تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 222 از 223 اولاول ... 122172212218219220221222223 آخرآخر
نمايش نتايج 2,211 به 2,220 از 2224

نام تاپيک: Fedora

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

تا وقتی که نرم افزار خاصی رو لازم نداری٬ بهتره که مخزنشو اضافه نکنی. همون rpmfusion کافیه
    فکر کنم باید این فایلو پاک کنی

file:///etc/yum.repos.d/skype.repo

2. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من دوباره مشکل دارم اما خیلی هم مشکل نیست
    اقا من ویژوال باکس رو نصب کردم و بعد یک سری ارور داد موقع اجرا که خودش راهنما داشست و منم نخونده زدم تو ترمینال ویک سری چیز نصب کردم حالا یه کرنل کانفیگ نشده جدید هم برام نصب کرده فکر کنم ۳.۱۸ و اون رقم اخرش رو هم یادم نیست ولی خوب الان روی اون کرنلی که ویژوال باکس نصب کرده خیلی بده سیستم گرافیک رو نمیشناسه فکر کنم چون مانیتور و ... همه تنظیماتش یه هم ریخته و خیلی بده گرافیکش قابل تحمل نیست برام خوشم نمیاد ازش ولی خوش بختانه کرنل خود فدورا ۲۱ هنوز هست رو سیستم و بوت هم میشه و تو بوت لودرش هم هست
    اون کرنله رو چطوری درستش کنم میشه از کرنل سالمم درستش کنم؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

من دوباره مشکل دارم اما خیلی هم مشکل نیست
    اقا من ویژوال باکس رو نصب کردم و بعد یک سری ارور داد موقع اجرا که خودش راهنما داشست و منم نخونده زدم تو ترمینال ویک سری چیز نصب کردم حالا یه کرنل کانفیگ نشده جدید هم برام نصب کرده فکر کنم ۳.۱۸ و اون رقم اخرش رو هم یادم نیست ولی خوب الان روی اون کرنلی که ویژوال باکس نصب کرده خیلی بده سیستم گرافیک رو نمیشناسه فکر کنم چون مانیتور و ... همه تنظیماتش یه هم ریخته و خیلی بده گرافیکش قابل تحمل نیست برام خوشم نمیاد ازش ولی خوش بختانه کرنل خود فدورا ۲۱ هنوز هست رو سیستم و بوت هم میشه و تو بوت لودرش هم هست
    اون کرنله رو چطوری درستش کنم میشه از کرنل سالمم درستش کنم؟
    ویرچوال باکس فکر نکنم یه لینوکس جدید نصب کنه..
    فقط باید یه ماژول نصب کنه. البته من نمیدونم توی فدورا چجوری هست
    الان مشکل دقیقا چی هست؟ پیغام خطایی دریافت می کنی؟ نمیشه بری تنظیماتشو خودت درست کنی؟
    از درایور کارت گرافیک غیر ازاد استفاده می کنی؟
    میتونی به جای virtualbox از virt-manager هم استفاده کنی ولی تنظیماتش یکم پیچیده تره و بعضی امکاناتو در ویندوز نداره. در عوض احتیاجی به ماژول نداره

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ویرچوال باکس فکر نکنم یه لینوکس جدید نصب کنه..
    فقط باید یه ماژول نصب کنه. البته من نمیدونم توی فدورا چجوری هست
    الان مشکل دقیقا چی هست؟ پیغام خطایی دریافت می کنی؟ نمیشه بری تنظیماتشو خودت درست کنی؟
    از درایور کارت گرافیک غیر ازاد استفاده می کنی؟
    میتونی به جای virtualbox از virt-manager هم استفاده کنی ولی تنظیماتش یکم پیچیده تره و بعضی امکاناتو در ویندوز نداره. در عوض احتیاجی به ماژول نداره
    یه کرنل جدید نصب کرده الان گرافیک این کرنل جدید اصلا قبل تحمل نیست و تنظیماتش هم نمیشه کاریش کرد
    لینوکس جدید نصب نکرده فقط کرنل هست که روش فدورا میاد(همون فدورا خودم فقط بادو تا کرنل الان هست رو سیستم) کرنلی که ویژوال باکس تصب کرده مشکل داره الان
    درایور هم من چیزی نصب نکردم خودش هر چی نصب کرده

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

با سلام .

دوستان توزیعی از fedora هست که پیش فرض درونش development tools داخلش باشه ؟‌ خودتون وضعیت اینترنت ایران رو میدونین که . بنده برای صرفه جویی در ترافیک توزیع هارو از طریق اینترنت دانشگاه میگیرم سپس توی خونه نصب می کنم . لذا تا الان از یه سری توزیع های debian که اکثر ابزارهای لازم رو درون اونها قرار داده بودن استفاده می کردم دیگه بسیاری از اون ابزارها نیاز به دانلود و نصب نداشتن . اگر یه توزیع خاص از fedora هستش که کار مشابهی انجام بده کار منو راه میندازه .

( دقیقا دنبال یه چیزی مثل everything iso توی centos برای fedora هستم )
    ممنون
    Last edited by Public Enemy; 27-03-2016 at 18:57.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

نه متاسفانه.
    کاری که میتونید بکنید اینه که همه ی پکیج ها رو دانلود کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با wget میتونید همه ی پکیج های دایرکتوری رو دانلود کنید
    Last edited by V i r u s e r; 27-03-2016 at 20:08.

8. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

نه متاسفانه.
    کاری که میتونید بکنید اینه که همه ی پکیج ها رو دانلود کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با wget میتونید همه ی پکیج های دایرکتوری رو دانلود کنید
    ممنون . عجیبه centOS طرفدار نداره اینجا ( تاپیک مهمی نداره ) . عذرخواهی از ناظر و مدیر و سایر کاربران بخش که اگر سوالم رو اینجا مطرح می کنم .

توی عکس های نصب fedora دیدم که در هنگام نصب میشه بین نسخه server , workstation و نصب سفارشی یک گزینه رو انتخاب کنی . ( در واقع در هنگام نصب یک گزینه میانبر برای نصب سریع پکیج هایی تحت عنوان workstation و غیره داشت که نیاز نبود پکیج ها رو دستی انتخاب کنی و در کنارش گزینه نصب سفارشی داشت که بتونی پکیج هارو انتخاب کنی ) حال من می خوام centOS با تمام پکیج های عادیش ( فایل 4.3 گیگی ) رو نصب کنم و فایل everything iso رو هم برای یک local mirror برای نصب پکیج هایی که در آینده ممکنه مورد نیازم قرار بگیره نگه دارم . خوب دوست ندارم دو تا iso مختلف دانلود کنم یکی 4 گیگ که فقط واسه نصب کاربرد داشته باشه . می خوام فقط همون 7 گیگی رو دانلود کنم موقع نصب پکیج های پیش فرض موجود در فایل iso چهار گیگی رو نصب کنه و بعدا اون فایل 7 گیگی به عنوان mirror هم استفاده بشه. آیا چنین موردی رو در centos همانند fedora دیدن ؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام. برای centos میتونید همون everything iso رو دانلود کنید و با همون سیستم عامل رو نصب کنید. موقع نصب به شما انتخاب های بیشتری میده که نصب کنید. دیگه نیازی به dvd چهار گیگی نیست.
    من روی لپتاپم centos دارم ولی توزیع مضخرفیه به نظر شخصیه بنده.. باهاش ارتباط برقرار نکردم
    کلا yum با aptitude قابل مقایسه نیست

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

سلام. برای centos میتونید همون everything iso رو دانلود کنید و با همون سیستم عامل رو نصب کنید. موقع نصب به شما انتخاب های بیشتری میده که نصب کنید. دیگه نیازی به dvd چهار گیگی نیست.
    من روی لپتاپم centos دارم ولی توزیع مضخرفیه به نظر شخصیه بنده.. باهاش ارتباط برقرار نکردم
    کلا yum با aptitude قابل مقایسه نیست
    با سلام . از اوایل 2013 تا همین امروز روی لپ تاپ بنده debian نصب بوده . خیلی نسبت به سایر توزیع ها به نظرم پایدار و مناسب بود . اگر هم نرم افزار خاصی نیاز داشتم که توی repo های اصلیش نبود ، توی سایر repo ها میشد پیداش کرد از نظر نرم افزاری مشکلی ندارم .

اما مشکل جدی من با debian و زیرمجموعش ubuntu همین پکیج ها هستن ! توی repo های اصلیش :

1 - یا پکیجی که هست بسیار قدیمی هستش ، ورژن جدیدش رو می خوای باید خودت کمپایل کنی
    2 - یا اگر پکیج نیست که باید خودت کمپایل کنی

یعنی برای من مسیر یک طرفه هستش اوضاع اونجا بدتر میشه که وقتی سورس یک پکیج رو برای کمپایل میگیرم ، برای کمپایل یه سری نیازمندی ها داره . خوب مشکل اینجاست که نیازمندی هایی که سورس پکیج اعلام می کنه همنام با پکیج های موجود در repo های debian نیستند . مثلا make میگه نیاز به python-devel هستش ، چنین پکیجی توی repo های دبیان اسمش python-dev هستش . خوب حال این یک مثال سادش بود ، اما برای کمپایل سورس پکیجی که مثلا 10 تا نیازمندی داره ، حال حساب کن باید 10 بار تو گوگل جستجو کنی تا اسم پکیج صحیح رو برای debian پیدا کنی ، توی debian 8 هم که دیگه حداقل برای بنده اوضاع بدتر شده برخی پکیج ها همنام پکیج های موجود در repo های نسخه های قبلی debian نیستند .

واقعا برام جای سوال داره چرا موقع کمپایل سورس پکیج هام دقیقا آدرس پکیجی رو برا دانلود میدن که درون repo های fedora و rhel هستش . اگرم به مشکلی برمی خورم تو گوگل سرچ می کنم می بینم مشکل در گروه های redhat مطرح شده قبلا .

-------------------------

بگذریم . نگاهی به مخازن centos انداختم دیدم خیلی از پکیج هایی که درونش هست نسخه ی قدیمی ولی در عوض پایدار هستند . از اونجا که من برای کامپایل آخرین سورس پکیج هارو دانلود می کنم می ترسم سر همین قضیه با centos به مشکل بر بخورم . فدورا هم که هر 6 ماه یک بار نسخه جدید میده بیرون پشتیبانیش هم فقط 13 ماهه . این وسط یه توزیع میانه رویی نیست که مانند debian پایداری خوبی داشته باشه اما بشه به راحتی مخازن جدید اضافه کنم و درگیر مشکلات کمتری باشم ؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

با سلام . از اوایل 2013 تا همین امروز روی لپ تاپ بنده debian نصب بوده . خیلی نسبت به سایر توزیع ها به نظرم پایدار و مناسب بود . اگر هم نرم افزار خاصی نیاز داشتم که توی repo های اصلیش نبود ، توی سایر repo ها میشد پیداش کرد از نظر نرم افزاری مشکلی ندارم .

اما مشکل جدی من با debian و زیرمجموعش ubuntu همین پکیج ها هستن ! توی repo های اصلیش :

1 - یا پکیجی که هست بسیار قدیمی هستش ، ورژن جدیدش رو می خوای باید خودت کمپایل کنی
    2 - یا اگر پکیج نیست که باید خودت کمپایل کنی

یعنی برای من مسیر یک طرفه هستش اوضاع اونجا بدتر میشه که وقتی سورس یک پکیج رو برای کمپایل میگیرم ، برای کمپایل یه سری نیازمندی ها داره . خوب مشکل اینجاست که نیازمندی هایی که سورس پکیج اعلام می کنه همنام با پکیج های موجود در repo های debian نیستند . مثلا make میگه نیاز به python-devel هستش ، چنین پکیجی توی repo های دبیان اسمش python-dev هستش . خوب حال این یک مثال سادش بود ، اما برای کمپایل سورس پکیجی که مثلا 10 تا نیازمندی داره ، حال حساب کن باید 10 بار تو گوگل جستجو کنی تا اسم پکیج صحیح رو برای debian پیدا کنی ، توی debian 8 هم که دیگه حداقل برای بنده اوضاع بدتر شده برخی پکیج ها همنام پکیج های موجود در repo های نسخه های قبلی debian نیستند .

واقعا برام جای سوال داره چرا موقع کمپایل سورس پکیج هام دقیقا آدرس پکیجی رو برا دانلود میدن که درون repo های fedora و rhel هستش . اگرم به مشکلی برمی خورم تو گوگل سرچ می کنم می بینم مشکل در گروه های redhat مطرح شده قبلا .

-------------------------

بگذریم . نگاهی به مخازن centos انداختم دیدم خیلی از پکیج هایی که درونش هست نسخه ی قدیمی ولی در عوض پایدار هستند . از اونجا که من برای کامپایل آخرین سورس پکیج هارو دانلود می کنم می ترسم سر همین قضیه با centos به مشکل بر بخورم . فدورا هم که هر 6 ماه یک بار نسخه جدید میده بیرون پشتیبانیش هم فقط 13 ماهه . این وسط یه توزیع میانه رویی نیست که مانند debian پایداری خوبی داشته باشه اما بشه به راحتی مخازن جدید اضافه کنم و درگیر مشکلات کمتری باشم ؟
    شما احتمالا debian testing یا ubuntu رو میخوای. این مشکلاتی که گفتی رو کمتر دارن. gentoo و archlinux هم خوبن توی این مسئله ولی gentoo پایداریش بیشتر از archlinuxه
    خوبی جنتو اینه که در 90٪‌ مواقع شما همه ی پیشنیاز های کامپایل کردن رو داری و دیگه نیازی نیست پیش نیاز ها رو نصب کنی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •