تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 223 اولاول ... 4567891011121858108 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 2224

نام تاپيک: Fedora

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Ahmadra
    برای نصب از روی سورس فقط همین دستورات کافی هست:
    configure/.
    make
    make install
    یعنی نمیخواد فایل اصلی رو مثلا در پوشه هوم سیستم کپیش کنم؟

ُسلام
    آره كافيه ! نه نمي خواد در هر جايي خواستي مي توني از آرشيو درش بياري و نصبش كني ...
    روش راست كليك كن و از آرشيو يا همون زيپ درش بيار و بعد از طريق كنسول برو داخل دايركتوري و نصبش كن ...

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

میبخشید من همش سوال میکنم. یعنی اگر نرم افزار در داخل سی دی باشه و ما در ترمینال این دستورات رو بنویسیم کافی هست برنامه نصب میشه؟

× لطفا چند هم سایت جهت دانلود انواع نرم افزارهای لینوکس معرفی کنید. ممنون

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

میبخشید من همش سوال میکنم. یعنی اگر نرم افزار در داخل سی دی باشه و ما در ترمینال این دستورات رو بنویسیم کافی هست برنامه نصب میشه؟

× لطفا چند هم سایت جهت دانلود انواع نرم افزارهای لینوکس معرفی کنید. ممنون
    سلام
    خواهش می کنم !‌ خوب همه اینجاییم واسه سوال و جواب !!
    نه از درون CD نمی شه !‌ چون باید فایل هایی ایجاد و کامپایل یا تغییر داده بشه که در روی CD امکان پذیر نیست !‌
    واسه دانلود Rpm از این سایت استفاده کن ! بی شک یکی از بهترین سایت ها هستش !!!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و از گوگل استفاده کن ...

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

دوباره سلام. من دیشب چند راهنمای نصب از اینترنت گرفتم. در مورد نصب برنامه از روی سورس و بسته های RPM. من چند برنامه رو کامپایل کردم. ولی متاسفانه در مورد نصب از روی سورس با مشکل مواجه شدم. موقع نوشتن دستور ./Configure و یا make ها یا اصلا نمیشد یا اگر هم اجرا میشد هنگام کار error میداد. من دستور rpm build –rebuild رو هم امتحان کردم. ولی ثمره ای جز پیغام زیر نداشت:
    Bash: rpmbuild: command not found.
    من حتی برنامه RealPlayer مخصوص لینوکس رو دریافت کردم. با این همه وقت برای دانلود گذاشتم موقع نصب این پیغامو دریافت کردم:
    Fail Dependencies
    Libxp.so.6
    شاید من در کارم اشتباه میکنم که خودم احتمال 90 درصد میگم نه!
    و احتمال دوم من مربوط به یا ناقص نصب کردم لینوکس میدونم که بعیده بازم چون موقع نصب بیشترین دقت رو داشتم یا شایدم نه. و یا اینکه کلا نسخه لینوکس من ناقص هست.
    نظرتون چیه؟؟؟؟

امروز من لینوکس فدورای 5 رو خریدم. مال شرکت JB هست. خوبه؟ لینوسک فدورای قبلیم 3 بود. 6 هم که ظاهرا هنوز تو ایران نیومده.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    خوب معمولا مشکل نه از توه نه از سیستم عامل !!!
    فقط وابستگی های نرم افزاری رعایت نشده !!‌ یعنی نیاز به برنامه یا بسته ای هست که نصب نشده ! از اینترنت جستجو کن بسته رو ‍یدا و نصب کن و دوباره سعی کن
    من دیروز فدورا ۵ رو نصب کردم ! یه مدتی بود ار دبین و اوبونتو استفاده می کردم ! و دوباره برگشتم رو فدورا ! خیلی عالیه !! یکی از بچه ها داره کل مخازن اوبوتو رو دانلود می کنه ! که احتملا می خوامن ازش استفاده کنم !
    فدورا ۵ رو نصب کن ! فقط یه توصیه سعی کن هر برنامه ای نیاز داری موقع نصب انتخاب کنی !!!

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

خب یعنی چی. من نفیفهمم. یعنی اگر من بخوام نرم افزاری رو در لینوکس نصب کنم باید یکسری دیگه از احتیاجاتشو قبلا نصب کرده باشم؟
    این حالت در مورد بسته های rpm هست یا بسته های سورس هم همین مشکلو دارن؟
    راستی من دیشب دیکشنری ایکس فار دیک رو نصب کردم از روی rpm ولی باید از کجا این نرم افزار رو اجرا میکردم؟ پیدا نکردمش؟

حـــــرفـه ای m a j r i x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

راستی من دیشب دیکشنری ایکس فار دیک رو نصب کردم از روی rpm ولی باید از کجا این نرم افزار رو اجرا میکردم؟ پیدا نکردمش؟
    میتونی براش یک لینک توی دسکتاپ درست کنی هم میتونی توی ترمینال xfardic تایپ کنی

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

خب یعنی چی. من نفیفهمم. یعنی اگر من بخوام نرم افزاری رو در لینوکس نصب کنم باید یکسری دیگه از احتیاجاتشو قبلا نصب کرده باشم؟
    این حالت در مورد بسته های rpm هست یا بسته های سورس هم همین مشکلو دارن؟
    بله
    dependency هر بسته یعنی وابستگی های اون بسته خاص باید رعایت بشه !
    و ماژول ها و کتابخانه های مورد نیاز باید قبلا نصب بشه ...
    اگر می خوای خودتو از شر این چیزا راحت کنی و اگر سرعت اینترنتت خوبه در فدورا از ابزار yum و در سیستم های مبتنی بر دبین از apt-get استفاده کن ...
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر می خوای خودتو از شر این چیزا راحت کنی و اگر سرعت اینترنتت خوبه در فدورا از ابزار yum و در سیستم های مبتنی بر دبین از apt-get استفاده کن ...
    من در جریان بحث نبودم وبه همین دلیل نظری هم ندادم برای اینکه شاید اشتباه بکنم
    ولی Ahmadra جان شما چرا از yum استفاده نمی کنید؟
    من فکر کردم شما از yum استفاده می کنید ولی کارتون رو راه نمی ندازه که این همه مشکل دارید
    yum نرم افزاری رو که می خواهید همراه با بسته های وابسته خیلی راحت نصب می کنه و این همه دردسر هم نداره
    الان معمولا همه از این نوع برنامه های مدیریت بسته های نرم افزاری استفاده می کنند که تقریبا در همه توزیع ها به یه نوعی موجوده
    yum ,apt-get,emerge, ...

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

سلام. ممنون از همه بچه ها برای راهنمایی من! ( majrix ، Bayazee، و rootnt عزیز)
    خب این yum رو من از کجا گیر بیارم؟ یعنی اگر این برنامه نصب باشه دیگه احتیاجی به این ماژولها و کتابخانه های خاص برای نصب هر بسته نیست؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •