تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 14 اولاول ... 391011121314 آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 137

نام تاپيک: کار با HD Tune Pro

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

سلام.مال من همش او کی . فقط (c5(current pending sector . وارنینگ است و next update اگه پر بشه چه اتفاقی مافته؟ و چطوری وارنینگش او کی میشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

سلام . مال من health status: warning باید چیکار کنم تا درست بشه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.مال من همش او کی . فقط (c5(current pending sector . وارنینگ است و next update اگه پر بشه چه اتفاقی مافته؟ و چطوری وارنینگش او کی میشه
    سلام . مال من health status: warning باید چیکار کنم تا درست بشه
    سلام .

برای مشکل C5 یکبار هارد دیسک رو Zero fill کنید شاید درست بشه . البته قبل از هرکاری اطلاعات رو به هارد دیسک دیگه ای منتقل کنید چون با Zero fill کردن کل اطلاعات از بین میره .

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی ™...'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام .

ترکهای بیرونی (outer track) به خاطر قطر بیشتر ، محیط بیشتر ، چگالی بالاتر و وجود سکتورهای بیشتر نسبت به ترکهای داخلی باعث میشه که سرعت read/write ترکهای بیرونی بیشتر باشد . معمولاً اولین پارتیشن در بیرونیترین ترکها ساخته میشه .

همانطوریکه در تست زیر میبینید بیرونیترین ترک سرعتی برابر با 207.3MB/s دارد و حداقل سرعت ترک داخلی برابر با 116.2MB/s هست . بدیهی هست که نصب سیستم عامل و سایر برنامه هایی که به دفعات زیاد فراخوانی میشوند روی ترکهای بیرونی ارجحیت دارد و اطلاعات غیر مهم را میتونید در داخلیترین ترک (آخرین پارتیشنها) قرار بدید .

پس با توجه صحبت های شما و عکس بالا درایوها به ترتیب از ترک خارجی شروع به ساخت میکنن و همینطور که جلو میریم و درایو جدید میسازیم به سمت داخل و اخرین ترک داخلی می رسیم که هرچی به سمت داخل میریم سرعت دسترسی به داده ها کمتر میشه .

سوال من اینه که با توجه به صحبت های بالا بازی ها و نرم اقزارهای سنگین رو تو درایور \:C نصب کنیم سرعت و عملکرد بهتری دارند درسته ؟!؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس با توجه صحبت های شما و عکس بالا درایوها به ترتیب از ترک خارجی شروع به ساخت میکنن و همینطور که جلو میریم و درایو جدید میسازیم به سمت داخل و اخرین ترک داخلی می رسیم که هرچی به سمت داخل میریم سرعت دسترسی به داده ها کمتر میشه .

سوال من اینه که با توجه به صحبت های بالا بازی ها و نرم اقزارهای سنگین رو تو درایور \:C نصب کنیم سرعت و عملکرد بهتری دارند درسته ؟!؟
    بله ، با توجه به اینکه ترکهای بیرونی هارد دیسک سرعت بیشتری دارند پس بهتر هست فایلهای ویندوزی و فایلهایی که به دفعات زیاد استفاده میشوند بر روی درایوهایی ذخیره شوند که بر روی ترکهای بیرونی هارد دیسک ذخیره شده اند .

همانطوریکه خودتان گفتید معمولاً اولین پارتیشن بر روی بیرونیترین ترک ساخته میشه الی آخرین پارتیشن که بر روی داخلیترین ترک ساخته میشه . ضمناً در بعضی از نرم افزاری های حرفه ای پارتیشن بندی میتوان تنظیماتی رو اعمال کرد که اولین پارتیشن در کدام قسمت از هارد دیسک ساخته شود . مثلاً قسمتهای ابتدایی یا وسط و یا آخرین قسمتها .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام دوستان من یه لپتاپ لنوو 320 i78550 گرفتم دیروز وقتی روشن کردم از اول صدای خش خش و تق تق از لپتاپ میومد بعد ویندوز انگار مشکل داشت عوضش کردم
    بعد نسب هنوز اون صدا هست.....این صدا هرزگاهی هارد کم کار میکنه قطع میشه بعضی وقا نه کلا خیلی نوسان زیاده توی تست
    heeal همه چیز اوکیه
    اجازه فزستاد عکس با کد هم ندارم
    test aval
    min 3.4
    max
    134
    acctime
    20.8
    test 2
    min
    8
    max
    137
    acctime
    20.4
    Last edited by hmd.zr66; 31-12-2017 at 05:09.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

سلام .من هارد اکسترنال 4ترابایت سیلیکون پاور مدل A85 رو با HD TUNE تست کردم ولی تست write رو نتونستم انجام بدم این خطا رو میداد.

نتایج تست read رو قرار میدم اگه مشکلی داشت یا توصیه داشتین ممنون میشم راهنمایی کنید.

تست با لپ تاپ LENOVO Z510 انجام شده.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .من هارد اکسترنال 4ترابایت سیلیکون پاور مدل A85 رو با HD TUNE تست کردم ولی تست write رو نتونستم انجام بدم این خطا رو میداد.

نتایج تست read رو قرار میدم اگه مشکلی داشت یا توصیه داشتین ممنون میشم راهنمایی کنید.

تست با لپ تاپ LENOVO Z510 انجام شده.
    سلام .
    برای تست Write باید کلیه پارتیشهای موجود رو حذف کنید (از طریق Disk management‌ ویندوز) که اگر اطلاعاتی داشته باشه از بین میره . بقیه تستها عادی هست و مشکل خاصی دیده نمیشه .
    ضمناْ مدل دقیق هارد داخلی بکار رفته با این نرم افزار نمیشه تشخیص داد باید از نرم افزار CrystalDiskInfo استفاده کنید .

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

سلام. من هارد اکسترنال سیگیت دارم الان دو سه روزه وصل میکنم به لپ تاپ یا کامپیوتر روشن میشه چراغشم کار میکنه صدای خاصی هم نمیده ولی باز نمیشه کلا. با این برنامه هم تست کردم توی بخش health قسمت calibration retry count رو warning میندازه. مشکل از چه بخشیه؟ میتونم خودم توی خونه ریکاوری کنم اطلاعاتمو؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

سلام من یک مشکل اساسی با هارد پیدا کردم لطفا کمک کنید
    من هارد لپ تاپ رو در اوردم و جاش هارد SSD گذاشتم و هارد قبلی (HDD) لپ تاپ رو یک کاور نصب کردم روش به صورت اکسترنال استفاده کنم ولی یه یک مشکل خیلی اساسی بر خوردم اونم اینکه سرعت Read تو هاردی که اکسترنالش کردم(HDD) خیلی نوسان داره یعنی وقتی یک فایل میخوام ازش کپی کنم جای دیگه چه فلش مموری چه هارد SSD به شدت نوسان داره و سرعت انتقال تا صفر میاد پایین چند ده ثانیه میمونه بعد یکم میره بالا دوباره میاد صفر میشه گیر میکنه یکم میاد بالا تا حدی که یک فایل کلی خیلی کوچولو کلی زمان میبره کپی بشه! با این نرم افزار تست کردم دیدم بله Read هارد مشکل داره در حالی که وقتی فایلی به هارد کپی می کنم(write) اصلا این مشکل رو نداره با یک سرعت منطقی روش رایت می کنه!!!! فقط وقتی ازش چیزی میخونه شدید نوسان داره! سیستم اپلود عکس ارور داد نتونستم عکسای تست رو براتون بزارم ولی اگه کسی راه حلی بلده لطفا کمک کنه واقعا کارم گیره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •