تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: آموزش- حالت slow motion (حرکت آهسته حرفه ای ) -توسط نرم افزار AE و پلاگین Twixtor (تصویری)

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض آموزش- حالت slow motion (حرکت آهسته حرفه ای ) -توسط نرم افزار AE و پلاگین Twixtor (تصویری)

سلام
    حتما تاحالا شده که آرزوی یه دوربین بسیار سریع که بتونه فیلم ضبط شده رو خیلی آهسته پخش کنه رو داشتید.در واقع اگه یکم انتظاراتتونو کم کنید ، مثلا اگه قصد آهسته کردن صحنه ی تیر اندازی رو دارید باید بگم این روش به درد تون نخواهد خورد.
    با این روش میتونید فیلم گرفته شده با موبایلتون رو هم بصورت حرفه ای آهسته کنید.اما در نظر داشته باشید که تعداد فریم در ثانیه های فیلمتون هر چقدر بیشتر باشه ، صحنه ی آهسته ی بدست اومده هم خوب تر از آب در خواهد آمد.
    مثلا فرض کنید شما دوربینی دارید مثله hs20 و دوربینی که تو لیست ضبطش حالت های بالاتر از 60 فریم بر ثانیه رو دارن.مثلا 1920*1080 60fps یا 1280*720 60fps و یا مثلا دوربینی که بتونه 480fps ضبط کنه.در ضمن هر چی تعداد فریم بالاتر بره ، رزولوشن هم پایین میاد و کیفیت افت میکنه.یعنی دوربین مدت زمان کمتری به پردازش اختصاص میده و بی کیفیت از آب درمیان.
    بعد از اینکه از یه حرکت نسبتا سریع فیلمبرداری کردید(مثلا شوت کردن توپ) حالا اونو داخل هارد کامپیوترتون میریزید و میرید سراغ ویرایش از طریق کامپیوتر
    ابتدا پلاگین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو برای نرم افزار after effect خودتون دانلود کنید که من برای ورژن cs5 و تحت ویندوز از سایت آقای حامد صلاحی قرار دادم.میتونید به نسبت ورژن نرم افزارتون ، این پلاگین رو تو نت سرچ کنید و دانلود نمایید.
    USERNAME: TEAM X-F
    PASSWORD: 15bCn7mBWT8446Xm

بعد از اینکه پلاگین رو نصب کردید ، after effects رو باز کنید
    چون بحث فقط بروری چگونگی استفاده از این پلاگین هست دیگه قسمت های تنظیمات کامپزیشن و ... که به آموزش خوده افتر افکتس مربوط میشه نمیپردازیم.
    بعد از اجرای نرم افزار و طی کردن روال انتخاب کاپزیشن و ... باید پلاگین twixtor رو در قسمت effects & presets ببینید.برای اینکار در فیلد جستجوی که همون جا قرار داره ، twixtor رو بنویسید تا بیاره:

خب حالا کلیپ مورد نظرتون رو وارد محیط نرم افزار کنید و در timeline قرار بدید

تصویر کلی از محیط نرم افزار در این حالت:

خب حالا پلاگین twixtor رو از کادر مربوطه بردارید و بر روی ترک جاری در تایم لاین بندازید:

تنظیمات مربوط به این پلاگین در کادر effect control ظاهر میشن:

در این قسمت باید فریم ریتی که فیلمتون رو ضبط کردید تایپ کنید :

سپس در قسمت speed که قسمت آهسته و یا سریع کردن هست مقدار دلخواهتون رو بنویسید.100 یعنی اینکه با سرعت خودش پخش بشه .اگه رو 10 بذاریم یعنی اینکه سرعت فیلم رو 10 برابر کاهش بده.اگه مثلا 5 قرار بدید یعنی 20 برابر کاهش سرعت.اگه رو 1000 بذارید یعنی 10 برابر سرعتش رو بیشر کن

خب حالا در اصل با کاهش دادن سرعت فیلمتون طبیعتا در تایم لاین جای بیشتری خواهد گرفت یعنی اگه قبلا 1 ثانیه بود الان میشه 20 ثانیه .و تو تایم لاین فقط همون 1 ثانیه رو براتون نشون میده.برای اینکه کل 20 ثانیه ی فیلم رو در دست داشته باشید بر روی فیلم تو تایم لاین کلیک راست کنید و گزینه ی Time و از مقابلش Enable Time Remapping رو انتخاب کنید .دوتا keyframe در ابتدا و انتهای track تون خواهید دید. حالا از انتهای track ( ونه اون keyframe ها بلکه فقط از انتهای خوده track)بگیرید و تا جای مطلوب به جلو بکشید.

در نهایت بازیبینی کنید و یا رندر کنید و از صحنه ی حرفه ای و آهسته لذت ببرید

سوالی بود در خدمتم

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

تمامی آموزشها ، تایپ شده و عکسها گرفته شده توسط Переклад не (اینجانب ) میباشد
    باتشکر
    Last edited by Переклад не; 16-01-2013 at 09:22.

2. 13 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام بهزاد عزیز

بسیار عالی بسیا عالی ، خیلی چیز کاربردی هست

اگه میتونی یه نمونه کم حجم شده بزار تا لذت ببریم

بعد برنامه ای نیست که مستقل باشه یعنی به AE نیازی نداشته باشه ؟

4. 3 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام بهزاد عزیز

بسیار عالی بسیا عالی ، خیلی چیز کاربردی هست

اگه میتونی یه نمونه کم حجم شده بزار تا لذت ببریم

بعد برنامه ای نیست که مستقل باشه یعنی به AE نیازی نداشته باشه ؟
    خواهش میکنم
    برنامه مستقل یعنی همون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که با پلاگینش میتونه slow motion کنه
    در مورد برنامه ی دیگه فکر کنم sony vegas pro هم کاربرد داشته باشه

بفرمائید اینم یه نمونه که با همین روش انجام شده و همونطور که میدونید برای اینکه بخوایم تو بخش های دلخواه فیلممون حالت آهسته انجام بدیم باید از keyframe استفاده کنیم.همون کیفریمی که کاربردشو میدونید.در سمت راست هر تغییر دهنده ای (مانند scale یا rotation یا opacity و یا speed و ... در همین افترافکتز) کلیدی هست بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که توسطش میتونیم این کیفریم هارو در قسمت های مختلف فیلم یا عکسمون بذاریم تا تغییرات فقط در همون لحظه اعمال بشه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. 4 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

پسر خیلی باحال بود ایول ، این کلیپ کار خودته بهزاد جون ، چند فریمه فیلم اصلی ؟

ببینم کاربرد keyframe برنامه AE با فلش خدا بیامورز که فرقی نداره ؟

8. 2 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

پسر خیلی باحال بود ایول ، این کلیپ کار خودته بهزاد جون ، چند فریمه فیلم اصلی ؟

ببینم کاربرد keyframe برنامه AE با فلش خدا بیامورز که فرقی نداره ؟
    قربانت.نه یه نمونس کار من نیست .من برای ایکار باید دوباره برم صحنه ترتیب بدم و فیلم بگیرم و بعد بیارم آهسته کنم و بذارم تو نت و متاسفانه وقت ایجاب نمیکنه.بیشتر رو کلیپهای خونوادگی کار کردم .اما در کل همین خروجی رو داره .و صد البته بستگی به تعداد فریم ها داره تو این کلیب احتمالا 120 فریمه یا شاید یکم بالاتر .اما حتی با 24 فریم هم میشه صحنه آهسته ی عالی درست کرد .مثلا حرکت یه فردی رو اسلو کنی خیلی خیلی پر ابهت به نظر میرسه.دوربین هایی مثله nikon j1 و ...( که خودت خدای اینچیزایی) با سرعت بالا ضبط میکنن و خوراک این پلاگین هستن
    کیفریم ها همون کاربردی که تو 3dmax دارن هستن میتونی خودت تستش کنی خیلی جالب و کارآمد و آسونه.اون فلشی رو که فرمودی رو اصلا کار نکردم باهاش یا شایدم یادم رفته
    ممنون

10. 3 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت widder's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

داش من عاشق پر کردن فیلم آهسته هستم ولی حیف که عکسایی که گذاشتی نشون داده نمیشد میشه دوباره آپلود کنی؟ مرسی

12. 2 کاربر از widder بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

داش من عاشق پر کردن فیلم آهسته هستم ولی حیف که عکسایی که گذاشتی نشون داده نمیشد میشه دوباره آپلود کنی؟ مرسی
    این آموزش کامل و اجرای بسیار آسان هستش و حتما شما رو به عشقتون (آهسته کردن فیلم) میرسونه
    اگه اجازه بدید در اولین فرصت عکسارو آماده میکنم

14. 3 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

وای منو باش رفتم Adobe.Premiere.Pro دان کردم برای slow motion کردن با این پست
    الان اومدم میبینم که AE هست خدا بگم چی کارت کنه بهزاد البته 164mb بیشتر نبود فدای سرت

16. 2 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بهزاد جون من AE CS4 رو پیدا کردم نصبیدم فقط AE CS4 پسوند mov. رو نمیخونه ؟ من میخام فیلم رو اضافه کنم با Ctrl+I اما میگه ساپورت نمیشه ، اخه مگه میشه ؟

بعد میتونی عکس های پست اول رو درست کنی دکی جون ؟

18. این کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بهزاد جون من AE CS4 رو پیدا کردم نصبیدم فقط AE CS4 پسوند mov. رو نمیخونه ؟ من میخام فیلم رو اضافه کنم با Ctrl+I اما میگه ساپورت نمیشه ، اخه مگه میشه ؟

بعد میتونی عکس های پست اول رو درست کنی دکی جون ؟
    اگه رو ویندوزت پلیر های مختلف داشته باشی مثله power dvd و divix player و ... افتر قاط میزنه و نمیخونه
    دوم اینکه باید برنامه ی quick time هم داشته باشی

20. 3 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •