تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 62 اولاول 123456781454 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 616

نام تاپيک: iPhone 5 | تاپيك بررسي و بحث مسائل مربوط به آيفون فایو

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

چند نکته کلی هست... (نظر شخصی من)

1 - اول اینکه اپل در طراحی و ساخت وافعا دقت عمل داره و محصولاتش فوق العاده ظریف هستند، در این شکی نیست. اما...
    نمیشه منکر این شد که سیاست های به شدت انحصارطلبانه ای داره. به گونه ای که حق انتخاب را با فقط در اختیار قرار دادن یک نوع آیفون به طرفدارانش گرفته... البته این موضوع پیامدهای مثبت و منفی داره که کارش نداریم
    ولی چیزی که در معرفی آیفون جدید دیدیم این بود که با وجود اینکه تقریبا همه کمپانی ها طی یکی دو سال اخیر به بزرگتر شدن صفحه نمایش فکر کردند و هر سری اون رو بزرگتر کردند اما اپل اصرار بر همان اندازه صفحه نمایش پیشین خودش داشته
    و حالا اون اعتقادات خودش رو زیر پاش گذاشته و تازه روی به صفحه 4" آورده که باز این تغییر طوری نبوده که طوطی وار به مثابه شرکت های دیگه بیاد 4.3" یا 4.7" بزنه و اندازه کمیاب 4" را بکار برده است (باز هم القای متفاوت بودن)
    ولی با این وجود باز هم جای تامل و تعجب داره این نرم شدن! خود من شخصیت جابز برام خیلی با ارزش بود و اگر علاقه ای به این برند داشتم به خاطر این فرد بود ولی کاملا تعجب کردم با دیدن این آیفون! چون طول و عرض این آیفون به یک نسبت بزرگ نشدن!
    و در درازا طول بیشتری پیدا کرده! که این خودش دیگه به یکی مثل من حس آیفون نمیده! که شاید اگه جابز می بود اینگونه نمی شد!
    چیزی که در اینجا مهمه اینه که اپل هم مجبوره به دنبال تنوع دیگر شرکت ها بالاخره تغییرات ظاهری در دیوایس های خودش بده! و این یعنی باید به سلیقه کاربرانش اهمیت بده... یکی از چیزهایی که همه ازش انتظار داشتند همین بزرگ شدن صفحه بود.....
    که البته باز هم بالا بردن رزلوشن صفحه اما نه به اندازه HD خودش نشونگر همون احساس متفاوت بودنه!

2 - اینجا بحث سر موبایل های چهار هسته ای هم شده. البته من با پارسا یبار یه بحثی در این باره داشتیم ؛) اما هنوز برای من جای سواله... الآن چندین هفته از عرضه one x و s III میگذره و تو کلوب های همینجا کاری نبوده که ذکر بشه که بگیم فقط این دیوایس ها از عهده اونا بر میان
    و سایرین اعم از دو هسته ای ها و تک هسته ای ها نمی تونند انجام بدن. البته صرف نظر از چند بازی انگشت شماری که برای یه چیپ خاص بهینه شده اند....
    تفاوت هایی که الآن ذکر میشه فقط و فقط در تست ها و بنچمارک هایی هست که از این دیوایس ها گرفته میشه... antutu و quardant و....
    من چیزی که احساس میکنم اینه که زمان فعلی زمانی نبود که شرکت ها به سمت چهار هسته حرکت کنند! و این موضوع فقط جنبه صرفا تبلیغاتی برای این شکرت ها داشته است کمااینکه سونی و موتو هم به این سمت حرکت نکردند. در حال حاضر تغییر معماری چیپ ها در همون دو هسته ای ها
    و بهینه کردن اون با نرم افزار پاسخ مناسبی برای هر نوع نیازی است! پس اینکه بگیم اپل چرا quad core نزد و به خاطر همین از s III عقبه اشتباه کامل هست. چه بسا که اینجا کلا نرم افزار هم متفاوته!

3 - یه مورد هم بحث ضخامت آیفون جدید هست... که دوستان هم گفتن ریزر و یه مدل از هوواوی قبل از اون باریک ترین ها بودن

4 - در اپراتور ورایزن آمریکا که یکی از مهمترین اپراتورها هست مکس موتورولا تونست رکورد فروش 4s در آمریکا رو بشکونه و پر فروش ترین موبایل در این اپراتور بشه. به نظر من اگر اپل روی این موضوع کار می کرد به مراتب بهتر بود. الآن باطری مهم ترین مساله برای دنیای تکنولوژی و نه فقط در بحث موبایل
    هست و بدون شک باز هم مکس اچ دی رقیب سرسختی برای iphone 5 خواهد بود اختلاف تالک تایم بین این دو 12 ساعته که اصلا کم نیست!

5 - آرمان جان، میشه گفت آبفون 4S به تبع گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژِی بروز شد.... این که شما می فرمایید من در ویدئو نشان میدهم تا نوآوری ها (همون بهینه سازی ها) چه بود، آیا شما می تونید اینو به همه دنیا نشون بدید؟
    اون کسی که طرفدار اپل باشه و عشقش آیفون باشه و پولشم داشته باشه میره میخره. اما اونی که اندروید دستشه یا کسی که پولشو نداره به همین سرخط امکاناتش توجه میکنه و میگه نه به خاطر همون ویژگی هایی مثل 4 هسته میرم اس3 میخرم یا اینکه نه صبر میکنم تا آیفون بعدی......

-------------
    پ.ن: بخشی از حرفام با رضا یکی شد .... :-دی

2. 5 کاربر از Ali_Best بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اگر این ها اسم نو آوری رو ندارند. یک سوال پیش میاد. چرا در محصولات دیگه مثل محصولات اپل از اون ها استفاده نشده؟! اگر همشون تکرار هستند . چرا اپل اولین استفاده کننده این تکنولوژِی ها نبوده .چون آوردن یک تکنولوژِی جدید به سطح بازار یک پروسه طولانی رو طی میکنه و شاید تمامی چیز هایی که نام بردم موقع معرفی آیفون 4 هم در حال تحقیق و بررسی بودند. اگر این ها نوآوری نباشند پس میشه گفت اگر به سیستم کولینگ جدید باشه، لنوو بسیار نو آور تره . شرکتی که چندین ساله از کولینگ چند لایه مسی استفاده میکنه .
    این که ال جی پنل آی پی اسی تولید میکنه که بسیار نازک تره، کم مصرف تره و روشن تره ، مثل ورود صفحه نمایش های نووا به بازار ، نو آوری نامیده میشه! چرا؟ چون صفحه نمایشی این چنینی در قبل از این وجود نداشته و ال جی اون رو وارد چرخه تولید کرده. اما آیفون چی؟ چیزی رو وارد کرده که قبلا وجود نداشته باشه؟ رزولوشنش؟ رتیناش؟ یا پانورماش؟! این چیزیه که Iteration نامیده میشه.!
    بحث اصلا این نیست. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (چیزی که در طراحی محصولات بهش Iteration می گیم، معنی Iteration تکرار نیست) همیشه بوده. الان صفحه آیفون 30 درصد ضخامت کمتر داره، 44 درصد اشباع رنگ بهتر و 98 درصد صفحه RGB رو می پوشونه (بیشتر از هر صفحه دیگه ای)، به احتمال زیاد پروسه جدا کردن سیگنال های پیکسل ها به یه صفحه جدا از پیکسل ها از آیپد به اینجا هم رسیده (که نویز رنگ ها در تراکم پیکسل های بالا رو بسیار کاهش میده)، صفحه نمایش اینچنینی هم هیچ وقت وجود نداشته و این قطعا از نظر فنی نوآوری زیادی درش بوده ولی در کل موقع طراحی محصول Iteration حساب میشه چون از اپل انتظار میره نسل به نسل بهبود هایی در صفحه نمایشش ایجاد کنه.

مثلا اینکه بلندگو (و نه میکروفون) گوشی Active Noise Cancellation داره (یک میکروفون در پشت گوشی صدا رو از عقب می گیره و با Invert کردن فازش دوباره از جلو پخش می کنه تا صدای محیط کنسل بشه وقتی با تلفن در محیط شلوغ حرف می زنیم، این سیستم در هدفون های نویز کنسلینگ گرون قیمت و خلبان ها و ... وجود داره) قطعا یه نوآوریه ولی از نظر فنی شاید یک صدم اون صفحه هم زحمت نداشته باشه.

اینکه کانکتور جدید از هر دو سمت به گوشی وصل میشه نو آوری خیلی جالبیه با اینکه بسیار جزئیه. چند بار شده این اشتباه رو بکنیم؟ من هر شب این مشکل رو با آیپدم دارم!

نکته: سیستم فن های مک بوک پرو هم به خاطر جدید بودنش نو آوری نبود، یه مطالعه کن چطوریه.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بسیاری از قابلیت های این آیفون اضافه کردن اضافه جات به قابلیت های 4s بوده!
    البته چیز هایی که مثال زدم ارزش مانور دادن رو داره، چون در عین سادگی ، بسیاریشون مشکلات خیلی مهمی از کاربران رو حل میکنه.
    تکنولوژی جدید پنل ،بهبود باطری یا هوشمند کردن خاموش شدن صفحه نمایش چیز هاییه که در اسم ساده اند .در عمل بسیار کاربردی و مهم! باطری چیزیه که گریه تمامی صاحبان گجت های جدید رو در آورده و هیچ کدوم از دیوایس ها چه اندروید چه آی او اس و چه وینفون نتونستن این مشکل رو حل کنن ( به جز دروید ریزر که مجبور شدن باطری با حجم بسیار بالا بهش اضافه کنند. )
    فقط یک قسمت بسیار جالب و دوست داشتنی توی کنفرانس امشب دیدیم که سیستم نویگیشن جدید آیفون بوده و اگر واقعا عین چیزی که ارائه شده باشه خیلی حرف برا گفتن داره .
    همین Iteration ها آروم آروم وضعیت رو بهتر می کنن. یک شبه یک مشکل اساسی این محصول ها با معرفی یه آیفون جدید حل نمیشه. این اتفاق هیچ وقت نمی افته، حداقل تا وقتی که کلا این اسمارت فون ها از رده خارج بشن و نسل های اساسی جدید بیان. این مشکلاتی که الان داریم اسمارت فون های فعلی رو تعریف می کنن.

کسی منکر خوب بودن آیفون جدید نشده . ولی این که در سطح انتظارات نبوده رو باید قبول کرد!
    هرچقدر هم ویدئوی مشخصات "پیچش مویی" آیفون جدید پیچیده و عظیم باشه، باز هم نمیتونه این رو بپوشونه که آیفون مثل 2007 انقلاب ایجاد نمیکنه .فقط میتونه بازاری رو تغییر بده که در دست خودشه
    اشکال از سطح انتظاراته. معرفی آیفون 2007 یکبار بود و تمام! شاید تا 2020 هم دوباره همچین چیزی رو نبینیم. اگه کسی انتظار داره اپل بیاد و یه آیفون عرضه کنه که تفاوتش با نسل قبلیش مثل تفاوت آیفون 2007 با گوشیهای قبلی باشه، واقعا در رویا به سر می بره مشکل اساسی اینه که همه انتظار دارن با هر آیفون جدید، کل بازار زیر و رو بشه، همه رقیب ها برگردن به تخته سیاه و نصف شب ها بیدار بمونن تا سریعا یه چیزی عرضه کنن که قابل رقابت باشه و وقتی این اتفاق نمیفته ناامید میشن. واقعیت اینه که این اتفاق یکبار در سال 2007 افتاد و یکبار 2010 (معرفی آیپد). قرار نیست هر سال اینطور بشه.

روال هر ساله این بود که محصولی که معرفی میشد . بازار رو قبضه میکرد . مثل Gs VS Iphone یا Gs2 VS 4S . و در خیلی از موارد واقعا محصولات اپل سرتر بودند. ولی امسال به خاطر تقاضا و بسیاری از عوامل اپل دست به تغییر سایز زد. چیزی که حداقل نوید اینو میده انحصار طلبی اپل کمی به سمت مشتری مداری متمایل شده . چیزی که در شایعات آیپد مینی میبینیم.
    اگر این پروژه درست باشه . اپل تمامی بازار های خودش رو پر از رقیب های گرگی مثل مایکروسافت و اندروید میبینه. تغییراتی بنیادین در تمامی محصولات اپل حکایت از این رو داره که تیم تیم کوک ( چقدر تیم) و بازار مصرف کنندگان هر دو نیاز به تنوع طلبی رو درک کردند. و اپل نمیتونه بر سیاست " هر چی من میسازم ، باید بخرید " تکیه بزنه . وقتی یک رقیب زپرتی مثل نکسس سون یا کیندل فایر میاد و این همه فروش میکنه . یا یک گجت جدید مثل گلکسی نوت. یا یک گوشی مقاوم مثل ریزر . یا یک کمرا فون پیورویو . ، این عمق تنوع در بازار رو نشون میده! و این یعنی به خطر افتادن بازاری که اوج رقابتش با گوشی های نوکیا بود . ولی الان رقبایی بسیار قدرتمند پیدا کرده

پ.ن : به دلیل سخت بودن آوردن به نوشته ی تاچ شناور. هر جور دوست دارید بخونید:پی
    آنالیز جالبی بود (البته نه چیزی که من باهاش موافق باشم)، البته قبضه شدن بازار یه قضیه بیزنسیه و باید ببینیم چطور فروش می کنه ولی خب خوشبختانه آنالیز شما یا نظر من در هر صورت آف تاپیکه و نیاز نیست بحث کنیم

4. 9 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

6. 3 کاربر از Farshid72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

4 - در اپراتور ورایزن آمریکا که یکی از مهمترین اپراتورها هست مکس موتورولا تونست رکورد فروش 4s در آمریکا رو بشکونه و پر فروش ترین موبایل در این اپراتور بشه. به نظر من اگر اپل روی این موضوع کار می کرد به مراتب بهتر بود. الآن باطری مهم ترین مساله برای دنیای تکنولوژی و نه فقط در بحث موبایل
    هست و بدون شک باز هم مکس اچ دی رقیب سرسختی برای iphone 5 خواهد بود اختلاف تالک تایم بین این دو 12 ساعته که اصلا کم نیست!

5 - آرمان جان، میشه گفت آبفون 4S به تبع گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژِی بروز شد.... این که شما می فرمایید من در ویدئو نشان میدهم تا نوآوری ها (همون بهینه سازی ها) چه بود، آیا شما می تونید اینو به همه دنیا نشون بدید؟
    اون کسی که طرفدار اپل باشه و عشقش آیفون باشه و پولشم داشته باشه میره میخره. اما اونی که اندروید دستشه یا کسی که پولشو نداره به همین سرخط امکاناتش توجه میکنه و میگه نه به خاطر همون ویژگی هایی مثل 4 هسته میرم اس3 میخرم یا اینکه نه صبر میکنم تا آیفون بعدی......

-------------
    پ.ن: بخشی از حرفام با رضا یکی شد .... :-دی
    4. مکس رکورد آیفون 4S رو نشکوند، در سه ماهه اول ورود خودش به بازار که همزمان با سه ماهه سوم ورود 4S به بازار (و دقیقا قبل از اومدن آیفون جدید) بود، بیشتر از آیفون فروش کرد. رکورد اول فروش یک گوشی در ورایزن در یک سه ماهه مربوط به سه ماهه اول ورود 4S به بازار هست.

نکته: دلیل اصلی این اتفاق تبلیغات شدید ورایزن برای سرویس LTE و فروش گوشیهای LTEش بوده که آیفون 4S جزوشون نبود.

5. وظیفه من نشون دادنشون به همه دنیا نیست. من گفتم استیو جابز می تونست بهتر این چیزها رو به مشتری ها نشون بده تا همه راحت متوجه بشن. در هر صورت شاید 0.1 درصد مشتری ها هم این کینوت ها رو نگاه نکنن و اصلا کاری به این چیزها نداشته باشن، میرن تو مغازه و پنج دقیقه با این دستگاه و اون دستگاه کار می کنن و یکی رو انتخاب می کنن. این چیزها اصلا در فروش این محصولات تاثیری نداره، فقط در بین کاربرهایی مثل ما که تخصصی تر بحث ها رو دنبال می کنن می تونست متفاوت باشه.

پی نوشت: آیفون در تمام دنیا (به جز ایران!) هم قیمت رقیب های اندرویدی است.

8. 8 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بحث اصلا این نیست. بهبود به سمت جلو (چیزی که در طراحی محصولات بهش Iteration می گیم، معنی Iteration تکرار
    نیست) همیشه بوده. الان صفحه آیفون 30 درصد ضخامت کمتر داره، 44 درصد اشباع رنگ بهتر و 98 درصد صفحه RGB رو می پوشونه (بیشتر از هر صفحه دیگه ای)، به احتمال زیاد پروسه جدا کردن سیگنال های پیکسل ها به یه صفحه جدا از پیکسل ها از آیپد به اینجا هم رسیده (که نویز رنگ ها در تراکم پیکسل های بالا رو بسیار کاهش میده)، صفحه نمایش اینچنینی هم هیچ وقت وجود نداشته و این قطعا از نظر فنی نوآوری زیادی درش بوده ولی در کل موقع طراحی محصول Iteration حساب میشه چون از اپل انتظار میره نسل به نسل بهبود هایی در صفحه نمایشش ایجاد کنه.
    خوب خودت هم داری تایید میکنی که چیزی که وجود نداشته . ولی نوآوری داشته و به خاطر نو اوری بعدی اون یک تکرار در پروسه تولید احتساب میشه. دقیقا در صنعت معنی مشابهی با معنی تحت الفظی خودش میده. که تکرار رو به کار بردم .
    مثلا اینکه بلندگو (و نه میکروفون) گوشی Passive Noise Cancellation داره (یک میکروفون در پشت گوشی صدا رو از عقب می گیره و با Invert کردن فازش دوباره از جلو پخش می کنه تا صدای محیط کنسل بشه وقتی با تلفن در محیط شلوغ حرف می زنیم، این سیستم در هدفون های نویز کنسلینگ گرون قیمت و خلبان ها و ... وجود داره) قطعا یه نوآوریه ولی از نظر فنی شاید یک صدم اون صفحه هم زحمت نداشته باشه.
    ولی همون طور که گفته شد. چیزیه که مشکلات بسیار ساده کاربران رو حل میکنه. هر چقدر هم بگیم ساده هست ، باز هم به فکر کسی نرسیده بود و اجرا نشده بود. و یک نقص برطرف شد. این چیزیه که تکنولوژی قراره به مردم ارائه بده! حالا صفحه تاچ یک میلیارد سال طول بکشه تا نازک بشه. ولی وقتی محصول نهایی موفق ظاهر نشه ( که من میگم میشه) تمام اون زحمات به هدر میره. مثل نوکیا که یکی از صاحب سبکان بود الان کارتون خوابه
    اینکه کانکتور جدید از هر دو سمت به گوشی وصل میشه نو آوری خیلی جالبیه با اینکه بسیار جزئیه. چند بار شده این اشتباه رو بکنیم؟ من هر شب این مشکل رو با آیپدم دارم!
    همونطور که گفتی! جزئی اما کار امد. ولی از ارزشش چیزی رو کم نمیکنه. همونطور که چیزی از ارزش های اختراع های شرکت های دیگه کم نمیشه. و شرکت های دیگه هم به همین دلیل خودشون رو خفه میکنن تا این قابلیت ها رو تبلیغ کنند. مثل کنفرانس پارسال آیفون 4س و تاکید بر قدرت دوربین و لنز جدیدش! جدای از پیشرفت تکنولوژی ، پول شرکت ها هم از همین تبلیغات در میاد. حالا سیاست اپل مبهم بودن در کنفرانس و سپردنش به بقیس. ولی شرکت های دیگه نه
    اشکال از سطح انتظاراته. معرفی آیفون 2007 یکبار بود و تمام! شاید تا 2020 هم دوباره همچین چیزی رو نبینیم. اگه کسی انتظار داره اپل بیاد و یه آیفون عرضه کنه که تفاوتش با نسل قبلیش مثل تفاوت آیفون 2007 با گوشیهای قبلی باشه، واقعا در رویا به سر می بره
    مشکل اساسی اینه که همه انتظار دارن با هر آیفون جدید، کل بازار زیر و رو بشه، همه رقیب ها برگردن به تخته سیاه و نصف شب ها بیدار بمونن تا سریعا یه چیزی عرضه کنن که قابل رقابت باشه و وقتی این اتفاق نمیفته ناامید میشن. واقعیت اینه که این اتفاق یکبار در سال 2007 افتاد و یکبار 2010 (معرفی آیپد). قرار نیست هر سال اینطور بشه.
    با این موافقم . اما قسمتی که از نقل قول اول قرمز کردم رو دقت کن.
    بله از اپل انتظار بالاست و این که باز هم میگم . گوشی خوبی معرفی شده. ولی نه در حد انتظارچند نفر وقتی آیفون 5رو بخرند متوجه نازک شدن صفحه نمایش میشن؟ یا تغییر لنزش؟ یا هر چیز دیگه ای؟
    دقیقا میگم . اینبار اپل توی معرفی یا شاید حتی توی طراحی گوشی بسیار از دفعه های قبل ضعیف تر عمل کرده. شاید پر فروش باشه. اما دیگه اون چیز تکی نیست که بخوایم از همه دنیا و بازار دنیا جداش کنیم.
    سیستم عامل های موبایل و پست پی سی ها هم رو به تکامل گذاشتند. مثل وین 8یا جلی بین. اندروید همون اندروید 2سال پیش نیست که از حتی 2هسته استفاده نمیکرد و پر لگ و باگ بود . اکوسیستمی که رو به هماهنگی میزاره. با این که بخوایم کل مجموعه رو در نظر بگیریم اندروید حکم کره زمین و آی او اس حکم کشور بورکینافاسو از نظر اندازه اکوسیستم رو داره!
    باز هم میگم . با این همه تبلیغات و نمیدونم سخنرانی بلند بالای مدیر عامل فاکسکان و ... خیلی سطح انتظار ها بالا رفت.
    ولی خوب نمیگم که آیفونی باید معرفی میشه که با زدن کلید هوم تبدیل به BWM 530 بشه! این که اپل هر دفعه با دادن اطلاعات ضد و نقیض یک بازارگرمی عالی میکنه درش شکی نیست. اما این دفعه این بازار گرمی بیشتر برای نگه داشتن سطح انتظارات در یک سطح معینی بوده. نه برای انفجار بازار

10. 2 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Farshid72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

حذف شود.....
    Last edited by Farshid72; 13-09-2012 at 07:44.

12. این کاربر از Farshid72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خوب خودت هم داری تایید میکنی که چیزی که وجود نداشته . ولی نوآوری داشته و به خاطر نو اوری بعدی اون یک تکرار در پروسه تولید احتساب میشه. دقیقا در صنعت معنی مشابهی با معنی تحت الفظی خودش میده. که تکرار رو به کار بردم .

ولی همون طور که گفته شد. چیزیه که مشکلات بسیار ساده کاربران رو حل میکنه. هر چقدر هم بگیم ساده هست ، باز هم به فکر کسی نرسیده بود و اجرا نشده بود. و یک نقص برطرف شد. این چیزیه که تکنولوژی قراره به مردم ارائه بده! حالا صفحه تاچ یک میلیارد سال طول بکشه تا نازک بشه. ولی وقتی محصول نهایی موفق ظاهر نشه ( که من میگم میشه) تمام اون زحمات به هدر میره. مثل نوکیا که یکی از صاحب سبکان بود الان کارتون خوابه

همونطور که گفتی! جزئی اما کار امد. ولی از ارزشش چیزی رو کم نمیکنه. همونطور که چیزی از ارزش های اختراع های شرکت های دیگه کم نمیشه. و شرکت های دیگه هم به همین دلیل خودشون رو خفه میکنن تا این قابلیت ها رو تبلیغ کنند. مثل کنفرانس پارسال آیفون 4س و تاکید بر قدرت دوربین و لنز جدیدش! جدای از پیشرفت تکنولوژی ، پول شرکت ها هم از همین تبلیغات در میاد. حالا سیاست اپل مبهم بودن در کنفرانس و سپردنش به بقیس. ولی شرکت های دیگه نه

با این موافقم . اما قسمتی که از نقل قول اول قرمز کردم رو دقت کن.
    بله از اپل انتظار بالاست و این که باز هم میگم . گوشی خوبی معرفی شده. ولی نه در حد انتظارچند نفر وقتی آیفون 5رو بخرند متوجه نازک شدن صفحه نمایش میشن؟ یا تغییر لنزش؟ یا هر چیز دیگه ای؟
    دقیقا میگم . اینبار اپل توی معرفی یا شاید حتی توی طراحی گوشی بسیار از دفعه های قبل ضعیف تر عمل کرده. شاید پر فروش باشه. اما دیگه اون چیز تکی نیست که بخوایم از همه دنیا و بازار دنیا جداش کنیم.
    سیستم عامل های موبایل و پست پی سی ها هم رو به تکامل گذاشتند. مثل وین 8یا جلی بین. اندروید همون اندروید 2سال پیش نیست که از حتی 2هسته استفاده نمیکرد و پر لگ و باگ بود . اکوسیستمی که رو به هماهنگی میزاره. با این که بخوایم کل مجموعه رو در نظر بگیریم اندروید حکم کره زمین و آی او اس حکم کشور بورکینافاسو از نظر اندازه اکوسیستم رو داره!
    باز هم میگم . با این همه تبلیغات و نمیدونم سخنرانی بلند بالای مدیر عامل فاکسکان و ... خیلی سطح انتظار ها بالا رفت.
    ولی خوب نمیگم که آیفونی باید معرفی میشه که با زدن کلید هوم تبدیل به BWM 530 بشه! این که اپل هر دفعه با دادن اطلاعات ضد و نقیض یک بازارگرمی عالی میکنه درش شکی نیست. اما این دفعه این بازار گرمی بیشتر برای نگه داشتن سطح انتظارات در یک سطح معینی بوده. نه برای انفجار بازار

اینکه آیفون دیگه چیز تکی نیست یه بحث تکامل بازار اسمارت فون هاست که به حدی از تکامل رسیده که محصولی نتونه یکه تاز بمونه، در تاریخ همیشه هر بازاری به این نقطه می رسه. الان دیگه محصول تک ساختن ممکن نیست مگه اینکه کلا به قولا یه محصول جدید مثل آیفون 2007 داشته باشیم که تعریف ها رو تغییر بده. من بازار اسمارت فون رو یه بازار تکامل یافته می بینم که رقابت این دو هست که برنده مطلقی نداره و همینطور به روند خودشون ادامه می دن. تقریبا یک ساله بازار اسمارت فون به اون حالت اشباع شده خودش (از نظر محصولات + پلتفرم ها) رسیده و تا چندین سال دیگه به همین شکل می مونه. این به معنی ضعف آیفون در بازار نیست.

تغییرات رادیکال هر نسخه در اندروید نشون دهنده تصمیمات اشتباه یا حداقل غیر بهینه/غیر ایده آل در گذشته است که البته با جرات بالا تغییرش میدن. اندروید 2 سال آینده هم به نظر من بسیار با اندروید فعلی متفاوته (و شاید iOS دو سال بعد خیلی با iOS فعلی متفاوت نباشه)، این خوب یا بد نیست، نحوه توسعه iOS ابتدا تفکر، بررسی و تصمیم گیری آگاهانه ولی بهینه است و نحوه توسعه اندروید ابتدا انجام و سپس تفکر/نظرخواهی. هر دوشون هم به نظر من روش کاملا صحیح هستن با توجه به مدل های کسب درآمد اپل و گوگل.

اکوسیستم آیفون هم برعکس نظر شما به نظر من بسیار بزرگ تر از اندرویده. اگه اپ ها (کیفیت و کمیت)، موزیک، فیلم ها، کتاب ها، پادکست ها و ... رو همراه با لوازم جانبی و لوازم ماشین و ... رو نگاه کنیم اکوسیستم اپل بسیار بسیار بزرگتر و کامل تر از اکوسیستم اندرویده. البته شاید منظور شما از اکوسیستم چیز دیگه ای بود.

14. 9 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اینکه آیفون دیگه چیز تکی نیست یه بحث تکامل بازار اسمارت فون هاست که به حدی از تکامل رسیده که محصولی نتونه یکه تاز بمونه، در تاریخ همیشه هر بازاری به این نقطه می رسه. الان دیگه محصول تک ساختن ممکن نیست مگه اینکه کلا به قولا یه محصول جدید مثل آیفون 2007 داشته باشیم که تعریف ها رو تغییر بده. من بازار اسمارت فون رو یه بازار تکامل یافته می بینم که رقابت این دو هست که برنده مطلقی نداره و همینطور به روند خودشون ادامه می دن. تقریبا یک ساله بازار اسمارت فون به اون حالت اشباع شده خودش (از نظر محصولات + پلتفرم ها) رسیده و تا چندین سال دیگه به همین شکل می مونه. این به معنی ضعف آیفون در بازار نیست.

تغییرات رادیکال هر نسخه در اندروید نشون دهنده تصمیمات اشتباه یا حداقل غیر بهینه/غیر ایده آل در گذشته است که البته با جرات بالا تغییرش میدن. اندروید 2 سال آینده هم به نظر من بسیار با اندروید فعلی متفاوته (و شاید iOS دو سال بعد خیلی با iOS فعلی متفاوت نباشه)، این خوب یا بد نیست، نحوه توسعه iOS ابتدا تفکر، بررسی و تصمیم گیری آگاهانه ولی بهینه است و نحوه توسعه اندروید ابتدا انجام و سپس تفکر/نظرخواهی. هر دوشون هم به نظر من روش کاملا صحیح هستن با توجه به مدل های کسب درآمد اپل و گوگل.

اکوسیستم آیفون هم برعکس نظر شما به نظر من بسیار بزرگ تر از اندرویده. اگه اپ ها (کیفیت و کمیت)، موزیک، فیلم ها، کتاب ها، پادکست ها و ... رو همراه با لوازم جانبی و لوازم ماشین و ... رو نگاه کنیم اکوسیستم اپل بسیار بسیار بزرگتر و کامل تر از اکوسیستم اندرویده. البته شاید منظور شما از اکوسیستم چیز دیگه ای بود.
    اتفاقا بازار اسمارت فون ها اصلا چیز کاملی نیست. چون این بازار پتانسیلی خیلی بیشتر از این حرفا رو داره و البته بله ! اشباع شده.
    هنوز میبینید که شرکت ها با نوآوری های خودشون اقدام به بالا بردن فروش محصولاتشون میکنن و کلا بر اساس همین محصولات به تبلیغ میپردازن. مثلا lg %میاد یک پنل fhd رو معرفی میکنه یا سامی چیپستی با قابلیت پشتیبانی از رزولوشن WQXGA و یا فریم ریت فیلم برداری 60 یا پشتیبانی از یو اس بی تری رو میده. یا اضافه شدن خیلی چیز های دیگه. به نظرم بهتره حرفت رو اصلاح کنم و بگم سیستم عامل های موبایل به یک حالت تکاملی رسیدند نه کل پلتفرم. چون من هنوز نمیتونم با این موضوع کنار بیام که وسیله ای که به عنوان تلفن همراه هوشمند همراهمه میتونه در انجام کار هام به معنی واقعی کمکم کنه! (جدای از نرم افزار های ناوبری و امثالهم که یک جور دستیار هستند ) و این حس رو نمیده که میتونن نسل جدیدی از فناوری رو هم تشکیل بدن. این یعنی خیلی جای تکامل و پیشرفت دارند. که البته شواهد نشون میده شرکت ها تمایلی به پشرفت سریع ندارند و میخوان پولشون رو یواش یواش در بیارن.!

البته باز هم حرف شما تا آندروید 2.3 صحیحه . از 2.2به 2.3 رسیدن به یک نقطه استیبل بود. به 4 یک رشد به سمت تکامل و 4.1 نتیجه این جهش !
    اما i-os میاد و با حرکت حلزون واری به جلو حرکت میکنه. اما مسیر رو درست میره.مثلا میاد و جایگزینی برای گوگل مپز میسازه! ولی کی؟ 2سال بعد از ارائه اسمارت فونش.!
    تغییرات اصولی ولی کند!
    هرچقدر هم که بگیم اندروید بازدهی خوبی نداره یا نمیدونم استفاده از ریسورس یا قدرت اجرای بازی یا هدر رفتن انرژی ، باز هم یک سیستم عامل متن بازه که به کاربر اجازه تقریبا هر کاری رو میده! ولی ios اینطور نیست و بسیار انحصار طلبانس. پس خیلی راحت میشه پیش بینی کرد سرعت پیشرفت در اکوسیستم آندروید چندین برابر I-os باشه. و تنها چیزی که این موضوع رو کاور میکرد ایجاد یک انقلاب در محصولات هر سالش بود. چیزی که در چند سال اخیر فقط در نیو آیپد شاهدش بودیم ( به جز قسمت مک او اس ها !)

و در مورد قسمت آخر
    منظورم خود سیستم عامل بود. اپل شرکتیه که دست به تولید سخت افزار میزنه و گوگل شرکتی که فقط سیستم عامل رو ارائه میده
    از نظر شما هم بخوایم ببینیم. علاوه بر چندین شرکتی که از این سیستم عامل استفاده میکنند ، و چند صد مدل گوشی، چند صد مدل تبلتی که چینی ها ترکوندن!
    یا لوازم جانبی مثل داک و کانکتور و .... برای این محصولات . یا توسعه و دولاپمنت این محصولات. این ها کل اکوسیستم این رو تشکیل میدن در حالی که اپل یک شرکت تک محصولی و تک سخت افزاره. و محصولات جانبی مشخصی داره.
    برای مثال فکر کنید شرکت هایی مثل آینول و دیمو و ... دارن از محصولات آندرویدی استفاده میکنند.!برند هایی که حتی اسمشون هم یاد آدم نمیمونه
    باز هم مدیریت این اکوسیستم به مراتب سخت تره. هرچند گوگل کار خاصی انجام نمیده . ولی این که محصولی رو تولید کنی که با هر سخت افزار قابل قبولی بالا بیاد خودش کار بزرگیه

16. 4 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

کلیات حرف های من و شما یکیه و بیشتر نحوه بیان / جزئیات تفاوت داره.

اتفاقا بازار اسمارت فون ها اصلا چیز کاملی نیست. چون این بازار پتانسیلی خیلی بیشتر از این حرفا رو داره و البته بله ! اشباع شده.
    بازار (مارکت) اسمارت فون ها به تکامل رسیده یعنی یک شکل مشخص به خودش گرفته و داره پیش میره. پتانسیل هست ولی دیگه تغییرات بنیادی درش نیست و بازار به همین شکل باقی می مونه. چیزی که در 2001-2002 (زمان XP) در بازار لپ تاپ ها پیش اومد و تا آیپد(محصول به کل جدید) به همون شکل خودش باقی موند.

و در مورد قسمت آخر
    منظورم خود سیستم عامل بود. اپل شرکتیه که دست به تولید سخت افزار میزنه و گوگل شرکتی که فقط سیستم عامل رو ارائه میده
    از نظر شما هم بخوایم ببینیم. علاوه بر چندین شرکتی که از این سیستم عامل استفاده میکنند ، و چند صد مدل گوشی، چند صد مدل تبلتی که چینی ها ترکوندن!
    یا لوازم جانبی مثل داک و کانکتور و .... برای این محصولات . یا توسعه و دولاپمنت این محصولات. این ها کل اکوسیستم این رو تشکیل میدن در حالی که اپل یک شرکت تک محصولی و تک سخت افزاره. و محصولات جانبی مشخصی داره.
    برای مثال فکر کنید شرکت هایی مثل آینول و دیمو و ... دارن از محصولات آندرویدی استفاده میکنند.!برند هایی که حتی اسمشون هم یاد آدم نمیمونه
    باز هم مدیریت این اکوسیستم به مراتب سخت تره. هرچند گوگل کار خاصی انجام نمیده . ولی این که محصولی رو تولید کنی که با هر سخت افزار قابل قبولی بالا بیاد خودش کار بزرگیه
    قطعا مدیریت این اکوسیستم سخته (گرچه گوگل اندروید رو مدیریت نمی کنه اصلا)، برای همین هم این به هم ریختگی وجود داره. قطعا درست کردن چنین محصولی سخت تره. البته در کل بطور تخصصی در مباحث سیستم عامل درست کردن اندروید سخت تر از iOS نیست و من فقط درباره همین بخش هماهنگی سخت افزاریش رو گفتم.

18. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

چیزی که تو ذهنم بود در مورد قاب پلاستیکی گوشی , انجام شد و کلا برداشته شده و جای تشکر داره که هم زیبایی رو بیشتر کرده و هم ظرافت رو اما در کل هنوز به نگهداشتن همین 4S بسنده میکنم تا 5s یا 6 چون تفاوت هایی که انگیزه خرید رو در این قشر از افراد که مدل 4S رو دارن رو به نظر من نتونست کاملا ایجاد کنه .
    البته شاید همین تصمیم شما سیاست اپل هم باشه اینکه به خاطر بازار محصول قدیم رو فدای جدید نکنه, وقتی هم که هر دوشون یه قیمت دارند

ولی چیزی که در معرفی آیفون جدید دیدیم این بود که با وجود اینکه تقریبا همه کمپانی ها طی یکی دو سال اخیر به بزرگتر شدن صفحه نمایش فکر کردند و هر سری اون رو بزرگتر کردند اما اپل اصرار بر همان اندازه صفحه نمایش پیشین خودش داشته
    و حالا اون اعتقادات خودش رو زیر پاش گذاشته و تازه روی به صفحه 4" آورده که باز این تغییر طوری نبوده که طوطی وار به مثابه شرکت های دیگه بیاد 4.3" یا 4.7" بزنه و اندازه کمیاب 4" را بکار برده است (باز هم القای متفاوت بودن)
    ولی با این وجود باز هم جای تامل و تعجب داره این نرم شدن! خود من شخصیت جابز برام خیلی با ارزش بود و اگر علاقه ای به این برند داشتم به خاطر این فرد بود ولی کاملا تعجب کردم با دیدن این آیفون! چون طول و عرض این آیفون به یک نسبت بزرگ نشدن!
    اصرار اپل روی صفحه های ۳.۵ اینچ به دلیل این بود که استیو می خواست گوشی بسازه که فقط با یک انگشت و یک دست بشه براحتی باهاش کار کرد و

این رو بصورت یه استاندارد برای ایفون تعریف کرد برای همین هست که اپل می خواست یه محصول جدید با صفحه بزرگتر دربرابر فشار و درخواست شدید کاربراش بزنه

و درعین حال استاندار خودش رو هم رعایت کنه. به نظرم ربطی به متفاوت بودن نداره

شاید تو نگاه اول ظاهرش یکم دراز بیاد ولی از استاندارد صفحه نمایش ها پیروی می کنه
    Last edited by arash59b; 13-09-2012 at 09:23.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •