تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: با در نظر گرفتن تمامی مسائل و شرایط موجود, با حضور بانوان در ورزشگاه ها:

راي دهنده
195. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • موافقم

121 62.05%
  • مخالفم

74 37.95%
صفحه 28 از 28 اولاول ... 182425262728
نمايش نتايج 271 به 280 از 280

نام تاپيک: ممنوعیت حضور بانوان در استاديوم‌های ورزشی

آخر فروم باز k1ozil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

ما نباید جا پای کشورهای اروپایی بزاریم چون اونا وضعیتشون تو مسائل جنسی به بیراهه رفته کارشون به جایی رسیده که بازیگر فیلم های غیر اخلاقی با انواع انحرافات میاد آزادانه تو نمایشگاه شرکت و تبلیغ میکنه. همچین فردی که قشر نوجون جامعه رو به فساد میکشه نباید آزادنه تو جامعه حضور پیدا کنه و تبلیغ کنه.

زن نباید جا پای مرد بزاره و برعکس ... یه دختر باید بدونه به خاطر شرایط جسمی که داره رعایت یه سری مسائل واسش لازمه و برعکس هم همینطور. مرد باید بدونه به خاطر مرد بودن نباید یه سری کارهای زنونه رو نجام بده. این قوانین هم خوب و لازمه ...
    سلام
    1.قشر نوجوان ما زیر سایه اسلام خیلی بیشتر ب انحراف کشیده شدند! مخصوصا انحرافات جنسی ! این نشون میده محدودیت عقده میشه و بعد فوران میکنه.
    2. اینکه یک جنسیت حق داره چ کاری انجام بده و چ کاری انجام نده ب هیچ شخصی ربط نداره کارهای یک فرد بر اساس روحیات خودشه و شاید ی خانم روحیه اش کمی خشن باشه و ورزش های رزمی رو دوست داشته باشه یا یک خانم صدا خوبی داشته باشه و دوست داشته باشه بخونه ! هیچ دلیلی عقلی و منطقی که بر اساس عقل باشه ( نه خرافه و دین ) برای عدم انجام این کارها وجود نداره.

2. 3 کاربر از k1ozil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

سلام
    1.قشر نوجوان ما زیر سایه اسلام خیلی بیشتر ب انحراف کشیده شدند! مخصوصا انحرافات جنسی ! این نشون میده محدودیت عقده میشه و بعد فوران میکنه.
    افراط و تفریط به یه اندازه بده. باید نقطه تعادل پیدا بشه و روی اون نقطه ایستاد وگرنه همون اندازه که محدودیت باعث فساد میشه زیاد روی هم همینجوره.

2. اینکه یک جنسیت حق داره چ کاری انجام بده و چ کاری انجام نده ب هیچ شخصی ربط نداره کارهای یک فرد بر اساس روحیات خودشه
    این نظر خودته؟
    مگه میشه تو یه جامعه اجتماعی کار هرکسی فقط به خودش ربط داشته باشه؟ اگه اینجوریه پس قانون و نیروی انتظامی و زندان و ... به چه دردی میخوره؟
    الان روحیه من به شدت دوست داره توی بزرگراه لایی کشی کنه و با سرعت زیاد رانندگی کنه اما قانون این اجازه رو به من نمیده! چرا؟

من به عنوان یه انسان حق دارم نگران جامعه ای باشم که توش زندگی میکنم. پس به من هم ربط داره مسائل اجتماعی ...
    Last edited by تانکر; 09-01-2017 at 20:32.

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ما نباید جا پای کشورهای اروپایی بزاریم چون اونا وضعیتشون تو مسائل جنسی به بیراهه رفته کارشون به جایی رسیده که بازیگر فیلم های غیر اخلاقی با انواع انحرافات میاد آزادانه تو نمایشگاه شرکت و تبلیغ میکنه. همچین فردی که قشر نوجون جامعه رو به فساد میکشه نباید آزادنه تو جامعه حضور پیدا کنه و تبلیغ کنه.

زن نباید جا پای مرد بزاره و برعکس ... یه دختر باید بدونه به خاطر شرایط جسمی که داره رعایت یه سری مسائل واسش لازمه و برعکس هم همینطور. مرد باید بدونه به خاطر مرد بودن نباید یه سری کارهای زنونه رو نجام بده. این قوانین هم خوب و لازمه ...
    چرا حضور خانم ها تو ورزشگاه رو با بیراهه رفتن های جنسی یکی میکنید ؟

چه ربطی داره ؟

اینکه یه خانم ورزش کنه یا تو استادیوم تماشاچی باشه بیراهه رفتن جنسیه ؟ بهتر نیست نوع نگاهمون به مسائل رو تغییر بدیم ؟ بله اگر همه چیز رو از دریچه مسائل جنسی ببینیم وارد استادیوم شدن و وارد هر مکانی که دو جنس مخالف حضور دارند می تونه مارو بکشونه به بعضی بیراهه ها ولی؟! ولی؟!

چه دلیلی داره ما، خیابون، کوچه ،دانشگاه ،تاکسی، مترو ،استادیوم ورزشی ،پیاده رو و همه جای عالم رو با اتاق خواب یکی بببینیم ؟ چه دلیلی داره ؟ جز اینکه نگاه و نوع تفکر ما مشکل داره و این طرز فکر ماست که داره به بیراهه میره نه نوع فعالیت های روزمرمون ؟

همین طرز فکر و نگاه جنسی به تمام مسائل و فعالیت های رورزمره بزرگترین و اصلی ترین دلیل ازار رسوندن و مزاحمت برای زنان میتونه باشه ...

چرا مسائل رو صفر و یکی میبینیم ؟ چرا همه چیز یا سیاهه یا سفید ؟!

همه چیز یا اروپا با بیراهه رفتن های جنسیه یا ایران بدون هیچ بیراهه جنسی ؟! (مصداق بارز نه شرقی نه غربی فقط خوده خودمون!)

نمی تونم درک کنم حضور یک زن در ورزشگاه یا حتی فوتبال باری کردن یک زن یعنی تبدیل شدنش به مرد؟!

خوب فکر کنید روی جملاتی که به کار میبرید ! زن بودن و مرد بودن غیر از تفاوت های فیزیولوژیکی چیزی دیگه ای نیست ولی افکار ما ، فرهنگ ما عملا داره قوانین خاص فرهنگی و اجتماعی برای تفاوت های فیزیولوژیکیمون تعریف میکنه

زن به خاطر جنسیتش نباید ورزشگاه بره ؟ زن بخاطر زن بودن باید قانون خاصی برای زندگی عادی و روزمره اش داشته باشه ؟ و مرد به خاطر جنسیتش میتونه ورزشگاه بره ؟ از نظر خودتون این حرف منطقیه ؟

اینکه هر جنیسیت باید چه کار کند و چه کار نکند تعریف و ساخته و پرداخته یک فرهنگ (درست و نادرستش بماند) هست! این یک قانون صحیح و عادی نیست که مبنای زندگی یک انسان رو ساخته و پرداخته های فرهنگی خودمون بدونیم ..

افراط و تفریط به یه اندازه بده. باید نقطه تعادل پیدا بشه و روی اون نقطه ایستاد وگرنه همون اندازه که محدودیت باعث فساد میشه زیاد روی هم همینجوره.

این نظر خودته؟
    مگه میشه تو یه جامعه اجتماعی کار هرکسی فقط به خودش ربط داشته باشه؟ اگه اینجوریه پس قانون و نیروی انتظامی و زندان و ... به چه دردی میخوره؟
    الان روحیه من به شدت دوست داره توی بزرگراه لایی کشی کنه و با سرعت زیاد رانندگی کنه اما قانون این اجازه رو به من نمیده! چرا؟

من به عنوان یه انسان حق دارم نگران جامعه ای باشم که توش زندگی میکنم. پس به من هم ربط داره مسائل اجتماعی ...
    تعریف شما از افراط و تفریط چیه ؟ دقیق بشین روی کلمات و ببینید چقدر به افراط و تفریط نزدیک هستین و تعادل و میانه روی چه چیزی میبینید ؟ از چه نگاه و از چه زاویه ای به افراط و تفریط نگاه میکنید ؟

اینکه به یک زن نگاه انسانی داشته باشیم چیز خارق العاده وقانون شکنی نیست قرار نیست هر کسی هر کاری دلش خواست انجام دهد

قرار است بر مبنای یک قانون انسانی (توجه کنید قانون انسانی برای تمام انسان ها یعنی زن و مرد (انسان فقط مرد نیست!)) به صورت عادلانه و منصفانه بتونیم تو یه اجتماع زندگی کنیم

قرار نیست مبنای برتری دو انسان جنسیت شون باشه و جنسیت شون برای فعالیت ها و تفریحاتشون تعین تکلیف کنه ! جامعه و قوانین جامعه تفاوتش با جنگل و قوانین جنگل همین هست افراد به خاطر انسان بودن شون حق و حقوق انسانی دارند نه بخاطر جنیسیت یا نژاد یا زبان یا قومیت شون!

این محدوده دوست داشتن ها(لایی کشیدن) با محدوده انسان دونستن یک جنسیت تفاوت فاحش داره و قابل قیاس با هم نیستند مثل اینکه من شما رو بخاطر جنسیت تون از خوردن و اشامیدن منع کنم و قانونی رو وضع کنم که اجازه خوردن و اشامیدن به شما ندهد و مصر باشم که قانون این است و نباید قانون شکنی کنید..

فکر کنیم ! فکر کنیم ! فکر کنیم همین ..

5. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

این نظر خودته؟

1.موافقم ولی این افراط ب اون شدتی ک شما حرفش رو می زنید نیس و شاید غیر از 1 2 کشور بقیه کشورهای نزدیک ب نقطه تعادل باشند ولی فک کنم با هم هم عقیده باشیم که توی ایران تفریط خیلی خیلی زیاده.
    2.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شما این قسمت حرف من رو نقل قول نکردید !
    فکر می کنم کاملا مشخص بود که منظور من محدودیت های بی مورد حکومت و اسلام بود
    لایی کشیدن کاریه که با هیچ عقل و منطقی جور در نمیاد و اساسا کار اشتباهیه ولی ورزشگاه رفتن بانوان یا اهنگ خوندن چه مشکلی داره !؟ چرا یک خانم حق نداره از صدای خوب خودش استفاده کنه؟!
    اینکه شما حق دارید نگران معظلات جامعه باشید صحیح ولی ایا این به معنای محدود کردن بانوانه!؟
    Last edited by k1ozil; 09-01-2017 at 21:25.

تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

در ضمن منظور از افراط قوانین افراطی هست وگرنه اینکه توی یک کشور هم جنس بازی ازاده دلیله بر این نیست که جامعه هم جنس بازه !

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سطحی فکر میکنی. تو نگرانیت اینه که چرا خانومها استادیوم نمیتونن برن و نگران حق شخصیت هستی من نگران اینکه از بین رفتن مرزهای اخلاقی چه بلایی سر نسل های بعدی میاره.
    درسته استادیوم رفتن به خودی خودش اصلا چیز بدی نیست اما همین چیزهای کوچیک شده آخرین سنگر تفاوت بین زن و مرد که باید حفظ بشه.

من نمیگم اگه خانومها برن استادیوم اتفاق بدی رخ داده اما از بین رفتن همین تفاوت های کوچیک آخرش میرسه به تصویب قانون ازدواج همجنسگراها تو ایران.
    ما در برابر نسل های آینده هم مسئولیم. چرا کشوری مثل فرانسه و آمریکا به بهانه آزادی آخرش رسیدن به این موضوعات انحرافی؟ اخلاق مهم تره یا آزادی عده ای مشکل دار؟
    اگه مفهوم آزادی اینه پس قتل هم به زودی آزاد میشه تو آمریکا چون آدمکشی هم یه میل شدید تو بعضی انسان هاست اگه قرار باشه به هر پدیده ای احترام گذاشت آخرش همین میشه.

شما اگه واقعا تو جامعه زندگی کرده بودی میدونستی فساد تو ایران چقدر زیاده. زن شوهر دار تو اداره چندتا هم دوست پسر داره و ما به جای اینکه فکر از بین بردن دلایل این فسادها باشیم به فکر اینیم که چرا استادیوم نمی تونیم بریم! همین چندتا مرز اخلاقی کوچیکی هم که باقی مونده به بهانه آزادی از بین ببریم ...

آزادی خوبه ولی تاجایی که به اخلاق و شرف و انسانیت و غیره آسیب نزنه.

فکر می کنم کاملا مشخص بود که منظور من محدودیت های بی مورد حکومت و اسلام بود
    لایی کشیدن کاریه که با هیچ عقل و منطقی جور در نمیاد و اساسا کار اشتباهیه ولی ورزشگاه رفتن بانوان یا اهنگ خوندن چه مشکلی داره !؟ چرا یک خانم حق نداره از صدای خوب خودش استفاده کنه؟!
    آهنگ خوندن و روسری نپوشیدن اینا اصلا مشکلی نداره. اگه یه زن با کت و شلوار هم بیاد تو خیابون خیلی هم خوبه اما بعضی ها که شبیه به هنرپیشه فیلم های مستهجن تو جامعه ظاهر میشن و انواع جلف بازی و حرکات زننده رو انجام میدن باید برخورد بشه چون دهن کجی به عفت جامعه است.

من مسلمون نیستم. اما اسلام به نظرم دین جالبیه... اینکه گفته شده زن آواز نخونه یا ... اول باید در نظر بگیری این قوانین مال 1400 سال پیشه اون زمانی که قبیله ای زندگی میکردن و هیچ قانونی نبود و هرکی قدرتمندتر بود میتونست هرکاری کنه. حالا اگه اون زمان یه خانومی یه سری مسائلی رو رعایت نمیکرد هم واسه خودش و خانواده اش چه مشکلاتی ایجاد میکرد؟ اگه یکی چشمش میگرفت تکلیف چی بود؟
    Last edited by تانکر; 09-01-2017 at 22:46.

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سطحی فکر میکنی. تو نگرانیت اینه که چرا خانومها استادیوم نمیتونن برن و نگران حق شخصیت هستی من نگران اینکه از بین رفتن مرزهای اخلاقی چه بلایی سر نسل های بعدی میاره.
    درسته استادیوم رفتن به خودی خودش اصلا چیز بدی نیست اما همین چیزهای کوچیک شده آخرین سنگر تفاوت بین زن و مرد که باید حفظ بشه.

من نمیگم اگه خانومها برن استادیوم اتفاق بدی رخ داده اما از بین رفتن همین تفاوت های کوچیک آخرش میرسه به تصویب قانون ازدواج همجنسگراها تو ایران.
    ما در برابر نسل های آینده هم مسئولیم. چرا کشوری مثل فرانسه و آمریکا به بهانه آزادی آخرش رسیدن به این موضوعات انحرافی؟ اخلاق مهم تره یا آزادی عده ای مشکل دار؟
    اگه مفهوم آزادی اینه پس قتل هم به زودی آزاد میشه تو آمریکا چون آدمکشی هم یه میل شدید تو بعضی انسان هاست اگه قرار باشه به هر پدیده ای احترام گذاشت آخرش همین میشه.

شما اگه واقعا تو جامعه زندگی کرده بودی میدونستی فساد تو ایران چقدر زیاده. زن شوهر دار تو اداره چندتا هم دوست پسر داره و ما به جای اینکه فکر از بین بردن دلایل این فسادها باشیم به فکر اینیم که چرا استادیوم نمی تونیم بریم! همین چندتا مرز اخلاقی کوچیکی هم که باقی مونده به بهانه آزادی از بین ببریم ...

آزادی خوبه ولی تاجایی که به اخلاق و شرف و انسانیت و غیره آسیب نزنه.

این حماقت محض هست اگر دغدغه فکری من یا امثال من استادیوم رفتن خانم ها باشه! این مسئله در مقابل اصلی ترین مسائل حقوقی که از خانم ها تو ایران سلب شده شاید پشیزی ارزش نداشته باشه .

چیزی که نگرانی من هست طرز فکر خطرناک وغیرانسانی هست که تو پس زمینه متن به ظاهر خیرخواهانه پنهان شده.

ذهن شما همه چیزرو سیاه و سفید میبینه :

استایوم ازادی برای شما تداعی کننده مردانگی هست برای همین روی استادیوم و هرچیزی که تو ذهنتون به مردانگی مربوط میشه حساسیت ویژه دارین و اون رو مرز تفاوت بین زن و مرد میدونید.

اگر از ازدواج همجنسگراها هراس دارین نیازی نیست نگران حفظ مرزهای ساختگی و انتزاعی بین زن و مرد با عنوان" آخرین سنگر حفظ تفاوت ها "باشین !

می تونید ببینید در عین ممنوعیت ورود زنان به استادیوم، در عین تمام تبعیض های جنسی که به اسم حفظ ارزش زن به زنان ایرانی تحمیل شده، در عین تمام تلاشها برای حفظ مردانگی های خاص خودتان هنوز هم در یک کلاس درس یک استاد همجنس گرای مرد به شارگردانش تجاوز میکند، هنوز هم روزانه شاهد انواع مزاحمت ها و تجاوزات به زنان هستیم، هنوز هم انواع فساد و فحشا در کنار انواع قوانین اجباری برای منع حضور زنان تو جامعه شاهد هستیم.

هنوز هم شاهد هستیم انواع خیانت مرد به زن امری عادیست و تنها چیزی که آه از نهاد طرز فکر سیاه و سفیدی بلند میکند : خیانت زن به شوهرش هست!
    بله می تونیم این افکار خطرناک رو که میتونه یکی از دلایل فساد اخلاقی جامعه باشه پشت یک توجیه زیبا و خیر خواهانه ی : بین زن و مرد باید تفاوت باشد تا جامعه از آسیب و انحرافات مصون بماند، پنهان کنیم .

ولی نمی تونیم خودمون را با واقعیتی که هم من و هم شما می دانیم گول بزنیم . اگر واقعا دغدغه شما فساد باشه در کنار تمام توضیحاتی که برای محو کردن زنان از صحنه های اجتماعی میکنید فقط یک خط به پاک شدن ذهن آلوده و منحرف بعضی آقایون اشاره میکردین که با رسمی و غیر رسمی شدن ازدواج همجنس گراها، با منع حضور زنان در استادیوم با اجباری شدن چادر و پوشیه در ایرانیا حتی با منقرض کردن زنان باز هم باهاش روبرو خواهید بود.

صورت مسئله رو پاک نکنیم! مسئله رو حل کنیم.

10. 3 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

کدوم ظلم و تبعیض در حق خانوما؟ اگه تو این کشوری ظلمی هم شده باشه به پسرها بوده که 2 سال از عمرشون رو مثل برده باید سپری کنن.
    رو که نیست سنگ پای قزوین هم نیست ... الان دقیقا تو ایران چه لطفی به مردها شده که به زن ها نشده؟
    تا جایی من یادم میاد زنها همیشه ارجحیت داشتن تو ایران و تو هر مسئله ای خیلی ملایم تر باهاشون برخورد شده.

هنوز هم شاهد هستیم انواع خیانت مرد به زن امری عادیست و تنها چیزی که آه از نهاد طرز فکر سیاه و سفیدی بلند میکند : خیانت زن به شوهرش هست!
    تا زمانی که متوجه نشی رابطه جنسی برای مرد و زن فرق میکنه طرز فکرت همینجوری باقی میمونه. این حقیقته که رابطه جنسی برای مرد حقارت و جلوه زننده ای نداره اما یه زن بعید میدونم رابطه جنسیش جلوه افتخار آمیزی داشته باشه واسش! (باتوجه به شرایط جسمی و قوانین رابطه جنسی)

اگر از ازدواج همجنسگراها هراس دارین نیازی نیست نگران حفظ مرزهای ساختگی و انتزاعی بین زن و مرد با عنوان" آخرین سنگر حفظ تفاوت ها "باشین !
    چرا نیازی نیست؟ چون شما گفتی دیگه نیازی نیست؟ من ذهن خودم رو آینده نگرتر از تو میدونم و به منطق خودم خیلی بیشتر اعتماد دارم تا حرف کسی که به خاطر منافع خودش هر چیزی رو تغییر میده تا مبادا ضرر کنه! همونجوری که انسان های قبل از ما یه سری چیزها رو شکل دادن و ما امروز تو دنیایی که اونا ساختن داریم آسیب می بینیم و ماهم به مراتب داریم دنیایی بدتر و فاسدتر رو واسه نسل های آینده شکل میدیم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

به نظرتون تا چه سالی باید در مورد حق و حقوق اولیمون تو این کشور بحث کنیم؟
    بانوان که نصف جامعه هر کشوری رو تشکیل میدن حق دارن در تمام محیط های عمومی که آقایون حضور دارن حضور داشته باشن.
    این حق رو هیج شخص یا اشخاصی نباید و نمیتونه از نصف یک جامعه بگیره.
    در حال حاضر اگر این حق گرفته شده بدلیل اجرا نشدن قانون و اجرا شدن قانون جنگل هست.
    اگر فضای استادیوم های ورزشی نامناسب هست بانوان حق دارن انتخاب کنن که در این محیط ها حضور داشته باشن یا نه.
    به هر موجود دلواپسی هم که خودش رو در جایگاه دادن و گرفتن حق میدونه پیشنهاد میکنم سعی کنه با انجام کار فرهنگی محیط استادیوم رو مناسب حضور همه افراد بکنه.

13. 5 کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

گفت و گوی خواندنی با هوادار پرسروصدای این هفته فوتبال ایران

عملیات پیچیده شبنم برای حضور در ورزشگاه غدیر!

بازی هفته هفدهم فولاد برابر پرسپولیس یک حاشیه جذاب و پرسرو صدا داشت و آن حضور یک دختر با گریم و لباس مردانه در میان تماشاگران و در ورزشگاه غدیر اهواز بود.

به گزارش " ورزش سه" ساعتی بعد از انجام بازی پرسپولس در اهواز برابر فولاد خوزستان انتظار یک عکس فضای مجازی را تحت تاثیر قرار داد و آن عکسی از یک دختر جوان با گریم و لباس پسرانه و پرچم پرسپولیس بود که در بین هزاران طرفدار مرد حاضر در ورزشگاه به برای تماشای بازی تیم محبوبش به غدیر رفته و با آرامش کامل از خودش یک سلفی گرفت. همین سلفی خیلی زود تبدیل به یکی از مهمترین اخبار ورزشی در فضای مجازی شد.

این دختر جوان و 24 ساله نامش شبنم و اهل اهواز است و خودش را شبنم پرسپولیسی می نامد. گفت و گویی که با این پدیده جالب در عرصه هوادارای فوتبال انجام شده را در زیر می خوانید:

محتوای مخفی: ... 
    *بعد از بازی پرسپولیس و فولاد عکس منتشر شده از شما تبدیل به یکی از خبرهای پرمخاطب فضای مجازی شد. هدفتان از این کار چه بود؟

راستش من به هیچ وجه دنبال مطرح کردن خودم نبودم و هدف بزرگتری را دنبال می کنم. هدفم این است که فعالیت های ما باعث شود ممنوعیت حضور بانوان در ورزشگاه ها لغو شود.

*چرا این بازی را برای حضور در ورزشگاه انتخاب کردید؟

من طرفدار پرسپولیس هستم و همیشه وقتی تیم به اهواز می آمد به هتل تیم می رفتم اما هیچ وقت اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتم. این رویای من بود که به ورزشگاه بروم و به آن رسیدم.

*پیشنهادات و توصیه هایی که از اطرافیان قبل از رفتن به ورزشگاه شنیدید چه بود؟

خیلی ها به من می گفتند که استادیوم آنقدر ها هم که فکر می کنی خوب نیست. می گفتند بازیکنان در زمین کوچک به نظر می رسند یا گزارشگر وجود ندارد که اسامی را بگوید اما من احساس می کردم تمام این حرف ها برای آرام کردن من بود. چیزی که من تجربه کردم خیلی فوق العاده تر از آن چیزی بود که فکر می کردم. شور و هیجانی که آدم در استادیوم دارد غیر قابل وصف است. حتی تماشای بازی لذتبخش تر است چون می توانی تمام زمین و دوتا دروازه را ببینی در حالی که در تلویزیون فقط می توانید هرجا که توپ هست را تماشا کنید. این شانس خوب من بود و امیدوارم دختران ایران بتوانند روزی بالاخره برای تماشای مسابقات به ورزشگاه بروند.

*برای اینکه بتوانید با لباس پسرانه به ورزشگاه بروید چکار کردید؟

استادیوم رفتن برای خانم ها ممنوع است و من برای اینکه بتوانم طبیعی باشم از یک هفته قبل تمرین پسر بودن می کردم. ریش و کلاه گیس پسرانه می گذاشتم و حتی راه رفتن و حرکات پسرانه را تمرین کردم.»

*شما تنها دختر حاضر در این مسابقه بودید....

نه اینطور نیست واقعیتش این است که در این بازی 4-5 دختر دیگر هم در جایگاه های دیگر حضور داشتند که عکسی از خودشان منتشر نکردند.

*ماجرای گریم و آن ریش و قیافه چگونه اتفاق افتاد؟

سخت ترین قسمت ماجرا همین بود که باید هویت خودم را فراموش می کردم. ناخن هایم را از ته گرفتم و با رنگ مو روی صورتم ریش گذاشتم. برای اینکه طبیعی شود دو بار روی صورتم رنگ مشکی زدم تا پاک نشود و تا همین امروز هم هنوز روی صورت من رنگ بود و آنقدر تلاش کردم که آن را پاک کنم صورتم زخم شده است.

*بعد از اینکه بازی را کامل دیدی به نظرت این همه تلاشی که انجام دادی ارزشش را داشت؟

قطعا ارزشش را داشت. ما دنبال مطالبه حقمان هستیم و آن را دنبال می کنیم. نیمی از افراد جامعه خانم هستند و در میان آن ها علاقمندان زیادی به فوتبال وجود دارد. در اهواز تعداد خانم های علاقمند با تعداد آقایان فوتبالی برابری می کند. وقتی تیم ها به اهواز می آیند شما باید میزان استقبال خانم ها از تیم ها را ببینید که اگر بیشتر از آقایان نباشند کمتر نیستند. من یک پیشنهادی دارم...

*بفرمائید...

خیلی ها می گویند که تعداد خانم های علاقمند به فوتبال اندازه ای نیست که حتی دو جایگاه را پر کند. من پیشنهادم این است که در بازی هایی که تماشاگران محروم هستند یا قرار است بدون تماشاگر برگزار شود اجازه دهند خانم ها به ورزشگاه بروند.

*خانواده تان از حضورتان در ورزشگاه خبر داشتند و اگر آره مشکلی با این موضوع نداشتند؟

مشکل خانواده من فقط این بود که من دستگیر نشوم یا رفتار بدی با من صورت نگیرد.

*تنها به استادیوم رفته بودید؟

نه من با تعداد زیادی از افراد خانواده و پسرهای فامیل به ورزشگاه رفته بودم. دورتادور من بودند و اجازه نداند ماموران برخورد فیزیکی با من داشته باشند.

*چطور وارد ورزشگاه شدید؟

بازی ساعت 2:30 دقیقه بود خیلی از تماشاگران از سر کار آمده بودند و به همین دلیل بیرون ورزشگاه و مقابل گیت ها ازدحام زیادی بود. همراهان من هم جو دادند و کمی سرو صدا راه انداختند. من هم عینک آفتابی زده بودم و کنار ایستاده بودم که ناگهان در گیت باز شد و ماموران اجازه دادند مردم وارد شوند من هم در بین همراهانم با زرنگی وارد ورزشگاه شدم.

*وقتی از گیت رد شدید چه حسی داشتید؟

وای...یک حس باورنکردنی بود. وقتی صدای تشویق و همهمه تماشاگران را از تونل جایگاه شنیدم باورم نمی شد، پاهایم می لرزید و شروع کردم به دویدن و فریاد زدن.

*در جایگاه، وضعیت چطور بود؟ منقلب نشدید یا احیانا شعار یا حرف های به صطلاح ناجور نشنیدید؟

از همان موقعی که در جایگاه متوجه شدند من دختر هستم کاملا رعایت کردند. لیدر جایگاه وقتی متوجه شد شعارهایی را استفاده می کرد که الفاظ بد در آن وجود نداشت. از طرفی من از همه مردانی که اطرافم بودند امنیت گرفتم و تنها اضطرابم از ماموران بود که متوجه نشوند من دختر هستم.

*حالا از این اتفاق حس خوبی دارید؟

دقیقا حس خوبی دارم. من خیلی وقت بود دوست داشتم به ورزشگاه بروم. من عاشق بازی علی آقا کریمی بودم اما متاسفانه ایشان از فوتبال خداحافظی کردند و نتوانستم بازی ایشان را از نزدیک ببینم.

*برخوردها در فضای مجازی و جامعه با خودت بعد از این اتفاق چگونه بود؟

برخوردهای متفاوتی بود اما بیشتر آن ها تحسین آمیز بود به خصوص آقای فریدون آسرایی که پست جانانه حمایتی از من گذاشتند و همسر حسین ماهینی که همشهری بنده هستند حمایت کردند و من واقعا از حمایتشان ممنون هستم. خیلی ها هم نقد داشتند می گفتند مشکل جامعه ما استادیوم رفتن خانم ها نیست. اما من برای دغدغه خودم تلاش می کنم.

15. این کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •