تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: dynamic یا basic

داره خودمونی میشه !INFERNAL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض dynamic یا basic

سلام دوستان
    بنده یک هارد 3 ترابایت خریدم.وقتی میخوام از طریق MBR پارتیشن بندی کنم می تونم از 2 ترابایت هارد استفاده کنم 1 ترابایت بی استفاده میمونه میدونم mbr فقط تا 2.2 میشه استفاده کرد.
    خوب چاره ایی به غیر از استفاده GPT برای من نمونده خوب حالا میرسیم به نکته اصلی به نظر دوستان من هاردم را dynamic کنم یا basic کدام مناسب تره؟
    من نمی خواهم وقتی ویندوز عوض کنم هاردم به حالت اول برگرده چون یکبار همچین بلایی سرم اومده.
    دوستان لطفا راهنمایی کنن اگر کسی نظری هم داره که از MBR بتونم استفاده کامل از هاردم بکنم لطفا بیان بکنه.
    با سپاس پیشاپیش از دوستان

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام دوستان
    بنده یک هارد 3 ترابایت خریدم.وقتی میخوام از طریق MBR پارتیشن بندی کنم می تونم از 2 ترابایت هارد استفاده کنم 1 ترابایت بی استفاده میمونه میدونم mbr فقط تا 2.2 میشه استفاده کرد.
    خوب چاره ایی به غیر از استفاده GPT برای من نمونده خوب حالا میرسیم به نکته اصلی به نظر دوستان من هاردم را dynamic کنم یا basic کدام مناسب تره؟
    من نمی خواهم وقتی ویندوز عوض کنم هاردم به حالت اول برگرده چون یکبار همچین بلایی سرم اومده.
    دوستان لطفا راهنمایی کنن اگر کسی نظری هم داره که از MBR بتونم استفاده کامل از هاردم بکنم لطفا بیان بکنه.
    با سپاس پیشاپیش از دوستان
    شما اگه بخواین از mbr استفاده کنید در تعدا پرایمری محدودیت دارین یک primary داشته باشین و بقیه پارتیشن هارو logical درست کنید
    داینامیک برای رید نرم افزاری است که مثل رید سخت افزاری کارایی نداره و تو بوت سیستم عامل و ... هم تاثیر آنچنانی نداره پس basic بهتره

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه !INFERNAL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

مشکل من در mbr اینه که بیشتر از 2 ترابایت نمی تونم استفاده کنم ایا راهی داره که از 3 ترابایت در mbr استفاده کنم یا نه ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشکل من در mbr اینه که بیشتر از 2 ترابایت نمی تونم استفاده کنم ایا راهی داره که از 3 ترابایت در mbr استفاده کنم یا نه ؟
    برای استفاده از تمام ظرفیت هاردهای بزرگتر از 2.19TB ترابایت باید GPT باشه .

همانطوریکه در عکس زیر میبینید اگر ویندوز را روی این هارد GPT نصب میکنید نه تنها مادربرد باید UEFI داشته باشه بلکه ویندوز نصب شده باید از نسخه های 64 bit باشه ، ولی اگر هارد دوم سیستم باشه نیازی به رعایت این شرایط نیست (فقط GPT باشه) .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    میشه در مورد UEFI توضیحی بدهید

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    میشه در مورد UEFI توضیحی بدهید
    بطور خلاصه UEFI جایگزین bios هست . برخلاف ظاهر Dos مانند بایوس ، UEFI دارای محیط گرافیکی هست و امکانات بیشتری هم در اختیار کاربر قرار میدهد ، به اندازه ای که میتوان آنرا یک سیستم عامل کوچک دانست و حتی میتوان برخی برنامه های کاربردی رو پیش از بوت سیستم عامل در همان محیط UEFI اجرا کرد .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •