تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: ايجاد شبکه کامپيوتري براي يک آموزشگاه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

14 ايجاد شبکه کامپيوتري براي يک آموزشگاه

در آموزشگاهي که مشغول کار شدم يک شبکه وجود داره که بهم ريخته هست و فقط ميشه رو کابل کشيش حساب کرد هدفم ايجاد يک شبکه دسترسي به اينترنت به صورت کابلي و وايرلس هست، اگر دوستان لطف کنند و راهنمايي کنند، من هم کارهاي رو که انجام دادم اينجا مينويسم که شايد در آينده براي ديگران مفيد باشه... قبلا شبکه هاي 3-4 کامپيوتري و فايل و پرينتر شيرينگ راه اندازي کردم اما اين شبکه حدودا 30 کامپيوتر رو شامل ميشه

قدم اول انتظاراتي که از اين شبکه دارم:
    1- آموزشگاه شامل سه طبقه ساختمان است که در طبقه دوم داراي سايت مرکزي است که دانش آموزان و معلم از آن براي آموزش استفاده مي کنند با حدود 10-15 کامپيوتر که مي خواهم اين کامپيوترها به اينترنت وصل بشن و از طريق سيستم نت ساپورت اسکول قابليت کنترل سيستمها براي معلم وجود داشته باشد.
    2- در هر طبقه يک اکسس پوينت جهت استفاده اينترنت وايرلس براي کلاسهاي مختلف قرار داده شود (فعلا يک اکسس پوينت در طبقه اول وجود داره که بعلت بزرگي ساختمان و محل قرار دادن اکسس پوينت فقط همون طبفه اول رو پوشش ميده)
    3- در صورت امکان ايجاد ورک گروپ براي طبقه جهت استفاده از پرينتر شيرينگ

قدم دوم سخت افزارهاي که در اختيار دارم:
    1- مودم تي پي لينک مدل td8811
    2- سويچ dlink des-1016d که مشخصه 16 پورت هست
    3- اکسس پوينت linksys چون در دسترس نبود مدلش رو از نزديک نديدم
    4- کابل کشي cat5e بين سيستمها و سوييچ و از سويييچ به اکسس پوينت که با تستر بررسي شد يکي دو مورد قطعي وجود داره که مشخص شدند
    5- يک سوييچ ميکروسافت که مدلش رو يادداشت نکردم هر کاري کردم نتونستم روشنش کنم کليد پاور هم نداشت فقط کابل برقش رو جابجا کردم که متاسفانه روشن نشد پس فعلا روش حسابي باز نميکنم
    6- چند کارت شبکه pci

قدم سوم سناريو هاي پيش رو جهت انجام اين کار که انتظار دارم تو اين بخش کمکم کنند اولين سناريو رو خودم ميدم که به نظرم شبکه بر اين اساس طراحي شده اما براثر جابجايي هاي اخير در آموزشگاه همه چيز بهم ريخته شده و اگر دوستان اظهار نظر کنند ممنون ميشم:
    انتخاب يکي از سيستم ها به عنوان سرور در سايت و اتصال اينترنت adsl به اين سيستم و تقسيم اينترنت از طريق سوييچ بين سيستم ها و اکسس پوينت اما براي انجام اين کار چه تنظيماتي بايد در سرور- سوييچ و کامپيوتر ها انجام که انتظارات ما از شبکه برآورده بشه..

لطفا افرادي که در شبکه تخصص دارند از راهنمايي دريغ ننمايند کاري که براي حرفه ايي ها خيلي ساده است اما براي من آماتور يه مقدار پيچيده است .. در نهايت هرچه انجام شد به همين زبان آماتوري بيان خواهد شد
    Last edited by reza77; 26-09-2012 at 17:17.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •