تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: با در نظر گرفتن تمامی مسائل و شرایط موجود, با حضور بانوان در ورزشگاه ها:

راي دهنده
195. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • موافقم

121 62.05%
  • مخالفم

74 37.95%
صفحه 5 از 28 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 280

نام تاپيک: ممنوعیت حضور بانوان در استاديوم‌های ورزشی

پروفشنال Agame.Arash's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    Devil's PlayGround !

پيش فرض

الان که دارم اینو تایپ میکنم با این که خانوما رو راه ندن مخالفم
    ولی اگه رییس فدراسیون بودمممنوعش میکردم
    چرا؟
    خب خودمونو نگا کنیم
    از 90 دقیقه 100 دقیقش که داریم فحش میشنویم
    تازه باید یه ربع ساعتم قبل بازی از استادیوم بزنیم بیرون تا سرمون رو نشکونن
    شما هم دلتون خوشه ها

Sent from my Sony Xperia S using Tapatalk 2

2. 2 کاربر از Agame.Arash بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این سوال نظر سنجی چون نظر شخصی رو می پرسه..برای من فرقی نمیکنه که خانوما بیان استادیوم یا نیان..چون خودمم اصلا استادیوم نمیرم بچه بودم چند بار رفتم...ولی خیلی شولوغه..راهشم دوره..خیلی حوصله می خواد...

ولی رو هم رفته موافقم ..چرا که نه...همه باید لذت ببریم ا ز زندگی...مثل سینما رفتن یا کنسرت خواننده ها یا اصلا همین تئاترهای کمدی موزیکال که همه خانوادگی میان.... اینقدر روی صحنه میزنن میرقصن حتی حرفهای اونجوری میزنن...مشکلی هم پیش نیومده...

4. 3 کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز وین رونی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

آقای Eblis 2011 بهتره لحن پستاتو در برابر نظر بقیه بچه ها بهتر کنی تا کار به تنش نرسه خدایی نکرده.
    نظر همه قابل احترام و فکر کردنه و دلیلی نمیبینم در برابرشون "آرزو بر جوانان عیب نیست و عجب حرفایی آدم میشنوه و . . ." و انواع شکلک های
    با حال استفاده کنید !

به نظر من اولین موردی که باید در نظر داشته باشیم اینه که قبول کنیم زن به عنوان یک انسان هیچ تفاوتی با مرد نداره. البته خدا رو شکر این مورد تقریبا
    مورد قبول همه هست, اما این حرف رو می زنم چون می خوام در مورد ریشه این مشکل صحبت کنم. وقتی مسئولی به خودش اجازه میده که به جای یک انسان
    تصمیم بگیره, یعنی یا خودشو برتر نسبت به اون میدونه یا صاحب اون. این مصداق توهین به موجودیت یک انسانه. ما حق نداریم بجای یک بانو تصمیم بگیریم که چه کاری
    صحیح هست و چه کاری نیست. بر خلاف تصور ما (البته این ما منظورم کسانی هست که این کار رو می کنن) درک بانوان اگر بیشتر از مردان نباشه مطمئنا کمتر نیست.
    یک بانو به عنوان یک انسان حق داره آزادنه هر تصمیمی که میخواد رو بگیره البته طبیعتا آزادی تا جایی که مزاحمتی برای آزادی دیگران ایجاد نکنه.

یکی از جالبت ترین فرضیه ها, ترویج فساد با حضور بانوان در استادیوم هست. احتمالا تفکر اینه که طرف تو استادیوم از فاصله 100 متری یک بدن پوشیده بانو که شاید کمی
    روسری عقب رفته باشه و کل شات 1سانت در 2 سانت باشه رو ببینه تحریک میشه و لباسها دریدندی و کارها کردندی!!! خنده داره, کافی همون طرف بره تو خیابان تا خیلی بهترشو
    در فاصله چند سانتی متری ببینه و اگه تحریک شد کاری انجام بده! خوب بهتره قبلش خودمون رو تو شرایط قرار بدیم و بعد امکان سنجی کنیم و بعد نظر بدیم.

در مورد فحاشی, متاسفانه استادیوم برای خیلی ها تبدیل شده به سوپاپ و معتقدم به عمد در این مورد هیچ کاری انجام نشده در حقیقت اینکه کلی آدم یکجا برن و تمام فشارهایی که
    روشون هست رو خالی کنن تبدیل شده به سوپاپ که برای هر دو طرف جواب میده! اما در این مورد هم تصمیم با خوده بانوان عزیز هست, البته اینم در نظر داشته باشید که تو این شرایط جامعه
    یک بانو هدف خیلی حرفها و متلک ها در زندگی روزمرش میشه, حالا ما بدون نگرانی هیچ منعی برای اون مورد نداریم ولی از این میترسیم که وای بانوان بیان شنونده فحاشی باشن که
    شخص سومی رو خطاب قرار میده! واقعا من حتی 0.0001 درصد احتمال نمیدم که بانوان مورد خطاب اراجیف گویی و یا فحاشی سایر تماشاچیان قرار بگیرن. به نظرم با حضور بانوان این مورد 100 درصد کاهش
    خواهد داشت.

در مورد فرهنگ سازی, این چیزیه که 30 ساله داریم میشنویم, فرهنگ سازی فرهنگ سازی فرهنگ سازی فرهنگ سازی, هی منتظریم یکی بیاد این فرهنگ رو برامون بسازه. فرهنگ یعنی اگه تو استادیوم
    100 نفر شروع کردن به فحاشی 200 نفر شروع کنن به شعار دادن تا صدای اون فحاشی رمگ ببازه. اون 200 نفرم من و شماییم نه 200 نفر فرهنگ سازی شده که از تو جعبه آورده باشن. فرهنگ سازی یعنی
    اگه راننده تاکسی فحشی داد چنان از خجالتش دربیای تا دیگه اینکارو نکنه. وقتی من نوعی شاهد یک رفتار ضد اجتماعی باشم و هیچی نگم و کاری نکنم شما هفته ای 1000 ساعت برنامه فرهنگ سازی بزار
    عمرا اگه مشکل حل بشه. به عنوان مثال, ریختن آشغال تو معابر عمومی در کشورهای غربی هم جرمه و هم ضد فرهنگ, من اگه از دست جرمش در برم ولی مورد سرزنش 100 نفر قرار میگیرم. شمایی که با
    ضد فرهنگ آشنا هستی باید جلوش وایسی نه اینکه بگیم نه آقا باید از پایه فرهنگ سازی بشه. من یک مثال خیلی خیلی ساده رو میزنم حالا پیر وپاتالایی مثل من بیشتر درک میکنن, من از وقتی که یادم میاد
    دو نفری نشستن رو صندلی شاگرد تاکسی یک امر کاملا عادی بود, تا اینکه راهنمایی رانندگی (که نقش جلوگیری کننده داره) شروع کرد به برخورد با این مسئله و بعد از مدت کوتاهی این دیگه حتی برای
    مسافر هم جا افتاد. الان اگه یه تاکسی فول برات بوق بزنه خندت میگیره و اصلا در مخیلت نمی گنجه که بری دو نفری رو یک صندلی بشینی!
    به نظر شما اگه یهو تو استادیوم 2 هزار نفر شروع کنن به فحاشی, همزمان 5 یا 10 هزار بانویی که اجازه ورود داشتن شروع کنن به شعار دادن چه اتفاقی میوفته؟
    به نظر من 50 هزار نفر در کنار اون 10 هزار نفر شروع می کنن به شعار دادن و چیزی جز شرمندگی برای او 2 هزار نفر باقی نمیمونه.

در آخر هم, این کار باید انجام بشه و بهترین شروع اینه که یک جایگاه حداقل 10 تا 15 هزار نفری برای بانوان و اونهم فقط برای بازی های ملی شاید برای یکسال یا دوسال در نظر گرفته بشه.
    بعد از اون میشه به تفکیک جایگاه خانواده و مجردین هم مشخص کرد تا آروم آروم شرایط حضور خانواده فراهم بشه. اگه بخوایم بگیم از دبستان شروع کنیم بهتر بگیم از هیچوقت شروع کنیم
    چون ایجاد چنین شرایط مخطلطه عمومی چیزی شبیه غیر ممکنه در این نظام, شاید غیر ممکن تر از ورود بانوان به استادیوم.
    دوست عزیز یه خورده حرفاتون تناقض داره
    شما میگید با حضور بانوان اون یه عده تماشاگرنما(واقعاً اقلیت؟؟؟!!! )خجالت می کشن و ناسزا نمی دن؟ندیدید تو تبریز به برهانی بیچاره چی می گفتن ( آرش ...)آدم خجالت میکشه.خب من تبریز نبودم پس چطور شنیدم؟از تو تی وی.قبلاً هم پرسیدم یعنی این تماشاگران نمی دونن صداشون از طریق تی وی میره تو خونه مردم؟!!
    شما که خودت قبول داری تو جامعه همچین اتفاقاتی می افته.دیدیم که در یک دعوا طرف نگاه نمی کنه کی اطرافش هست مرده زنه بچه هست فقط عربده می کشه و فحش میده بخوای بری پلیس بازی در بیاری امر به معروف کنی چهارتا لیچار و چارواداری آبدار بارت میکنه(شانس بیاری مورد نوازش قرار نگیری)و ...
    بعد شما گفتید با حضور بانوان و شعار دادن اونها علیه تماشاگر نماها،تماشاگر نماها شرمنده میشن!خب مگه حتماً باید بانوان اینکار رو انجام بدن؟بسم الله همین الآن با حضور آقایون اینکار بشه
    واقعا من حتی 0.0001 درصد احتمال نمیدم که بانوان مورد خطاب اراجیف گویی و یا فحاشی سایر تماشاچیان قرار بگیرن
    متوجه نمیشم مگه الآن بیشتر فحاشی ها تو تماشاگرا علیه هم هست؟نه علیه تیم و بازیکنان هست دیگه.من 0.00001 درصد هم به خودم اجازه نمیدم مثلاً دخترم بره تو جایی که تماشاچیان مرد به خانوما نه، به بازیکنان فحاشی می کنن

بله اینکار باید انجام بشه اما نه با ورود یهویی خانم ها به ورزشگاه باید همت کنن و دست از حرف زدن بردارن فرهنگ سازی کنن همون کاری که انگلستان تقریباً موفق اجرا کرده.باید خواست
    و عقیده دارم به حضور جنس مونث کیفیت بازی ها هم بالا میره-خودمون خودمو میگم بارها مقابل بانوان گرامی جو گیر شدم چه اون زمان که با دوچرخه جلوشون ویراژ میرفتم و از فرط جوگرفتگی می خوردم به در و دیوار و چه زمانی که تو کوچه یا جمع خونوادگی فوتبال بازی می کردیم و باز هم همون حکایت و البته این بار خوردن به تیر دروازه یا رفتن رو آجر(که حکم تیر دروازه رو داشت)شاید یه خورده اوایل حواس بازیکنان پرت بشه و آمار گل به خودی بره بالا اما مطمئناً یهو کیفیت صعودی میره بالاتر از قبل
    Last edited by وین رونی; 28-10-2012 at 19:33.

6. 3 کاربر از وین رونی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    یه جایی نزدیک خـــدا

پيش فرض

به نظرم این بحث ها بی فایدس .... تصمیم گیرنده نهایی اون بالابالاهاست که فعلا این اجازه رو نمیده و نبایدم بده ..... ما هنوز تو خیلی چیزها عقبیم .... اصلا بحث به حضور بانوان نمیکشه ... اینا اول برن 9 تا چمن تر و تمیز آماده کنن واسه لیگ ... صندلی ها رو شماره گذاری کنن .... بلیط فروشی رو اینترنتی کنن ....... آبخوری و سرویس بهداشتی ها رو درست کنن ..... امنیت ورزشگاهاشونو تامین کنند و ..... بعد بیایم در مورد ناموس خودمون و دیگران صحبت کنیم و نظر بدیم .....

8. 2 کاربر از Eblis 2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های فوتبال EngineeR EhsaN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

باور کنید چندباری که رفتم ورزشگاه انقدر فحش و حرفای فوق رکیک شنیدم که من خودم از دوستای بغل دستیم خجالت میکشیدم!! ورزشگاهم باید مثل بعضی فیلما تنهایی دید با اینکه با اجازه ندادن به حضور بانوان رو ظلمی به اونا میدونم ولی موافقم چون مطمئنا مردم زیادی با فرهنگ ما اگه اونا رو ببین بجای رعایت کردن حرفای بدتریم میزنن

10. 2 کاربر از EngineeR EhsaN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز آرش-19's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

دوست عزیز یه خورده حرفاتون تناقض داره
    شما میگید با حضور بانوان اون یه عده تماشاگرنما(واقعاً اقلیت؟؟؟!!! )خجالت می کشن و ناسزا نمی دن؟ندیدید تو تبریز به برهانی بیچاره چی می گفتن ( آرش ...)آدم خجالت میکشه.خب من تبریز نبودم پس چطور شنیدم؟از تو تی وی.قبلاً هم پرسیدم یعنی این تماشاگران نمی دونن صداشون از طریق تی وی میره تو خونه مردم؟!!
    شما که خودت قبول داری تو جامعه همچین اتفاقاتی می افته.دیدیم که در یک دعوا طرف نگاه نمی کنه کی اطرافش هست مرده زنه بچه هست فقط عربده می کشه و فحش میده بخوای بری پلیس بازی در بیاری امر به معروف کنی چهارتا لیچار و چارواداری آبدار بارت میکنه(شانس بیاری مورد نوازش قرار نگیری)و ...
    بعد شما گفتید با حضور بانوان و شعار دادن اونها علیه تماشاگر نماها،تماشاگر نماها شرمنده میشن!خب مگه حتماً باید بانوان اینکار رو انجام بدن؟بسم الله همین الآن با حضور آقایون اینکار بشه
    من تناقضی نمی بینم, شاید خوب منظورمو نرساندم.
    100 درصد منظورم این نیست که وسط قمه کشی شما بری وسط دعوا امر به معروف کنی. از نظر جامعه شناختی برخورد با این اوباش کار یک نفر یا نیست.
    به هر حال, شما اگه کل حرفهای من در نظر بگیری نکته اصلی رو بهتر متوجه میشی. به عنوان مثال داستان راننده تاکسی که بهزاد تعریف کرد, اگه در همچین شرایطی
    شما به راننده تذکر بدی اون دوتا بانو هم حمایت می کنن. اگه من ببینم کسی داره به یک ناهنجاری اعتراض میکنه 100 درصد منم ازش حمایت می کنم.
    من هیچوقت نگفتم یادگار امام بیاد شروع کننده این کار باشه یا سایر شهرستانها, اگه به حرف آخرم توجه میکردی گفتم این کار با بازی های ملی با مشخص کردن
    جایگاه مخصوص که خدا رو شکر یگان های ویزه تخصص در این کار دارن برای یکی دو سال شروع بشه تا تابوی رفتن بانوان به استادیوم های فوتبال شکسته بشه. این حرکت
    باید از آزادی به عنوان نماد فوتبال کشور شروع بشه.
    خیلی ها یقینا از این وضعیت استادیوم ها راضی نیستن, از همین آقایان عرض می کنم. یادمه چندین سال پیش که منم برای دربی ها میرفتم شاهد بودم خیلی ها از همین
    تماشاچیا از من و شما هستن, بعضی ها زیر سیبیلی از زیر گوش رد می کنن تا فوتبال بدون اعصاب خوردی ببینن بعضی ها هم جوگیر میشن به اونها می پیوندن. یکجا 100 هزار
    اوباش که دور هم جمع نمیشن, این وضعیت مثل یک ویروس از یک گروه خاص شروع میشه و به همه سرایت میکنه .
    در مورد حضور بانوان من فکر میکنم میتونه همون کاتالیزور فرهنگ سازی باشه که الان جو استادیوم ها بهش احتیاج داره, در مورد جمله بولد شده بگم که بانو و مرد نداره. مهم این
    کاتالیزوره که باید حرکت رو شروع کنه.

متوجه نمیشم مگه الآن بیشتر فحاشی ها تو تماشاگرا علیه هم هست؟نه علیه تیم و بازیکنان هست دیگه.من 0.00001 درصد هم به خودم اجازه نمیدم مثلاً دخترم بره تو جایی که تماشاچیان مرد به خانوما نه، به بازیکنان فحاشی می کنن
    البته بازم شما منظور من رو متوجه نشدید. به هر حال اینکه یک شخص یه دخترش بخواد اجازه بده یا نده هم بر میگرده به بخش اول حرفام.
    من تا یک سن خاص, 18 یا نهایتا 20 سالگی میتونم به فکر تربیت, اجازه دادن یا ندادن به دخترم باشم از اون به بعدش دیگه بی فایدس. بازم میگم این
    تصمیمی که خود شخص چه مرد و چه زن باید برای خودش بگیره.
    به هر حال خیلی از ابهامات شما من تو پستم سعی کردم بش اشاره کنم, شاید بهتره یکبار دیگه بخونیدش.

به نظرم این بحث ها بی فایدس .... تصمیم گیرنده نهایی اون بالابالاهاست که فعلا این اجازه رو نمیده و نبایدم بده ..... ما هنوز تو خیلی چیزها عقبیم .... اصلا بحث به حضور بانوان نمیکشه ... اینا اول برن 9 تا چمن تر و تمیز آماده کنن واسه لیگ ... صندلی ها رو شماره گذاری کنن .... بلیط فروشی رو اینترنتی کنن ....... آبخوری و سرویس بهداشتی ها رو درست کنن ..... امنیت ورزشگاهاشونو تامین کنند و ..... بعد بیایم در مورد ناموس خودمون و دیگران صحبت کنیم و نظر بدیم .....
    همون بالایی ها خواستن که عقب باشیم, با اجازه ندادن ها و خیلی کارهای دیگه. جالبه ما چشممون به دست کساییه که با اینکه میدونیم هیچ کاری نمی کنند و نخواهند کرد, ولی باز انتظار داریم بیان
    و فرهنگمون رو بسازن. تمام این مشکلات هست, 30 ساله که هست. کسی دلسوز تماشاچی چه مرد و چه بانو نیست مگه اینکه خود ما بخوایم حرکتی انجام بشه.

چون مطمئنا مردم زیادی با فرهنگ ما اگه اونا رو ببین بجای رعایت کردن حرفای بدتریم میزنن
    اتفاقا مردان با فرهنگ هم داریم, قبلا هم گفتم یکجا 100 هزار نفر ارازل و اوباش که جمع نمیشن برن استادیوم! استادیوم که اونا رو تبدیل
    میکنه به ماشین فحاشی.

یک نکته دیگه که خیلی برام جالبه, البته از دید جامعه شناسی باید بهش نگاه کنیم اینه که ما (اون ما خاص !) علاوه بر این طرز فکر صاحب بودن, فکر می کنیم
    که بانوان از یک سیاره دیگه اومدن و حتی یک حرف رکیک بلد نیستن و در مکالمات روزمرشون اصلا ازش استفاده نکردن! به قول یارویی :
    "زنه از مرده می پرسه شما آقایون وقتی با همین در مرد چی حرف می زنید. مرده میگیه: هیچی آبجی ما هم همون چیزایی میگیم که شما زنا میگید! زنه: وای شما
    خیلی بی ادبید :| "
    اون قسمت بولد شده برای درک این قسمت آخر حرفم خیلی مهمه, لطفا در برابرش سریع موضع نگیرید.
    Last edited by آرش-19; 29-10-2012 at 00:31.

12. 8 کاربر از آرش-19 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

من موافقم با حضورشون ! حقشونه از دیدن بازی فوتبال لذت ببرن ! شنیدن فحش و مسائل دیگه هم همه جا وجود داره ، مخصوص استادیوم نیست ! اگه به یه روشی فقط بشه پای خانم ها رو به استادیوم باز کرد کم کم بقیه ی مسائل فرهنگ سازی و حل میشه .

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

چرا نبایدم بدند ؟ ؟!
    اینایی که گفتی عالیبود ! دقیقا باید از همین جاها شروع بشه ولی چمن تر تمیز و بلیط اینترنتی زیاد به موضوع بحث نمیخورد ! در ضمن لازم نیست یه دفعه همه ی استادیوم ها زنانه مردانه داشته باشه !
    به نظر من با توجه به این نکات قشنگی که گفتی باید اول شروع کنند و یه ورزشگاه خاص رو سر و سامون بدند تا آماده ی سرویس دهی به آقا و خانم ها یکجا باشه ، بعدش کم کم بعد از رفع اشکال ، همون مدل رو به بقیه ی استادیوم ها هم میکشونن!
      محتوای مخفی: درمورد بلیط اینترنتی استادیوم 
    اگه سابقه ی خرید بلیط اینترنتی داشته باشین نباید چنین حرفی بزنین چون همون ساعت اول یه عده اکثر بلیط ها رو میخرن و بعدش به قیمت دوبله سوبله ، به ملت میفروشن ، البته الان هم داره توی سیستم عادی این کار انجام میشه ولی اون موقع خب شما نمیتونی بگی چرا هنوز شروع نشده تموم شد چون طرف حسابت سایت اینترنته نه باجه ی بلیط فروشی و مسئول بلیط

15. این کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

اقا این که میگن فحش زیاده اونجا ،خداوکیلی حتی اراذل و اوباش هم وقتی کنار یه خانوم ایستادن کمتر تو حرفاشون فحش به کار میبرن (یعنی اونا هم احترام قائلن)
    به نظرم باید بیان ورزشگاه ولی باید مراقب بود ورزشگاه جای سینما رو نگیره (از نظر کارایی که دختر پسرا توش انجام میدن) البته محیط سینما بسته و تاریکه اما خب احتمال اینجور کارا رو میتونیم بدیم با توجه به این که اکثریت (نه تمام) ورزشگاه رو قشر کم سواد و آدمای کوچه خیابونی (منظورم جوونایی که خوشتیپ میکنن صبح تا شب بی هدف بیرون میگردنه) تشکیل میدن و چه بسا دیدن فوتبال و تشویق تیم ها جاشون با این کارا عوض کنن.البته این مشکلات به دلیل محدودیت هایی که در جامعه ما اعمال شده وجود داره پس این گفتهامو با ورزشگاه های کشور های خارجی مقایسه نکنید و نگید مثلا پس چرا تماشا چی های بارسا اینطور نیستن که شرایطمون یکسان نیست

17. این کاربر از milad-1990 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام ؛ مخالفم *

نظر منفی من به دلیل افکار ارتجاعی و یا زمینه های عقیدتی و ایدئولوژیک نیست البته ؛

من فکر میکنم ظرفیت روانی لازم در بین مردان جامعه ی ایرانی - اسلامی امروز ما برای پذیرش بخشی از بانوان در در محیط خاص و ویژه ای مثل استادیوم وجود نداره ؛ البته اگر اندکی بیش از 30 سال پیش این سوال از من پرسیده میشد قطعا پاسخم مثبت بود ؛ اما با تغییرات اساسی و دگرگونی کلی ساختار حاکم اکثر پارامترهای موثر تعیین نقشهای جنسیتی هم عوض شده و بسیاری از آزادی هایی که برای آقایان ایرانی وجود داشته و در قبل و الان هم اکثرا وجودداره برای بانوان وجود نداره عملا /

اشاره ی من به اینه که شما وقتی درب یک صندوقچه رو برای مدتی بسته نگه داری ؛ هرچه بیشتر مدت بسته بودن درب این صندوقچه طول بکشه افراد نسبت به باز شدن درب این صندوقچه حریص تر میشن و به همین نسبت باز شدن آنی و سورپرایز گونه ی درب این صندوقچه مطمئنا تبعاتی هم خواهدداشت که به جای خود جدی و قابل بررسی و تامل برانگیز هستند /

ضمن اینکه دوستان هم به نبود بستر مناسب اشاره کردند که کاملا درسته ؛ ما در فضایی هستیم که زمانی صحبت این بود که پیاده روها جدا سازی بشه و الان هم که کمابیش طرح تفکیک جنسیتی دانشگاهها داره انجام میگیره ؛ البته اینها نقد و انتقاد به سیستم و ساختار فعلی نیست روایتی هست از اینکه چه در جریان هست و امیدوارم نقل قولهای آن چنانی گرفته نشه از این جملات که باعث بشه وارد مشکلات حاشیه ای بشیم .

من فکر میکنم اگر قراره این کار انجام بشه باید برای شروع و ایجاد بستر و به نوعی عادی سازی این مقوله یکسری تمهیداتی برای بلند مدت در نظر گرفته بشه مثل جداسازی رمپ های ورودی و مسیرهای منتهی به جایگاه های اختصاصی بانوان در استادیوم و به تبع اون اختصاص جایگاههای خاص و مشخص برای بانوان در بخشهای مناسب استادیوم ؛

البته باز هم دوستان اشاره داشتند به جو استادیوم که خیلی نمیشه کنترلش کرد و برای این مقوله باید از طریق تبلیغات و برنامه های آموزشی اقدام کرد بطور مثال پخش تیزرها و توصیه ها از طریق اسکوربورد ورزشگاه برای تماشاگران در زمانهای مرده مثل ساعات قبل از آغاز بازی و یا در بین دو نیمه و همچنین استفاده از برنامه های موثر تلویزیونی مثل 90 .

-----------------------------------------------------------------------------

* ارجاع به مسعود فراستی منتقد برنامه ی هفت و هجو ایشون در خنده بازار

19. 8 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •