تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 49

نام تاپيک: تبدیل MBR به GPT

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ته ران

پيش فرض

سلام مجدد
    اقا روشه جواب داده و برای تشکر اومدم
    خدا خیرت بده زحمت کشیدی.
    ارزششو نداشت این همه وقت ازم گرفت ولی کسیکه از اول بدونه چیکار باید بکنه مشکلی نیست.
    یکی از دوستان میگفت همون جاموقع نصب shift+f11 دستور cmd میاره نیازی به ریپیر دیسک نیست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام مجدد
    خدا خیرت بده زحمت کشیدی.
    ارزششو نداشت این همه وقت ازم گرفت ولی کسیکه از اول بدونه چیکار باید بکنه مشکلی نیست.
    یکی از دوستان میگفت همون جاموقع نصب shift+f11 دستور cmd میاره نیازی به ریپیر دیسک نیست.
    آقا منم همچین مشکلی دارم
    بدون اینکه پارتیشنهامو پاک کنم میشه این دستور رو موقع نصب ویندوز 8.1 زد و تبدیل به gpt کرد؟
    ینی اینجا که میگی( یکی از دوستان میگفت همون جاموقع نصب shift+f11 دستور cmd میاره نیازی به ریپیر دیسک نیست ) بدون پاک کردن پارتیشن میشه؟الآن 7 دارم

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام مجدد
    خدا خیرت بده زحمت کشیدی.
    برای تبدیل پارتیشن تیبل حتما باید هارد به حالت unlocated در بیاد حتی گر بخواهید از دستورات داس استفاده کنید فرقی نداره

بله اون کار هم میتونید بکنید shift+f11
    ولی موقع نصب ویندوز هم گزینه repair است اون رو بزنید و command rate رو میزنید فرقی نداره اون میانبرش است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

برای تبدیل پارتیشن تیبل حتما باید هارد به حالت unlocated در بیاد حتی گر بخواهید از دستورات داس استفاده کنید فرقی نداره

بله اون کار هم میتونید بکنید shift+f11
    ولی موقع نصب ویندوز هم گزینه repair است اون رو بزنید و command rate رو میزنید فرقی نداره اون میانبرش است
    داداش یه راه حلی هم به ما میدی که توش پاک کردن پارتیشن نباشه؟
    اخه خیلی اطلاعات روش دارم و جایی ندارم بریزم
    از بایوس نمیشه؟
    لپ تاپم لنوو g580 هستش
    مرسی

آخر فروم باز starpars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    C:\Program Files

پيش فرض

دوستان منم همین مشکل رو روی لپ تاپ z500 توی نصب ویندوز 8.1 داشتم با بدبختی خلاصه فهمیدم چیکار کنم
    به احتمال زیاد داستان اینجوریه که اگه مادربوردتون از UEFI پشتیبانی میکنه که باید اونو فعال کنید (مخصوص ویندوز 8 ) بعد میاید مراحل نصب وین 8.1 رو تا انتخاب پارتیشن نصب اما اونجا بهتون میگه دیسکتون از نوع MBR هست و نمیتونید نصب کنید همونجا باید دیسک رو به گفته دوستمون باید unlocated کنید بعد پارتیشن هارو بسازید اینجوری پارتیشن هایی که میسازه رو میتونید روشون نصب کنید
    حالا اینکه اگه اطلاعات داشته باشین دیگه من نفهمیدم چیکار باید کرد
    چون اون دستور convert توی cmd هم وقتی unlocated نباشه عمل نمیکنه!!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دوستان منم همین مشکل رو روی لپ تاپ z500 توی نصب ویندوز 8.1 داشتم با بدبختی خلاصه فهمیدم چیکار کنم
    به احتمال زیاد داستان اینجوریه که اگه مادربوردتون از UEFI پشتیبانی میکنه که باید اونو فعال کنید (مخصوص ویندوز 8 ) بعد میاید مراحل نصب وین 8.1 رو تا انتخاب پارتیشن نصب اما اونجا بهتون میگه دیسکتون از نوع MBR هست و نمیتونید نصب کنید همونجا باید دیسک رو به گفته دوستمون باید unlocated کنید بعد پارتیشن هارو بسازید اینجوری پارتیشن هایی که میسازه رو میتونید روشون نصب کنید
    حالا اینکه اگه اطلاعات داشته باشین دیگه من نفهمیدم چیکار باید کرد
    چون اون دستور convert توی cmd هم وقتی unlocated نباشه عمل نمیکنه!!!!
    آقا فهمیدم چطوری حلش کنم
    باید بری تو تنظیمات مادربورد و سپش قسمت بوت گزینه UEFI رو غیرفعال کنی.درست میشه و دیگه اون ارور رو نمیده.تست شده روی g580

7. این کاربر از ehsas1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت

پيش فرض

آقا فهمیدم چطوری حلش کنم
    باید بری تو تنظیمات مادربورد و سپش قسمت بوت گزینه UEFI رو غیرفعال کنی.درست میشه و دیگه اون ارور رو نمیده.تست شده روی g580
    البته واسه من غیر فعال بود ولی بازم نمیشد

9. این کاربر از starpars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

منم همین مشکل رو دارم
    کسی راه حلی که اطلاعات هارد رو حذف نکنه پیدا نکرد؟
    من از نرم افزارهای mini tool و EASEUS , AOMEI در ویندوز LIVE استفاده کردم ولی فقط تونستم پارتیشن ها رو از حالت dynamic به basic تبدیل کنم و تبدیل به EFI رو هنوز نتونستم. لطفا هرکی میدونه اطلاع بده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

من یه بار خواستم ویندوز 8 نصب کنم همین مشکل رو داشتم. به gpt تبدیلش کردم(بک آپ و ... ) و نصب کردم.
    دوباره که خواستم 7 نصب کنم میگفت باید mbr باشه ناگفته نماند که در همین حین طی اشتباهی احمقانه کل اطلاعاتم به باد فنا رفت.... یه صحنه این طور بودم پس توصیم اینه که با دستورات cmd شوخی نکنید وقتی بک آپ ندارید...

با این حال هستن دوستانی که 8 و 7 رو باهم دارن. فک میکنم از نصب با فلش باشه. یکی میگفت با سی دی نصب شده ولی با فلش همین مشکلو داشته.
    فایل ایمیج تون رو رو سی دی رایت کنین و امتحان کنید. اگه حل نشد احتمالا باید از خود فایل ایمیج باشه.

از دوستان کسی هست که با سی دی که خریده ، مشکل gpt و mbr داشته باشه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت

پيش فرض

من یه بار خواستم ویندوز 8 نصب کنم همین مشکل رو داشتم. به gpt تبدیلش کردم(بک آپ و ... ) و نصب کردم.
    دوباره که خواستم 7 نصب کنم میگفت باید mbr باشه ناگفته نماند که در همین حین طی اشتباهی احمقانه کل اطلاعاتم به باد فنا رفت.... یه صحنه این طور بودم پس توصیم اینه که با دستورات cmd شوخی نکنید وقتی بک آپ ندارید...

با این حال هستن دوستانی که 8 و 7 رو باهم دارن. فک میکنم از نصب با فلش باشه. یکی میگفت با سی دی نصب شده ولی با فلش همین مشکلو داشته.
    فایل ایمیج تون رو رو سی دی رایت کنین و امتحان کنید. اگه حل نشد احتمالا باید از خود فایل ایمیج باشه.

از دوستان کسی هست که با سی دی که خریده ، مشکل gpt و mbr داشته باشه؟
    من فایل ایمیج 8.1 رو روی dvd ریختم باز همین ایرادو گرفت که مجبور شدم هارد رو از اول پارتیشن بندی کنم ولی هنوز 7 رو تست نکردم که ببینم میشه یا نه
    این که خیلی مسخرست اگه نشه 7 رو نصب کرد تکلیف چیه پس؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •