تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 26 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 254

نام تاپيک: راهنمای انتقال سند و پلاک خودرو

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

سلام. میشه لطفا راهنمایی کنید. من قصد دارم پراید مدل 91 خودمو بفروشم. اما به مراحلش آشنا نیستم. ماشینم از صفر خودم از کمپانی خریدم. الان دقیقا چیکار باید انجام بدم؟؟ نخندین خب بلد نیستم. یعنی تا اینجا بلدم که ماشینو باید آگهی کنم. بعدش نفر تماس می گیره و اگه سر قیمت توافق کنیم بعدش چی میشه؟؟ یعنی مثلا اگه طرف بخواد ماشینو به کسی یا جایی نشون بده باید باهاش برم؟ یا مثلا درخواست کنه پشت ماشین بشینه رانندگی کنه باید اجازه بدم؟ فرض کنید من اجازه دادم و این طرف با ماشین زد یه تصادفی چیزی کرد ، اون موقع تکلیف چیه؟ یا برعکسش من اجازه ندم و بعد از سند خوردن طرف بگه دندش چرا فلانه داشبوردش چرا اونطوره و خلاصه یه ایرادی بگیره بگه تو نذاشتی من سوار شم.خلاصه من آماتورم. خیلی هم حساسم. آنقدرم از این ور و اون ور بدی شنیدیم میترسیم کلا. راهنمایی کنید. که نه من ضرر کنم نه اون بنده خدا.
    ایشون اگه خریدارن واقعا شما میشینی سمت شاگرد خریدار هم رانندگی میکنه
    چیز عرفی هست
    تعمیر گاهم اینا هم با خودش میرید چرا مشکلی پیش بیاد
    فقط طی کنید ماشینو دقیق چک کنه فردا نگه فلان جاش اینطوریه

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام دوستان
    من مدتی بود که میخواستم ماشینمو بفروشم و الان یک مشتری پیدا شده و سر قیمت هم هنوز حرفی نزده یعنی تقریبا موافقه با قیمتی که من گفتم (19 تومن ، ریو 86 ، مقداری رنگ هم داره)
    حالا مساله ای که هست اینه که گفته 15 تومنش نقده و بقیه اش رو برای 11 اسفند میتونه چک بده ...
    من نمیدونم چه کار کنم ؟! بنظرتون باید بهش اعتماد کرد یا نه؟!
    اولا از کجا معلوم که چکش پاس بشه و دوما اگه اومد و بعد یه هفته گفت ماشینو نمیخوام چی ؟ و اینکه اگر موافقت کنم سند باید بعد وصول چک سند منتقل بشه یا همون اول ؟! واقعا نمیدونم چیکار کنم... راهنمایی کنید منو لطفا ...
    ضمنا یه شب قبلش گفته بودم نه و قبول نکردم یعنی گفتم باید همه پول نقدی باشه ... اما باز یه شب بعد تماس گرفت ... میبینم خیلی مایله و از طرفی هم من حوصله ندارم باز دنبال مشتری دیگه بگردم (آگهی کنم و نمایشگاه ببرم و...) حالا چیکار کنم؟!

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

سلام دوستان
    من مدتی بود که میخواستم ماشینمو بفروشم و الان یک مشتری پیدا شده و سر قیمت هم هنوز حرفی نزده یعنی تقریبا موافقه با قیمتی که من گفتم (19 تومن ، ریو 86 ، مقداری رنگ هم داره)
    حالا مساله ای که هست اینه که گفته 15 تومنش نقده و بقیه اش رو برای 11 اسفند میتونه چک بده ...
    من نمیدونم چه کار کنم ؟! بنظرتون باید بهش اعتماد کرد یا نه؟!
    اولا از کجا معلوم که چکش پاس بشه و دوما اگه اومد و بعد یه هفته گفت ماشینو نمیخوام چی ؟ و اینکه اگر موافقت کنم سند باید بعد وصول چک سند منتقل بشه یا همون اول ؟! واقعا نمیدونم چیکار کنم... راهنمایی کنید منو لطفا ...
    ضمنا یه شب قبلش گفته بودم نه و قبول نکردم یعنی گفتم باید همه پول نقدی باشه ... اما باز یه شب بعد تماس گرفت ... میبینم خیلی مایله و از طرفی هم من حوصله ندارم باز دنبال مشتری دیگه بگردم (آگهی کنم و نمایشگاه ببرم و...) حالا چیکار کنم؟!
    این شکل معامله اصلا عرف نیست مگر اینکه شما شرخر باشید و در صورت پاس نشدن چکش خودش را پول کنید(با این پستی که زدی بعید می دونم چنین خلقیاتی داشته باشی)
    و اما توصیه من :
    دوست عزیز برای خودت شر درست نکن
    بهش می گی 18800000 را نقد می گیری و یک وکالت برای تعویض پلاک به مدت یک هفته حداکثر بهش میدی
    زمان انتقال سند قطعی هم مابقی پول را در محضر زمان امضا کردن نقد ازش میگیری
    در مورد 18800000 هم اگر چک میده چک را اول میبرید بانک واریز می کنی به حسابت و بعد ماشین را همون درب بانک بهش تحویل میدی و در قول نامه هم تاریخ و ساعت تحویل را می نویسی و خودت ، خودش و شاهد هم امضا می کنید بعد تشریف میبرید محضر برای وکالت تعویض پلاک
    تا اینجا 99 درصد کار انجام شده و اون یک درصد هم به عهده خریدار هست و می تونید مطمئن باشید که اگر طرف آدم عاقلی باشه یا بعد از طی یک هفته در قید حیات باشه 100% میاد دنبال شما برای قطعی کردن سند
    قبل از همه اینها هم بهش بگید ماشین را به همراه خودتون(راننده حتما خود شما باشید) ماشین را برای نشون دادن به مکانیک یا کارشناس رنگ ببره و در قولنامه حتما ذکر شود به رویت کامل خریدار در امده
    والسلام ختم کلام

4. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

این شکل معامله اصلا عرف نیست مگر اینکه شما شرخر باشید و در صورت پاس نشدن چکش خودش را پول کنید(با این پستی که زدی بعید می دونم چنین خلقیاتی داشته باشی)
    و اما توصیه من :
    دوست عزیز برای خودت شر درست نکن
    بهش می گی 18800000 را نقد می گیری و یک وکالت برای تعویض پلاک به مدت یک هفته حداکثر بهش میدی
    زمان انتقال سند قطعی هم مابقی پول را در محضر زمان امضا کردن نقد ازش میگیری
    در مورد 18800000 هم اگر چک میده چک را اول میبرید بانک واریز می کنی به حسابت و بعد ماشین را همون درب بانک بهش تحویل میدی و در قول نامه هم تاریخ و ساعت تحویل را می نویسی و خودت ، خودش و شاهد هم امضا می کنید بعد تشریف میبرید محضر برای وکالت تعویض پلاک
    تا اینجا 99 درصد کار انجام شده و اون یک درصد هم به عهده خریدار هست و می تونید مطمئن باشید که اگر طرف آدم عاقلی باشه یا بعد از طی یک هفته در قید حیات باشه 100% میاد دنبال شما برای قطعی کردن سند
    قبل از همه اینها هم بهش بگید ماشین را به همراه خودتون(راننده حتما خود شما باشید) ماشین را برای نشون دادن به مکانیک یا کارشناس رنگ ببره و در قولنامه حتما ذکر شود به رویت کامل خریدار در امده
    والسلام ختم کلام
    سلام دوست خوب.
    ممنون .
    والا من بعدظهر بهش زنگ زدم و گفتم فقط نقدی قبول میکنم
    تا الانشم فقط چون جوون مودب و با شخصیتی بود بهش گفته بودم اجازه بده تصمیم بگیرم اما ترجیح دادم این ریسک رو نکنم ....
    نه بابا شرخر هم نیستم گردن ما از مو نازک تره.

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

عزیز دردسر درست نکن نمونه دیدم کلاهبرداری بوده

7. این کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت The.Mr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

سلام دوستان
    خواستم بدونم آیا امکان این وجود داره که پلاک یک شخص رو به نام شخص دیگه بزنیم؟
    مثلا من پلاک شخصی خودم رو بنام پسرم بزنم؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    خواستم بدونم آیا امکان این وجود داره که پلاک یک شخص رو به نام شخص دیگه بزنیم؟
    مثلا من پلاک شخصی خودم رو بنام پسرم بزنم؟
    خیر
    پلاک هر شخص به نام خودش هست و با تعویض مالکیت خودرو پلاک هم حتما باید عوض بشه مگر اینکه مالکیت عوض نشه

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

خیر
    پلاک هر شخص به نام خودش هست و با تعویض مالکیت خودرو پلاک هم حتما باید عوض بشه مگر اینکه مالکیت عوض نشه
    پس یه سوال
    مگه قبل از سند زدن نمیریم پلاک یا همون کارت ماشین رو بنام کنیم؟ پس چرا نشه!؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

اینی که شما میگی وکالت تعویض پلاک هست
    ربطی به سند خودرو نداره و فقط جهت تعویض پلاک هست
    سند هنوز قطعی نشده یعنی مالک ماشین هنوز یک نفر دیگه هست و بعبارتی دو طرف یک توافق انجام دادند
    طرف معامله می تونه این توافق را یکطرفه فسخ کنه و ماشین را از شما پس بگیره و با مجوز دادگاه پلاک را هم فک کنه(بعبارتی بزنه زیر همه چیز)

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

اینی که شما میگی وکالت تعویض پلاک هست
    ربطی به سند خودرو نداره و فقط جهت تعویض پلاک هست
    سند هنوز قطعی نشده یعنی مالک ماشین هنوز یک نفر دیگه هست و بعبارتی دو طرف یک توافق انجام دادند
    طرف معامله می تونه این توافق را یکطرفه فسخ کنه و ماشین را از شما پس بگیره و با مجوز دادگاه پلاک را هم فک کنه(بعبارتی بزنه زیر همه چیز)
    ایشون گفتن برای پسرم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •