تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 49 از 49

نام تاپيک: تبدیل MBR به GPT

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

من فایل ایمیج 8.1 رو روی dvd ریختم باز همین ایرادو گرفت که مجبور شدم هارد رو از اول پارتیشن بندی کنم ولی هنوز 7 رو تست نکردم که ببینم میشه یا نه
    این که خیلی مسخرست اگه نشه 7 رو نصب کرد تکلیف چیه پس؟
    احتمالا اشکال از خود فایل ایمیج ـه. من یه ویندوز 8.1 دانلود کردم مشکلی برای نصب نداشت. درصورتی که قبلا این مشکل رو با 8 داشتم...با اجازه مدیر فروم( ) از سافت 98 گرفتم.
    Last edited by hamdoo; 22-11-2013 at 00:38.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

من فایل ایمیج 8.1 رو روی dvd ریختم باز همین ایرادو گرفت که مجبور شدم هارد رو از اول پارتیشن بندی کنم ولی هنوز 7 رو تست نکردم که ببینم میشه یا نه
    این که خیلی مسخرست اگه نشه 7 رو نصب کرد تکلیف چیه پس؟
    یافتم...
    اشکال از نرم افزاریه که باهاش سی دی یا یو اس بی میزنید .

از windows 7 USB/DVD download tool استفاده کنید. ویندوز 8 روی همون mbr نصب میشه. من با چند تا نرم افزار تست کردم و فقط این یکی درست کار کرد.

در این صورت اگر باز هم خواستید به gpt تبدیل کنید تو لینوکس میتونید به راحتی بدون از دست دادن اطلاعاتتون به gpt تبدیل کنید و بالعکس(البته برای تبدیل به mbr باید محتاط بود). لازم به نصب لینوکس هم نیست. یک LiveCD حاوی لینوکس کفایت میکنه.
    Last edited by hamdoo; 22-11-2013 at 00:42.

3. این کاربر از hamdoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

سلام من امروز قصد نصب ویندوز 8 داشتم که با مشکل مواجه شدم.میگه دیسکت باید GPT باشه . حالا چی جوری تبدیلش کنم. C رو فرمت کردم.لپتاپم لنوو Z580. دو تا پارتیشن پر دارم دو تا خالی که یه دونش C هست. لطفا کمکم کنید
    دوست عزیز برو توی سایت labtob.irیا برو به این ادرس مستقیم و جال کن چقد سادست " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. 2 کاربر از saadatyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه babi_rich's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

از نرم افزار aomei partiton assistanat استفاده کن، تبدیل می کنه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام.من یه هارد سه ترابایت خریدم.برای اینکه بتونم از کل ظرفیت هارد استفاده کنم باید پارتیشنشو به GPT تبدیل کنم.برای این کار به مادربورد جدید نیاز دارم؟چون مادربورد من قدمیه(p5kpl)
    وقتی با نرم افزار میخوام به GPT تغییرش بدم خطا میده که ویندوز C در حال استفاده است و نمیتونی پارتیشن هاردتو از MBR به GPT تبدیل کنی.باید چیکار کنم؟

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام.من یه هارد سه ترابایت خریدم.برای اینکه بتونم از کل ظرفیت هارد استفاده کنم باید پارتیشنشو به GPT تبدیل کنم.برای این کار به مادربورد جدید نیاز دارم؟چون مادربورد من قدمیه(p5kpl)
    وقتی با نرم افزار میخوام به GPT تغییرش بدم خطا میده که ویندوز C در حال استفاده است و نمیتونی پارتیشن هاردتو از MBR به GPT تبدیل کنی.باید چیکار کنم؟
    سلام
    در مادربودر های قدیمی که قابلیت uefi ندارند نمیشه ویندوز رو در یک هارد gpt نصب کرد. البته راه داره ولی بسیار مشکله
    راه حلش اینه که یه هارد دیگه با ظرفیت کمتر نصب کنید و توش ویندوز نصب کنید. یا از ویندوز استفاده نکنید
    بعد از اینکه ویندوز رو در یک هارد دیگر نصب کردید می تونید هارد رو از mbr به gpt تغییر بدید

9. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .

همانطوریکه دوست عزیز هم گفتند با توجه به اینکه مادربردتان از UEFI پشتیبانی نمیکند نمیتوانید روی هارد دیسکهای GPT ویندوز نصب کنید ولی میتونید به عنوان هارد دیسک دوم و غیر ویندوزی استفاده کنید (بصورت GPT و بی نیاز به تعویض مادربرد) .

با اینحال اگر اصرار دارید که روی این هارد دیسک ویندوز نصب کنید و مادربرد رو هم عوض نکنید از روش گفته شده در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنید. یعنی الباقی فضای غیر قابل دسترس رو با استفاده از برنامه Acronis Extended Capacity Manager بعنوان هارد دیسک دوم شبیه سازی کنید .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام .

همانطوریکه دوست عزیز هم گفتند با توجه به اینکه مادربردتان از UEFI پشتیبانی نمیکند نمیتوانید روی هارد دیسکهای GPT ویندوز نصب کنید ولی میتونید به عنوان هارد دیسک دوم و غیر ویندوزی استفاده کنید (بصورت GPT و بی نیاز به تعویض مادربرد) .

با اینحال اگر اصرار دارید که روی این هارد دیسک ویندوز نصب کنید و مادربرد رو هم عوض نکنید از روش گفته شده در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنید. یعنی الباقی فضای غیر قابل دسترس رو با استفاده از برنامه Acronis Extended Capacity Manager بعنوان هارد دیسک دوم شبیه سازی کنید .
    ممنون از دوستان.این نرم افزار
    Acronis Extended Capacity Manager رو از کجا دانلود کنم؟با استفاده از این روش در دراز مدت برای هاردم مشکلی پیش نمیاد؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از دوستان.این نرم افزار Acronis Extended Capacity Manager رو از کجا دانلود کنم؟با استفاده از این روش در دراز مدت برای هاردم مشکلی پیش نمیاد؟
    لینکی که گذاشتم رو با دقت بخونید . باید برنامه Acronis True Image رو نصب کنید که Extended Capacity Manager هم در داخلش موجوده .

مشکلی هم برای هارد دیسک پیش نمیاد .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •