تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: ترشح زیاد بزاق

آخر فروم باز ŞHÍЯÍŃ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    یه کلــبــه کوچــیکـــ

پيش فرض ترشح زیاد بزاق

سلام.

من یه مدت زیادی هست که از این مشکل رنج میبرم بیش از حد بزاق دهنم ترشح میشه مثلا متکام شبا کاملا خیس میشه

با نی نمیتونم چیزی بخورم!!دکتر هم رفتم یک جا گفت انگله! یه جای دیگه هم یادم نیست چی گفت دارو تجویز کرد

اوضاع وخیم شد دارو کلی عوارض داشت دهنم خیلی خشک میشد سیستم بدنم کلا ریخت به هم!!

کسی راه حلی داره؟!

اگه نباشه جاش خالی می مونه 4umbaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

منم همچین مشکلی دارم...
    این مورد خیلی بیشتر میشه وقتی عصبی میشم و بعضی وقتا کاملا دهنم خشک میشه...!!
    ولی در حالت عادی هم بزاقم زیاد ترشح میشه بطوریکه تو حرف زدنم مجبورم جند ثانیه مکث کنم...!

3. این کاربر از 4umbaz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

علل متفاوتی می تواند سبب افزایش میزان ترشح بزاق در فرد شود .که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- بیماریهای دهان و دندان(از جمله عفونتها، التهابات و مشکلات لثه).

- بیماریهای غدد و مجاری بزاقی که در سه گروه عمده و به تعداد فراوان در ناحیه دهان و انتهای زبان و گلو یافت می شوند.

- بیماریهای با درگیری غدد و سیستم متابولیسم(سوخت و ساز)بدن.

- اشکال در بلع بزاق(که این نکته حائز اهمیت است، به عبارتی تولید، ترشح و ترکیب ماده بزاقی نرمال است ولی سیستم جمع کننده بزاق و بلع آن به سمت لوله های گوارشی پایین تر،دچار اشکال ساختمانی یا فیزیولوژیک است که در چنین مواقعی بزاق در دهان بدلیل عدم بلع در دهان جمع می شود.)

- اضطراب و استرس نیز با ایجاد تداخل در ترشح برخی از هورمونهای بدن که در پاسخدهی به استرس نقش دارند،تاثیر گذار است(مثل وقتی که در اثر ترس زیاد ، بصورت معکوس،فرد دچار خشکی دهان میشود).

برای بررسی و درمان مناسب به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید.

راه افتادن آب دهان از علائم خوش خيمي است که علت آن هنوز معلوم نيست و پزشکان نمي دانند چه گونه آن را بند آورند . ولي اين دليل نمي شود که شما در جستجوي علت ترشح زياد آن نباشيد .

بزاق زياد ممکن است به علت قطع يک داروي خاص باشد . عارضه جانبي برخي داروها خشکي دهان است و با قطع خوردن دارو بزاق به طور طبيعي ترشح مي شود ،‌ ولي شما فکر مي کنيد که آب دهانتان بيش از حد زياد شده است .

درمان ريزش آب دهان

روش هاي زيادي براي کنترل آب دهان پيشنهاد شده است ، ولي کمتر مؤثر بوده اند . پزشکان مي توانند با انجام عمل جراحي مسير مجاري بزاق را تصحيح کنند تا بزاق به گلو بريزد . اما اين کار توصيه نمي شود .
    دارو نخوريد . ريزش آب دهان آنقدر مهم نيست که براي قطع آن از داروهاي خشک کننده دهان استفاده کنيد .

آبريزش دهان حين خواب

بسياري اوقات دليل اين مشکل بازماندن دهان حين خواب است. گاهي وجود نوعي انسداد يا اختلال در مجراي بيني باعث مي‌شود در طول خواب تنفس از دهان انجام شود و دهان باز بماند. در اين مورد مراجعه به يک متخصص گوش و حلق و بيني مفيد است تا با معاينه دقيق، علل احتمالي آن را بررسي کند و درمان مناسب را تجويز کند. گاهي بازماندن دهان حين خواب به دليل ناهنجاري‌هاي دنداني است و با اقدامات ارتودنسي اصلاح مي‌شود. گاهي هم ترشح زياد اسيدمعده با افزايش ترشح بزاق همراه است.

Last edited by raana; 12-11-2012 at 12:01.

5. 2 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    در به در

پيش فرض

چیزای سرد زیاد می‌خوری شیرین جان ؟ (مثل ماست ، برنج و ...)

7. این کاربر از Ice Pain بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ŞHÍЯÍŃ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    یه کلــبــه کوچــیکـــ

پيش فرض

منم همچین مشکلی دارم...
    این مورد خیلی بیشتر میشه وقتی عصبی میشم و بعضی وقتا کاملا دهنم خشک میشه...!!
    ولی در حالت عادی هم بزاقم زیاد ترشح میشه بطوریکه تو حرف زدنم مجبورم جند ثانیه مکث کنم...!
    برای من همیشه اینطور هست!

چیزای سرد زیاد می‌خوری شیرین جان ؟ (مثل ماست ، برنج و ...)
    ماسیتو برنج زیاد میخورم ولی چیزای گرمی دو برابر اینا

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •