تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: ایجاد تخم مرغ شفاف در فتوشاپ

در آغاز فعالیت hossein.farrokh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اهواز

10 ایجاد تخم مرغ شفاف در فتوشاپ

امروز قصد دارم آموزش ایجاد یک افکت بسیار جالب فتوشاپ رو بهتون نشون بدم. این آموزش به شما یاد میده که چطور اشیا رو به حالت حبابهای شیشه ای یا شفاف تغییر بدید. تصویر اصلی تخم مرغ ها و حباب رو از لینک های زیر دانلود کنید:
    مرحله ۱
    تصویر تخم مرغ ها رو در در فتوشاپ باز کنید.
    مرحله۲
    الان با ابزار clone stamp tool به آرامی یکی از تخم مرغ ها رو محو کنید.زمانی که stamp tool رو انتخاب کردید با نگه داشتن کلید Alt و کلیک بر روی قسمتی از صفحه برای نمونه برداری کار رو آغاز کنید و بعد از نمونه برداری از پس زمینه کم کم یکی از تخم مرغ ها رو محو کنید.ممکنه چند بار نیاز به نمونه گیری داشته باشد.با اینکار ما تخم مرغ رو با رنگ زمینه میپوشانیم به گونه ای که به نظر اصلا وجود نداشته.
    مرحله ۳
    یک ابزار مهم که ازش باید استفاده کنیم patch tool است.وقتی که یکی از تخم مرغ ها رو محو کردید، یه مقدار لکه و جاش میمونهکه باید اونا هم کاملا محو بشن.
    مرحله ۴
    Patch tool رو انتخاب کنید و از تنظیمات زیر استفاده کنید.
    مرحله ۵
    در حالی که patch tool رو انتخاب کردید، یک قسمت از زمینه رو انتخاب کنید و اون قسمت را روی بخشی که محو کردید و آثارش باقی مونده بود به کار ببرید.این کار باعث محو شدن بیشتر آثار تخم مرغ محو شده میشه.
    مرحله ۶
    بعد از تمام شدن کامل مرحله بالا باید تصویری مثل زیر داشته باشید.
    مرحله ۷
    الان تصویر حبابی که دانلود کردید و یا اینکه اصویر هر حبابی که به کارتون بیاد که باید شبیه زیر باشه رو در فتوشاپ باز کنید.
    مرحله ۸
    ففقط حباب رو انتخاب کنید.من از ابزار Elliptical Marquee Tool برای این کار استفاده کردم.
    مرحله ۹
    منطقه انتتخاب شده رو کپی کنید و ری تصویری که داریم روش کار میکنیم paste کنید.
    مرحله ۱۰
    ما باید در اینجا اشباع یا همون saturation لایه حباب رو کاهش بدیم . بهترین راه برای این کار هم فشردن کلیدهای ctrl+shift+u
    هست . opacity لایه حباب رو تا ۳۰% کاهش بدید. این کار باعث میشه حباب تا یه حدی محو بشه.
    مرحله ۱۱
    از ابزار warp (edit>transform>warp) برای تبدیل شکل حباب به تخم مرغ استفاده کنید.
    مرحله ۱۲
    الان باید از تصویر یه زرده تخم مرغ استفاده کنید.من لینک یه عکس نمونه و نمونه های دیگر رو واستون در زیر گذاشتم.
    زرده تخم مرغ رو select کنید و اون رو در بالای لایه حباب paste کنید.بعد از این کار blend mode لایه رو به multiply تغییر بدید.
    مرحله ۱۳
    الان یک لایه جدید ایجاد کنید. الان از یک براش نرم سفید نوری رو که روی تخم مرغ های دیگه افتاده رو روی حباب ایجاد کنید.اکنون blend mode لایه نور رو به overlay تغییر بدید.
    مرحله ۱۴
    در پایان من یه لایه gradiant هم ایجاد کردم در جلوی تخم مرغ ها و رنگ مورد نظرم رو توش اعمال کردم. این کار اجباری نیست و در اختیار خودتونه.
    و این هم تصویر نهایی
    منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منتظر نظرات شما عزیزان هستم

2. 6 کاربر از hossein.farrokh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •