تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 14 اولاول ... 41011121314
نمايش نتايج 131 به 139 از 139

نام تاپيک: Video Game Awards 2012

آخر فروم باز virus2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    NormandySR2       نام.گوشی : Samsung Galaxy Note3

پيش فرض

الان شما فکر میکنید اگه اسم بازی یک چیز دیگه می بود بازم گوتی میشد ..؟؟
    درصد بیشتر محبوبیت بازی به خاطر اینکه از روی یک سریال موفق و پرطرفدار برگرفته شده و استفاده از بعضی شخصیت های سریال داخل بازی به محبوبیتش اضافه کرده
    اگرنه Journey خیلی از المان هاش بهتر از TWD بود ( با Journey مقایسه میکنم که نگید باید با هم نوع خودش مقایسه بشه اگر نه بازی های دیگه ای هم بودن که مستحق گوتی شدن بودن )

2. 5 کاربر از virus2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

ببینید VGA بیشتر به نظر مردم اهمیت میده ....فنی و تکنیکی نگاه نمیکنه ...سعید به نکته خوبی اشاره کرد ....WD کلن خیلی محبوب هستش ...این انتخاب هم میشه اسمشو گزاشت محبوبترین بازی سال 2012 !

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

من تو باغ vga امسال نبودم، الان دیدم فیلمشو ...
    البته کامل نه ...
    ولی خبری از farcry نبود چرا ؟

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

از این که بحث جون گرفته خوشحالم چون شخصا خودم نیاز دارم تا این قضیه تو ذهنم حل بشه و برطرف بشه

یک نکته از میون حرف های مسعود برام جای سوال هست..:

با دیدن این بازی آدم می فهمه که حتما برای ساخت یک بازی نباید چندین بار صحنه خم شدن رو گرفت
    حتما نباید بهترین تکنولوژی انیمیشن و گرافیک رو داشت..
    حتما نباید به مکانیسم پیچیده درست کرد.

سازنده بازی واقعا هوشمندانه عمل کرد که سبک بازی رو طوری انتخاب کرد که نشه بهش ایراد خاصی گرفت..
    یعنی ایا هدف به دست اوردن جایزه هستش یا هدف جذب گیمر و یا رسیدن به اصل موضوعی سرگرمی ؟
    پس یعنی سازنده بازی پیش خودش میگه بیاییم از زیر و بم بازی بزنیم از تکلونوژی که هست و داریمش استفاده نکنیم و بازی ناقص هم بود مشکلی نداره که چون مهم کسب کردن جایزه و فروش محبوبیت هستش ؟

مثال میزنم برات استدیو ND برای این که فقط و فقط حاصل حرکات شن ها رو در صحرا مورد بررسی قرار بدن تا به بهترین شکل ممکن در بازی در بیاد یک ماه کامل در یکی از صحراهای شمال افریقا گذروندن
    برای شبیه سازی مرحله ناو کشتی رانی به استخر مصنوعی اکتفا نکردن و رفتن و روی اقیانوس واقعی در روی یک کشتی واقعی موشن کردن
    برای کاورگیری های حالت نیت 100 مدل انیمیشن به کار رفته که این حالت در TLOU به دوبرابر رسیده

پس با این حساب یعنی ND بخواد مثل اون دانش اموزی باشه که با یک خط به جواب برسه که سر پایی یک بازی می سازن N تا گوتی میگیره
    دیگه اون موقع هستش که باید فاتحه گیم رو بخونیم و خودمون رو با امثال واکینگ دد سرگرم کنیم.

داستان بازی و نحوه روایت اون و فضاسازی برای داستان مهم ترین عاملی بود که تونست بازی رو بهترین عنوان سال بکنه.
    اما ما قبلا بازی های دیگه ای هم داشتیم که داستان پردازی عالی داشتن ولی نتونستن بازی سال بشن چون واقعا واکینگ دد تو این زمینه عالی عمل کرد..
    خود داستان رو نه ولی نحوه روایتش رو قبول دارم اره نحوه روایت داستان خیلی عالی بود اما همین نحوه به خودی خود در هر اپیزود کامل نیست
    با کنار هم قرار گرفتن همه اپیزود ها که بشه یک بازی کامل از این سری اون موقع اره و اینجا همون نتیجه قبلی حاصل میشه که اپیزودی منتشر شدن واکینگ دد باعث شده تا در حد عالی قرار بگیره.

6. 7 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی Masoud King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    فعلا مشهد!

پيش فرض

یعنی ایا هدف به دست اوردن جایزه هستش یا هدف جذب گیمر و یا رسیدن به اصل موضوعی سرگرمی ؟
    پس یعنی سازنده بازی پیش خودش میگه بیاییم از زیر و بم بازی بزنیم از تکلونوژی که هست و داریمش استفاده نکنیم و بازی ناقص هم بود مشکلی نداره که چون مهم کسب کردن جایزه و فروش محبوبیت هستش ؟
    هدف فروش و پول هست..
    آخه حامد کدوم گربه برای رضای خدا موش میگیره؟!

حرفم رو خوب متوجه نشدی.
    تکنولوژی می تونه شرط لازم باشه اما کافی نیست.
    اگه سازنده واکینک دد تکنولوژی خیلی قوی ای داشت خوب استفاده می کرد..

اگه ناتی داگ بخواد با یک خط جواب به هدف برسه کارش سخت تر میشه. اونوقت باید بشینه و یه ایده بزرگ وارد بازی کنه که جای کپچر ها رو بگیره و همون اندازه بزرگ باشه..
    آنچارتدد فقط به خاطر گرافکیش بازی سال نشد... اینم تاثیرگذاره ولی روایت داستانی، فضا سازی ها و گیم پلی عالیش باعث شد افتخاری نصیبش بشه.

بعدشم ذهنت رو خیلی درگیر اعداد و ارقام چند ضلعی و انیمیشن و ... نکن
    یه بازی دانلودی مثه Plants vs. Zombies یا Braid بدون تکنولوژی خیلی خاصی میاد و نشون میده ایده چقد بزرگ تر از تکنولوژی می تونه باشه.

نمی خوام بگم واکینگ دد ایده خیلی نابی داشت نه
    ولی تو روایت داستان و بهره گیری از چیزایی داشت خیلی عالی بود.

باید به بازی های دیگه امسال هم نگاه کرد
    به نظرم غیر این بازی، دیس انرد و جرنی گزینه های اصلی بازی سال بودن. از این سه بازی هر کدوم بازی سال می شدن من مشکلی نداشتم با موضوع.

سال 2013 مطمئن هستم واکینگ دد مثه امسال موفق نیست مگه اینکه یه چیز دیگه رو اضافه کنن و فقط ادامه ای رو فصل اول نباشه.

8. 8 کاربر از Masoud King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

هدف فروش و پول هست..
    آخه حامد کدوم گربه برای رضای خدا موش میگیره؟!

حرفم رو خوب متوجه نشدی.
    تکنولوژی می تونه شرط لازم باشه اما کافی نیست.
    اگه سازنده واکینک دد تکنولوژی خیلی قوی ای داشت خوب استفاده می کرد..
    .
    حرفت كاملاودرسته مسعود جان....ولي مشكل من با سبك گيم پلي خيلي ابتدايي و ساده و لگ و باگهاي اعصاب خرد كن بازي بود......

وگرنه تكنولوژي بازي كه كه هر قسمتش حدود 5 دلار هست و كل سري اول رو ميشه به 20 يا 25 دلار خريد رو نميشه با يه بازي 60 دلاري مقايسه كرد....ولي حداقل انتظار ميره مثه بازيهاي 5 يا 10 دلاري ديگه رو كيفيت گيم پلي و رفع مشكلات تكنيكي تلاش كنن(اگر همه اينا مهم نباشه و فقط داستان مهم باشه كه ميريم كتاب ميخوونيم چه كاريه بازي كردن)

.
    Last edited by halflife g; 10-01-2013 at 20:36.

10. 5 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

بعدشم ذهنت رو خیلی درگیر اعداد و ارقام چند ضلعی و انیمیشن و ... نکن
    یه بازی دانلودی مثه Plants vs. Zombies یا Braid بدون تکنولوژی خیلی خاصی میاد و نشون میده ایده چقد بزرگ تر از تکنولوژی می تونه باشه.
    نه مسعود جان مقصودم از این نکته مثل این میمونه که مثلا از افرادی که یک ساختمان رو میسازن من به استاد معمارش اشاره کردم
    چون یک جوری به چشم میومدن ازش نمونه گفتم

12. 5 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator vahidgame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درصد بیشتر محبوبیت بازی به خاطر اینکه از روی یک سریال موفق و پرطرفدار برگرفته شده و استفاده از بعضی شخصیت های سریال داخل بازی به محبوبیتش اضافه کرده
    سعید جان من قسمت دوم رو اصلا قبول ندارم چون از شخصیت های سریال ، فرد خاصی تو بازی نبود و فقط شاید گلن و هرشل که تازه اونا در حد نصف یه اپیزود هم توی بازی نبودن!
    دقیقا هنر سازنده این بازی اینه که بدون تقلید از سریال تونسته یه موضوعی رو عالی پیش ببره.
    فکر می کنم شوتر این بازی که قراره امسال اکتیویژن منتشر کنه این شرایطی که میگی رو داشته باشه چون از الان تایید شده که بازیگرای شخصیت های دریل و مریل سریال توی بازی هم به عنوان دوبلور شخصیت خودشون هستن و کلا ممکنه از سریال هم خیلی کمک گرفته باشن!

بابا وحيد تو كه ديگه old school هستي تو زمينه گيم...تو ديگه چرا؟

اصلا اون ميزان تعامل و چالشي كه تو توي بازيهاي ديگه امسال داشتي رو با واكينگ دد مقايسه كن....چقدر المان و گزينه داشتي تو dishonored? چقدر مكانيزم گيم پلي مس افكت پيچيده بود و زحمت داشت واسه سازنده ها؟اين همه دشمن و سلاح و سند باكس و زحمتي كه واسه ساخت مكانيزماي پيچيده گيم پلي هيلو كشيده شده بود؟و تمام بهترين هاي ديگه سال(همشو يكي يكي توضيح نميدم)

حالا همين واكينگ دد به جز انجام چند كليك در صحنه هاي قفل شده (كه فقط بايد كليكو انجام بدي و نميتوني كار ديگه اي كني)و تصميم گيري(كه در حد اعلا و خيلي تاثير گذارترش مس افكت داشت)واقعا چيزي تو قسمت گيم پليش داشت؟
    تو مهمترين جنبه يه گيم كه گيم پلي هست بازي پشت سر خيلي از بازيهاس......بماند گرافيك كه اون همه لگ و باگ داشت(تازه نسخه اصليشو از لايو خريدم و كرك و اينا هم نبود)......يه درصد بگير مشكلات گرافيكي اينو نسبت به اساسين با اون همه وسعت ... خداييش اسم اساسين تو اين زمينه بد در رفته

آيا بازي نه فقط به خاطر اينكه يه سريال ماهانه(كه بالطبع سريال عنصر ماجراجوييش باحالتر) رو براي ما پخش مي كرد و ما از انجام سريال لذت مي برديم مورد قبول واقع شد؟

همچين بازي نبايد خيلي با بقيه بازيها فاصله داشته باشه؟

.
    بذارید من بحث رو ساده کنم
    TWD دلیل موفقیتش داستان پردازی خیلی قوی بود به صورتی که اصلا تقلید از سریال هم نداشت و داستان بازی خیلی حرفه ای پیش می رفت و سورپرایزهای مختلفی هم داشت.
    سبکش هم نمیشه گفت فقط ماجرایی کلیک و اشاره بود و در اصل سبکش ماجرایی - نقش آفرینی با کمی اکشن بود که مطمئنا اگه فقط ماجرایی کلیک و اشاره بود من خودم جزو منتقدهای سرسخت اون بودم ولی خب بازی جوری بود که قاعدتا لازم نبود که معما داشته باشه و وسط یه دنیای پر از زامبی چه معمایی رو میشه حل کرد؟!
    در کل یعنی اینکه سازنده ها تونستن دقیقا حس دنیای TWD رو القا کنن اونم از طریق کمیک های اون ، خیلی جای تحسین داره.
    ولی خب مسلما بازی بدون عیب و ایراد نیست و ایرادهایی هم به اون وارده...

من نمیگم که میشه اونو در کنار بازی های بزرگ سال های قبل قرار داد و مسلما همچین چیزی اتفاق نمی افته ولی خب نمیشه اونو زیر سوال برد که چرا مثلا چند تا گوتی برده.
    گوتی شدن اون شاید جای تعجب داشته باشه ولی به این برمی گرده که 2012 سالی در حد انتظار نبود و اون چنان شاهکارهایی نیومدن که بتونن همه گوتی ها رو درو کنن و فکر کنم تمام بحث دقیقا به همین مربوطه و همون طور که قبلا گفتم اگه هر سال دیگه ای میومد نمی تونست از هیچ جایی گوتی بشه و فقط جایزه های دیگه ای رو شاید می برد....
    ولی خب حالا که توی همچین سال نسبتا ضعیفی از نظر گیم ، تونسته چند تا گوتی ببره نمیشه یقه اونو گرفت و گوتی های اونو پست گرفت
    Last edited by vahidgame; 10-01-2013 at 23:04.

14. 5 کاربر از vahidgame بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

اما این رو هم درنظر بگیریم که TWD یک بازیه خلاقانه بود ، یعنی یه چی تقلیدی نبود که این خودش تو این عرصه گیم که بازیای تقلیدی یه ریز ریلیس میشن ، قابل توجه هسش ...

داستان و شخصیت پردازی هم قویی هم داشت ولی خب گیم پلی ساده ! بازم نمیدونم از یه طرف حرص اینو بخورم که بازیی مث Uncharted با اون هزینه میاد گوتی میبره و این بازی با این هزینه و یا از یه طرف خوشحال این موضوع باشم که یه اثر متفاوت گوتی رو برد ... که این متفاوت بودن خودش میتونه خطری باشه برای آینده که بازیای ساده جای بازیای پرهزینرو بگیرن یعنی یه جورایی سازنده ها به این سبک بازیا ترغیب شن که امیدوارم این اتفاق نیفته ! دی !

16. 5 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •