تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 452 از 457 اولاول ... 352402442448449450451452453454455456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,511 به 4,520 از 4564

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

آخر فروم باز dvb595959's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    قلب آدمای مهربون

پيش فرض

مشکل بالا حل نشده هنوز؟!
    خیلی رو اعصابه.مدام باید ریست کنیم

داره خودمونی میشه " M e H r D a D "'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    - - - - - -

پيش فرض

سلام
    سیستم من به یه بدافزار آلوده شده که کومودو قادر به تشخیص اون نیست فقط وقتی یه فلش مموری به سیستم وصل میکنم و آلوده میشه و بعد با کومودو اونو اسکن میکنم worm.win32.gamarue.bf@418086381 رو پیدا و پاکسازی میکنه ولی باز هم حتی با اسکن کامل سیستم هیچ مخربی رو پیدا نمیکنه!
    کل لیست اعتبار سنجی رو هم پاک و دوباره اسکن اعتبار سنجی انجام دادم ولی تاثیری نداشت!
    لطفا دوستان راهنمایی کنن که چطور مشکل رو حل کنم؟

فقط یه نکته که به دلیل محدودیتهایی از ورژن 8 کومودو استفاده میکنم ولی دیتابیس آپدیته.

متشکرم

پروفشنال ALI16437's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

باسلام ،
    لیست اثتثناعات رو هم پاک کن اگر داری ، بعد یک اسکن اعتبارسنجی فایلها رو انجام بده
    ببین وضعیت فایلهات در چه وضعی است اگر با دو روش فوق هم به نتیجه نرسیدی از
    دیسک بوت انتی ویروس استفاده کن از محیط بوت بیا بالا و کل سیستممت رو در حالت
    بوت اسکن کن سی دیهای بوت زیادی هست از کسپر گرفته تا بقیقشون یک بار کل سیستنمت
    رو در حالت بوت اسکن کن هر چه پیدا کردی پاک کن از Comodo Cleaning Essentia هم میتونی
    استفاده کنی ولی سی دی بوت بهتر است

موفق باشی.

4. این کاربر از ALI16437 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

سلام
    سیستم من به یه بدافزار آلوده شده که کومودو قادر به تشخیص اون نیست فقط وقتی یه فلش مموری به سیستم وصل میکنم و آلوده میشه و بعد با کومودو اونو اسکن میکنم worm.win32.gamarue.bf@418086381 رو پیدا و پاکسازی میکنه ولی باز هم حتی با اسکن کامل سیستم هیچ مخربی رو پیدا نمیکنه!
    کل لیست اعتبار سنجی رو هم پاک و دوباره اسکن اعتبار سنجی انجام دادم ولی تاثیری نداشت!
    لطفا دوستان راهنمایی کنن که چطور مشکل رو حل کنم؟

فقط یه نکته که به دلیل محدودیتهایی از ورژن 8 کومودو استفاده میکنم ولی دیتابیس آپدیته.

متشکرم
    سلام حدسم اینهکه سیستم شما مشکلی نداره بلکه مشکل از فلش مموری شماست... روی فلش مموری شما یک قایل اجرایی هست که کمودو مخربش میدونه. حالا یا فایلی که ساخته میشه قرتطینه میشه و با عامل اصلی کاری نداره یا عامل اصلی توسط شرکت سازنده فلش روی فلش رایت شده وقابل پاکسازی نیست و کمودو این فایلو مخرب میدونه .(احتمال میدم دومی باشه چون طبق چیزهایی که گفتین به صورت اتوماتیک فایلو پاکسازی نمیکنه بلکه شما اسکن دستیش میکنید و این فیل مخرب روی فلش پیدا میشه. ) اگرهم دیگه این فیل مخرب روی فلش شما پیدا نمیشه خب کمودو کلا پاکش کرده... در هر حال منبع آلودگی به شرطی که مخربی رو جر استثناها قرار نداده باشید و فایل ناشناخته ای رو بدون اطلاع از سالم بودنش تبدیل به فایل امن نکرده باشید، سیستم شما نبوده و منبع آلودگی یا خود کارخونه فلشه یا اینکه فلشتونو به سیستم دیگری وصل کردید.
    ضمنا اگه بگید چه فایلی رو مخرب میدونه شاید بیشتر بشه دربارش اطلاع کسب کرد.

6. این کاربر از آداک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    - - - - - -

پيش فرض

باسلام ،
    لیست اثتثناعات رو هم پاک کن اگر داری ، بعد یک اسکن اعتبارسنجی فایلها رو انجام بده
    ببین وضعیت فایلهات در چه وضعی است اگر با دو روش فوق هم به نتیجه نرسیدی از
    دیسک بوت انتی ویروس استفاده کن از محیط بوت بیا بالا و کل سیستممت رو در حالت
    بوت اسکن کن سی دیهای بوت زیادی هست از کسپر گرفته تا بقیقشون یک بار کل سیستنمت
    رو در حالت بوت اسکن کن هر چه پیدا کردی پاک کن از Comodo Cleaning Essentia هم میتونی
    استفاده کنی ولی سی دی بوت بهتر است
    موفق باشی.
    سلام حدسم اینهکه سیستم شما مشکلی نداره بلکه مشکل از فلش مموری شماست... روی فلش مموری شما یک قایل اجرایی هست که کمودو مخربش میدونه. حالا یا فایلی که ساخته میشه قرتطینه میشه و با عامل اصلی کاری نداره یا عامل اصلی توسط شرکت سازنده فلش روی فلش رایت شده وقابل پاکسازی نیست و کمودو این فایلو مخرب میدونه .(احتمال میدم دومی باشه چون طبق چیزهایی که گفتین به صورت اتوماتیک فایلو پاکسازی نمیکنه بلکه شما اسکن دستیش میکنید و این فیل مخرب روی فلش پیدا میشه. ) اگرهم دیگه این فیل مخرب روی فلش شما پیدا نمیشه خب کمودو کلا پاکش کرده... در هر حال منبع آلودگی به شرطی که مخربی رو جر استثناها قرار نداده باشید و فایل ناشناخته ای رو بدون اطلاع از سالم بودنش تبدیل به فایل امن نکرده باشید، سیستم شما نبوده و منبع آلودگی یا خود کارخونه فلشه یا اینکه فلشتونو به سیستم دیگری وصل کردید.
    ضمنا اگه بگید چه فایلی رو مخرب میدونه شاید بیشتر بشه دربارش اطلاع کسب کرد.
    از راهنمایی تون ممنونم

با دوتا فلش مموری مختلف که هر دو رو فرمت کرده بودم تست کردم و همون فایل رو کومورو تشخیص میداد و قرنطینه میکرد (بعد از وصل به سیستم یه فایل اوتوران هم نام فلش مموری و یه فولدر بی نام سیستمی و دو فایل به اسم " IndexerVolumeGuid و -----------------------------------------------------__.-----------------------------------------------------__ " داخل اون فولدر بی نامه ایجاد میشد که کومودو فایل دوم رو به عنوان " Worm.Win32.Gamarue.BF418086381 " تشخیص و قرنطینه میکرد و تا زمان جدا کرد از سیستم مشکلی نداشت! )
    کل قوانین برنامه های HIPS و استثنائات آنتی ویروس و لیست فایل اعتبار سنجی رو پاک کردم ولی باز هم کومودو هیچ مخربی پیدا نکرد!
    با GridinSoft Anti-Malware سیستم رو اسکن کردم و چندتا مورد مشکوک رو حذف کرد و فعلا مشکل حل شد!
      محتوای مخفی: LOG 
    Standard Scan started
    Scanning process...
    ----- HKLM\SOFTWARE\Classes\AppID\{4D076AB4-7562-427A-B5D2-BD96E19DEE56} ---- Registry Threat
    Adware.RPL.Babylon.dd

----- HKCR\TypeLib\{11549FE4-7C5A-4C17-9FC3-56FC5162A994} ---- Registry Threat
    Adware.RPL.Gen.vl

----- HKCR\Interface\{66EEF543-A9AC-4A9D-AA3C-1ED148AC8FFE} ---- Registry Threat
    Adware.RPL.Gen.vl

----- HKCR\Interface\{66EEF543-A9AC-4A9D-AA3C-1ED148AC8EEE} ---- Registry Threat
    Adware.RPL.Gen.vl

----- HKCR\AppID\{4D076AB4-7562-427A-B5D2-BD96E19DEE56} ---- Registry Threat
    Adware.RPL.Gen.vl

----- c:\documents and settings\all users\msmupozjx.exe ---- General PartOfThreat
    Susp.MPL.SuspiciousFile.vl
    Signature verification: False
    MD5: 3AFD689F2F3E52DE1AA83F2E7D5E436F:90242944
    RIC: 12748FED1B6879C07FF08BFE052B3DC1:16936
    RFH: 24:U%2FNnnroMialOilybpU5DA%2FZb3%2FHNDzZ%2F1L%2FFK hzFFFECfaaSSaaan:MroMiatUbW%2BZPHZDefaaHaaa
    SUBS: Win32 GUI
    PE: x86
    EP: E825260000E916FEFFFF558BEC81EC28030000A398C2420089 0D94C24200891590C24200891D8CC24200893588C24200893D 84C24200668C15B0C24200668C0DA4
    EPSEC: 0
    EPRVA: 00003D5C
    IBASE: 00400000
    SEC:
    .text:60000020:C173370E083181CAC39E75F74B83DFC8:53 248
    .rdata:40000040:2E24A299A4CB1079DB1CC0456E8D2CC3:1 02400
    .data:C0000040:E48468E19A568921F723A0EB28C4F9FC:81 92
    .rsrc:40000040:EA3389C49347B90337D5F7BE8CEE1F4D:28 672

Scan completed

بعدا با Rescue Disk کومودو و کسپر هم سیستم رو اسکن میکنم که مطمئن بشم مشکلی نیست!

فقط مشکلی که الآن دارم اینه که چرا کومودو نتونسته درست عمل کنه؟؟؟ بعد از این مورد باز هم میشه به کومودو اعتماد کرد؟؟!!! بعد از چند سال استفاده از کومودو اولین باره که چنین مشکلی واسم پیش اومده!

8. این کاربر از " M e H r D a D " بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ALI16437's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

باسلام ،
    هیچ انتی ویروسی 100% نمیتونه از سیستم کاربران مراقبت کنه یعنی هیچ انتی ویروسی کامل نیست و تاحد زیادی سلیقهای است
    کومودو تنظیمات زیادی داره برای کاربرای حرفهای مناسب هست نه کاربر عادی ، سوال هم زیاد میپرسه ، اگر به سوالاتی که کومودو میپرسه دقت کنی
    فایلهای امن رو فقط نصب کنی به هر فایلی اجازه اجرا ندی کرک استفاده نکنی مرورگرت در سندبوکس وبگردی کنی فایلهای ضمیمه ایمیلت رو با دقت استفاده کنی
    و dns کومودو رو ست کنی و... کومودو هم کارش رو درست انجام میده و احتمال الوده شدنت بسیار کم است
    ولی با رعایت تمام موارد فوق منم یکبار الوده شدهام البته تقصیر خودم بود مثل همیشه کلی ویروس و... رو از انجمن دانلود کردهام و به جای VMWARE تو خود ویندوز
    اجرا کردهام و از سندبکس رد شد و گزارشات Hips رو هم خودم اجازه دادهام پس تاحد زیادی خودم مقصر هستهام نه کومودو این تجربه 5-6 سال استفاده من ازکومودو است
    گفته ام بگم شاید مفید واقع شد
    کلا انتیویروسها واسه جلوگیری از الودگی هست حتی اگر بعد از الودگی بتونه پاکسازی کنه آثار باقی مونده از تغییرات ویروس رو نمیتونه ترمیم کنه بخاصر همین معمولا بعد از پاکسازی کل درایوها
    از ویروس توسط هر روشی مثل دیسک بوت توصیه میشه که ویندوز عوض بشه و به صورت کلین نصب مجدد انجام شود

موفق باشی

تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    - - - - - -

پيش فرض

باسلام ،
    هیچ انتی ویروسی 100% نمیتونه از سیستم کاربران مراقبت کنه یعنی هیچ انتی ویروسی کامل نیست و تاحد زیادی سلیقهای است
    کومودو تنظیمات زیادی داره برای کاربرای حرفهای مناسب هست نه کاربر عادی ، سوال هم زیاد میپرسه ، اگر به سوالاتی که کومودو میپرسه دقت کنی
    فایلهای امن رو فقط نصب کنی به هر فایلی اجازه اجرا ندی کرک استفاده نکنی مرورگرت در سندبوکس وبگردی کنی فایلهای ضمیمه ایمیلت رو با دقت استفاده کنی
    و dns کومودو رو ست کنی و... کومودو هم کارش رو درست انجام میده و احتمال الوده شدنت بسیار کم است
    ولی با رعایت تمام موارد فوق منم یکبار الوده شدهام البته تقصیر خودم بود مثل همیشه کلی ویروس و... رو از انجمن دانلود کردهام و به جای VMWARE تو خود ویندوز
    اجرا کردهام و از سندبکس رد شد و گزارشات Hips رو هم خودم اجازه دادهام پس تاحد زیادی خودم مقصر هستهام نه کومودو این تجربه 5-6 سال استفاده من ازکومودو است
    گفته ام بگم شاید مفید واقع شد
    کلا انتیویروسها واسه جلوگیری از الودگی هست حتی اگر بعد از الودگی بتونه پاکسازی کنه آثار باقی مونده از تغییرات ویروس رو نمیتونه ترمیم کنه بخاصر همین معمولا بعد از پاکسازی کل درایوها
    از ویروس توسط هر روشی مثل دیسک بوت توصیه میشه که ویندوز عوض بشه و به صورت کلین نصب مجدد انجام شود

موفق باشی
    سلام
    من هم بعد از چند سال استفاده از کومودو اولین بار هست که با چنین مشکلی روبرو میشم!
    بیشتر بحث من اینه که حتی اگر به خاطر یک پاسخ اشتباه به سوالات، سیستم آلوده شده باشه چرا کومودو نباید بتونه وجود یه فایل مخرب رو درون سیستم تشخیص بده و یا حتی عملکرد یه فایل مخرب رو کنترل کنه!
    با توجه به این تجربه من و همچنین توضیحات شما میشه گفت قسمت آنتی ویروس کومودو رسما هیچ عملکرد صحیحی نداره و فقط با استفاده از hips میتونه جلوی آلوده شدن سیستم رو بگیره که فقط به خاطر کوچکترین اشتباه کاربر (هرچند حرفه ای) دیگه امکان کنترل بدافزار روی سیستم امکان پذیر نیست!!! و قطعا در صورت عدم حذف کامل بدافزار از سیستم با نصب مجدد ویندوز هم امکان باقی موندن اثرات بدافزار و آسیب مجدد به سیستم عامل وجود داره! پس این هم راه حل مناسبی نیست.
    البته من عملکرد کومودو رو زیر سوال نمیببرم و فقط دنبال اینم که دقیقا ایراد از کجاست و یا خودم کجای کار با کومودو اشتباه کردم که باعث اختلال در عملکرد اون شده (با توجه به پاک کردن قوانین برنامه های HIPS و استثنائات آنتی ویروس و لیست فایل اعتبار سنجی ).

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

سلام
    من هم بعد از چند سال استفاده از کومودو اولین بار هست که با چنین مشکلی روبرو میشم!
    بیشتر بحث من اینه که حتی اگر به خاطر یک پاسخ اشتباه به سوالات، سیستم آلوده شده باشه چرا کومودو نباید بتونه وجود یه فایل مخرب رو درون سیستم تشخیص بده و یا حتی عملکرد یه فایل مخرب رو کنترل کنه!
    با توجه به این تجربه من و همچنین توضیحات شما میشه گفت قسمت آنتی ویروس کومودو رسما هیچ عملکرد صحیحی نداره و فقط با استفاده از hips میتونه جلوی آلوده شدن سیستم رو بگیره که فقط به خاطر کوچکترین اشتباه کاربر (هرچند حرفه ای) دیگه امکان کنترل بدافزار روی سیستم امکان پذیر نیست!!! و قطعا در صورت عدم حذف کامل بدافزار از سیستم با نصب مجدد ویندوز هم امکان باقی موندن اثرات بدافزار و آسیب مجدد به سیستم عامل وجود داره! پس این هم راه حل مناسبی نیست.
    البته من عملکرد کومودو رو زیر سوال نمیببرم و فقط دنبال اینم که دقیقا ایراد از کجاست و یا خودم کجای کار با کومودو اشتباه کردم که باعث اختلال در عملکرد اون شده (با توجه به پاک کردن قوانین برنامه های HIPS و استثنائات آنتی ویروس و لیست فایل اعتبار سنجی ).
    در بین این چیزهایی که پاکسازی شده اخریش مهمه و بقیه اصلا مخرب نیستن و رجیستری یه سری برنامه تبلیغاتی هستند... این اخری را باید دید تا حالا روی سیستم اجرا شده و اعتبارش در کمودو چی بوده...

ضمنا من تنظیمات کمودوی شما رو نمیدونم چی بوده... اگه اتوسندباکس روشن بوده و همه فایلهای ناشناخته سندباکس میشده خیلی بعیده که چیزی از سندباکس رد بشه. شخصا تا به حال انواع ویروسها رو تو همین سندباکس کمودو تست کردم و مشکلی نداشتم... اگر هم خودتون اعتبار فایل ناشناخته ای رو از ناشناخته به امن تغییر نداده باشید واتوسندباکس هم روشن بوده باز خیلی بعیده که سیستم آلوده شده باشه... در هر حال چون دارید از یک ورژن قدیمی استفاده میکیند و این ورژن از رده خارج شده ممکن هم هست که این ورژن آسیب پذیری در برابر نوع خاصی از بدافزار داشته...

پیشنهاد میکنم از ورژن ۱۱ استفاده کنید. هفتاد مگ حجمشه و دیتابیس فعلی رو هم در یه جای دیگه ذخیره کنید تا نیازی نباشه مجدد دانلود کنه و به صورت افلاین دیتابیسو وارد کمودوی جدید کنید... اینم لیست کامل بهبودهای ورژن ده نسبت به هشت:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

12. 2 کاربر از آداک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

برای امنیت بیشتر در کمودو این پستو بخونید... متاسفانه متوجه شدم خیلیها به اشتباه فکر میکنند کمودو در حالت پیش فرض همه فایلهای ناشناخته رو سندباکس میکنه در حالیکه اینطور نیست...

کمودو در حالت پیش فرض بعضی فایلها رو بر اساس منشا و عمر و ... اتوسندباکس میکنه:
    [SPOILER]

همنطور که میبنید در سه حالت همه فایلها اتوسندباکس مسشن که روی هر کدوم اگه بریم و دکمه ویرایشو بزنیم جزییاتو متوجه میشیم:

[/SPOILER]

همونطور که در بالا دیدید در حالت پیش فرض که پیکر بندی روی اینترنت سکیوریتی هست app های استور مایکروسافت اگر هم ناشناخته باشن اتوسندباکس نمیشن ودیگر برنامه ها هم با توجه به منشا وعمر و... اتوسندباکس میشن... یعنی فایلهای مهمتر اتوسندباکس میشن نه همه فایلها...

حالا اگه بخوایم همه فایلهای ناشناخته اتوسندباکس بشن به راحتی میتونیم تنظیماتو ویرایش کنیم. که فقط کافیه در اولی عمر فایلو حذف کنیم و دو قانون بعدی رو هم حذف کنیم:
    [SPOILER]

[/SPOILER]

علاوه بر تغییر تنظیمات اگر پیکر بندی کمودو رو تغییر بدیم همه فایلهای ناشناخته اتوسندباکس میشن:

[SPOILER]

[/SPOILER]

همونطور که دیدید اگر پیکر بندی رو هم تغییر بدیم همه فایلهای ناشناخته بدون توجه به منشا و عمر و... اتوسندباکس میشن که قطعا امنیت بالاتر میره... علاوه بر این در این وضعیت app های ناشناخته استور مایکروسافت هم اتوسندباکس میشن که این app ها در سندباکس نمیتونن کار کنن پس یا باید خودمون قانونی بسازیم که این app ها رو ندیده بگیره و این قانون قبل از فانون کاملا مجازی قرار بدیم یا اینکه خودمون دستی اعتبار appهای ناشناخته استور مایکروسافتو به امن تغییر بدیم...

14. این کاربر از آداک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

مشکل بالا حل نشده هنوز؟!
    خیلی رو اعصابه.مدام باید ریست کنیم
    من توی ویندوز ده فقط دو بار این مشکلو پیدا کردم و اونم زمانی بود که فیلتر شکنی نصب کردم که با یک فیلتر شکن دیگه در درایوری مشترک بود و ویندوز دچار اشتباه در تشخیص و نصب درایور برای فیلتر شکن دوم شده بود که بعد از پاک کردن و نصب مجدد فیلترشکن مشکل حل شد... هر دوبار به همین علت بود و بعد از ری استارت سیستم مشکل کمودو حل میشد... استفاده از منابع با توجه به سی پی من که i3 هست بیستو پنج درصد بود نه بالای شصت درصد. البته این تجربه شخصی منه و مشکل شما شاید از یک چیز دیگه باشه.

در ورژنهای قبلی ویندوز هم مشکل استفاده بیمور داز منابعو زمانی داشتم که telemetry ویندور مسغول فعالیت میشد... اون زمان سی پی یو من قدیمتر بود و استفاده از منابع توسط کمودو هیمن حدود شسصت درصد میشد که البته بعد از حدود ده دقیقه وضعیت عادی میشد. در ویندوز ده هم چون telemetry رو بستم نمیدونم این مشکل هنوز هست یا نه... ولی اگه به کمودو اطلاع داده بشه که چننی مشکلی بوده وشاید هنوز باشه بد نیست...

16. این کاربر از آداک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •