تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مشکل با فونت فارسی در ویندوز8

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahoora f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض مشکل با فونت فارسی در ویندوز8

سلام
    من یه مشکلی با زبان فارسی پیدا کردم که بعد نصب کردن چندتا فونت پیش اومد.....بعد نصب چندتا فونت روی ویندوز حالا توی بیشتر نرمافزارها من وقتی میخوام زبان فارسی تایپ کنم برای من حروف رو مربع نشون میده و مثل اینکه فونت پیش فرض زبان فارسی من یه فونت چینی انتخاب شده و جالب این هست که از پوشه فونتها هم اون فونت رو نمیتونم حذف کنم.

جالب این هست که توی عکس هم نشون دادم مثلا توی مسنجر یه پیام رو تایپ میکنم برام نشونش نمیده ولی اینتر که میکنم بدون مشکل نشونش میده.
    توی بیشتر نرمافزارها که میشه فونت رو عوض کرد بازم مشکلی نیست ولی بعضی نرمافزارها که نمیشه فونت رو عوض کرد مشکل بوجود اومده.
    کسی راه حلی داره برای این مشکل؟؟؟

2. این کاربر از ahoora f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Dew Drop's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    نرم افزار zip-7 رو نصب کنید.
    این نرم افزار رو باز کنید و پوشه ویندوزتون ( یا به صورت دی وی دی و یا درایو مجازی) رو انتخاب کنید.
    بعد برید به پوشه source و اون رو باز کنید و بعد فایل install.wim رو پیدا کنید و روش کلیک راست کنید و Open archive رو بزنید.
    تو پنجره باز شده برید به پوشه windows و پوشه Fonts رو پیدا کنید و روی این پوشه کلیک راست کنید و Copy to رو بزنید و مسیر پوشه فونت ویندوز(C:\Windows\Fonts) رو قرار بدید و OK کنید.
    با این کار فونتهای اصلی ویندوز8 جایگزین فونتهایی که الان رو سیستم هست میشن و مشکلتون حل میشه.

4. 3 کاربر از Dew Drop بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون
    این کار رو انجام دادم ولی تغییری ایجاد نشد و هنوز این مشکل هست.....به نظر فونت پیشفرض برای زبان فارسی یک فونت چینی انتخاب شده که توی عکسی که گذاشتم مشخصه اسمش و باید توی تنظیمات ویندوز برای زبان فارسی یک فونت که فارسی باشی تغییر کنه.

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون
    این کار رو انجام دادم ولی تغییری ایجاد نشد و هنوز این مشکل هست.....به نظر فونت پیشفرض برای زبان فارسی یک فونت چینی انتخاب شده که توی عکسی که گذاشتم مشخصه اسمش و باید توی تنظیمات ویندوز برای زبان فارسی یک فونت که فارسی باشی تغییر کنه.
    این روشهای پایین تست کنید

روش اول

این برنامه داخل سایت پایین دانلود کنید بعدشم طبق شکل روی گزینه Fix Fonts Folder کلیک کنید بعدش که کارش تموم شد فونتهایی که مشکل دارن برای شما به نمایش در میاد با این برنامه پاک کنید برنامه در حالت run as administrator اجرا کنید بعد از نصب

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روش دوم

منوی Run اجرا کنید داخلش این دستور پایین با موس کپی و پست کنید بعد اینتر کنید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد داخل صفحه ای که باز میشه روی گزینه Install کلیک کنید

روش سوم

اگر که با این دو تا روش بالا رفع مشکل نشد ویندوز خودتون به قبل ازا ینکه این مورد به وجود بیاد restore کنید به اینصورت که منوی Run باز اجرا کنید داخلش دستور

کد:

تایپ اینتر کنید داخل کادری که باز میشه طبق شکل پایین شماره 1 گزینه مورد نظر انتخاب کنید بعد روی دکمه next کلیک کنید داخل جدولی که در شماره 3 مشخص کردم گزینه مربوط به قبل از اینکه سیستم به مورد مواجه شود انتخاب کنید بعدشم طبق شماره 4 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید .

کد:
    کد:

7. 6 کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

واقعا ممنون از راهنمایی و زحمتتون
    با روش دوم مشکل حل شد.
    بازم ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

من هر چی گشتم دکمه تشکر نیافتم!
    ضمن تشکر می خواستم بگم روش دوم جواب داد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •