تبلیغات :
فروشگاه اینترنتی
گوشی سامسونگ
متخصص ارتودنسی
خرید قاب گوشی
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]

+ جواب دادن به اين بحث
صفحه 13 از 13 اولاول ... 3910111213
نمايش نتايج 121 به 126 از 126

نام تاپيک: کار با HD Tune Pro

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

سلام.مال من همش او کی . فقط (c5(current pending sector . وارنینگ است و next update اگه پر بشه چه اتفاقی مافته؟ و چطوری وارنینگش او کی میشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

سلام . مال من health status: warning باید چیکار کنم تا درست بشه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.مال من همش او کی . فقط (c5(current pending sector . وارنینگ است و next update اگه پر بشه چه اتفاقی مافته؟ و چطوری وارنینگش او کی میشه
    سلام . مال من health status: warning باید چیکار کنم تا درست بشه
    سلام .

برای مشکل C5 یکبار هارد دیسک رو Zero fill کنید شاید درست بشه . البته قبل از هرکاری اطلاعات رو به هارد دیسک دیگه ای منتقل کنید چون با Zero fill کردن کل اطلاعات از بین میره .

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی ™...'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام .

ترکهای بیرونی (outer track) به خاطر قطر بیشتر ، محیط بیشتر ، چگالی بالاتر و وجود سکتورهای بیشتر نسبت به ترکهای داخلی باعث میشه که سرعت read/write ترکهای بیرونی بیشتر باشد . معمولاً اولین پارتیشن در بیرونیترین ترکها ساخته میشه .

همانطوریکه در تست زیر میبینید بیرونیترین ترک سرعتی برابر با 207.3MB/s دارد و حداقل سرعت ترک داخلی برابر با 116.2MB/s هست . بدیهی هست که نصب سیستم عامل و سایر برنامه هایی که به دفعات زیاد فراخوانی میشوند روی ترکهای بیرونی ارجحیت دارد و اطلاعات غیر مهم را میتونید در داخلیترین ترک (آخرین پارتیشنها) قرار بدید .

پس با توجه صحبت های شما و عکس بالا درایوها به ترتیب از ترک خارجی شروع به ساخت میکنن و همینطور که جلو میریم و درایو جدید میسازیم به سمت داخل و اخرین ترک داخلی می رسیم که هرچی به سمت داخل میریم سرعت دسترسی به داده ها کمتر میشه .

سوال من اینه که با توجه به صحبت های بالا بازی ها و نرم اقزارهای سنگین رو تو درایور \:C نصب کنیم سرعت و عملکرد بهتری دارند درسته ؟!؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس با توجه صحبت های شما و عکس بالا درایوها به ترتیب از ترک خارجی شروع به ساخت میکنن و همینطور که جلو میریم و درایو جدید میسازیم به سمت داخل و اخرین ترک داخلی می رسیم که هرچی به سمت داخل میریم سرعت دسترسی به داده ها کمتر میشه .

سوال من اینه که با توجه به صحبت های بالا بازی ها و نرم اقزارهای سنگین رو تو درایور \:C نصب کنیم سرعت و عملکرد بهتری دارند درسته ؟!؟
    بله ، با توجه به اینکه ترکهای بیرونی هارد دیسک سرعت بیشتری دارند پس بهتر هست فایلهای ویندوزی و فایلهایی که به دفعات زیاد استفاده میشوند بر روی درایوهایی ذخیره شوند که بر روی ترکهای بیرونی هارد دیسک ذخیره شده اند .

همانطوریکه خودتان گفتید معمولاً اولین پارتیشن بر روی بیرونیترین ترک ساخته میشه الی آخرین پارتیشن که بر روی داخلیترین ترک ساخته میشه . ضمناً در بعضی از نرم افزاری های حرفه ای پارتیشن بندی میتوان تنظیماتی رو اعمال کرد که اولین پارتیشن در کدام قسمت از هارد دیسک ساخته شود . مثلاً قسمتهای ابتدایی یا وسط و یا آخرین قسمتها .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام دوستان من یه لپتاپ لنوو 320 i78550 گرفتم دیروز وقتی روشن کردم از اول صدای خش خش و تق تق از لپتاپ میومد بعد ویندوز انگار مشکل داشت عوضش کردم
    بعد نسب هنوز اون صدا هست.....این صدا هرزگاهی هارد کم کار میکنه قطع میشه بعضی وقا نه کلا خیلی نوسان زیاده توی تست
    heeal همه چیز اوکیه
    اجازه فزستاد عکس با کد هم ندارم
    test aval
    min 3.4
    max
    134
    acctime
    20.8
    test 2
    min
    8
    max
    137
    acctime
    20.4
    Last edited by hmd.zr66; 31-12-2017 at 06:09.

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع

* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

به اشتراک بگذارید

به اشتراک بگذارید

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •