تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 18 از 18

نام تاپيک: طریقه تشخصیص رنگ شدگی خودرو از رنگ کارخانه ای

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

سلام دوستان
    با اجازه از استارتر یک سوال داشتم
    پست سوم دیدم گفتند که فقط واسه ی بتونه فقط جواب میده - خب در غیر اینصورت یعنی ماشین ضربه نداره و فقط رنگ خورده درسته؟ یا اینکه میشه تعویض کرد و بتونه رنگ زد؟ چون من ماشین خودم رنگش کم کم تو افتاب داشت بد میشد سقفش رنگ کردم این یعنی از قیمت کم میکنه بقیه ی ماشین هم رنگ کنم یا فقط بتونه از قیمت کم میکنه؟
    بازم از استارتر عذر می خوام اگه بی ربط بود
    با سپاس
    کلا هر نوع رنگ زدگی از قیمت کم می کنه اگه دقت کرده باشید معمولا زدگی های کوچک یا کناره های گلگیر رو رنگ نمی کنند چون اگه مثلا خوردگی 4 در 4 سانتی متر باشه برای بتونه و رنگ کردن چیزی حدود دو برابر این مقدار باید رنگ بخوره که باعث کم شدن بیش از اندازه قیمت میشه

به نظر من شما کار اشتباهی کردید که سقف رو رنگ کردید این یعنی این که کل سقف رو عوض کردید و رنگ کردید که باعث افت قیمت بیشتر میشه هرچند اگه اهل فن ببین تفاوتش رو متوجه می شن ولی تو بازار معمولا به هر طریقی سعی می کنن بزنن تو سرمال

2. این کاربر از arash59b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من تصلدف کردم گلگیر روی چراغ به اندازه دوبند انگشت رنگش پرید
    چقد خورد سره ماشین؟
    اون قسمتو رنگ کنم؟
    ماشینم 4500 کار کرده

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوستان من تصلدف کردم گلگیر روی چراغ به اندازه دوبند انگشت رنگش پرید
    چقد خورد سره ماشین؟
    اون قسمتو رنگ کنم؟
    ماشینم 4500 کار کرده
    اون مهم نیست ، بدید رنگش کنن ولی زیاد رنگ نمیخواد .

5. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ساوه

پيش فرض

اينو بهش ميگن غش در معامله شما ميتونيد بر اساس قولنامه ايكه داريد يه دادخواست تنظيم كنيد و فروشنده رو به سيخ بكشيد

داره خودمونی میشه mehrdad2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

دوستان یک توضیح بدین کدوم قسمت ها اگه رنگ شده باشه نباید ماشین خرید
    واز چه قسمت هایی میشه چشم پوشی کرد و ماشین خرید ممنون

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوستان یک توضیح بدین کدوم قسمت ها اگه رنگ شده باشه نباید ماشین خرید
    واز چه قسمت هایی میشه چشم پوشی کرد و ماشین خرید ممنون

مهمترین قسمت یک خودرو ستون ها میباشند که در صورت ضربه دیدن باعث کاهش ایمنی خودرو میشوند و سقف هم شامل میشود ، شاسی نیز بخش اساسی یک خودروست که در صورت ضربه دیدن ، تا شدن و پیچ خوردن ، تا ابد باعث غیر استاندارد کارکردن خودروی شما میشود . هرچقدر هم شاسی کشیده و صافکاری شود به هیچ وجه به حالت اولیه باز نخواهد گشت .
    خودرو اگر از جلو ضربه بخورد ممکن است مشکلات زیادی به همراه داشته باشد ، نامتعادل شدن خودرو ، خراب شدن زودهنگام جلوبندی و سروصدای ادوات آن ، به هم ریختن تنظیمات چراغ های جلو و کلن جلوپنجره
    عقب خودرو هم در صورت ضربه دیدن شدید مشکلات زیادی را به همراه دارد ولی اهمیتش نسبتا کمتر است
    و دربها و گلگیرها در صورت آسیب دیدن ، حتی شدید ، مشکلات زیادی را برای خودرو به همراه ندارد به جز اینکه نما و زیبایی خودرو را کاهش میدهد .

9. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

سلام خدمت دوستان عزیز.در مورد تشخیص رنگ شدگی اتومبیل و تشخیص رنگ فابریک کارخانه از رنگ شدگی معمولی.این مطالبی که من در اختیارتون می گذارم را به دقت مطالعه کنید.چون نتیجه سالها تجربه است . همه دوستان که می خواهند رنگ فابریک کارخانه را از رنگ معمولی تشخیص دهند (این مطلب را برای کسانی می گویم که کوچکترین اطلاعی از نحوه رنگ فابریک و رنگ معمولی نمی دانند) به وسیله دو نوع دستگاه تشخیص رنگ اتومبیل که تستر آهنربایی معمولی که با قیمت خیلی کم می توانید خریداری کنید و نوع دوم تستر دستگاه دیجیتالی که دقت بسیار بالایی دارد و قیمت آن از 600 هزار تومان تا 2 میلیون تومان است. با این دو نوع دستگاه مطمئن باشید که رنگ اتومبیل را به راحتی از رنگ فابریک کارخانه تشخیص دهید (مخصوصا کسانی که می گویند تستر آهنربا فقط برای بتونه است و تعویضی را نشان نمی دهد). ای روشهایی که من خدمتتان عرض می کنم را اگر به دقت و تمرین انجام دهید مطمئن باشید حتی از خبره ترین نقاش ها و کارشناسان اتومبیل می توانید دقیق تر نظر دهید. حال می پردازیم به چگونگی کار با دستگاه و تشخیص رنگ شدگی:
    رنگ شدگی اتومبیل به چند صورت است. این که قطعه بدنه ماشین را که احتیاج به نقاشی دارد صافکاری کرده و بعد از آن اگر احتیاج به بتونه باشد بتونه می کنند و موجگیری و سپس رنگ می کنند
    2- نوع دیگر این که قطعه را مثلا گلگیر را تعویض می کنند و نقاش آن را رنگ می کند و قطعه را می بندد
    3- قطعه تعویضی را به وسیله کوره رنگ می کنند و می گویند به اصطلاح رنگ کوره ای
    حال می خواهیم اینها را از رنگ فابریک تشخیص دهیم خوب توجه کنید رنگی که کارخانه روی اتومبیل می پاشد لایه ضخامت مشخصی دارد که در ماشین های مثل پژو 206 و پژو پرشیا و پراید و ماشین های وارداتی مثل هیوندا و مزدا هر کدام ضخامت رنگ مشخص خود را دارد . حال شما باید اول آن ضخامت رنگ را بدانید مثلا اگر 206 می خواهید خریداری کنید ضخامت رنگ فابریک را بدانید و این مثل یک راز است که کارخانه آن را نمی گوید ولی خودتان به راحتی می توانید ضخامت آن را بیابید با تست روی ماشین های صفر کمپانی های مختلف .
    می پردازیم به پژو 206 و شما می خواهید آن را خریداری کنید و فرض می کنیم بسیار آدم ناشی ای هستید. قلم تشخیص رنگ اتومبیل خود را برداشته و نگاه کنید اعدادی روی آن از 2 تا 14 حک شده باید بدانیم 2 و 14 چیست. روی تستر آهنربایی اعداد با واحد میکرون خوانده می شود حال راز رنگ شدگی پژو 206 . ضخامت رنگ فابریک پژو 206 8 میکرون می باشد تستر خود را روی بدنه اتومبیل پژو 206 مورد نظر قرار دهید و دست خود را قسمت سیاه قلم بگیرید و روی بدنه ماشین قرار دهید و به آرامی آن را بکشید جوری که بتوانید اعداد را بخوانید تستر روی عدد 8 که همان 8 میکرون است خود را از بدنه جدا می کند یا باید جدا کند اگر روی عدد 8 میکرون جدا کرد مطمئن باشید رنگ اتومبیل فابریک می باشد اگر تستر آهنربای آن حتی از عدد 2 میکرون گذشت و ادامه پیدا کرد مطمئن باشد قطعه تعویضی می باشد حال می خواهد رنگ کوره ای باشد یا رنگی که نقاش معمولی پاشیده باشد و اگر هم که بتونه داشته باشد تستر بستگی به ضخامت بتونه ممکن است عدد 10 , 12 یا هیچ عکس العملی تستر از خود نشان ندهد . این اعداد فقط در مورد پژو 206 صدق می کند چون ضخامت استاندارد آن 8 میکرون است . و اگر با دستگاه دیجیتال همین کار را انجام دهید عدد 1.9 تا 2.5 میلیمتر ضخامت استاندارد پژو 206 می باشد . پس دقت کنیدضخامت استاندارد رنگ پژو 206 با تستر معمولی 8 میکرون و با دستگاه دیجیتال 1.9 تا 2.5 می باشد و این راز بزرگ را حتی کارشناسان اتومبیل و حتی نقاشان خبره نمی دانند و می گویند تستر فقط بتونه را نشان می دهد و تعویضی را نشان نمی دهد این راز بزرگ را به سادگی در اختیارتان گذاشتم و مطمئن باشید از همین الان در مورد خرید 206 با این روش یک اتومبیل رنگ فابریک را خواهید یافت و با خیال راحت خریداری کنید. بعضی ها که در کار اتومبیل هستند می روند اتاق قابریک کمپانی خریداری می کنند و می گویند که ماشین فابریک است (در مورد ماشین های تصادفی صدق می کند) و سود خوبی روی آنها می برند حال من راز آن را هم به شما می گویم.کمپانی روی اتاقهایی که می فروشد و رنگ فابرک خود کمپانی است ضخامت رنگ آن را کمتر می پاشد و این راز را کسی نمی داند و ضخامت رنگ آن روی تستر آهنربایی عدد 2 تا 6 میکرون را نشان می دهد و می توانید بفهمید قطعه فابریک کمپانی است ولی تعویض فابریک است و صددرصد آن ماشین تصادفی می باشد با دستگاه دیجیتال عدد یک میلیمتر را به شما نشان می دهد و می توان فهمید که این قطعه از قطعه های فابریک کمپانی ولی تعویضی می باشد کمپانی فقط و فقط روی اتومبیل های تولیدی خود ضخامت رنگ استانداردی که گفتم می پاشد ولی در مورد اتاقهایی که تولید می کند و با همان کیفیت رنگ که برای ماشینهای تصادفی برای فروش می گذارد ضخامت رنگ آن را کمتر از ضخامت ماشینهای تولیدی خود می گذارد . حال شما یک کارشناس خبره 206 شده اید و در مورد اتومبیل های دیگر باید ضخامت رنگ استاندارد آن را بدانید (قطعه تعویض شده به راحتی و به راحتی و به راحتی با تسترتان تشخیص داده می شود دوباره تکرار می کنم تستر را روی بدنه قرار داده و به آرامی بیرون بکشید و تستر حتی عدد 2 را رد می کند جوری که آهنربای تستر می خواهد جدا شود و با دست خود آهنربای تستر را نگهدارید و از بدنه جدا کنید تا به فنر تستر فشار نیاید این قطعه تعویضی می باشد شما همه چیز را در مورد آزمایش بر روی پژو 206 یاد گرفتید موفق باشید سوالی اگر در مورد تشخیص رنگ ماشین داشتید در خدمتم

11. 6 کاربر از radvi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

سلام
    دوستان گرامی بهترین راه بردن پیش یک صافکار حرفه ای (چون خیلیا میگن صافکارن) و یا استفاده از خدمات کارشناسی خودرو هست (بررسی تمام موارد فنی، رنگ، تعویض، شاسی، دیاگ، آپشن ها و ... ) شما هر قدر هم دانش و مهارت کسب کنید احتمالا فقط میتونید مواردی را که بی کیفیت درست شده را تشخیص بدید و یا دارید ریسک زیادی میکنید.
    “با اتو کارشناس، مطمئن خرید کنید.”
    و یا همکاران دیگر ما تحت نام های دیگر. ولی لطفا “حرفه ای خرید کنید” و جلو سو استفاده کنندگان و ضررتون را تا حد بسیار زیادی بگیرید.
    موفق باشید.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •