من هر روز این مسیر رو با 250 تومان میرم.طرف هم میگه منم هر روز مسافرها رو با مثلا 400 میبرم.مسیر هر روزمه
    برای در بست اصولا اولش ادم طی میکنه.ولی برای هر کرایه ای که نمیشه طی کرد
    هر مسیری کرایش مشخص شدست از طرف تاکسیرانی جز مسیرای دربست

واسه دربست که قبلش باید توافق کنین مشکلی نیست

ولی اگه یه مسیری رو که همیشه میری و آخرین نرخ تاکسیرانی رو هم میدونی (باید نرخ رو شیشه تاکسی زده باشه) دیگه طرف نمیتونه بیشتر از نرخ تاکسیرانی بگیره

در این صورت اگه راننده بخواد بیشتر بگیره دواشه که به تاکسیرانی گزارش بشه

اینجوری حرفی هم پیش نمیاد تازه دلتم خنک میشه

من خودم هزار تا خرج الکی میکنم و ول خرجی زیاد میکنم اما در اینجور مواقع حتی اگه 25 تومن هم باشه و بفهمم راننده داره بیشتر میگیره
    نمیتونم کنار بیام

2. 4 کاربر از secretman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

از چیزی مه مطمئن نیستی 100 % هیچ گاه رو اون تاکیدبر درستیش نکن . چون 1 % ممکنه اون مورد درست بناشه و علاوه بر اینکه سوتی بزرگی دادی بلکه یه جورایی باعث ضایع شدنت هم خواهد شد .

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

هر مسیری کرایش مشخص شدست از طرف تاکسیرانی جز مسیرای دربست

واسه دربست که قبلش باید توافق کنین مشکلی نیست

ولی اگه یه مسیری رو که همیشه میری و آخرین نرخ تاکسیرانی رو هم میدونی (باید نرخ رو شیشه تاکسی زده باشه) دیگه طرف نمیتونه بیشتر از نرخ تاکسیرانی بگیره

در این صورت اگه راننده بخواد بیشتر بگیره دواشه که به تاکسیرانی گزارش بشه

اینجوری حرفی هم پیش نمیاد تازه دلتم خنک میشه

من خودم هزار تا خرج الکی میکنم و ول خرجی زیاد میکنم اما در اینجور مواقع حتی اگه 25 تومن هم باشه و بفهمم راننده داره بیشتر میگیره
    نمیتونم کنار بیام

دقیقا مشکل اینه که خیلی وقت ها تاکسی هایی که مربوط به قسمت های دیگه شهر هستند یه جای دیگه مسافر سوار میکنند.مثلا طرف روی شیشه اش زده خ مطهری ولی توی اریاشهر مسافر سوار میکنه
    حالا هرچی هم به این تاکسی ها میگی بابا این مسیر هر روز من هست میگن این مسیر هر روز ما هم هست
    خداییش انقدر که این تاکسی ها اذیت میکنند این شخصی ها که مسافر کشی میکنند اذیت نمیکنند

5. 5 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

اخه تاکسی متر دارها هم سر ادم کلاه میزارن!! چجوری؟
    خب من مسیرهای تهران رو خوب بلد نیستم بعد طرف میبینه مسافری میگی فلان خیابون میخوام برم بعد از قصد یه مسیری میره که طولانی تر باشه هی میپیچونتت این بزرگراه اون بزرگراه تا مسیر طولانی بشه نامرد!در صورتی که میشد مسیر نزدیکتری هم رفت! بعد اینو ادم بعدا میفهمه! اینم از تاکسی متر دار ها
    بعد اگه اونایی که کرایه بیشتر میگیرن (خطی ها رو میگم) دختر باشی و زورت نرسه بحث کنیهیچی دیگه همون قدر که میگه رو پرداخت میکنی اما وقتی داری پیاده میشی میگی حلالت نباشه من که نمیگذرم
    پ.ن:اونم که چقدر حلال حروم حالیشه! که اگه حالیش بود...ولی خب یه تلنگر میشه براش شاید
    ----------------------------------------------------
    یبار نشسته بودیم با دوستی صحبت میکردیم که وای بعضی از خانواده ها چه اسمهایی برای بچه هاشون میزارنا بعد جفتمون هم همنظر بودیم خلاصه گفتم اره مثلا فکررر کن اسم طرف هست(...فرضا ایکس...) دیدم دوستم بهت زده نگام میکنه گفتم نه خدایی بعدهم هه میخندیدم دیدم دوستم میگه میدونی اسم بابام چیه؟
    بله یعنی سوتی دراین حد!!!
    دراین موارد تا وقتی اطلاعات کافی ندارید خواهشا مثال نزنید

7. 7 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه MehranVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

کاری که من با تاکسی ها میکنم اینه:
    همیشه از قبل پول رو آماده میکنم، مثلاً فرض کنیم کرایه تا مقصد 500 تومن باشه، دو حالت داریم:
    1- من 500 تومن توی جیبم دارم، اون رو آماده میکنم ولی نمیدم تا موقعی که پیاده شم، بعد اگه راننده گفت که 100 تومن کم دادم، بهش میگم خیر کرایه 500 تومنه و دیگه جوابش رو نمیدم و میرم!
    2- من 1000 تومن توی جیبم باشه، اون رو چند قبل از رسیدن میدم به راننده، بعد راننده 400 تومن بهم پس میده، بهش محترمانه میگم لطفاً 100 تومن دیگه هم بدید کرایه 500 تومنه. اگر داد که هیچی، اگه نداد لحنم رو عوض میکنم و بهش میگم منم میشینم تو ماشین تا هر جا رفتی میان باهات. همیشه همین کارو کردم و راننده همون موقع بقیش رو داده و یکم هم زیر لب غرغر کرده که واسه من مهم نیست!!

فقط دو تا چیر یادتون باشه:
    * این روش فقط به درد آقایون میخوره، خانما بهتره کنار بیان و روش دوم رو استفاده نکنن.
    * ممکنه ماشین شخصی باشه و تاکسی نباشه و کار به دعوا بکشه، هر چقدر هم زورتون زیاده نذارید کار به دعوا بکشه!

اما بهترین راه حل اینه که از همون موقعی که سوار میشید بگید کرایه چقدر میشه، اگه بیشتر گفت بگید که پیاده میشم!

9. 9 کاربر از MehranVB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سر سفره بیست نفر نشستن دارن غذا میخورن دهنشون پره ، حالا فرض کن یکی میخواد یه لیوان آب بخوره قبلش بگه " بفرمایید " !!

دو حالت بد پیش میاد اینجا:

1- افرادی که دارن غذا میخورن خیلی سختشونه که با لقمه ی توی دهان جواب بدن بگن مثلا نوش جان
    2- خود طرف اگه کسی بهش جواب نده یجورایی ضایع میشه

نتیجه ی اخلاقی اینکه آقا وقتی میخواین آب بخورین ، بخورین دیگه بفرما زدن نداره ! مگه شما واسه قاشق قاشق غذایی که میخوری
    تعارف میزنی ؟ کیو دیدی تاحالا خواسته باشه آب بخوره قبلش بفرما بزنه بعد شخص دوم بگه لیوان رو بده !
    این چه اخلاقیه آخه ؟ مثلن ایرانی ها میخوان احترام بزارن ولی نمیدونن این جوانب خیلی بدی میتونه داشته باشه

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سر سفره بیست نفر نشستن دارن غذا میخورن دهنشون پره ، حالا فرض کن یکی میخواد یه لیوان آب بخوره قبلش بگه " بفرمایید " !!

دو حالت بد پیش میاد اینجا:

1- افرادی که دارن غذا میخورن خیلی سختشونه که با لقمه ی توی دهان جواب بدن بگن مثلا نوش جان
    2- خود طرف اگه کسی بهش جواب نده یجورایی ضایع میشه

نتیجه ی اخلاقی اینکه آقا وقتی میخواین آب بخورین ، بخورین دیگه بفرما زدن نداره ! مگه شما واسه قاشق قاشق غذایی که میخوری
    تعارف میزنی ؟ کیو دیدی تاحالا خواسته باشه آب بخوره قبلش بفرما بزنه بعد شخص دوم بگه لیوان رو بده !
    این چه اخلاقیه آخه ؟ مثلن ایرانی ها میخوان احترام بزارن ولی نمیدونن این جوانب خیلی بدی میتونه داشته باشه
    تایید میشه تازه یه حالت بده دیگه هم هست که خوده طرف وقتی میخواد بگه بفرمایید دهنش نیمه پر باشه و احیانا چیزی از دهنش به بیرون...((خب به من چه پیش میاد دیگه نمیاد؟))
    ---------------------------------------------------------------
    جهت جلوگیری از سوتی دادن در محاورات بنظرم جا داره که اطلاعاتمون رو در مورد بعضی اصطلاحات بالا ببریم یک وقتی داری با فردی صحبت میکنی بعد یه اصطلاحی بکار میبره که نمیفهمیم یعنی چی بعد احتمال زیاد لبخند میزنیم خب شاید کلا معنی اون اصطلاح چیزه دیگه ای باشه و جای خنده نباشه!! خیلی سوتی بدی میشه چون طرف سوتعبیر میکنه!
    --------------------------------------------------------------
    در مورد اسم افراد فرضا بازیگر(خارجی) یا سیاستمدار خاصی خلاصه اسمای غیرمعمول خواهشا اگر تلفظ درستش رو نمیدونیم سعی کنیم ابراز نکنیم! بنظرم خیلی خنده دار میشه...بعد یکطوریه که ادم نمیدونه چجوری جمع کنه قضیه رو

12. 6 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

آقا چندتا سوتی بد دیگه یادم اومد ... آخ آخ امیدوارم قسمت کسی نشه.

دیدید وقتی یکی از اقوام رو میبینی بعد باهاش دست میدی ، به خیال خودت فکر میکنی طرف میخواد ماچت کنه
    سرتو میاری جلو بعد میبینی خبری نیست حالا همه زل زدن دارن نگات میکنن، خیلی ضایع میشی

یا اینکه مثلن دستتو میاری جلو تا دست بدی ، میبینی طرف حواسش نیست اصن ولی همه دارن نگات میکنن

مورد بعدی هم باز سر سفره هستش ، مثلا میخوای پارچ آب رو برداری دستت رو میاری جلو ، یه دفعه همون
    موقع یکی دیگه بر میداره میمونی چیکار کنی اصن

در این مواقع چیکار کنیم به نظر شما ؟

14. 9 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

آقا چندتا سوتی بد دیگه یادم اومد ... آخ آخ امیدوارم قسمت کسی نشه.

دیدید وقتی یکی از اقوام رو میبینی بعد باهاش دست میدی ، به خیال خودت فکر میکنی طرف میخواد ماچت کنه
    سرتو میاری جلو بعد میبینی خبری نیست حالا همه زل زدن دارن نگات میکنن، خیلی ضایع میشی

یا اینکه مثلن دستتو میاری جلو تا دست بدی ، میبینی طرف حواسش نیست اصن ولی همه دارن نگات میکنن

مورد بعدی هم باز سر سفره هستش ، مثلا میخوای پارچ آب رو برداری دستت رو میاری جلو ، یه دفعه همون
    موقع یکی دیگه بر میداره میمونی چیکار کنی اصن

در این مواقع چیکار کنیم به نظر شما ؟
    وای مورد یک اخره ضایع شدنه برای منم پیش اومدهتازه بدتر میشه وقتی که طرف دوتا ماچت کنه تو بری سمتش واسه سومی
    اخه این چه رسمیه از کجا بفهمیم دوتایی هستش یا سه تایی؟!
    در مورد دومی من که باشم صداش میزنم فلانی جون بعد که برگشت سمتم یه لبخند و یک دست صمیمانه
    در مورد سوم هم من که باشم سریع ظرف یا وسیله بغلی پارچ رو برمیدارم که یعنی من قصدم این بوده

16. 4 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

ساده ترین و معقول ترین کار فکر قبل از سخن گفتن و انجام کار است

18. 3 کاربر از علی مقدس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •