تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 11 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 103

نام تاپيک: iPad mini || آیپد مینی

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

شما قبلا در تاپیک
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    قاطعانه گفتی که آیپد مینی در کار نخواهد بود و کلا با این ایده مخالف بودی به دلایل بسیار. ولی الان شعار اپل اینست که هر کاری که با آیپد ممکن بود حالا با آیپد مینی هم میشه و صحبت من هم اینست که آیپد مینی میتواند (نه اینکه قطعا) برای مشتریهای جدید خیلی بیشتر جذاب باشه و در بلند مدت هم فروش خیلی بیشتری داشته باشه ولی اگر هم چنین نشود من خواهم گفت که نظرم اشتباه بوده
    من نظرم با اون وقت زیاد تغییری نکرده. همین الان هم اگر بنا باشه اپل چیزی مشابه همون تبلت های 7 اینچی تولید کنه حرفم همونه. دلایل مخالفت من اینا بوده:

• چند دستگی بین اپلیکیشن ها: خوشبختانه این اتفاق نیفتاد. اگر قرار بود آیپد مینی هم برنامه های خاص خودشو داشته باشه دیگه واویلا میشد. آیفون، آیفون 5، آیپد، آیپد مینی
    • اولویت تو عرضه آیپد ها: این که بگیم اپل از همون اول باید آیپد رو در دو سایز تولید میکرد حرف اشتباهی بود. چون بازار مصرف قبل از اون با هیچ تبلتی کار نکرده بود و لازم بود که هم تبلت بینشون جا بیفته و هم روزنه نیاز به یک سایز کوچیکتر پیدا بشه. مطمئنا ایده "Every inch an iPad" تو سه سال پیش واسه کسی مفهوم نبود.
    • فقط به علت ارزونتر بودن: کلاً با سنت اپل مغایرت داره. الان هم دلیل اصلی تولید آیپد مینی قیمت ارزونترش نیست.
    • احساس خطر اپل از وجود رقبا: این ایده الان هم منتفیه. چون اپل اصلاً خودشو با اونها هم رده نمیدونه.
    • مناسب نبودن سایز کوچیک: این رو من اشتباه میکردم و نظرم عوض شد.

در کل من ایده آیپد کوچیکتر به همون سبکی که بقیه محصولات هستند رو اشتباه میدونم. تا قبل از ارائه آیپد مینی هم نمیتونستم وجودشو قبول کنم. ولی وقتی معرفی شد و دیدم هدف تولیدش قیمت ارزونتر نبوده و در واقع اپل داره بازار تبلتش رو گسترده تر میکنه، تونستم باهاش کنار بیام.

2. این کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

من فکر می کنم درباره صحبت تیم کوک اشتباه می کنید، لطفا دقیقا یا متن صحبتش رو بگذارید و یا تاریخ و منبع صحبتی که کرده تا ببینیم چه گفته، از روی حدس و گمان نمیشه صحبت های کسی رو آنالیز کرد.
    دوست عزیز من که توضیح دادم ولی اگر آن مصاحبه را پیدا کردم لینکش را خواهم داد. هرچند تیم کوک ( که من به هیچ وجه از ژستها و حرفهاش خوشم نمیاد) در حد استیو جابز نیست که حرفهاش چندان اهمیتی داشته باشه و بخواهیم گیر بدیم به یک جمله فقط روی آن بحث کنیم.
    حالا شما که گفتید منظورش چنین و چنان بود بر اساس کدام مصاحبه بود؟

درباره قسمت دوم صحبت شما هم واقعیت اینه که موفقیت اپل در iOS باعث شده مک ها فروش بهتری داشته باشند ولی بحث اینه که آیا وجود آیپد باعث میشه افرادی از خرید مک صرف نظر کنند؟ قطعا. ولی بطور همزمان باعث میشه افراد بسیار بیشتری از خرید PC صرف نظر کنند. فروش مک بیشتر از شش هفت ساله همیشه در حال افزایش بوده و وجود آیپد تاثیر مستقیمی در این قضیه نداره.
    من و شما که نمیتوانیم گذشته را پیش بینی کنیم! ولی بهر حال یک سری وقایعی پشت سر هم بوده و تاثیر و برآیندی داشتند که به اینجا رسیدیم.
    آیفون و آیپد هم مطمئنا باعث اعتبار و محبوبیت اپل در چند سال اخیر شدند و فروش بالای مک هم بیشتر در سه چهار سال اخیر بوده چون اپل طرفداران متعصب بسیار بیشتری پیدا کرده که هفت سال پیش بسیاری از اینها با اپل کاری نداشتند چون حرفی برای گفتن نداشت.

به نکته اصلی پست قبلی من توجه کنید: اگه لازمه فروش محصولی از اپل در بازار کم بشه، بهتره محصولی که جایگزین میشه باز هم محصولی از اپل باشه تا محصولات رقیب ها. گرچه من اصلا فکر نمی کنم قرار باشه فروش آیپد 10 اینچی در بازار کم بشه، به سرعت رشد بازار تبلت ها و سرعت افت بازار PC ها نگاه کنیم می بینیم بازار تبلت ها دارن با سرعت خیلی زیادی بزرگ تر میشن و حتی اگه آیپد مینی باعث بشه میزان سهم آیپد 10 اینچی در بازار تبلت ها کم بشه (که قطعا میشه)، از نظر تعداد کم نخواهد شد چون حجم بازار تبلت ها به سرعت در حال رشده.
    نکته شما در مورد رقابت با برندهای دیگر درسته ولی بحث من این بود که آیپد مینی ممکنست به شکلی که اپل دوست داره بازی نکرده و کلا قواعد بازی را خراب کند.هر چند من از اینکه اپل سیاست تکمحصولی را تغییر داده ناراحت نیستم.
    اما اینکه سهم آیپد در بازار چه خواهد بود جای سوال دارد چون رقابت خیلی زیاد شده بخصوص با ورود تبلتهای ویندوزی هیبریدی.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دوست عزیز من که توضیح دادم ولی اگر آن مصاحبه را پیدا کردم لینکش را خواهم داد. هرچند تیم کوک ( که من به هیچ وجه از ژستها و حرفهاش خوشم نمیاد) در حد استیو جابز نیست که حرفهاش چندان اهمیتی داشته باشه و بخواهیم گیر بدیم به یک جمله فقط روی آن بحث کنیم.
    حالا شما که گفتید منظورش چنین و چنان بود بر اساس کدام مصاحبه بود؟

من و شما که نمیتوانیم گذشته را پیش بینی کنیم! ولی بهر حال یک سری وقایعی پشت سر هم بوده و تاثیر و برآیندی داشتند که به اینجا رسیدیم.
    آیفون و آیپد هم مطمئنا باعث اعتبار و محبوبیت اپل در چند سال اخیر شدند و فروش بالای مک هم بیشتر در سه چهار سال اخیر بوده چون اپل طرفداران متعصب بسیار بیشتری پیدا کرده که هفت سال پیش بسیاری از اینها با اپل کاری نداشتند چون حرفی برای گفتن نداشت.

نکته شما در مورد رقابت با برندهای دیگر درسته ولی بحث من این بود که آیپد مینی ممکنست به شکلی که اپل دوست داره بازی نکرده و کلا قواعد بازی را خراب کند.هر چند من از اینکه اپل سیاست تکمحصولی را تغییر داده ناراحت نیستم.
    اما اینکه سهم آیپد در بازار چه خواهد بود جای سوال دارد چون رقابت خیلی زیاد شده بخصوص با ورود تبلتهای ویندوزی هیبریدی.
    در پنج شش مصاحبه تیم کوک درباره اون موضوع صحبت کرده بود، عبارت زیر رو سرچ کنید بهشون می رسید:

Tim Cook Canibalization

قطعا تیم کوک، استیو جابز نیست ولی نقشش هم در اپل استیو جابز نیست. تیم کوک تقریبا داره همون کاریو الان انجام می ده که در دوران استیو جابز انجام می داد: Operations. ولی معنیش این نیست که حرف های اهمیتی نداشته باشه! تیم کوک خیلی خوب تکنولوژی رو می فهمه ولی طراح محصولات نیست.

5. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

من نظرم با اون وقت زیاد تغییری نکرده. همین الان هم اگر بنا باشه اپل چیزی مشابه همون تبلت های 7 اینچی تولید کنه حرفم همونه. دلایل مخالفت من اینا بوده:

• چند دستگی بین اپلیکیشن ها: خوشبختانه این اتفاق نیفتاد. اگر قرار بود آیپد مینی هم برنامه های خاص خودشو داشته باشه دیگه واویلا میشد. آیفون، آیفون 5، آیپد، آیپد مینی
    • اولویت تو عرضه آیپد ها: این که بگیم اپل از همون اول باید آیپد رو در دو سایز تولید میکرد حرف اشتباهی بود. چون بازار مصرف قبل از اون با هیچ تبلتی کار نکرده بود و لازم بود که هم تبلت بینشون جا بیفته و هم روزنه نیاز به یک سایز کوچیکتر پیدا بشه. مطمئنا ایده "Every inch an iPad" تو سه سال پیش واسه کسی مفهوم نبود.
    • فقط به علت ارزونتر بودن: کلاً با سنت اپل مغایرت داره. الان هم دلیل اصلی تولید آیپد مینی قیمت ارزونترش نیست.
    • احساس خطر اپل از وجود رقبا: این ایده الان هم منتفیه. چون اپل اصلاً خودشو با اونها هم رده نمیدونه.
    • مناسب نبودن سایز کوچیک: این رو من اشتباه میکردم و نظرم عوض شد.

در کل من ایده آیپد کوچیکتر به همون سبکی که بقیه محصولات هستند رو اشتباه میدونم. تا قبل از ارائه آیپد مینی هم نمیتونستم وجودشو قبول کنم. ولی وقتی معرفی شد و دیدم هدف تولیدش قیمت ارزونتر نبوده و در واقع اپل داره بازار تبلتش رو گسترده تر میکنه، تونستم باهاش کنار بیام.
    نظرات شما تا حد زیادی درسته و اپل همه موارد را لحاظ کرده تا محصولی عرضه کنه که از هر نظر well thought باشه.
    ولی متوجه نمیشم چه مشکلی داری با قیمت ارزانتر آیپد مینی! بهر حال همین 170 دلار ارزانتر بودن باعث میشه برای اقشار بیشتری قابل خرید باشه بخصوص برای ایرانیهای عزیز با این وضع اقتصادی.
    Last edited by Ezio.; 03-11-2012 at 21:09.

7. این کاربر از Ezio. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

نظرات شما تا حد زیادی درسته و اپل همه موارد را لحاظ کرده تا محصولی عرضه کنه که از هر نظر well thought باشه.
    ولی متوجه نمیشم چه مشکلی داری با قیمت ارزانتر آیپد مینی! بهر حال همین 170 دلار ارزانتر بودن باعث میشه برای اقشار بیشتری قابل خرید باشه بخصوص برای ایرانیهای عزیز با این وضع اقتصادی.
    قبلاً توضیح داده شده. اگه قرار باشه به خاطر کم کردن قیمت، کیفیت چیزی پایین بیاد این اصلاً خوب نیست. مثلاً الان نکسوس 10 اینچی دوربین خیلی قدرتمندی داره، این در حالیه که اکثریت قریب به اتفاق مردم به این قضیه قائلند که تبلت های 10 اینچی اصلاً واسه فیلمبرداری و عکاسی چیزای قابل قبولی نیستند. جالبی این قضیه اینجاست که نکسوس 7 اصلا دوربین پشت نداره. من که به جز کم کردن قیمت علت دیگه ای توش نمیبینم.

9. این کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

در پنج شش مصاحبه تیم کوک درباره اون موضوع صحبت کرده بود، عبارت زیر رو سرچ کنید بهشون می رسید:

Tim Cook Canibalization

قطعا تیم کوک، استیو جابز نیست ولی نقشش هم در اپل استیو جابز نیست. تیم کوک تقریبا داره همون کاریو الان انجام می ده که در دوران استیو جابز انجام می داد: Operations. ولی معنیش این نیست که حرف های اهمیتی نداشته باشه! تیم کوک خیلی خوب تکنولوژی رو می فهمه ولی طراح محصولات نیست.
    خیلی ممنون بابت کلمه کلیدی Canibalization
    همانطور که گفتی تیم کوک چند بار از این حرفها زده در مصاحبه های مختلف، برای نمونه:
    البته در آن مورد قبلی که گفتم چند ماه پیش قبل از عرضه آیفون 5 بود به قول معروف خیلی تندتر رفته بود ولی حالا محافظه کارانه تر جواب میده
    اما در مورد شخص تیم کوک باید بگم که اصلا حس تکنوکرات بودن را القا نمیکنه و بیشتر شبیه این کشیشهاست که موعظه میکنند و حرفهای آنچنانی میزنند. من فکر میکردم بعد از استیو جابز یک شخصیت خاصی مدیر عامل اپل بشه که پخته تر عمل بکنه نه مثل تیم کوک که بیاد از یک طرف با سامسونگ کل کل بکنه و چند روز بعد بگه که اپل روی سامسونگ مثل قبل حساب میکنه برای تامین قطعات ، یا اینکه برای یک چیز پیش پا افتاده ای مثل مپ بیاد عذرخواهی بکنه.

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

قبلاً توضیح داده شده. اگه قرار باشه به خاطر کم کردن قیمت، کیفیت چیزی پایین بیاد این اصلاً خوب نیست. مثلاً الان نکسوس 10 اینچی دوربین خیلی قدرتمندی داره، این در حالیه که اکثریت قریب به اتفاق مردم به این قضیه قائلند که تبلت های 10 اینچی اصلاً واسه فیلمبرداری و عکاسی چیزای قابل قبولی نیستند. جالبی این قضیه اینجاست که نکسوس 7 اصلا دوربین پشت نداره. من که به جز کم کردن قیمت علت دیگه ای توش نمیبینم.
    حرف شما در این مورد تا حدود زیادی درسته و خود من هم از این چیزی که گوگل بر سر نکسوس7 آورد خوشم نیامد چون حذف دوربین و hdmi و کم کردن 8 گیگ حافظه برای اینکه قیمت از 250 به 200 کاهش پیدا کنه هیچ توجیهی نداشت و هر خریداری قطعا راضی بود که 50 دلار بیشتر بده و اینها را داشته باشه.
    اما در مورد اپل فکر میکنم جا داره که قیمتها را پایین بیاره و کمی از سودش کم کنه چون برای رقابت بیشتر نباید انتظار داشته باشند که حاشیه سود محصولات همیشه در حد 50% کمتر نباشه.
    Last edited by Ezio.; 03-11-2012 at 22:31.

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

اپل امروز اعلام کرد که در مجموع 3 میلیون آیپد در 3 روز فروخته که یک رکورد جدید برای فروش افتتاحیه محسوب میشه.هر چند فروش مدلها را به تفکیک اعلام نکرده ولی گفته میشه که آیپد مینی فروشی بالای 1 میلیون داشته.
    تیم کوک هم گفت اپل به تولید آیپد مینی سرعت بیشتری خواهد داد چون تقاضا برای این محصول جدید بسیار خوب بوده.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    Vancouver

پيش فرض

واي كه اين ميني چقدر خوش دست و خوشگل و به اندازست!
    حالي كه با اين كردم نه با أيفون نه ايپد نه ايپاد تاچ كردم :دي

Sent from iPad Mini using safari khkhkh

14. این کاربر از saman65 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ehsan_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

صفحه نمایش آیپد مینی در برابر 2 رقیب اندرویدی

نگاهی دقیق تر به صفحه نمایش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و صفحه نمایش دو رقیب اصلی و اندرویدی این تبلت از شرکت های آمازون و گوگل یعنی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انداخته است. دکتر Raymond Soneira از DisplayMate بعد از انجام مطالعه و تحقیقات خود اعتقاد دارد که تبلت آیپد مینی از سنت همیشگی اپل که عرضه دستگاههایی با بهترین صفحه نمایش بوده است، پیروی نمی کند. او رزولوشن پایین آیپد مینی و انتخاب ضعیف اپل را مورد سرزنش قرار می دهد. او اعلام می کند که صفحه نمایش موجود برروی ایپد مینی با توجه به رزولوشن نسبتا پایین و چگالی پیکسلی ناامید کننده ۱۶۳ppi آن، برای اپل بسیار پر هزینه بوده و اپل می بایست با توجه به هزینه از صفحه نمایشی بهتر استفاده می کرده است. دکتر Soneira اعتقاد دارد که رزولوشن مناسب آیپد مینی ۱۲۸۰ در ۹۶۰ پیکسل می باشد. یکی از مشکلات صفحه نمایش آیپد مینی اپل، منعکس کردن ۵۱ درصد نور محیطی بیشتر نسبت به تبلت نکسوس ۷ گوکل و ۴۱ درصد بیشتر از کیندل فایر اچ دی آمازون است. DisplayMate صفحه نمایش این تبلت ها را در زمینه های مختلف مورد تست و آزمایش قرار داده است. در زمینه روشنایی و کنتراست، تبلت Amazon Kindle Fire HDهمانند Nexus 7 رتبه “A” را بدست آورده در حالیکه آیپد مینی رتبه “B” را کسب کرده است. هر سه دستگاه دارای زاویه دید بسیار خوب می باشند. در بخش مصرف باتری، نکسوس ۷ به مدت ۹.۱ ساعت در حالت ماکزیمم روشنایی دوام آورد. کیندل فایر اچ دی به مدت ۶.۶ ساعت و آیپد مینی نیز به مدت ۶.۱ ساعت دوام آوردند. یکی دیگر از ضعف های بزرگ آیپد مینی، وسعت رنگ صفحه نمایش آن بود که تنها ۶۲ درصد از حالت استاندارد را بدست آورد در حالیکه دو تبلت دیگر موفق به کسب امتیاز ۸۶ درصد شدند.

به گفته DisplayMate، در مجموع صفحه نمایش موجود برروی تبلت Amazon Kindle Fire HD با امتیاز “A-” دارای بهترین صفحه نمایش در بین این ۳ دستگاه می باشد. اعلام شده که صفحه نمایش این تبلت تصاویر را بسیار خوب و دقیق نشان می دهد ضمن اینکه رنگ هایی دقیق و زنده را به نمایش می گذارد. در رتبه دوم Apple iPad Mini با امتیاز “B” و رتبه سوم Google Nexus 7 با رتبه “B-” قرار گرفته است.

با دیدن عکس های این بررسی به لینک زیر مراجعه کنید

16. این کاربر از ehsan_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •