تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: راهنمای پله به پله برای کسایی که می خوان توی وادی ستاپ های شخصی صوتی قدم بردارن

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض راهنمای پله به پله برای کسایی که می خوان توی وادی ستاپ های شخصی صوتی قدم بردارن

از وقتی که به علت نیازم که خرید یک هدفون جدید بود، وارد این فروم شدم و تقریباً هیچ چیزی از صدا نمیدونستم، مدت زیادی نمی گذره. به علت نیازم محبور به خوندن مطالب مختلف شدم و مطالب واقعاً مفیدی پیدا کردم که جهت گیری خودم توی دنیای صدا رو براساس اونها قرار دادم.
    به مرور که توی فروم بودم توی بعضی موارد نظر میدادم و بعد از خوندن پست های دوستان طی مدتی که عضو فروم بودم، متوجه شدم که خیلی از مشکلاتی که هست ریشه در مسائلی پایه ایی تر داره که قبلاً خودم هم باهاشون مواجه بودم. برای همین تصمیم گرفتم یکسری از مفید ترین لینک هایی که خونده بودم رو شروع به ترجمه کنم تا دوستان هم بتونن استفاده کنن. کسی اگر دوست داشته باشه صد در صد میتونه متن اصلی اونها رو مطالعه کنه، حتی اگر نویسنده های اصلی این مقالات رو نشناسین، با خوندن همون پست ها میتونید به پختگی موجود در صحبت هاشون پی ببرین.

فقط خواهشن اگر مسئله ایی هست که نیاز به صحبت در موردش میبینین یا مطلب مفیدی دارین، اینجا پست ندین، بلکه اگر مشمول عنوان تاپیک های دیگه در انجمن میشه، همونجا پست بدین یا اگر توی هیچکدوم از عناوین نمی گنجه، توی تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بیان کنین، نتیجش رو توی این تاپیک اعلام می کنیم.

حالا شاید در آینده این تاپیک بایکسری تاپیک دیگه ادغام شد باید ببینم چقدر همت می کنم و ترجمه می کنم.

با تشکر
    Last edited by rave-87; 28-09-2012 at 17:52.

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

مطلب پایین ترجمۀ مطلبی با عنوان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستش؛ فقط در بعضی جاها که با فرهنگ ما همخونی نداشتن مطالب، یا حذفشون کردم یا خلاصش رو از زبون خودم نوشتم، بعضی جاها هم نظر شخصی خودم رو به طور اخص آوردم.
    جا داره در ابتدای مطلب از جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که زحمت ترجمۀ نیمی از مطلب (از اول تا انتهای شمارۀ 4) رو کشیدن، تشکر کنم؛ البته بنده متن ایشون رو ویرایش کردم (بعضی چیزها رو حذف، بعضی چیزها رو اضافه و بعضی چیزها رو تغییر دادم) و قرار دادم پس اگر اشتباهی در ترجمه میبینین یا کج فهمی ایی موجوده، بنده مسئولم و توی تاپیک های دیگه بفرمایین تا در موردشون صحبت کنیم.
    با تشکر

این مطلب به منظور این نوشته میشه که موضوعات اساسی رو برای تازه واردهایی که ممکنه کمی سرگردون باشن (همونطور که هممون وقتی وارد این سرگمی شدیم بودیم). شما آزادید که با نویسنده موافق باشید یا نباشید، و کاملا عادیه. اینها فقط نظرات ایشون هستن.
    بیشترمون وقتی به این وبسایت میایم، با عشق به موسیقی، پیش زمینه ای از موسیقی، پیش زمینه ای از تجهیزات صوتی، یا کلا بدون هیچ پیش زمینه ای میایم. ولی معمولا دانش خیلی کم یا دست کم نه خیلی زیادی از هدفونها داریم. امیدوارم این مطالب کمکتون که تا راهتون رو کمی راحت تر پیدا کنید.
    قبل از خرید هدفون
    1- به کل سیستم و بودجه ای که در نظر گرفتید فکر کنید. نمیتونم به اندازه کافی تاکید کنم که این موضوع چقدر مهمه. همیشه هدفونهای خیلی خوبی موجود هستند که تقریبا هر رنج قیمت و سیستم مورد نیازی رو پوشش میدن، ولی واقعا لازمه که بدونید دارید چکار میکنید. فقط به خود هدفون فکر نکنید. اگه دنبال خرید هدفون هستید، باید این رو هم بدونید که چه چیزایی لازم دارید (یا لازم ندارید) تا ازش صدای خوبی در بیارید. اگه میخواید یک هدفون با کیفیت صدای مرجع بخرید، باید بدونید که بیشترشون (نه همشون) تجهیزات خونگی جداگونه نیاز دارن تا اون صدایی که ازشون تعریف میشه رو ایجاد کنن. این هدفونها آمپلیفایرهایی که باهاشون مچ بشه نیاز دارن تا بخوبی درایو بشن. خیلی ها از رکوردهای کیفیت پایین یا بیت ریت پایین استفاده میکنن. به عنوان مثال اگه شما به HD650 علاقه دارید چونکه خونده اید که خوبه، دقت کنید اگه که از آمپ مناسب استفاده نکنید ممکنه ازش ناامید بشید. همینطور اگه از آمپ مناسبی استفاده کنید ولی سورس یا رکوردی که استفاده میکنید به اندازه کافی خوب نباشه. از طرفی، هدفونهایی هم هستند که بدون استفاده از آمپ جداگونه و فقط با وصل کردن به کارت صدای کامپیوتر یا یک آیپاد بخوبی کار میکنن و صدایی که میخواید رو میدن. شما میتونید صدای خوب رو از طرق مختلف و تقریبا با هر رنج بودجه ای بدست بیارید، ولی در مورد چیزی که دنبالش هستید تحقیق کنید، و بودجه اتون رو برای همه چیزهایی که لازم دارید تقسیم بندی کنید. اینطوری خیلی توی هزینه هاتون صرفه جویی میشه.
    2- آمپ های قابل حمل فایده ندارن. باشه! بعضی وقتا فایده دارن، ولی بیشتر وقتی که صحبت از هدفونهای قابل حمل (اشاره به هدفون هایی که فول سایز نیستن و فقط روی گوش قرار می گیرن و مثلاً بهشون میگن circumaural ؛ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو یک نگاه بکنین.) وسط باشه. خودم میدونم که این حرفم ممکنه خاطر بعضی ها رو ناراحت کنه، ولی اشکال نداره. من از آمپ‌های قابل حمل خوشم میاد، چند تایی داشته ام و به صدای خیلی هاشون گوش کرده ام. برای هدفونهای قابل حمل عالی هستند، و با بعضی از هدفونهایی که برای خونه طراحی شده ان هم خوب کار میکنن. ولی برای استفاده از هدفونهایی که برای آهنگ گوش دادن اودیوفایل ها (audiophile ) توی خونه طراحی شده ان، جای آمپهای جداگونه خونگی حسابی رو نمیگیرن. مطمئناً صدای هدفونتون رو زیاد میکنن، ولی بلندی صدا به معنی کیفیت بالاتر صدا که هدف اصلی آمپلیفای کردن نیست. یه هدفون که بخوبی درایو شده توی ولوم کم هم صدای عالی ایی میده. اگه قابل حمل بودن براتون مهمه، بهتون پیشنهاد میکنم در مورد هدفونهای بسیار خوبی که نیاز به آمپ جداگونه ندارن تحقیق کنید. الآن ندوید برید یک K702 بگیرید چونکه شنیدید برای موسیقی کلاسیک عالیه و انتظار داشته باشید بدون آمپ صدایی حتی نزدیک به صدایی که با آمپ قابل حمل ازش میگیرید بشنوید. اگه هدفونی انتخاب میکنید که آمپ لازم داره، یه آمپ قابل حمل شاید شروع خوبی باشه برای ساختن سیستمی که من یا خیلی های دیگه می سازیم. ولی دوباره میگم دقت کنید که روی چی توافق میکنید و از انتخابی که میکنید راضی باشید. فقط بهش فکر کنید: اگه هدفونهای قابل حمل بهترین گزینه بین همه ی هدفونها بودن، هیچکس حاضر نبود آمپ های خونگی رو بسازه.
    3- سورس مهمه. بله، مهمه. هدفونهای با کیفیت معلوم میکنن که سورستون چند مرده حلاجه. کارشون همینه. اگه آشغال تحویلشون بدید، آشغال تحویلتون میدن. من عاشق آیپادم هستم، ولی وقتی ازش استفاده میکنم، هدفونهایی رو انتخاب میکنم که ایرادهای سورس رو کمتر بروز میدن. اگه یکی از هدفونهام که ایرادها رو بیشتر معلوم میکنه استفاده کنم، لذت کمتری از موسیقی میبرم. چه یک DACخوب بگیرید، چه یک cdp (cdplayer) جداگونه و چه یک کابل LOD (line out dock) برای آیپاد بگیرید، راههای زیادی پیش روتونه. برای وقتی که قابل حمل بودن برام مهمه، من هدفونهایی که ایرادهای ستاپ رو معلوم نمیکنن انتخاب میکنم تا نگران آمپ و سورس نباشم. برای خونه، بهترین cdp که بتونم بخرم و یکروز دیگه گرامافون رو ترجیح میدم. دیگران ممکنه انتخاب متفاوتی داشته باشن، ولی اگه دنبال خریدن هدفون با کیفیت هستید، بدونید که اونها فقط اونقدر خوب هستن که شما خوب تغذیه اشون کنید.
    استفاده از این انجمن
    1- قبل از ارسال پست، بخونید، تحقیق کنید، از قابلیت جستجو استفاده کنید. توی انجمن تقریبا برای هر سوالی که داشته باشید یا سوالهایی که نمیدونید و یادتون رفته، جوابی موجوده. لطفا قبل از اینکه بپرسید "بهترین هدفون تا 100 تومن چیه" یه تحقیق بکنید. همین الآن تعداد بسیار زیادی پست در مورد هدفونهای خوب برای بیس و ... موجوده، هدفتون رو مشخص کنید، چه نوع موسیقی دوست دارید، بودجتون چقدره و چه چیزهایی در ستاپ صوتیتون می خواین، اینها رو برای خودتون مشخص کنید و شروع کنید به خوندن. بعد اگر آمادگی ونیاز اینرو داشتید که بتونید خواسته های شخصیتون رو بگید اونوقت لااقل یک چارچوب مرجع توی ذهنتون دارین که سوالاتتون رو چطور بپرسین و همچنین چطور پاسخ هایی که دریافت می کنین رو تحلیل و مورد قضاوت قرار بدین. اگه مشخص باشه که شما کمی تحقیق هم انجام دادید کاربرهای با تجربه تر هم خیلی تمایل بیشتری پیدا می کنن که بیان و به شما کمک کنن.
    2- تعداد پست هیچ چیزی رو مشخص نمیکنه.بعضی از با دانش ترین کاربران، تعداد پست کمی دارن و بعضی از بزرگترین لوده ها بیشترین تعداد پست رو. پیشنهادات افراد رو از روی تعداد پستشون قضاوت نکنید. متاسفانه معمولا فقط بخاطر اینکه پستی زده باشن پست میزنن. نه اینکه همشون اینطور باشن ولی بدونید که این موضوع وجود داره.
    3- آگاه باشید و سوال بپرسید. در راستا و همخوانی با سطور بالا، این انجمن هر روز بخاطر وفور دانش واقعی و تجربیاتی که توش هست، باعث شگفتی من میشه. از طرفی هم اینکه بعضی ها بدون دانش ولی با تظاهر به اینکه دانشی دارن، پست میزنن هم باعث شگفتی و البته ناراحتی من میشه. بعضی ها هستند که تجهیزاتی را که اصلا ندیده وصداش رو نشنیده اند رو یا پیشنهاد میدن یا آشغال میدونن. بعضی ها هم هستن که از یکی دوتا هدفون یا آمپ تجربه ای دارن، ولی طوری پست میدن که گویی علامه دهر هستن. تاکید میکنم که بیشتر کاربرا اینطور نیستن. ولی خب اینجا اینترنته و همه جور آدم توش پیدا میشه، و بعضی متخلف ها هم دوست دارن که زیاد پست بدن. قبل از اینکه حرف کسی رو قبول کنید پروفایلشون رو بخونید و لیست تجهیزاتی که دارن رو ببینید. و نگران سوالهایی در مورد جزئیات تجربه ای که از تجهیزاتشون دارن نباشید و بپرسید. اگه کسی میگه فلان هدفون "بهترین" هست، ازش بپرسید "در مقام مقایسه با کدوم هدفونها؟"... یا آمپها... یا هرچی. این خوبه که مردم تجهیزاتی که میپسندن رو پیشنهاد بدن، حتی اگه اولین و تنها هدفونشون باشه، ولی کاملا منطقیه که بخواید بدونید چرا فکر میکنن خوبه و بدونید که خوب از نظر اونها یعنی چی. هرکسی حق داره نظرش رو بگه، ولی حقیقت همواره اینطور ایجاب میکنه که بعضی نظرها از بقیه آگاهانه تر هستن و همه نظرها برابر نیستن. پول خودتونه و خودتونم خرجش میکنید، اصلا نگران اینکه از کسایی که بهتون میگن چطور خرجش کنید سوالی بپرسید، نباشید و سوالتون رو بپرسید.
    4- موضوع رو شخصی نکنید. اگر من از هدفون یا آمپ بخصوصی خوشم نمیاد، خوشم نمیاد. و خوشحال میشم که چراش رو توضیح بدم. این یک حمله شخصی نیست. این یک عقیده و نظره. قصدم اصلا و ابدا این نیست که تو رو کوچیک جلوه بدم یا شخصیتت رو بی اعتبار جلوه بدم. صحبت تجهیزات صوتیه، فقط همین. درعوض شما هم کاملا آزادید که از چیزایی من ازشون لذت میبرم خوشتون نیاد. من موضوع رو شخصی نمیگیرم. اینجا یک انجمنه، ما باید آزاد باشیم که در مورد چیزهایی که خوشمون میاد یا نمیاد صحبت کنیم، چه ارزون باشه چه گرون چه میان قیمت. ما باید آزاد باشیم تا مقایسه کنیم و گاهی شدیدا مخالفت کنیم، بدون اینکه دیگران اگه چیزی که عاشقش هستن مورد علاقه دیگران نیست حرفمون رو توهین به شخصیتشون قلمداد کنن و شروع کنن به جبهه گرفتن. بعضی از کاربران اینجا که من براشون بیشترین احترام رو قائل هستم و همچنین کسایی که بیشترین دانش و تجربه رو با تعداد زیاد و انواع فراوانی از ستاپ های صوتی دارن، درعین اینکه مثل من، زیاد میشنود (به طور پیوسته به ستاپ های مختلف گوش میدن.) ولی هنوز بعضاً براساس چیزی که بیشترین لذت رو به اونها میده، انتخاب های متفاوتی نسبت به هم دارن. خیلی ناراحت کنندست که دیده میشه بعضی کاربرا دسته جمعی به کسی اعتراض میکنن فقط بخاطر اینکه خیلی ساده چیزی رو دوست نداشته! جل الخالق!
    5- همیشه افرادی هستن که تا حالا هیچ ستاپ های اندی نداشتن و بعد از خریدن اولین وسیلۀ با کیفیتشون شروع به طرفداری بی چون وچرا اغراق در کیفیت محصول می کنن؛ حواستون باشه که زیاد تحت تأثیر این افراد قرار نگیرید، راحت ازشون بپرسید که قبلاً چه وسایلی داشتن و کدوم مشخصات محصول خریداری شدۀ جدیدشون از قبلیها بهتره. کامل و آگاهانه سوال کنید.
    در ادامه یکسری پستهای مفید رو میارم:
    همیشه توجه داشته باشید که ژانر موسیقیایی کسی که می خوایید ازش راهنمایی دریافت کنید توی مفید بودن اون اطلاعاتی که اون فرد بهتون میده، خیلی مفیده. اگر فردی که راهنماییتون می کنه و شما یک سبک موسیقی و یا به گروه های موسیقی مشترکی علاقه دارین، راهنمایی اون فرد برای شما مفید تر خواهد بود.

همیشه حواستون به این مطلب که در چه شرایطی قراره از هدفونتون استفاده کنین باشه
    همیشه توصیه می کنیم که در مورد اینکه در چه شرایط و محیطی قراره از هدفون استفاده کنین واقعگرا باشین. به طور مثال حواستون باشه که اگر آهنگ هاتون از فرمت های لاسلس هست یا مثلاً قراره هدفون رو در محیط نویز داری استفاده کنین، هرچقدر هم هدفونتون با کیفیت باشه، اون عوامل اجازه نمیدن که اون کیفیت بالایی که هدفونتون داره رو بشنوین
    هیچوقت دلیل اصلی ایی رو که ما به خاطر اون وارد این بازی شدیم رو از یاد نبرید
    باور کنید که خیلی راحته که بیفتید توی دور این وسایل و دلیل اصلی ایی که وارد این ماجرا شدیم رو از یاد ببریم (که همون موسیقیه) شما میتونید از موسیقیتون به همون اندازه که بوسیلۀ هدفون 800 دلاری لذت میبرین به اندازۀ هدفون 80 دلاری لذت ببرین
    (نظر شخصی: قدیمها گفته بودم، اگر کسی بدونه از صدا دنبال چی هست، و با آگاهی هدفون مورد نظر خودش رو انتخاب بکنه، توی دنیای هدفون داخل گوشی های امروز میتونه با خرج 200 دلار، بیش از 90 درصد چیزی رو که قراره با خرج 1000 دلاری بدست بیاره رو با همون بدست بیاره.)

قرار گرفتن صحیح هدفون داخل گوشتون، مطلب خیلی مهمی برای اینه که بتونید از اون پولی که خرج کردید استفاده کنید
    مدل های مختلف به ذات تفاوت هایی در راحتی قرار گیری در گوش دارن، حتماً حواستون به این باشه که اگر قراره از اون صدای رویایی هدفونتون استفاده کنین، حتماً قبلش باید بتونین اون رو درست توی گوشتون قرار بدین.

یکسری توضیحات در مورد اینکه راحتی درایو شدن هدفون ربط مستقیمی با تنها امپدانس نداره :
    نظر شخصی:
    همیشه کم بودن امپدانس نشانۀ راحت درایو شدن و زیاد بودن امپدانس نشانۀ سخت درایو شدن نیست. (نمونش hifiman he6
    اینجا ها رو نگاه کنین:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای هدفونی که بدست میارین زمان بزارین و همین لحظۀ اول در موردش قضاوت نکنین (نظر شخصی: چندین مسئله اینجا تأثیر گذاره، اولین مسئله به ماهیت صدا و ماهیت درک مغز ما از صدا مربوط میشه، صدا به شدت با قضایای روانی افراد گره خورده و مغز ما خیلی پیچیده عمل می کنه، مغز ما به راحتی خودش رو با سبک صدایی که میشنوه وفق میده، من به این میگم burn in مغزی مثلاً اگر به نظرتون صدای هدفون اولش کمی (خیلی کم) تیز هست، بعد از مدتی گوش دادن آهنگ مغزتون خودش رو همانگ تر میکنه؛ از اونور امکان داره برای بعضی هدفون ها پدیده ایی به اصطلاح burn in فیزیکی هم اتفاق بیفته، به هر حال به هدفون جدیدتون وقت بدین تا خودش رو نشون بده، اینکه چقدر طول میکشه تا هدفون صدای خودش رو برای شما نشون بده به عوامل مختلفی از جمله خود هدفون، سابقۀ شنوایی شما با هدفون و سبکهای مختلف صدا (با سبک موسیقی اشتباه نگیرین) بستگش داره.)

یک تعدای راهنمای دیگه
    1-اگر تازه وارد هستید، اولین انتخابتون، اون انتخاب مناسب غایی برای شما نخواهد بود، برای همین خیلی خیلی نیاز نیست که شروع به خوندن دقیق همۀ پست های موجود و زدن تاپیک های مختلف و در خواست راهنمایی از افراد مختلف بکنین، برای شروع یک انتخاب مناسب بکنین و ترجیحاً هدفون دست دوم بخرید. وقتی اون خرید رو انجام دادید، تازه یک مرجع و چارچوبی دستتون میاد که بتونین از نظرات دیگران استفاده کنین.( نظر شخصی: در مورد اینکه باید چه شرایطی داشته باشیم تا بتونیم از توصیه ها و نظرات دیگران در مورد هدفون یا هر چیز دیگه استفاده کنیم، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تا دلیل این توصیه رو بیشتر متوجه بشین)
    2- یک هشداری بدم در مورد کارت های صدا. قسمت آمپلی فای اونها، در نهایت در حد یکسری آمپ های پرتابل هستش و این در صورتیه که بعضی انواع اصلاح شده (و به اصطلاح اختصاصی و سفارشی) اونها قیمتی در حد آمپهای حالت جامد رومیزی دارن

کابل
    کابل ها باید به عنوان آخرین مرحلۀ آپگرید کردن ستاپ صوتیتون، در نظر گرفته بشن. وقتی همۀ قسمت های ستاپتون رو ارتقاع دادین بعد در نهایت به فکر ارتقاع کابل ها باشین.
    Last edited by rave-87; 06-10-2012 at 01:02.

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

اگر به فکر خرید وسیله صوتی افتادید، حتماً این چند نکته ضروری رو به خاطر داشته باشید:
    1- مهمترین عامل در انتخاب وسیله صوتی (مخصوصاً هدفون) سبک صدای اون هدفون هست. بعد از اون، کیفیت صدا معنا پیدا می کنه.

2- سبک صدا یعنی هدفون بیس، میدرنج و تریبل رو به چه نسبتی بیرون می ده. مثلاً یک هدفونی بیس زیادی داره و تریبل کمی. یا دیگری بیس و مید متعادل داره و تریبل کم. پس با سبک موسیقی یا کیفیت صدا قاطیش نکنید. پس ما توی توصیف صدای هدفون، می تونیم اون رو دو دید کمیت و کیفیت بررسی کنیم. کمیت یعنی اینکه به چه مقداری، فرکانسی رو تولید می کنه. کیفیت یعنی اون فرکانس رو چقدر با جزئیات پخش می کنه. البته توجه داشته باشید، این دو تا ویژگی، کاملاً از هم مستقل نیستن.

3- سبک صدای مناسب، سلیقه ایی هست. هرفرد، خودش باید سبک صدای مورد علاقش رو پیدا کنه (از طریق تست هدفون و وسایل صوتی مختلف) و بعد از اون، دنبال با کیفیت ترین وسیله صوتی، در اون سبک صدا باشه. پس کسی نمی تونه به طور دقیق به شما بگه که چه سبک صدایی برای شما مناسبه.

4- اگر اطلاعی از سبک صدای مورد علاقتون ندارید، معمولاً به شما هدفون با سبک صدای گرم توصیه می شه.

5- واژه هایی مثل خوب، عالی، بیس کم، تریبل کم و ... همگی واژه هایی نسبی و وابسته به مرجع ذهنی فرد هستن و فرد به فرد، توصیفشون از اون واژه ها متفاوته. پس در هنگام استفاده از نظرات و ریویو ها، فقط به مقایسه ها دقت کنید. مثلاً اگر شما نظر فردی رو درباره هدفون X خوندید و توی اون دیدید که فرد صرفاً گفته بیسش مناسبه، به هیچ وجه تصور نکنید که میزان بیس اون هدفون برای شما هم مناسب خواهد بود. از فرد مورد نظر بخواید که اون هدفون رو با بقیه هدفون هاش مقایسه کنه یا به طور دقیق تر، با هدفونی مقایسه بکنه که شما قبلاً بهش گوش دادید. و مثلاً در نهایت بگه: مقدار بیس هدفون X از هدفون Y بیشتره یا کمتر.

6- براساس نکات 3 و 4 و 5، وقتی دنبال هدفونی هستید و از کسی راهنمایی می خواید، سوالتون رو به شکل مقایسه مطرح کنید. مثلاً بگید من هدفونی می خوام که بیسش از هدفون X، به اندازه خیلی کمی بیشتر باشه. یا صدای هدفون X، برای من خیلی تیزه و من دنبال هدفونی هستم که صداش اونقدر تیز نباشه. یا ...

7- اگر تا حالا هدفون جدی نداشتید، و نمی تونید خواستتون رو براساس معیارهای نکته 6 ارائه کنید، به شما هدفونی با صدای گرم توصیه خواهد شد (اشاره به نکته 4).

8- همیشه مطمئن ترین راه، تست هدفون هست. ولی تست هدفون ممکنه ویژگی هایی رو شامل بشه که الأن بهش نمی پردازم .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2005

پيش فرض

واقعا این مطلب مفید و کاربردیه .
    دمت گرم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •