تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: درخواست آموزش نصب فول و کامل اوبونتو به عنوان سیستم عامل دوم در کنار اکس پی

آخر فروم باز FOURTH RETURN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

14 درخواست آموزش نصب فول و کامل اوبونتو به عنوان سیستم عامل دوم در کنار اکس پی

سلام من یک ویندوز اکس پی در درایو اول(c) دارم درایو دومم d هم کاملا خالی و فرمت هست میخواستم بدونم میشه اوبونتو رو بصورت دمو فول و کامل به عنوان os دوم در درایو دی نصب کنم؟ بطوری که موقع روشن شدن سیستم امکان انتخاب اکس پی یا اوبونتو رو داشته باشم اگه نمیشه بصورت کامل در کنار اکس پی نصب کنم هر جور میشه در کنار اکس پی نصب کنم رو توضیح بدید و میخواستم بدونم نصب دمو و فول اوبونتو چه مزایایی نسبت به نصب inside windows داره؟
    Last edited by FOURTH RETURN; 24-11-2012 at 01:03.

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

اولا به این صورت ووبی نصب نکن....دوما نصب ابونتو از ویندوز هم ساده تره....فایل ایزوی ابونتو رو با مثلا Lili usb creator بریز روی فلش....بعدش سیستم رو با همون فلش بیار بالا و برو توی قسمت ستاپ ابونتو و هنگام نصب اولین گزینه یعنی نصب کنار ویندوز رو انتخاب کن....تمام!

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

اولا به این صورت ووبی نصب نکن....دوما نصب ابونتو از ویندوز هم ساده تره....فایل ایزوی ابونتو رو با مثلا Lili usb creator بریز روی فلش....بعدش سیستم رو با همون فلش بیار بالا و برو توی قسمت ستاپ ابونتو و هنگام نصب اولین گزینه یعنی نصب کنار ویندوز رو انتخاب کن....تمام!
    من اوبونتو رو توی یک سی دی دارم چطوری باید نصب کنم از محیط ویندوز یا از طریق بوت کردن سی دی؟ لطفا آموزش کامل به اضافه سوالهای بی جواب بالا

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟

حـــــرفـه ای milad_gta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با ubuntu سیستم رو بوت کنید سپس گزینه install رو انتخاب کنید . مراحل ساده هستند انتخاب کشور و تاریخ و ... میرسید به پارتیشن بندی که خیلی باید دقت کنید ( البته خیلی آسونه ولی بی دقتی بار ها کار دست کار بر ها داده )

پارتیشن خالی خودتون رو Delete‌ کنید ازش ۳ تا پارتیشن جدید بسازید با فایل سیستم ext4 و یکی swap و mount point‌ ها رو / و home/ قرار بدید یکی هم که کلا swap هست نمیخواد و ...

بسته به حجمی که دارید ۲ برابر رم رو به swap بدید ، حداقل 5 گیگ تا 20 گیگ / و بقیه home ...
    Last edited by milad_gta; 25-11-2012 at 13:57.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

آموزش نصب رو نميخوام آموزش نصب به عنوان سيستم عامل دوم رو ميخوام بدون اينكه آسيبي به ويندوز بزنه از دادن جوابهاي كوتاه خودداري كنيد

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دوست عزیز شما قبل از اینکه وارد دنیای گنو/لینوکس بشید بهتره کمی تحقیق کنید روشی که ذکر کردم اوبونتو رو کنار ویندوز نصب میکنه !

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

با ubuntu سیستم رو بوت کنید سپس گزینه install رو انتخاب کنید . مراحل ساده هستند انتخاب کشور و تاریخ و ... میرسید به پارتیشن بندی که خیلی باید دقت کنید ( البته خیلی آسونه ولی بی دقتی بار ها کار دست کار بر ها داده )

پارتیشن خالی خودتون رو Delete‌ کنید ازش ۳ تا پارتیشن جدید بسازید با فایل سیستم ext4 و یکی swap و mount point‌ ها رو / و home/ قرار بدید یکی هم که کلا swap هست نمیخواد و ...

بسته به حجمی که دارید ۲ برابر رم رو به swap بدید ، حداقل 5 گیگ تا 20 گیگ / و بقیه home ...
    منظورتون همون درایو d هست که گفتم خالیه(34 گیگ)؟ یعنی درایو دی رو به 3 تا پارتیشن تقسیم کنم؟ من الان خودم با درایو سی چهار تا درایو دارم اینطوری میشه 6 تا درایو؟ میشه توضیح بدید؟ یه چیز دیگه : نمیخوام بقیه درایوهام هم خراب بشن چون اطلاعات توشون دارم

پارتیشن رو میشه از محیط نصب اوبونتو دلیت و تقسیم بندی هم کرد مثل اکس پی؟

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

بله درست متوجه شدید ، پارتیشنی که میخواید ازش برای نصب اوبونتو استفاده کنید رو باید به سه پارتیشن تقسیم کنید ( Root و Home و Swap )

از تو مراحل نصب میشه این کار رو انجام داد فقط توجه کنید که تو محیط لینوکس چیزی به اسم درایو C و D ندارید ! درایو مد نظرتون رو فرمت کنید تو ویندوز تا موقع نصب بتونید تشخیص بدید کدوم رو باید حذف کنید ( جلوش مینویسه فضای خالیش چقدره و میتونید متوجه بشید که کدوم رو باید حذف کنید ! ) .

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

نصب کنم ؟ مطمئنی؟ اکس پیم به فنا نره

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •