تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: ویژگی های یک مهندس عمران موفق؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mntkal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    عجیبه!

14 ویژگی های یک مهندس عمران موفق؟

سلام
    همینطور که از عنوان تاپیک معلومه میخوام بدونم که مهارت های لازم برای یک کارشناس عمران(رشته عمران-عمران) یا بهتر بگم یک دانشجوی این رشته چه کارهای خاص و خارج از اجبار دانشگاه رو باید انجام بده تا وقتی فارق التحصیل شد بیکار نمونه (راننده تاکسی و اینا نشه)
    مثلا نرم افزارهایی که ممکنه لازم بشن
    یا دوره هایی که باید دیده شن
    یا مقالات و مطالبی که باید خونده شن
    یا کارهای عملی و تجربی
    یا....؟
    شایدم بهتره ادامه تحصیل داد...

خلاصه از یک مهندس عمران چه انتظاراتی میره و چگونه میشه براوردش کرد؟!

2. این کاربر از mntkal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

سلام تازه دانشگاه قبول شدي؟؟

Sent from my iPad using Tapatalk HD

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    عجیبه!

پيش فرض

خب بله من امسال قبول شدم ، دانشگاه سراسری زنجان روزانه
    اگه حرفی داری بزن تاروف نکنیا

آخر فروم باز 30vil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Teh

پيش فرض

مهندس تبریک میگم امیدوارم در رشته و شغل آینده موفق باشی

من هم فوق لیسانس عمران ژئوتکنیک میخونم برای پاسخ دادن به سوال کلی شما موارد زیر به ذهنم میرسه

1-شما عملا تا ترم 4-5 وارد مهندسی عمران نمیشید و بیشتر با فیزیک و ریاضی کار دارید پس بهتره تا اون موقع این درسها که پایه دروس دیگه هستند رو خوب و مفهومی یاد بگیرید و بگذرونید

2- تو این 4 - 5 ترم میتونید نرم افزارها رو خوب یاد بگیرید و کار کنید که از ترم 6 به بعد به آنها احتیاج دارید برنامه هایی که من در این دوره یاد گرفتم اتوکد- sap -etabs, safe بود که از بین اینها etabs بیشتر به دردم خورد

3-بهتره یک مهندس آپدیت باشید و مقالات و نشریه ها و کتابهای جدید رو دنبال کنید خودتونه عادت بدین که کتاب های زبان اصلی بخونید چون تمام کتابهای ترجمه شده بسیار ضعیف ترجمه شده اند

4- به سازه ها و کلیه کارهای عمرانی از این به بعد به دید مهندسی نگاه کنید و سعی کنید از نکات جالب از دید خودتون عکس یا یادداشت بردارید

بازهم امیدوارم در این رشته موفق باشید

6. 5 کاربر از 30vil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

منم تبريك ميگم بهت............
    ممنون از مهندس 30vilعزيز....به صحبتاشون يه سري نكته كه تجربه اش كردم اضافه كنم....

ترم اول شما نقشه كشي داريد و بايد پاس كنيد...بعد از پاس كردن اون بريد سراغ اتوكد...اتوكد 2بعدي كار شما رو راه ميندازه...اما اگه علاقه داشتيد ميتونيد 3بعديش هم ياد بگيريد....

و تقريبا بعد از پاس كردن تحيل1و2...بتن 1و2...فولاد1و2...ميتونيد بريد سراغ -etabs, safe..نميگم حتما اينارو پاس كنيد بعد بريد...2 طرفه اس...اگه اون رو پاس كرديه باشيدetabs, safe براتون درك اش راحت تره و برعكس...همون حدود ترم 6و7 بريد كه قبل از پرو‍‍ژه هاتون مسلط شده باشيد.....

و اگرميخوايي دستي در اجرا داشته باشي و تمام وقتت صرف طراحي نشه...از همين امروز بايد بري كارگاه ساختماني....تا يه مهندس كار كشته بشي......اصلا هم دنبال حقوق نباش در حال حاضر.... چون تجربه ايي كه بدست مياري بعدا" خيلي كمكت خواهد كرد...

8. 3 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    عجیبه!

پيش فرض

برم کارگاه ساختمانی؟ دقیقا منظورت چیه؟ یعنی برم کارگری کنم بعد 12سال درس خوندن؟

این طور که معلومه تا 3سال دیگه با نرم افزار هاش کار خاصی ندارم ،درست میگم؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

برم کارگاه ساختمانی؟ دقیقا منظورت چیه؟ یعنی برم کارگری کنم بعد 12سال درس خوندن؟
    اگه واقعا ميخواي مهندس واقعي بشي دقيقا همينه....بايد لباس كار بپوشي....با آرماتور بند كار كني....با آهنگر كار كني...برقكار..بنا..كاشي كار.......خيلي كساي ديگه..هم كاسه ي كارگرها بايد بشي......اگه نكني اين كارو....پس فردا كه مدرك گرفتي....نميتوني بري هيچ ساختموني چون از كارگر افغانيش گرفته تا اوستاش مسخره ات ميكنن.....چون هرچي توي دانشگاه درس ميدن توي كار اجرايي به دردت نميخوره....اونا براي توي كتابهاس.....تو اگه بتوني با هركدومشون 1ماه كار كني ..برات كافيه...نميگم كلا ...ولي حداقل 1 ماه رو بايد كارگري كني تا پس فردا مهندس بشي.........اين برميگره به خودت.....
    يه كار ديگه هم ميتونه بكني.....كار نكني.....فقط نگاه كني....يعني بالا سر كار باشي......اما ديدن كجا..خودت دست به آچار شدن كجا.....اينم پيشنهاد هست....اگه واقعا سختته......
    البته همه ي اينا به شرطي هست كه اونا واقعا اوستا باشن ها....يعني يه چيزي ياد بگيري.....هركسي نباشه....بگردي اوستا پيدا كني....ازش خواهش كني تا بهت اجازه بده بري كنار دستش كار ياد بگيري.....
    ////
    اينا همش به شرطيه كه بخواي كار اجرايي كني.....كار طراحي اين چيزارو نداره....اما همه ميتونن طراح بشن.....اما كمتر كسي ميتونه اون مهندس بشه....
    =========
    این طور که معلومه تا 3سال دیگه با نرم افزار هاش کار خاصی ندارم ،درست میگم؟
    با etabs, safe اره......اما گفتم برات نقشه كشي پاس كردي برو سراغ اتوكد.......راستي excel بايد اشنا باشي.....از الان ميتوني تمرين كني...با محيط اش آشنا باشي كفايت ميكنه..كلاس نميخواد بري.....بعدا توي etabs به دردت ميخوره....

11. 3 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    عجیبه!

پيش فرض

خب پیشنهاد جالبیه ، شاید چون توش از اینا زیاده : ........ (شوخی)
    من نمیدونم اصطکاک مهندس عمران با کارگرا چه قدره که این قدر مهم میدونین این کارو ؛ یعنی غیر بعد طراحی ، شنیدم که تو بعضی بخش های مهم کار ساختمانی باید حضور داشته باشی مثل پی ریزی و ... دیگه چی؟
    یا اگه کاری غیر از ساختمان باشه چی؟به طور کلی چه ساختمانی و چه غیر اون ،چه قدر نیاز به حضور داره؟ هر روز یا هر هفته یا ماهیانه....

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

من نمیدونم اصطکاک مهندس عمران با کارگرا چه قدره که این قدر مهم میدونین این کارو ؛ یعنی غیر بعد طراحی ،
    متوجه نشدم منظورت از اصطكاك بين مهندس و كارگر چيه...ولي معمولا به اين شكل هست..اونم بخاطر فرهنگ خودمونه...شما مهندس جوون باشي....يه جورايي ميخوان محك ات بزنن....كافيه يه كم نصفه نيمه....شــُل جواب بدي..هم جلوي روي خودت مسخره ات ميكنن..هم پشت سرت......مثال ميزنم برات....شما توي كتاب خوندي خاموت دور تير و ستون انقدر در انقدر بايد باشه....يا چه ميدونم....مثلا ..جوش فلان ورق به تير آهن..بايد به اين شكل باشه....ميري توي كارگاه ميبيني اونطوري اجرا نميشه...ميگي آقاي اوستا شما بايد اين كار رو بكني..بجاي اين كار....به طرف هم برميخوره....20 ساله سابقه داره....درست يا غلط داره ماري رو انجام ميده....بعد شما 2 روزه فارغ التحصيل شدي...يه چيزي توي كتاب خوندي..تا بهش بگي..اولين چيز ميگه بيا خودت بزن ببين ميشه....اون وقته كه وقتي تجربه نداشته باشي..حتي نميدوني انبر جوشكاري رو چطوري بايد دستت بگيري..چه به رسه ببه جوش دادن...بعد از همون موقع براي حرف شما هم تره خرد نميكنن....

شنیدم که تو بعضی بخش های مهم کار ساختمانی باید حضور داشته باشی مثل پی ریزی و ... دیگه چی؟
    اينا همش فرماليته اس....مثلا ناظر بايد حضور داشته باشه....توي تك تك مراحل....بعد هر سقف بايد گزارش رد كنه...اما همش الكيه.....كلي داستان ديگه داره گزارشش چي هست....به كي بايد بده....چقدر پول ميگيرن و باقي قضايا طولانيه خواستي ميتونم برات توضيح بدم......

ا اگه کاری غیر از ساختمان باشه چی؟به طور کلی چه ساختمانی و چه غیر اون ،چه قدر نیاز به حضور داره؟ هر روز یا هر هفته یا ماهیانه....
    فرقي نداره...شما برگه نظارت داري..اجازه مهر داري...كلي داستان ديگه.كه تا وازد اش نشي نميفهمي كي به كي هست......بسته به تجربه ات و مدرك ات فرق داره از ساختمان 2-3 طبقه هست تا پل سازي....سد...راه.....دكل......و و و و ووووو.......

14. 2 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در انتظار ایمیل فعال سازی
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

سلام
    من ب رشته عمران زیاد علاقه دارم و رشتمو تا کارشناسی حسابداری اشتبا انتخاب کردم
    میخاستم بدونم که میتونم برم ارشد عمران یا ن چون خیلی زیاد بهش علاقه دارم کاره بناییم زیاد رفتم
    اگه میشه راهنماییم کنید ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •