تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 399 از 457 اولاول ... 299349389395396397398399400401402403409449 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,981 به 3,990 از 4564

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

ناظر انجمن آنتی ویروس و نرم افزارهای امنیتی aylar6888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    تکه ای از زمین

پيش فرض

دوستان و اساتید یه سوال
    فرق بین Comodo Antivirus و Comodo Internet Security چیه؟!
    با جفتشون میشه سیستم رو اسکن کرد یا فقط با آنتی‌ویروس این امر امکان پذیره؟!
    درود :
    در تمام محصولات امنیتی (از جمله کومودو) اینترنت سکوریتی همون آنتی ویروسه که شامل فایروال هم میشه...بله هر دو قابلیت اسکن و پاکسازی سیستم رو دارن...
    اینترنت سکوریتی،اسمارت سکوریتی = آنتی ویروس + فایروال

2. 5 کاربر از aylar6888 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن نرم افزار jimrako's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام . یک سوال در مورد سندباکس کومودو دارم و اون اینه که من وقتی برنامه ای رو مثلا فایرفاکس رو، در حالت سندباکس اجرا میکنم میبینم علاوه بر اون برنامه چند svchost هم مجازی سازی شده . حالا سوال من اینه که اگر برنامه ای رو در سندباکس اجرا کنیم . با توجه به مجازی سازی شدن چند svchost آیا فعالیت بقیه ی برنامه ها هم محدود میشه ؟ مثلا دسترسی های اونها ! . راحت بگم اگر من برنامه ای رو در سندباکس اجرا کنم و در همون حال بخوام برنامه ی دیگه ای رو نصب کنم و یا باهاش کار کنم در عملکرد اونها که مشکلی به وجود نمیاره میاره ؟!!! یک همچین مشکلی هم مد نظرم هست که اگر در حالی که برنامه ای رو مجازی سازی کردم و با توجه به مجازی شدن چند مورد svchost و اینکه همون موقع با برنامه ای دیگه ای هم دارم کار می کنم که مجازی سازی نشده آیا با پاکسازی کردن سندباکس فعالیت ها و یا فایل ها و یا هر چیز دیگه ای از اون برنامه ای سندباکس نشده دچار مشکل و یا عقبگرد میشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید !
    Last edited by jimrako; 02-11-2015 at 00:34.

4. 2 کاربر از jimrako بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال انجمن آنتی‌ويروس
    (كارشناس COMODO)
    Jadda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اندر مقام توحید

پيش فرض

عرض سلام

در رابطه با اون فایلی که آقا مسعود برام فرستاد باید بگم که به نظر من فایل مخرب نیست!

فایل رفتاری مشابه یک Uninstaller را داره و اینکه هر فایلی که یکسری فایلهای دیگر را حذف بکنه البته نمیتونه مخرب باشه. کما اینکه تمام Uninstaller ها این کار رو انجام میدن و ما اسمشون را صرفا به خاطر اینکه فایل (فایل خودشان) را حرف و دیلیت میکنند را مخرب در نظر نمیگیرم. من فکر میکنم فایل یا در واقع این Uninstaller طوری طراحی شده که در واقع فایهای برنامه مربوطه را در همان پوشه نصب را حذف میکنه. مثالش این هست که فرضا شما میاد برنامه سی کلینر را از روی سیستم عزل میکنید، طبیعتا فایل Uninstaller این برنامه میاد فایلهای سی کلینر را حذف میکنه و شما بهش مخرب نمیگید.

علاوه بر اینکه فایل دارای امضای دیجیتالی سیمانتک هم هست و مهر تایید خورده بنابراین من فایل را مخرب نمیدونم....

6. 6 کاربر از Jadda بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

(كارشناس COMODO)
    Jadda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اندر مقام توحید

پيش فرض

سلام . یک سوال در مورد سندباکس کومودو دارم و اون اینه که من وقتی برنامه ای رو مثلا فایرفاکس رو، در حالت سندباکس اجرا میکنم میبینم علاوه بر اون برنامه چند svchost هم مجازی سازی شده . حالا سوال من اینه که اگر برنامه ای رو در سندباکس اجرا کنیم . با توجه به مجازی سازی شدن چند svchost آیا فعالیت بقیه ی برنامه ها هم محدود میشه ؟ مثلا دسترسی های اونها !
    خیـر

راحت بگم اگر من برنامه ای رو در سندباکس اجرا کنم و در همون حال بخوام برنامه ی دیگه ای رو نصب کنم و یا باهاش کار کنم در عملکرد اونها که مشکلی به وجود نمیاره میاره ؟!!!
    خیـر

یک همچین مشکلی هم مد نظرم هست که اگر در حالی که برنامه ای رو مجازی سازی کردم و با توجه به مجازی شدن چند مورد svchost و اینکه همون موقع با برنامه ای دیگه ای هم دارم کار می کنم که مجازی سازی نشده آیا با پاکسازی کردن سندباکس فعالیت ها و یا فایل ها و یا هر چیز دیگه ای از اون برنامه ای سندباکس نشده دچار مشکل و یا عقبگرد میشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید !
    خیـر، پاکسازی سندباکس فقط محیط سندباکس را پاکسازی میکنه و سایر برنامه ها که خارج سندباکس در حال اجرا هستند تحت تاثیر پاکسازی قرار نمی گیرند.
    Last edited by Jadda; 04-11-2015 at 20:16.

8. 4 کاربر از Jadda بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

عرض سلام در رابطه با اون فایلی که آقا مسعود برام فرستاد باید بگم که به نظر من فایل مخرب نیست! فایل رفتاری مشابه یک Uninstaller را داره و اینکه هر فایلی که یکسری فایلهای دیگر را حذف بکنه البته نمیتونه مخرب باشه. کما اینکه تمام Uninstaller ها این کار رو انجام میدن و ما اسمشون را صرفا به خاطر اینکه فایل (فایل خودشان) را حرف و دیلیت میکنند را مخرب در نظر نمیگیرم. من فکر میکنم فایل یا در واقع این Uninstaller طوری طراحی شده که در واقع فایهای برنامه مربوطه را در همان پوشه نصب را حذف میکنه. مثالش این هست که فرضا شما میاد برنامه سی کلینر را از روی سیستم عزل میکنید، طبیعتا فایل Uninstaller این برنامه میاد فایلهای سی کلینر را حذف میکنه و شما بهش مخرب نمیگید. علاوه بر اینکه فایل دارای امضای دیجیتالی سیمانتک هم هست و مهر تایید خورده بنابراین من فایل را مخرب نمیدونم....
    دو سوال وجود داره اول اینکه چرا این فایل ساخته شده ؟ و دوم اینکه اگر این فایل در پوشه ای حیاتی از سیستم من اجرا بشه چه اتفاقی میوفته ؟!!! شاید فایل مخرب نباشه ولی اعمال مخربانه رو میتونه انجام بده . آیا این فایل هیچ نشانه ای از این داره که بتونه قبل از اجرا شدنش به کاربر بفهمونه با اجراش چه اتفاقی میوفته ؟ (نشانه ای از قبیل اسمی مثل uninstaller یا هر چیزی که به نحوی اشاره به عملی که انجام میده داشته باشه ؟ آیا بعد از اجرای فایل پیغامی بالا میاد که از کاربر تایید و اجازه بخواد ؟ آیا این فایل میتونه باعث از دست رفتن فایل های حیاتی یک کاربر شود ؟ آیا باعث آزار و اذیت کاربران میشود ؟ یک کمپانی که روی امنیت اطلاعات و آرامش کاربران در فضای اینترنت و رایانه کار میکنه آیا فقط به همین مورد که فایل امضای دیجیتالی داره اکتفا میکنه و عملکرد فایل و استفاده هایی که از اون میشه کرد رو نادیده میگیره ؟ اگر این فایل در فالب برنامه ای مثل سیمانتک فعالیت کنه و تحت کنترل و فرمان اون برنامه و کاربرهای اون باشه حرف شما درسته ولی حالا این فایل یک فایل مجزاست که میتونه فعال بشه و بدون اخطار و اجازه از کاربر فایل هاش رو پاک کنه ! این تخریب نیست ؟! فایلی که تخریب میکنه مخرب نیست ؟ اگر فایلی از ccleaner جدا بشه و مستقلا از برنامه ی ccleaner بتونه فعالیت کنه و بدون اطلاع و اجازه و هیچ نشانه ای فایل های سیستم رو پاک کنه اونوقت این یک فایل مخربه نه قسمتی از برنامه ی ccleaner و یا کمپانی این برنامه ! یعنی کومودو میگه : ای فایلی که امضای دیجیتالی سیمانتک داری بیا و فایل های سیستم کاربرهای من رو پاک کن و به فنا بده ؟! جلوت رو نمیگیریم چون تو امضای دیجیتالی داری ؟!!!به نظر من حداقل باید به کاربر اخطار بده و توسط hips اعلام کنه که فلان فایل میخواد فلان کار رو بکنه آیا اجازه میدید ؟ و یا حداقل سندباکسش کنه . حالا چه اتوسند باکس و یا سندباکس به انتخاب کاربر !
    Last edited by jimrako; 04-11-2015 at 22:27.

10. 2 کاربر از jimrako بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

12. 5 کاربر از satansilent بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

(كارشناس COMODO)
    Jadda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اندر مقام توحید

پيش فرض

دو سوال وجود داره اول اینکه چرا این فایل ساخته شده ؟ و دوم اینکه اگر این فایل در پوشه ای حیاتی از سیستم من اجرا بشه چه اتفاقی میوفته ؟!!! شاید فایل مخرب نباشه ولی اعمال مخربانه رو میتونه انجام بده . آیا این فایل هیچ نشانه ای از این داره که بتونه قبل از اجرا شدنش به کاربر بفهمونه با اجراش چه اتفاقی میوفته ؟ (نشانه ای از قبیل اسمی مثل uninstaller یا هر چیزی که به نحوی اشاره به عملی که انجام میده داشته باشه ؟ آیا بعد از اجرای فایل پیغامی بالا میاد که از کاربر تایید و اجازه بخواد ؟ آیا این فایل میتونه باعث از دست رفتن فایل های حیاتی یک کاربر شود ؟ آیا باعث آزار و اذیت کاربران میشود ؟ یک کمپانی که روی امنیت اطلاعات و آرامش کاربران در فضای اینترنت و رایانه کار میکنه آیا فقط به همین مورد که فایل امضای دیجیتالی داره اکتفا میکنه و عملکرد فایل و استفاده هایی که از اون میشه کرد رو نادیده میگیره ؟ اگر این فایل در فالب برنامه ای مثل سیمانتک فعالیت کنه و تحت کنترل و فرمان اون برنامه و کاربرهای اون باشه حرف شما درسته ولی حالا این فایل یک فایل مجزاست که میتونه فعال بشه و بدون اخطار و اجازه از کاربر فایل هاش رو پاک کنه ! این تخریب نیست ؟! فایلی که تخریب میکنه مخرب نیست ؟ اگر فایلی از ccleaner جدا بشه و مستقلا از برنامه ی ccleaner بتونه فعالیت کنه و بدون اطلاع و اجازه و هیچ نشانه ای فایل های سیستم رو پاک کنه اونوقت این یک فایل مخربه نه قسمتی از برنامه ی ccleaner و یا کمپانی این برنامه ! یعنی کومودو میگه : ای فایلی که امضای دیجیتالی سیمانتک داری بیا و فایل های سیستم کاربرهای من رو پاک کن و به فنا بده ؟! جلوت رو نمیگیریم چون تو امضای دیجیتالی داری ؟!!!به نظر من حداقل باید به کاربر اخطار بده و توسط hips اعلام کنه که فلان فایل میخواد فلان کار رو بکنه آیا اجازه میدید ؟ و یا حداقل سندباکسش کنه . حالا چه اتوسند باکس و یا سندباکس به انتخاب کاربر !
    سلام

البته چون فایل میاد فایلهای پوشه ای که خودش در اون قرار داره را پاک میکنه و اسم Uninstaller هم روشه (البته اسم مهم نیست) و امضای سیمانتک هم پای فایل هست و اینکه نمیاد به سایر قسمتهای سیستم حمله کنه نشون میده این فایل احتمالا تکه ای از یک برنامه بوده..... که بد طراحی شده!

نظر من این هست که فایل مخرب نیست........ میتونید فایل را برای شرکتهای آنتی ویروس بفرستید و نظر اونها را جویا بشید. البته من فاییل را برای کومودو نفرستادم.

14. 3 کاربر از Jadda بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

(كارشناس COMODO)
    Jadda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اندر مقام توحید

پيش فرض

امیدوارم محصول خوبی از آب دربیاد و نظر دوستان علاقمند به آنتی ویرسهای Cloud را جلب بکنه

16. 5 کاربر از Jadda بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام البته چون فایل میاد فایلهای پوشه ای که خودش در اون قرار داره را پاک میکنه و اسم Uninstaller هم روشه (البته اسم مهم نیست) و امضای سیمانتک هم پای فایل هست و اینکه نمیاد به سایر قسمتهای سیستم حمله کنه نشون میده این فایل احتمالا تکه ای از یک برنامه بوده..... که بد طراحی شده! نظر من این هست که فایل مخرب نیست........ میتونید فایل را برای شرکتهای آنتی ویروس بفرستید و نظر اونها را جویا بشید. البته من فاییل را برای کومودو نفرستادم.
    سلام . قطعا نظر شما برام مهمه که این موارد رو گفتم و مطرح کردم . اگر فایل مخرب نباشه به احتمال زیاد تکه ای از یک برنامه هست که بد طراحی شده دقیقا همونی که شما گفتید . ولی نکته اینجاست که این فایل توی پکیج فایل های مخرب captain عزیز بوده . یعنی این فایل برای تخریب کاربرد داره و توسط اونایی که ویروس پخش میکنن قبول شده و مورد استفاده هم قرار میگیره . یا نگرفته مطمئن باشید اینقدر جاذبه داره که بخوان باهاش کاربرها رو مورد آزار و اذیت قرار بدن ! اگر لطف کنین و فایل رو برای کومودو بفرستین تا ببینین نظر اونا هم چیه خیلی خوب میشه ! یک سوال از شما دارم آیا میشه پکیج های ویروس رو توی دسکتاپ مجازی کومودو تست کرد بدون اینکه سیستم آلوده بشه ؟ چون نکته اینجاست که کلیک راست توی دسکتاپ مجازی کار نمیکنه و محیط کاربری برنامه ی کومودو هم بالا نمیاد تا بشه به صورت کاستوم پوشه های حاوی ویروس رو چک کرد چکار کنم ؟

18. 2 کاربر از jimrako بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود اساتید
    من دو تا کارت شبکه روی سیستمم دارم که هر جفتش به دو نت متفاوت (دو مودم و دو isp متفاوت) وصل هست (یکی lan یکی usb wireless)
    میتونم تو فایروال کاری کنم که دسترسی یک برنامه به شبکه usb wireless کلا قطع باشه ؟ از این جهت میپرسم چون وقتی نت lan قطع میشه برنامه شروع میکنه از نت usb wireless استفاده میکنه.
    سپاس از لطفتون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •