تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 11 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 103

نام تاپيک: iPad mini || آیپد مینی

آخر فروم باز ehsan_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

عدم وجود دوربین چه فایده ای داره؟
    وقتی تبلت 10 اینچی بزرگتر و سنگینتر گوگل دوربین 5MP 1080p داره، نداشتن دوربین تو نکسوس 7 اصلاً کار منطقی نیست. مگر اینکه خواسته باشن به هر نحوی قیمت رو پایین بیارن.
    +
    نظر The Verge در مورد آیپد مینی:
    I dont know they're looking at as a super cheap version of the iPad
    I think that they're looking at as a different version of the iPad
    دوربین برای تبلت چندان به کار نمیاد با 30-40 دلار میشه یک دوربی 8 مگاپیکسلی گرفت
    کاربرد تبلت بدون دوربین مختل نمیشه

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

تبلت خوبی هست
    بهتر نبود اپل مثل نکسوس دوربین عقب رو بر میداشت و قیمت رو 30-20 دلار کاهش میداد؟!
    به دید کمپانی ها موقع تولید محصول برمی گرده. هدف اپل از تولید آیپد٬ تولید یه آیپد ارزون نبوده بلکه تولید یه آیپد کوچکتر بوده. همونطور که هدف اپل از تولید iPod Shuffle هم تولید یه آیپاد 50 دلاری نبوده٬‌ تولید یه آیپاد بسیار کوچک بوده. این دقیقا برعکس دید کمپانی ها موقع تولید محصولاتی مثل Nexus 7 یا Kindle Fire هست که تنها هدفشون ارزون تر کردن محصول تا بیشترین حد ممکنه.

Every inch an iPad

میشه بحث کرد که اصلا تبلت ها دوربین عقب نیاز ندارن٬ ولی وقتی توی آيپد بزرگتر هست‌٬ منطقیه توی آیپد کوچکتر هم باشه.

ویرایش: ASUS اعلام کرد فروش Nexus 7 حدود یک میلیون در ماه است و آمازون که هیچ وقت آماری از فروش کیندل فایر ارائه نکرده٬‌ من اصلا فکر نمی کنم این قشر از تبلت های بازار ارزش این رو داشته باشن که اپل از کیفیت و کارایی آیپد هاش کم کنه تا باهاشون رقابت قیمتی داشته باشه. هدف اپل اون همه PC و لپ تاپی است که داره به فروش می ره و آیپد مینی هم به عنوان "آلترناتیو" دیگه ای از آیپد به حساب میاد.

3. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض خلاصه نظرات اهالی وب درباره آیپد مینی

موجودی انبارهای اپل از آیپد مینی خیلی زود به اتمام رسید و عده زیادی از خریداران به زودی آن را در یک (!) دست خواهند گرفت. اما طبق معمول اهالی وب و گیک‌هایی که به بررسی محصولات می‌پردازند، زودتر از سایرین به گجت جدید دست یافته و بررسی های مختلفی را انجام داده‌اند.

در اینجا قصد نداریم به جزئیات بپردازیم. بلکه نقاط قوت و ضعف کلی و حس این گیک‌ها و وبلاگ‌نویس‌ها از کار با آیپد مینی را منعکس خواهیم کرد
    دیوید پوگیو از نیویورک تایمز

با قیمت گذاری بالا، اپل به تبلت‌های اندرویدی و ایبوک ریدرها امکان ادامه حضور داد. البته آن تبلت‌ها نمایشگرهای بسیار با کیفیتی دارند که آیپد مینی ندارد. در مقایسه با رقبای 7 اینچی‌اش، آیپد مینی با نمایشگر بزرگتر یک دستگاه فوق العاده شیک‌تر، جذاب‌تر و البته نازک‌تر است. به جای یک دوربین، دو دوربین دارد. اندازه و و کیفیت ساخت دستگاه بسیار عالی ست. و فراتر از اینها، یک کاتالوگ اپلیکیشن [اختصاصی] بسیار بزرگ را دارد که دارندگان تبلت‌های اندرویدی فقط می‌توانند رؤیایش را داشته باشند.
    جان گروبر از درینگ فایربال

واقعاً سبک و نگه داشتن آن با یک دست ساده است. طراحی سخت افزاری، گوشه‌های گرد و دکمه‌های فلزی به جای پلاستیکی، باعث می‌شود آن را بهتر و شیک‌تر از آیپد رتینا بدانم، ولی مایه نا امیدی است که بعد از 7 ماه استفاده از آیپد رتینا بخواهید به نمایشگر آیپد مینی نگاه کنید... آیپد ایده‌ال برای من، آیپد مینی رتینا خواهد بود.
    اد بیگ از یو اس اِی تودِی

نشسته روی صندلی هواپیما یا خوابیده در تخت خواب، من مطالعه روی آیپد مینی را در کل لذت بخش تر از مطالعه با آیپد اصلی یافتم. البته گر چه می‌توانید با راحتی بیشتری یک دستی از آن استفاده کنید، ولی هنوز من به استفاده دو دستی تمایل بیشتری دارم.

موقع دانلود محتوا در پس زمینه، کمی کندی در ثبت و نمایش اسکرین شات‌ها مشاهده کردم که مشابه اش را در آیپد اصلی هرگز ندیده‌ام. عمر باتری در استفاده من از وای-فای همراه با روشنایی 75٪ نمایشگر، و تماشای یک ویدیو 9 ساعت بود و اپل قول یک ساعت کمتر برای مدل سلولار را داده.
    جیم دارلریمپل از لوپ اینساید

علاوه بر استفاده روزانه برای کارهای عادی، فهمیدم که جاهایی که معمولاً از آیپد اصلی استفاده نمی‌کردم آیپد مینی را برای کار بر می‌دارم. برای مثال، اگر دارم تلفنی صحبت می‌کنم معمولاً از آیفون برای چک کردن برخی چیزها یا یادداشت برداشتن موقع راه رفتن یا سر زدن به وب سایت‌ها استفاده می‌کنم. حالا، از آیپد مینی هم استفاده می‌کنم چون آنقدر کوچک هست تا راحت جا به جایش کنم و آنقدر بزرگ نیست که سنگینی کند. معتقدم که "هر چی پول بدهی، همانقدر آش می‌خوری." آیپد مینی نمونه واضحش است. اگل می‌خواهید 50 دلار صرفه جویی کنید و یک تبلت ارزان بخرید، خوش باشید. اما اگر کیفیت را می‌خواهید، آیپد مینی منتظر شما خواهد بود تا تصمیم منطقی بگیرید.

موقع کتابخوانی استراحت شست شما در لبه نمایشگر به عنوان ورق زدن تلقی نمی‌شود چون نمایشگر هوشمند است ولی کافی است یک تپ روی صفحه داشته باشید تا صفحه به طور خودکار ورق بخورد.
    اسکات استین از سی نت

خوب: آیپد مینی یک طراحی فوق باریک و سبک دارد و خیلی خودمانی‌تر و شبیه به کتاب تر از آیپد اصلی است. در ضمن با دوربین‌های خوب، ظرفیت‌های ذخیره سازی مختلف، و آنتن سلولار، کاربردهای کلی را که با آیپد بزرگ می‌شود تجربه کرد ارائه می‌کند.

بد: قیمت آیپد مینی گران است به خصوص با در نظر گرفتن نمایشگر 7.9 اینچی که رزولوشن پایینی دارد. چیپ A5 هم به قدرتمندی چیپ آیفون 5 و آیپد نسل چهارم نیست. و البته اگر دست‌های بزرگی دارید تایپ کردن روی نمایشگر هم زیاد راحت نیست.

نظر کلی: اگر تجربه کامل آیپد را در یک قاب کوچکتر می‌خواهید آیپد مینی ارزش قیمتش را دارد. و گر نه، جایگزین‌های خوبی با قیمت پایین‌تر برای آن هست.
    والت ماسبرگ از وال استریت ژورنال

آیپد اصلی با اینکه کوچکتر و سبک‌تر از یک لپ تاپ بود، هنوز برای نگه داشتن با یک دست خیلی سنگین بود و معمولاً دو دست را مشغول نگه می‌داشت. آیپد مینی دقیقاً آن چیزی را که اپل قول داده ارائه می‌کند: ارائه تجربه آیپد بزرگ در یک محصول کوچکتر و سبک‌تر. هر اپلیکیشنی که روی آیپد بزرگ اجرا می‌شود اینجا هم روان کار می‌کند. ساعت‌ها توانستم بدون خستگی آن را با یک دست نگه دارم. تنها شکایتم این است که برای جا شدن در اکثر جیب‌های من (!) پهنایش زیاد است و البته رزولوشن نمایشگر هم نسبت به رتینای آیپد اصلی یک گام به عقب تلقی می‌شود. طول عمر باتری در تست من یک ساعت بیشتر از کیندل فایر HD ولی 17 دقیقه کمتر از نکسوس 7 بود.
    تیم استیونس از انگجت

نمایشگرش رتینا نیست ولی ارائه رزولوشن نمایشگر 9.7 اینچی در قابی 7.9 اینچی به معنای بالا رفتن تراکم پیکسل است؛ از 132 در آیپد 2 به 163 پیکسل در اینچ ولی هنوز از آیپد رتینا با 264 پیکل در اینچ عقب است. این فقط یک آیپد کوچک شده نیست، بلکه از خیلی جنبه‌ها بهترین تبلت اپل تاکنون است؛ دستگاهی که به طرزی باور نکردنی باریک، فوق العاده سبک، و مشخصاً با کیفیت ساخته شده و عمر باتری خوبی هم دارد. لذت کار با آن این است که می‌شود در حال راه رفتن در دفتر و جاهای دیگر با یک دست نگهش داشت و با آن کار کرد. در تست باتری من 12 ساعت و 43 دقیقه دوام آورد.
    جاشوا توپولسکی از دِ ورج

ایرادگیری‌های کوچک به کنار، آیپد مینی از نظر طراحی، کیفیت قطعات، و کیفیت ساختش یک سر و گردن از رقبا بالاتر می‌ایستد. و البته یک ویژگی دیگر هم دارد که به همین اندازه مهم است: دستگاه شخصیت دارد. بدی آن در وهله اول قیمتش است که باید گفت تبلت ارزانی نیست. و البته گاهی نگه داشتن آن در دست مسخره می‌شود. اگر نمایشگر رتینا داشت خیلی خواستنی تر می‌شد. آیا حاضر هستم آن را به خاطر مجموعه نرم افزارها یا طراحی سخت‌افزاری، یا طول عمر باتری بخرم؟ به هیچ وجه. و این را به عنوان کسی که با نکسوس 7 خودش زندگی و عشق می‌کند، با اطمینان می‌گویم.

narenji.ir

5. 2 کاربر از VAHID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ehsan_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

تایید وجود اسپیکرهای استریو در آیپد مینی

مدتی بود که شایعات مختلفی در مورد نوع اسپیکرهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منتشر می شد. اپل در طول مراسم معرفی این تبلت هیچ اشاره ای به نوع اسپیکرهای آن نکرده بود، اما هم اکنون Philip Schiller با ارسال یک ایمیل ساده به تمامی شایعات پایان داد و اسپیکرهای آن را استریو خواند. برروی وبسایت اپل هم هیچ اشاره ای به نوع اسپیکرهای این دستگاه نشده بود، حتی شرکت آمازون در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که مقایسه ای بین آیپد مینی و تبلت کیندل فایر HD انجام داده بود، اعلام کرد که آیپد مینی دارای بلندگوی مونو یا “mono speaker” می باشد. اما Schiller در پاسخ به یک ایمیل به سادگی پاسخ داد که بلندگوی های آن استریو است. پس می توان اعلام کرد که مقایسه شرکت آمازون در این بخش اشتباه بوده، اشتباهی که تا این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم اصلاح نشده است.
    Last edited by ehsan_; 01-11-2012 at 11:02.

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

تیم کوک جایی حرفی زده بود بدین مضمون که [ اپل اصلا نگران نیست که فروش یک محصولش روی فروش محصول دیگرش تاثیر منفی داشته باشه ] ولی آیپد مینی در شرایط فعلی میتونه این حرفش را کلا نقض کنه بطوریکه آیپاد و آیپد 2 (که معلوم نیست چرا هنوز در صحنه هست) را خیلی راحت از صحنه خارج کنه و بدتر اینکه آیپد رتینا را از چشم خریداران بندازه.
    چند دلیل عمده که در سایتهای مختلف اشاره شده:
    1. آیپد مینی 170 دلار ارزانتر از آیپد رتیناست که برای بسیاری از مردم قابل توجه است
    2. حجم اپهای بسیار کمتر نسبت به رتینا، بطوریکه با آیپد مینی 16 گیگ بر خلاف رتینای 16 گیگ کاربر با کمبود حافظه روبرو نیست
    3. آیپد 2 دیگر در نظر خریداران از رده خارج محسوب میشه و آیپاد هم با این قیمت دیگر جذابیتی نداره
    4. وزن فوق العاده کمتر مینی و سایز مناسبتر برای حمل و در دست گرفتن
    5. باتری دهی بیشتر همراه با زمان شارژ کمتر
    6. سطح خواسته ها و کاربری برای بسیاری در حدیست که آیپد مینی جوابگوی اکثر نیازهاست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Ezio.; 02-11-2012 at 18:56.

8. این کاربر از Ezio. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

تیم کوک جایی حرفی زده بود بدین مضمون که [ اپل اصلا نگران نیست که فروش یک محصولش روی فروش محصول دیگرش تاثیر منفی داشته باشه ] ولی آیپد مینی در شرایط فعلی میتونه این حرفش را کلا نقض کنه بطوریکه آیپاد و آیپد 2 (که معلوم نیست چرا هنوز در صحنه هست) را خیلی راحت از صحنه خارج کنه و بدتر اینکه آیپد رتینا را از چشم خریداران بندازه.
    چند دلیل عمده که در سایتهای مختلف اشاره شده:
    1. آیپد مینی 170 دلار ارزانتر از آیپد رتیناست که برای بسیاری از مردم قابل توجه است
    2. حجم اپهای بسیار کمتر نسبت به رتینا، بطوریکه با آیپد مینی 16 گیگ بر خلاف رتینای 16 گیگ کاربر با کمبود حافظه روبرو نیست
    3. آیپد 2 دیگر در نظر خریداران از رده خارج محسوب میشه و آیپاد هم با این قیمت دیگر جذابیتی نداره
    4. وزن فوق العاده کمتر مینی و سایز مناسبتر برای حمل و در دست گرفتن
    5. باتری دهی بیشتر همراه با زمان شارژ کمتر
    6. سطح خواسته ها و کاربری برای بسیاری در حدیست که آیپد مینی جوابگوی اکثر نیازهاست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دوست عزیز منظور تیم کوک از "نگران نیست" این نبود که هیچ محصول اپل روی فروش بقیه محصولاتش تاثیری نخواهند داشت٬ منظورش این بود که اگه فروش یکی از محصولاتشون توسط یک محصول دیگه خودشون کم بشه جایی برای نگرانی نیست و این به مراتب بهتر از اینه که فروش محصولاتشون توسط محصولات رقیب کم بشه.

همین الان کلا آیپد قطعا در فروش مک و آیپاد تاثیر گذاشته و اگه آیپدی وجود نداشت مک های بیشتری فروش می رفت٬ ولی آیپد با وسعت بسیار بیشتر روی فروش PC ها تاثیر گذاشته. این ها چیزی نیست که اپل رو نگران کنه.

10. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

دوست عزیز منظور تیم کوک از "نگران نیست" این نبود که هیچ محصول اپل روی فروش بقیه محصولاتش تاثیری نخواهند داشت٬ منظورش این بود که اگه فروش یکی از محصولاتشون توسط یک محصول دیگه خودشون کم بشه جایی برای نگرانی نیست و این به مراتب بهتر از اینه که فروش محصولاتشون توسط محصولات رقیب کم بشه.

همین الان کلا آیپد قطعا در فروش مک و آیپاد تاثیر گذاشته و اگه آیپدی وجود نداشت مک های بیشتری فروش می رفت٬ ولی آیپد با وسعت بسیار بیشتر روی فروش PC ها تاثیر گذاشته. این ها چیزی نیست که اپل رو نگران کنه.
    با تشکر از توضیحات شما نیاز هست که بیشتر توضیح بدم تا منظورم را بهتر برسانم
    صحبت تیم کوک در آن مصاحبه ( دقیقا یادم نیست کی و کجا خواندمش) در مورد فروش محصولات همرده بود (نه تاثیر بخش موبایل روی پی س) مثلا اگر همزمان آیفون 5 و 4s و 4 با قیمتهای متفاوت به بازار میان اپل نگران نیست که مدل گرانترش خوب نفروشه یا حاشیه سودش کم بشه چون تفاوتها در حدیست که مشتری جلب میشه به سمت مدل گرانتر. حالا منظور من این بود معادله در مورد آیپدها میتونه متفاوت باشه و آیپد مینی (که حاشیه سود کمتری نسب به آیپد رتینا دارد) به حدی محبوب بشه که روی فروش رتینا تاثیر منفی زیادی بگذاره.
    من با بخش دوم صحبت شما موافق نیستم چون معتقدم آیپد برای اپل یک محصول راهبردی بود که اعتبار و توجه زیادی برای کمپانی کسب کرد و کلا روی فروش تمام محصولات اپل از جمله سیستمهای مک تاثیر مثبتی داشت و کلا اگر آیپد نبود فروش کلی اپل هم به این حد نبود. خودتان از آمارها در بیاد که آیا فروش مک در دو سه سال اخیر بیشتر شده یا نه ؟

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

حالا منظور من این بود معادله در مورد آیپدها میتونه متفاوت باشه و آیپد مینی (که حاشیه سود کمتری نسب به آیپد رتینا دارد) به حدی محبوب بشه که روی فروش رتینا تاثیر منفی زیادی بگذاره.
    من با بخش دوم صحبت شما موافق نیستم چون معتقدم آیپد برای اپل یک محصول راهبردی بود که اعتبار و توجه زیادی برای کمپانی کسب کرد و کلا روی فروش تمام محصولات اپل از جمله سیستمهای مک تاثیر مثبتی داشت و کلا اگر آیپد نبود فروش کلی اپل هم به این حد نبود. خودتان از آمارها در بیاد که آیا فروش مک در دو سه سال اخیر بیشتر شده یا نه ؟
    از نظر من:
    در وضعیت فعلی به طور قطع آیپد مینی محبوب تر نخواهد شد. به دو دلیل:
    1- آیپد مینی بازار هدف متفاوتی نسبت به آیپد اصلی داره و اصولاً برای قشری طراحی شده که تا کنون از آیپد استفاده نکردند. دلیل استفاده نکردنشون هم این بوده که آیپد بزرگ و سنگینه و به راحتی قابل حمل و جاگیری نیست. پس میشه گفت درصد بسیار بالایی از کسانی که آیپد مینی میخرن هیچ وقت آیپد استفاده نمیکردند.
    2- تفاوت های آیپد اصلی و مینی در حال حاضر به حدی زیاده که در یک مقایسه سخت افزاری صرف، هیچکس مینی رو انتخاب نمیکنه.
    +
    به نظر میرسه تأثیر مثبتی که آیپد روی فروش مک داشته به دلیل خود آیپد بوده نه اسم و رسمش. چون وقتی اپل مفهوم تبلت رو به شکل امروز تعریف کرد، در حقیقت یک گام به جلو برداشت و اونهم Post PC بود. بعد از اومدن آیپد واسه همه مشخص شد که میشه چه کارهای مفید و لذت بخشی روی یک وسیله لمسی سبک انجام داد و PC رو واسه کارهای سنگین و حرفه ای گذاشت کنار. گذشتن از این مرحله به این مفهوم بود که بازار مصرف دیگه تعریف قبلی (قبل از آیپد) از PC رو نداره. تعریف جدید بازار از PC چیزیه که میشه باهاش کارهای سنگین و Productive انجام داد. پس قوی تر کردن PC ها الان هدفمند تر از قبله و کاربر بیشتر از قبل میدونه که واسه چی اونو میخره.
    به علاوه آیپد چیزهایی داره که میشه ازش یاد گرفت و اونها رو به کار برد. مثل گذاشتن بدنه Unibody، شبیه کردن هرچه بیشتر مک و iOS، به کار بردن صفحه نمایش عالی و ... که مشخصاً این دو دلیل (هدفمند بیشتر PC و امکانات قرضی از آیپد) سهم بسیار زیادی توی فروش بهتر مک داشت.

13. 3 کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

با تشکر از توضیحات شما نیاز هست که بیشتر توضیح بدم تا منظورم را بهتر برسانم
    صحبت تیم کوک در آن مصاحبه ( دقیقا یادم نیست کی و کجا خواندمش) در مورد فروش محصولات همرده بود (نه تاثیر بخش موبایل روی پی س) مثلا اگر همزمان آیفون 5 و 4s و 4 با قیمتهای متفاوت به بازار میان اپل نگران نیست که مدل گرانترش خوب نفروشه یا حاشیه سودش کم بشه چون تفاوتها در حدیست که مشتری جلب میشه به سمت مدل گرانتر. حالا منظور من این بود معادله در مورد آیپدها میتونه متفاوت باشه و آیپد مینی (که حاشیه سود کمتری نسب به آیپد رتینا دارد) به حدی محبوب بشه که روی فروش رتینا تاثیر منفی زیادی بگذاره.
    من فکر می کنم درباره صحبت تیم کوک اشتباه می کنید، لطفا دقیقا یا متن صحبتش رو بگذارید و یا تاریخ و منبع صحبتی که کرده تا ببینیم چه گفته، از روی حدس و گمان نمیشه صحبت های کسی رو آنالیز کرد. درباره قسمت دوم صحبت شما هم واقعیت اینه که موفقیت اپل در iOS باعث شده مک ها فروش بهتری داشته باشند ولی بحث اینه که آیا وجود آیپد باعث میشه افرادی از خرید مک صرف نظر کنند؟ قطعا. ولی بطور همزمان باعث میشه افراد بسیار بیشتری از خرید PC صرف نظر کنند. فروش مک بیشتر از شش هفت ساله همیشه در حال افزایش بوده و وجود آیپد تاثیر مستقیمی در این قضیه نداره.

به نکته اصلی پست قبلی من توجه کنید: اگه لازمه فروش محصولی از اپل در بازار کم بشه، بهتره محصولی که جایگزین میشه باز هم محصولی از اپل باشه تا محصولات رقیب ها. گرچه من اصلا فکر نمی کنم قرار باشه فروش آیپد 10 اینچی در بازار کم بشه، به سرعت رشد بازار تبلت ها و سرعت افت بازار PC ها نگاه کنیم می بینیم بازار تبلت ها دارن با سرعت خیلی زیادی بزرگ تر میشن و حتی اگه آیپد مینی باعث بشه میزان سهم آیپد 10 اینچی در بازار تبلت ها کم بشه (که قطعا میشه)، از نظر تعداد کم نخواهد شد چون حجم بازار تبلت ها به سرعت در حال رشده.

15. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

با تشکر از نظر شما
    اول که پست شما را خواندم اصلا به اسم کاربری توجه نداشتم و فکر کردم دوستمان stream جواب داده ولی بعد که خواستم جواب بدم اسم کاربری شما را دیدیم و تعجب کردم که چقدر نظرات شما 2 نفر به هم نزدیکست چنانکه که گویی 1 نفرید!

در وضعیت فعلی به طور قطع آیپد مینی محبوب تر نخواهد شد. به دو دلیل:
    1- آیپد مینی بازار هدف متفاوتی نسبت به آیپد اصلی داره و اصولاً برای قشری طراحی شده که تا کنون از آیپد استفاده نکردند. دلیل استفاده نکردنشون هم این بوده که آیپد بزرگ و سنگینه و به راحتی قابل حمل و جاگیری نیست. پس میشه گفت درصد بسیار بالایی از کسانی که آیپد مینی میخرن هیچ وقت آیپد استفاده نمیکردند.
    2- تفاوت های آیپد اصلی و مینی در حال حاضر به حدی زیاده که در یک مقایسه سخت افزاری صرف، هیچکس مینی رو انتخاب نمیکنه.
    شما قبلا در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قاطعانه گفتی که آیپد مینی در کار نخواهد بود و کلا با این ایده مخالف بودی به دلایل بسیار. ولی الان شعار اپل اینست که هر کاری که با آیپد ممکن بود حالا با آیپد مینی هم میشه و صحبت من هم اینست که آیپد مینی میتواند (نه اینکه قطعا) برای مشتریهای جدید خیلی بیشتر جذاب باشه و در بلند مدت هم فروش خیلی بیشتری داشته باشه ولی اگر هم چنین نشود من خواهم گفت که نظرم اشتباه بوده
    1. این مسئله که اکثر کسانی که قبلا آیپد 2 یا 3 داشتند آیپد مینی نخواهند خرید در حد خیلی زیادی درسته (خود من هم از همین دسته هستم) ولی باید دید مشتریهای که اکثرا تازه وارد هستند چه نظری دارند و منظور من هم از اینکه آیپد مینی ممکنست محبوبتر بشه این بود که چندین برابر خواهان داشته باشه نه اینکه چند در صد بیشتر بفروشه.
    2. مقایسه سخت افزاری صرف که مد نظر شماست یعنی 2 مورد برتری آیپد رتینا ( پردازنده و صفحه نمایش) باید دید برای مشتری جدید تا چه حد تعیین کننده خواهند بود و من در این مورد شک دارم.

به نظر میرسه تأثیر مثبتی که آیپد روی فروش مک داشته به دلیل خود آیپد بوده نه اسم و رسمش. چون وقتی اپل مفهوم تبلت رو به شکل امروز تعریف کرد، در حقیقت یک گام به جلو برداشت و اونهم Post PC بود. بعد از اومدن آیپد واسه همه مشخص شد که میشه چه کارهای مفید و لذت بخشی روی یک وسیله لمسی سبک انجام داد و PC رو واسه کارهای سنگین و حرفه ای گذاشت کنار. گذشتن از این مرحله به این مفهوم بود که بازار مصرف دیگه تعریف قبلی (قبل از آیپد) از PC رو نداره. تعریف جدید بازار از PC چیزیه که میشه باهاش کارهای سنگین و Productive انجام داد. پس قوی تر کردن PC ها الان هدفمند تر از قبله و کاربر بیشتر از قبل میدونه که واسه چی اونو میخره.
    به علاوه آیپد چیزهایی داره که میشه ازش یاد گرفت و اونها رو به کار برد. مثل گذاشتن بدنه Unibody، شبیه کردن هرچه بیشتر مک و iOS، به کار بردن صفحه نمایش عالی و ... که مشخصاً این دو دلیل (هدفمند بیشتر PC و امکانات قرضی از آیپد) سهم بسیار زیادی توی فروش بهتر مک داشت.
    این بحثهای کلی که اپل انقلاب پست پی سی کرد و ... دیگه به حدی تکراری شده که برای من جذابتی ندارد ولی هیچکس نمیتواند انکار کند که اپل با برگ برنده ios توانست برای برندش اعتبار زیادی بیاره که اصلا بدون آن پیشرفت مک هم در این حد نبود.
    در اینجا صحبت من مشخصا در مورد رده تبلت بود و مقایسه آیپد ها ولی در کل از نظرات مبسوط شما استفاده کردیم

17. این کاربر از Ezio. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •