تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 31 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 307

نام تاپيک: مباحث , عیب یابی و تعمیرات CNG

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    میشه دوستان بگن پرایدهای دوگانه شون روی گاز چقدر نسبت به بنزین افت سرعت و کشش داره ؟
    واسه من که نسبتا رو گاز خیلی ماشین ضعیف تره ( مخصوصا تو حرکت ) ماشینم141 مدل 86 دوگانه کارخونه هستش

اگه پیشنهاد یا تجربه ای دارین که ماشین رو گاز بهتر راه بره لطف کنین
    ممنون

من احساس میکنم وقتی ماشین رو گازه از بنزین هم استفاده میکنه ( آخه آمپر بنزین میاد پایین )
    میشه همچین چیزی اصلا ؟
    دوست عزیز میگن افت 15 درصده ولی به نظرم واسه 141 افت 5 درصده
    خودم یه 141 سی ان جی کردم توی اتوبان کاشان تا 160تا کشوندمش...
    شما گاز سوز فابریکه اگه دوست داری اون شیر برقیه که با بست بسته شده روی لوله ورودی گاز به منیفولد(شبیه استپ موتوره) را باز کن بجاش از این پلاستیکیا ببند که بصورت دستی قابل تنظیم باشه
    تنظیمش رو بده فنی کارا تنظیم کنن از سرعت و شتابش خیلی راضی تر میشی...
    فقط اون سوکت شیر برقی وصل بمونه تا خطا نزنه به ای سی یو !

در ضمن کم شدن بنزین بخاطر خرابی حباب گیر بنزینه!!!
    اگه ذره ای بنزین همراه گاز بسوزه موتور بد کار میکنه

2. این کاربر از mej ddd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

acc

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    یه سوال
    من یه 405 مدل 88 خریدم و بردم دستی دوگانه cng کردم . کیت از اونایی هست که روی گاز هم برای روشن کردن اول رو بنزین روشن می شه و بعد میره رو گاز
    ولی موقعی که می خوام روشن کنم ، اگه رو گاز باشه با تک استارت روشن نمی شه و بیشتر مواقع دو یا سه استارت باید بزنم تا روشن بشه .
    اونی که دوگانه کرده بودش می گفت چون این زیمنسه اینجوریه و ...
    حالا نیاز به راهنمایی تون دارم .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    یه سوال
    من یه 405 مدل 88 خریدم و بردم دستی دوگانه cng کردم . کیت از اونایی هست که روی گاز هم برای روشن کردن اول رو بنزین روشن می شه و بعد میره رو گاز
    ولی موقعی که می خوام روشن کنم ، اگه رو گاز باشه با تک استارت روشن نمی شه و بیشتر مواقع دو یا سه استارت باید بزنم تا روشن بشه .
    اونی که دوگانه کرده بودش می گفت چون این زیمنسه اینجوریه و ...
    حالا نیاز به راهنمایی تون دارم .
    این کارایی که بهت میگم انجام بده مشکلت 100% رفع میشه:
    یه سیم قرمز رنگ از کلید گاز اومده و به سوکت سیم برق + کویل وصل شده و شما باید این سیم قرمز را از کویل جدا کنید و به سیم برق + بعد از سوییچ متصل کنید (سیم سفیدی که به کویل متصل شده را دست نزنید)

سیم + بعد از سوییچ را از برق پمپ بنزین و یا از دسته سیم رله دوبل پیدا کنید (این سیم باید وقتی سوییچ را در حالت قبل از استارت باز کردید برق + به شما بدهد و به محض اینکه سوییچ را بستید برق را قطع کند)

مشکل شما به خاطر اینه که سیم +کویل زیمنس برق را دیر قطع میکند و تجمع گاز در لوله باعث بد روشن شدن آن میشود

5. این کاربر از mej ddd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه salar_khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    mazandaran *** neka

پيش فرض

اول جا داره از شروع کننده تاپیک و دوست دیگه ای که به سوالات جواب می دن تشکر کنم.( زیر پست ها هم تشکر کردم )
    1ماهی میشه پراید سبا مدل 87 گازسوز کارخونه خریدم از همون اول بردم ماشینو سرویس کردم که شامل سیستم cng هم میشد. طرف ماشینو تنظیم کرد و منم دارم استفاده می کنم.
    الان که تاپیکو خوندم می بینم ماشینم رو گاز مصرفش بالاست چون با 7 کیلو گاز نهایتا 80 یا 90 تا بیشتر نمی ره.
    1- می شه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟
    2- اون قسمت رگلاتو گاز که زیر کاپوت هست روش روغن سیاه می کنه به طرف گفتم گفت مشکل نداره، همینطوره؟
    3- من زیاد از گاز استفاده می کنم و از بنزین خیلی کم ، در این شرایط چه مواردی رو باید رعایت کنم که ماشینم به خرابی نیوفته؟

مررررسی

7. این کاربر از salar_khan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اول جا داره از شروع کننده تاپیک و دوست دیگه ای که به سوالات جواب می دن تشکر کنم.( زیر پست ها هم تشکر کردم )
    1ماهی میشه پراید سبا مدل 87 گازسوز کارخونه خریدم از همون اول بردم ماشینو سرویس کردم که شامل سیستم cng هم میشد. طرف ماشینو تنظیم کرد و منم دارم استفاده می کنم.
    الان که تاپیکو خوندم می بینم ماشینم رو گاز مصرفش بالاست چون با 7 کیلو گاز نهایتا 80 یا 90 تا بیشتر نمی ره.
    2- اون قسمت رگلاتو گاز که زیر کاپوت هست روش روغن سیاه می کنه به طرف گفتم گفت مشکل نداره، همینطوره؟
    3- من زیاد از گاز استفاده می کنم و از بنزین خیلی کم ، در این شرایط چه مواردی رو باید رعایت کنم که ماشینم به خرابی نیوفته؟

مررررسی
    1-مصرف گاز پراید اگه بالا باشه شتاب به حد زیادی کم میشه به همراه صدای شدید عطسه از هواکش ... بنابراین اگه حین حرکت این علائم مشاهده نمیشه و بوی گاز احساس نمیشه ، سوخت شما تنظیمه ...
    بدون ترافیک توی شهر 7 کیلو گاز حدود 140 تا میره ... شما اگه ترافیک ندارید باید ببینید وضعیت ماشین چطوره فیلتر وشمع ها ...
    2-مشکلی نداره و هیچ اشکالی نداره.توصیه بنده این است که هر 70.000 کیلومتر مصرف گاز یکبار رگلاتور اوراق شود و با بنزین شسته شود تا از خرابی احتمالی جلوگیری بشه
    3-تنها راهش اینه که اولا هنگام خاموش کردن خودرو ابتدا اون رو روی حالت بنزین قرار داده سپس خاموش کنید.ثانیا یک چرب کننده (مثل گازوییل) به هنگام مصرف گاز تزریق کنید ... طریقه ی نصب روان کننده در لینک زیر:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. این کاربر از mej ddd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

مررررسی
    سلام. اگه مدل 87 باشه پس میکسریه و اگه زیاد مصرف میکنه پس تنظیم نیست و خوراک گازش زیاده و باید با دستگاه تنظیم بشه.
    روغن نشتی از رگلاتور همون روغن موجود در گازه که بر اثر فشرده شدن تو کپسول و رگلاتور ایجاد میشه و اگه از یه حدی تجاوز کنه باید تمیز بشه که معمولا هر چند سال یکباره.
    مورد خاصی هم نمیخواد رعایت کنید مگر اینکه ماشین تا گرم نشده رو گاز نره و در حین مصرف هی گاز و بنزین نشه و رو یه سوخت اکثر اوقات کار کنه ...
    سوالی باشه همینجا در خدمتم.

11. این کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه مدل 87 باشه پس میکسریه و اگه زیاد مصرف میکنه پس تنظیم نیست و خوراک گازش زیاده و باید با دستگاه تنظیم بشه.
    ECU گاز پراید که زیر فرمونه قابل تنظیم نیست و بر اساس داده هایی که سنسورها بهش میدن سوخت رو حد اقل حد اکثر میکنه .... مگر اینکه اون شیر برقیه که گازو به حد اکثر جریان میرسونه دستیش کنی
    در ضمن اگه خوراکش گاز زیاد باشه هنگام کشش موتور باید ماشین بد شتاب بگیره

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ECU گاز پراید که زیر فرمونه قابل تنظیم نیست و بر اساس داده هایی که سنسورها بهش میدن سوخت رو حد اقل حد اکثر میکنه .... مگر اینکه اون شیر برقیه که گازو به حد اکثر جریان میرسونه دستیش کنی
    در ضمن اگه خوراکش گاز زیاد باشه هنگام کشش موتور باید ماشین بد شتاب بگیره
    تو مدلهای 85 و 86 و 87 و اوایل 88 میزان خوراک ورودی گاز به موتور قابل تنظیمه و حتی از طریق دستگاه عیب یاب انجام میشه. درسته کمی زمانبر یا مشکله و عوامل زیادی رو باید چک کرد اما این تنظیمات انجام میشه. در مدلهای 88 به بالا هم باز میزان گاز ورودی قابل تنظیمه اما تاثیر این تنظیمات نسبت به تنظیمات مدلهای پایینتر کمتره.

14. این کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

راستش میخوام سمند LX رو دوگانه سوز CNG کنم. ساکن شهرستان آمل هستم و به تهران دسترسی دارم. میخواستم بدونم توی این گرونی های الکی الان هزینه دوگانه سوز کردن سمند با کپسول 16 کیلویی حدوداً چقدر هست؟

توی شهر ما حدوداً 850 تومن میگیرن واسه 16 کیلویی و تحویل 1 روزه ماشین. از طرفی شنیدم توی تهران ( شوش ) میشه همین کار رو با 400 تومن انجام داد. دوستان اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید ( آدرس، تلفن، قیمت) تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش میخوام سمند LX رو دوگانه سوز CNG کنم. ساکن شهرستان آمل هستم و به تهران دسترسی دارم. میخواستم بدونم توی این گرونی های الکی الان هزینه دوگانه سوز کردن سمند با کپسول 16 کیلویی حدوداً چقدر هست؟

توی شهر ما حدوداً 850 تومن میگیرن واسه 16 کیلویی و تحویل 1 روزه ماشین. از طرفی شنیدم توی تهران ( شوش ) میشه همین کار رو با 400 تومن انجام داد. دوستان اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید ( آدرس، تلفن، قیمت) تشکر
    منظورتون رو از 16 کیلویی متوجه نمیشم ...
    مخزنها رو بر اساس لیتر گنجایش باید بهتون ارائه بدن
    مثلا مخزن 77 لیتری که روی آردی های دستی گازسوز و سمندهای فابریک گاز سوز نصبه و حدود 14 کیلو گاز میگره ...
    و مخزن 100 لیتری که فقط روی سمند و 405 قابل نصبه و حدود 17 کیلو گاز میگیره (فشار بالا و دمای زیر 30 درجه) ...

پیشنهاد بنده اینه که فقط 100لیتری نصب کنید تا از فضاهای اطراف گلگیر هم استفاده بشه .

نه عزیز تهران 400 نیست!
    الان کیت کامل اتوماتیک به همراه مخزن 100 لیتری کمتر از 700 تومن نیست که با نصبش در میاد 850

احتمالا آمل مخزن 77 لیتری رو میگه 850

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •