تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 30 از 31 اولاول ... 20262728293031 آخرآخر
نمايش نتايج 291 به 300 از 307

نام تاپيک: مباحث , عیب یابی و تعمیرات CNG

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

استادعزیز.قراربودببرم اونجاکه ازتو نمیپرسیدم.جمعاچهار رشته سیمه.باببت وصل اوناچهل تومن میگیرند.قبلا وصل بودند.کارواش قطعشون کردضمنا.پشت کلیدتعویض سوخت برچسب راهنما داره که ترتیب وصل اوناروتوضیج داده.متاسفانه پاره شده.
    دوست عزیز
    منم برای همین گفتم به کارگاه تجهیزات گاز مراجعه کنید تا بعدا در جاده یا هرجای دیگه مشکل سوییچ کردن سوخت رو نداشته باشید
    اونجا برید خیالتونم راحت هست هم از نظر ایمنی هم از نظر دقیق بودن اتصالات
    Last edited by mohamad skystar; 09-12-2018 at 20:35.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با سلام خدمت همگی
    .
    یادتون باشه اگر ماشینتون دوگانه سوز هست باید وقتی روی گاز هست پمپِ بنزین خاموش باشه
    اگر اینطور نیست باید خودتون برای پمپ بنزین یک سوییچ نصب کنین زیر داشبورد سمت دربِ راننده تا وقتی ماشین روی گاز هست پمپ بنزین رو خاموش کنین
    بهتره یک ال ای دی قرمز کوچک هم روی داشبورد براش نصب کنین تا وقتی پمپ روشنه چراغ هم روشن باشه . اینجوری یادتون نمیره خاموشش کنین . نصب این سوییچ و ال ای دی کار ساده ای هست . کافیه سیم مثبتی که برق میده به پمپ رو قطع کنین و وصل کنین به سوییچ و از سویبچ وصل کنین به پمپ . معمولاً این سیم از زیر داشبورد , سمت راننده رد میشه . از خروجی سوییچ یک سیم هم به ال ای دی وصل میشه و پایه ی منفی ال ای دی هم وصل میشه به بدنه . به همین سادگی
    .
    سوال: چرا باید پمپ بنزین خاموش باشه روی گاز ؟
    جواب :

پمپ بنزین داخل باک و در بنزین غوطه ور هست و با بنزین خنک میشه .
    بیشتر مردم هم عادت دارند باک رو خالی نگه میدارند و با گاز استفاده میکنند
    پمپها هم کیفیتش پایینه چون عمداً بنجل ساخته شده تا هم هزینه ی ساختش پایین بیاد و هم اینکه داغ شدن رو نتونه تحمل کنه و بسوزه یا نیمسوز بشه و فروشش بره بالا
    پس یا باید باک ماشین همیشه بنزینش بیشتر از ربع باشه و یا پمپ بنزین خاموش باشه روی گاز
    .
    مسئولیتِ درست انجام دادنِ کارها و رعایتِ نکات ایمنی و هر گونه خسارتِ جانی و مالی بر عهده ی خوانندگانِ این مطلب هست
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

4 دستیابی ایران به تکنولوژی ANG/ خودروهای گازسوز نسل جدید در راه است

دستیابی ایران به تکنولوژی ANG/ خودروهای گازسوز نسل جدید در راه است

مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از دستیابی ایران به تکنولوژی ANG خبر داد و گفت: به این دانش وطنی بسیار امیدوارم؛ اگر کارخانه‌های خودروسازی همت کنند، پیش بینی من این است که همه خودروها از مخازن ANG استقبال می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، مطالعه بر روی تکنولوژی ANG، دستیابی به دانش فنی جاذب نانو در تکنولوژی ANG و ساخت مخزن ANG از سال 1382 در ایران کلید خورد و در شرایطی که دو کشور امریکا و ژاپن به تحقیق روی این تکنولوژی ورود کرده بودند و به هیچ وجه حاضر به ارائه دانش به ایران نشدند، متخصصان کشورمان توانستند با تکیه بر دانش بومی و استفاده از تجهیزات داخلی، به تکنولوژی ANG دست یابند.ایران اکنون پس از دو کشور امریکا و ژاپن سومین کشوری است که این دانش را در اختیار دارد. با استفاده از این دانش می توانیم همان میزان گازی که در مخازن CNG ذخیره می‌شود را با یک ششم فشار CNG در مخازن ANG ذخیره کنیم که بدین طریق هم می توان گاز را در شرایط ایمن به نقاط دوردست ارسال کرد و هم می‌توان به عنوان مخازن سوخت خودروها از این تکنولوژی بهره گرفت.استفاده از این تکنولوژی در مخازن خودروها و ایجاد خودروهای گازسوز با مخزن ANG در دستور کار متخصصان بخش سوخت کشور است که در این زمینه مصاحبه‌ای با حمید قاسمی ده چشمه مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران داشته‌ایم.قاسمی ده چشمه با بیان اینکه "تکنولوژی ANG بر اساس خصوصیت نانوکربن‌ها در جذب متان است"، گفت: این تکنولوژی در سال 2016 در جهان تجاری شده و شرکت‌هایی از امریکا و ژاپن نمونه‌های تجاری خودروهایی با مخزن ANG را تولید کردند.وی افزود: خصوصیت ANG تکنولوژی ذخیره سازی و مخزن است و به ما اجازه می‌دهد همان میزان گازی که در مخازن CNG ذخیره می کنیم را به جای فشار 220 بار، با فشار 35 بار ذخیره کنیم.مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از ایمنی بالای مخازن ANG خبر داد و گفت: این مخازن نانو کربن و ضد انفجار است؛ هم بدنه سبک‌تری نسبت به مخازن CNG دارد و هم ایمنی آن به مراتب بالاتر است.وی ادامه داد: در پُر کردن این مخازن از انرژی کمتری استفاده می‌شود به طوری که مصرف برق جایگاه‌های عرضه سوخت گاز، به یک دهم در مقایسه با سوخت CNG می‌رسد.قاسمی ده‌چشمه با اشاره به بازدید اخیر معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از ظرفیت‌ خودروسازها اظهار داشت: معاون وزیر نفت از خودروسازها خواسته است تا ظرفیت وصل شدن خودروها با مخازن ANG به گازشهری را پیاده‌سازی کنند که اگر چنین طرحی در صنعت کمپرسورهای کوچک به نتیجه برسد، مردم می‌توانند در خانه‌های خود اقدام به سوخت‌گیری خودرو کنند.وی افزود: اگر چنین طرحی پس از گذر از بررسی ها و پژوهش‌ها در صنعت خودروسازی کشور قابلیت اجرا پیدا نکرد، ما طرحی داریم که بتوانیم جایگاه‌های سوخت‌گیری به صورت دستگاه‌های ATM بر سر هر خیابان و یا کوچه برای خودروهایی با مخازن ANG ایجاد کنیم.مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تصریح کرد: خودروسازهای ایرانی قول داده‌اند که اولین خودرو ساخت داخل با مخزن ANG را تا پایان سال جاری ارائه کنند.قاسمی ده‌چشمه با بیان اینکه "ایران در علم نانو جزو 5 کشور اول جهان است"، گفت: در زمینه ANG، این دانش تبدیل به تکنولوژی شده و اکنون در مرحله اجرای پایلوت است اما هنوز به تکنولوژی صنعتی و تولید انبوه نرسیده‌ایم که در این زمینه ورود کرده‌ایم.وی ادامه داد: در این خصوص قراردادی پژوهشی بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران منعقد شده که دستیابی به این دانش و ارزان‌سازی تجاری تکنولوژی کسب شده را هدف‌گذاری کرده‌ایم.مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هزینه‌های سوخت گیری در مخازن ANG را برابر هزینه‌های CNG دانست و گفت: به این دانش وطنی بسیار امیدوارم؛ اگر کارخانه‌های خودروسازی همت کنند، پیش بینی من این است که همه خودروها از مخازن ANG استقبال می‌کنند.

4. این کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض

سلام من یک پارس دوگانه صفر خریدم و همه میگن دوگانه ضعیفه و از این حرفا چیکار کنم ماشین سرپا و قوی بمونه ممنون

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام من یک پارس دوگانه صفر خریدم و همه میگن دوگانه ضعیفه و از این حرفا چیکار کنم ماشین سرپا و قوی بمونه ممنون
    مبارک باشه
    هیچ مشکلی پیش نمیاد
    فقط تو جاده های کوهستانی و سربالایی از بنزین استفاده کنید
    سرپا موندن ماشین به چگونگی استفاده کردن شما از خودرو بستگی داره

7. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه exeda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام ماشین من پارس 87 دوگانه کارخونه هست، و از زمانی که روشن میکنم لااقل تا 10 دقیقه بزنم رو گاز خاموش میشه، ولی مشکلم توی زمستون ها هستش، وقتی ماشین دمای بیرون رو زیر 10 نشون میده دیگه تو جاده ماشین با گاز یهو کلا سه کار میکنه و اگه پامو از رو گاز بردارم خاموش میشه مثل این میمونه که گاز یخ میزنه.
    لوله ای که از رادیات میاد روی کاربراتور گاز رو چک کردم تمیز بودن و راهشون باز بود. چ دلیلی داره یخ کردن گاز؟
    آیا سی ان جی استهلاک موتور رو زیاد میکنه؟
    .
    یکی به دادم برسه یکی به دادم برسه واویلا

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام ماشین من پارس 87 دوگانه کارخونه هست، و از زمانی که روشن میکنم لااقل تا 10 دقیقه بزنم رو گاز خاموش میشه، ولی مشکلم توی زمستون ها هستش، وقتی ماشین دمای بیرون رو زیر 10 نشون میده دیگه تو جاده ماشین با گاز یهو کلا سه کار میکنه و اگه پامو از رو گاز بردارم خاموش میشه مثل این میمونه که گاز یخ میزنه.
    لوله ای که از رادیات میاد روی کاربراتور گاز رو چک کردم تمیز بودن و راهشون باز بود. چ دلیلی داره یخ کردن گاز؟
    آیا سی ان جی استهلاک موتور رو زیاد میکنه؟
    .
    یکی به دادم برسه یکی به دادم برسه واویلا
    سلام
    بهتره وضعیت تمیزی شمعها و گپشون رو چک کنیم
    وایرشمعها رو"هم با اهم متر چک کنین
    باید مقاومتشون بیشتر از 4000 اهم نباشه . تا 5000 هم قابل تحمله
    مقاومت بیشتر یعنی ضعیف شدن برق شمعها و جرقه ضعیف و کاهش قدرت سیلندرها و موتور
    .

<br>
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه exeda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام
    بهتره وضعیت تمیزی شمعها و گپشون رو چک کنیم
    وایرشمعها رو"هم با اهم متر چک کنین
    باید مقاومتشون بیشتر از 4000 اهم نباشه . تا 5000 هم قابل تحمله
    مقاومت بیشتر یعنی ضعیف شدن برق شمعها و جرقه ضعیف و کاهش قدرت سیلندرها و موتور
    .

<br>
    شمع و وایر و استپر و شیم گیری انجام شده تازگی،
    این مشکل رو از چند سال پیش دارم و نه بد تر شده نه بهتر

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام به همگی

دوستان توی پراید دوگانه کارخونه مدل 92 اطلاعات مقدار گار توی صفحه کیلومتر از کدوم سنسور میاد؟ سنسور پیزو سر رگلاتور؟

مقدار گاز توی صفجه کیلومتر به اندازه یه خونه بازی میکنه (مثلا 3 تا خونه داره، همش بین 3 و 4 جابجا میشه) و همچنین چند دقیقه بعد از روشن بودن ماشین کلا پاک میشه و کامل خالی نشون میده که یه بار خاموش روشن کنی دوباره به حالت قبل برمیگرده و تکرار میشه. ضمنا روی گاز درست کار میکنه و مشکلی نداره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

سلام، ماشین من دوگانه کارخونه س (پارس زیمنس بایفیول)؛ وقتی از گاز میزنم بنزین، برق پمپ بنزین (پایه یک رله دوبل) زود قطع میشه ولی شیر برقی رگلاتور، دیر گاز رو قطع میکنه و بخاطر همین هم یه لحظه دور موتور پایین میاد و ماشین ضربه میزنه بعد میره روی بنزین.
    قبلا اصلا اینطوری نبود و تعویض سوخت خیلی نرم انجام میشد.
    ولتاژ دور سر سوکت شیر برقی رو وقتی سوییچ بازه گرفتم، پایه یک که از پایه 6 رله دوبل میاد 12 ولت و پایه 2 که از B22 ایسیو میاد 4.5 ولت بود! سوییچ خاموش میکنم ولتاژ پایه 2 حدودا 1.2 ولته که به تدریج کم میشه و به صفر میرسه. مقاومت بین پایه B22 از ایسیو تا پایه 2 سوکت بوبین شیر برقی هم 150 اهم هست. مقاومت خود بوبین هم 15 اهم.
    یه بار دانلود زدم اما درست نشد. جالبه که وقتی از بنزین میرم رو گاز تقریبا مشکلی نداره و فقط از گاز به بنزین اینطوری میشه! ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •