تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 62 اولاول 12345671353 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 616

نام تاپيک: iPhone 5 | تاپيك بررسي و بحث مسائل مربوط به آيفون فایو

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

احتمالا باید قیمتش هم اندازه 4s باشه مثل ایپد جدید که هم قیمت با ایپد۲ هست ولی باز از این بازار ایران هیچی بعید نیست باید صبر کرد

کلا باید فعلا دست نگه داشت و تا یکی دو ماه دیگه منتظر ipad mini هم بود دید چی از اب در میاد اگه سیم کارت بخوره من به ایفون ۵ ترجیحش می دم

من که دیگه از ایپاد تاچ خسته شدم دنبال یه صفحه بزرگتر می گردم هر چند جمع و جوریش واقعا یه مزیت هست
    Last edited by arash59b; 12-09-2012 at 23:57.

2. این کاربر از arash59b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال vista7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ذهنم...

پيش فرض

خوب راستش رو بگم اصلا حال نکردم باهاش... هیچ چیز خاصی نداره

4. 2 کاربر از vista7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ravani_13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

اول باید ببینیم نیازهامون چیه و اصلا چیزی که روش مانور میدیم اصلا در عمل مفید هست یا نه , اخه ۲گیگ رم ......

اول چندتا دفاعیه دارم بعد هم انتقاد

به جرات بگم تاثیر و قدرت رم 512 ایفون 4S رو در بازدهی همسطح رم های 760 و 1 گیگابایتی برندهای اندروییدی تجربه کردم ، روی کاغذ رم 760 باید بهتر از 512 جواب بده ولی اینطور نمیشه و مثلا یه رابط کاربری زیبا و سنگین مثل سنس میاد و کار رو خراب میکنه ، درست نمیگم ؟
    2x2 نیست که جواب ثابت باشه ، پس رم ۱ گیگ برای این دیوایس ممکنه خیلی بهتر و بهینه تر جواب بده از حجم های مشابه در اکوسیستمی متفاوت

بدون شک با کیفیت ترین گوشی ها رو اپل میزنه و کم کم شرکت های دیگه دارن میفهمن که قرار نیست چون ۴ هسته ای زدی دیگه پلاستیک بازی در بیاری . اچ تی سی و ال جی دارن توجه بیشتری میکنن ، مثال بارز : HTC ONE X

صفحه نمایش درخشان تر شده ، تصاویر واضح تر و در زیر نور افتاب هم عملکرد بهتر شده و دوربین هم بسیار بهینه تر و تکنولوژیک تر شده

از اینا که بگذریم میرسیم به انتقاد ها :

مخاطب بعد از ۳ سال یه گوشی یا طراحی جدید و با تنوع میخواد ، حالا هر چقدر هم طرحه پایه قوی و زیبا باشه ، حساب کنید کسی که بخواد سالیانه گوشی های اپل بگیره باید برای باره سوم ....
    چیزی که دوستان در تعجبم که چرا دقت نمیکنن اینه که این پنل ۴ اینچی در عرض با مدل ۳.۵ اینچی خود هیچ تفاوتی نکرده و فقط تغییر در طول صفحه بوده واین صفحه رو خیلی دراز نشون میده و به نظر من پهنای صفحه بسیار مهمه ، مثلا یک گوشی ۴.۷ اینچی یکی از جذابیت هاش عرض مناسب هست و این مورد در ایفون ۵ واسه من جالب نبود ، برای مثال یک گوشی بلک بری با اینکه ۲.۸ اینچ بیشتر نیست ولی فضای خیلی جالب تری رو به کاربر میده چون عریض هست و افقی ، ولی اکثر گوشی های صفحه عمودی حتی اگه ۳ اینچی هم باشن یکم ابعاد اذیت میکنه

و اینکه تکلیف 5S چی میشه ؟ یعنی سال بعد باز هم برای بار چهارم طراحی تکراری ( فاجعه میشه دیگه ) !!!!!!!!!

بعد از ۲ سال توقعم بسیار بیشتر بود ، بنظرم کساتی که S 2 و NOTE و 4S دارن امسال انگیزه ی کمتری رو خواهند داشت برای اپگرید

6. 2 کاربر از ravani_13 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بازم مثل همیشه دوستان ما ناراضی از اپل! اپل مثل همیشه گند زده! همه رو ناامید کرده! هیچ برتری نسبت به بقیه نداره! زیادی شلوغش کرده...
    ولی نمیدونم چطوره که بازم آیفون بهتر از همیشه ظاهر میشه... نمیدونم چرا؟!!
    با این معرفی مبهم نمیشه نظر داد ولی شما چرا نو اوری رو با فروش قاطی میکنی؟
    مثلا میگی خوب آیفون خوب فروش میکنه پس نو آوره
    شرکت های اندرویدی همه زورشون رو میزنن توی یک گوشیشون یک تکنولوژی جدید بیارن . وایت مجیک ، فلورینگ تاچ، اسمارت استی ، تکنولوژی تاچ جدید ال جی و صفحه نمایش کم مصرف، ویدئو پروژکتور و امثالهم.
    ولی وقتی رئیس کارخونه سازنده محصولات اپل میاد میگه چنان محصولیه که همه رو شرمنده میکنه . این رو ارائه میدن؟! همین؟!
    یک ارتقا سی پی یو . جی پی یو . اضافه کردن پانورما که قرن ها موجوده . افزایش طول صفحه نمایش!؟ به نظرم اسم این باید 4SS باشه به جای فایو. چون تنها تغییری که بخواد یک کاربری که 4s داره رو مجاب به آپگرید کنه 0.5اینچ صفحشه
    تغییر فرم . اضافه کردن دوربین خوب. فیلم برداری HD و استفاده از چیپست جدید (نه ارتقا چیپ ) چیزی بود که توی 3GS به 4 دیدم. ولی توی 4s به 5 خیر.
    حتی دوربین با فرم و قابلیت های خوب جدید توی 4s یک آپدیت بسیار خوب میشد . استفاده از لنزی که توی بازار تک بود .
    فقط معرفی یک هندزفری و کانکتور رو نمیشه بهتر از همیشه ظاهر شدن گفت!

الان میخوان اضافه کنن باریک ترین و سبک ترین و .... بگیم رقیبش S3 باشه!1میلی متر نازکتر بودن و 20گرم تفاوت وزن بین یک گوشی 4.8 و 4 اینچی؟ دلیله پهنای بیشتر S3 هم سخت شدن دست گرفتن گوشی با صفحه نمایش بزرگ و بدنه نازک بوده!وگرنه با باز کردن درب s3 میشه متوجه فضای خالی شد!
    یا مثلا نو آوری تبدیل دوربین جلو به HD بوده؟! که صد البته از قبل هم در بازار وجود داشته
    نوآوری با فروش یک برند فرق داره
    بحث نازکی هم فکر کنم قاطی پاتی کردن .یکی یادآوری کنه دروید ریزر نازکتره. همچنین هوواوی اسکند از ریزر هم نازکتر

کامنت خیلی خنده دار یکی از کاربران پاکت ناو :

After seeing the new iPhone, I can't wait to switch from my galaxy nexus to the new lumia 920!

جالب اینه راه حل برای افزایش رزولوشن اضافه کردن یک قاب و فرصت دادن به دولاپر ها برای درست کردن نرم افزار هاست! بعد به تبلت های اندروید گیر میدن

قسمتی که استیو در همه کنفرانس ها داشت :
    And Wait
    There is one more thing
    و یک قابلیتی که تبدیل به یک استاندارد در بازار موبایل میشد.

تنها گوشی که امثال یک چیزی معرفی کرد که سرش به تنش بیرزه Optimus G یا RazrM بود . وقتی میاد یک گوشی میزنه اندازه آیفون با صفحه 4.3. به این میگن یک نوآوری.
    و بدون شک بر خلاف فکر همه دولاپر ها و خود ال جی از همچین غولی حمایت میکنه . نه مثل گوشی های قبلی ال جی که سخت افزار معمولی داشتند
    Cpu از نوع Dual Core A15X احتمالا خواهد بود و Gpu نسخه آپگرید شده پاور وی آر فعلی Iphone 4S
    البته این ها دقیق نیست و باید منتظر سایت های ریویو بود!

8. 7 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خیلی ها نوآوری رو با تغییرات رادیکال اشتباه می گیرن، نوآوری به معنی تغییرات اساسی نیست، در حقیقت وقتی تغییرات رادیکال رو می بینیم به معنی نبود نوآوری واقعی و مفید در نسل های قبلی بوده، این دو دقیقا در نقطه مخالف همدیگه قرار دارند.

امسال سالی بوده که اپل طی چند سال اخیر بیشترین نوآوری رو در محصولاتش (آیفون، آیپد و مک) داشته، نه به خاطر تغییرات رادیکال محصولاتش بلکه به خاطر بهینه سازی های بسیار زیاد ولی کوچک که تک تک به داشتن تجربه ای بهتر کمک می کنن. وقتی ویدیو کینوت عرضه بشه من نوآوری های بسیار جالب آیفون 5 رو جمع آوری می کنم تا ببینیم.

پی نوشت: ساخت (Industrial Design) آیفون 5 هم به کل نسبت به 4S متفاوته، همونقدر که آِیفون 4 نسبت به 3GS متفاوت بود. در ظاهر پایانی شبیه به هم طراحی شدند (از نظر ظاهر) ولی از نظر ساخت بسیار تفاوت وجود داره.

10. 13 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خیلی ها نوآوری رو با تغییرات رادیکال اشتباه می گیرن، نوآوری به معنی تغییرات اساسی نیست، در حقیقت وقتی تغییرات رادیکال رو می بینیم به معنی نبود نوآوری واقعی و مفید در نسل های قبلی بوده، این دو دقیقا در نقطه مخالف همدیگه قرار دارند.

امسال سالی بوده که اپل طی چند سال اخیر بیشترین نوآوری رو در محصولاتش (آیفون، آیپد و مک) داشته، نه به خاطر تغییرات رادیکال محصولاتش بلکه به خاطر بهینه سازی های بسیار زیاد ولی کوچک که تک تک به داشتن تجربه ای بهتر کمک می کنن. وقتی ویدیو کینوت عرضه بشه من نوآوری های بسیار جالب آیفون 5 رو جمع آوری می کنم تا ببینیم.

پی نوشت: ساخت (Industrial Design) آیفون 5 هم به کل نسبت به 4S متفاوته، همونقدر که آِیفون 4 نسبت به 3GS متفاوت بود. در ظاهر پایانی شبیه به هم طراحی شدند (از نظر ظاهر) ولی از نظر ساخت بسیار تفاوت وجود داره.
    اسم این نوآوری نیست. بهبود بخشیه. نو آوری یعنی یک تکنولوژِی جدیدی رو وارد بازار کنید ، بازاری که دست خودتون یا رقبا توشه. مثل تبدیل کردن صفحه نمایش مکبوک به رتینا. یا به آیپد. مثل چیز هایی که توی پست قبل گفتم. چیزی مثل سیری نو آوریه. نه چیزی مثل تبدیل کانکتور.!
    خلاصه قضیه دیزاینش دقیقا قضیه دیزاین کیبورد سرفس هست که اینقدر زور زدن آخرش شد کیبورد آیپد. حالا اصلا بگیم در ایستگاه فضایی ناسا طراحی شده ولی در اخر میرسیم به طراحی 4 و 4s استرچ شده!

12. 6 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای SamGun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهـــــــــــــــــران

پيش فرض

چیزی که تو ذهنم بود در مورد قاب پلاستیکی گوشی , انجام شد و کلا برداشته شده و جای تشکر داره که هم زیبایی رو بیشتر کرده و هم ظرافت رو اما در کل هنوز به نگهداشتن همین 4S بسنده میکنم تا 5s یا 6 چون تفاوت هایی که انگیزه خرید رو در این قشر از افراد که مدل 4S رو دارن رو به نظر من نتونست کاملا ایجاد کنه .

14. 3 کاربر از SamGun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اسم این نوآوری نیست. بهبود بخشیه. نو آوری یعنی یک تکنولوژِی جدیدی رو وارد بازار کنید . مثل چیز هایی که توی پست قبل گفتم. چیزی مثل سیری نو آوریه. نه چیزی مثل تبدیل کانکتور.!
    خلاصه قضیه دیزاینش دقیقا قضیه دیزاین کیبورد سرفس هست که اینقدر زور زدن آخرش شد کیبورد آیپد. حالا اصلا بگیم در ایستگاه فضایی ناسا طراحی شده ولی در اخر میرسیم به طراحی 4 و 4s استرچ شده!
    وایت مجیک ، فلورینگ تاچ، اسمارت استی ، تکنولوژی تاچ جدید ال جی و صفحه نمایش کم مصرف، ویدئو پروژکتور و امثالهم.
    واقعیت اینه که چیزهایی که شما گفتید به جز یکی دو استثنا اسمشون نوآوری نیست، اینها همه Iteration هستند و مشابه خیلی هاشون در همین آیفون جدید هم هست. پیشرفت در صفحه نمایش، تکنولوژی تاچ جدیدتر و بهتر و ... اینکه این چیزها ارزش مانور دادن جدی رو نداره چون همه انتظار دارن صفحه نمایش یا تاچ تا حد منطقی بهبود پیدا کنه و چیز مهمی نیست. نوآوری واقعی زمانی است که 1. چیزی اضافه بشه که واقعا کاربرد داشته باشه و 2. در مسیر معمولی پیشرفت محصولات نباشه. مثلا در طراحی فن های Macbook Pro جدید نوآوری فوق العاده ای هست.

تکنولوژی جدید توی این آیفون زیاده، به قولا محصولات اپل در امسال همگی یک "پیچش مو" در خودشون داشتن، شما هنوز این پیچش رو ندیدید. همین! این طراحی، طراحی 4S استرچ شده نیست، چون طراحی به کل متفاوته و صرفا ظاهر نهایی در نگاه شبیه به همدیگه هستن که اون هم دلایل مارکتینگ خاص خودش رو داشته. وقتی ویدیو معرفی بیاد و من یکم بعدش توضیح بدم شاید نظر خیلی ها تغییر کنه.

شاید چیزی که امشب نبودش حس می شد، استیو جابز بود. نه به خاطر ضعف در طراحی محصول، به خاطر اینکه بیاد و قشنگ این نوآوریها رو به همه معرفی کنه طوری که بدون دقت زیاد هم همشون مشخص باشن. بیشتر از اینکه نبودن استیو جابز در طراحی محصولات احساس بشه در مارکتینگ و معرفیشون احساس میشه.

16. 10 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت safayian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

من تا یه حدی با دوستان موافقم در مورد آیفن 5 که از لحاظ ظاهری خیلی شگفت زده نشدم اما از لحاظ سخت افزاری و پردازش چرا!؟ ولی اصلا ترجیح نمیدم آیفن رو با گالاکسی سامسونگ مقایسه کنم چون واقع سامسونگ در حد اپل نیست که بخاد حتی رقیبی براش حساب بشه!

18. این کاربر از safayian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

واقعیت اینه که چیزهایی که شما گفتید به جز یکی دو استثنا اسمشون نوآوری نیست، اینها همه Iteration هستند و مشابه خیلی هاشون در همین آیفون جدید هم هست. پیشرفت در صفحه نمایش، تکنولوژی تاچ جدیدتر و بهتر و ... اینکه این چیزها ارزش مانور دادن جدی رو نداره چون همه انتظار دارن صفحه نمایش یا تاچ تا حد منطقی بهبود پیدا کنه و چیز مهمی نیست. نوآوری واقعی زمانی است که 1. چیزی اضافه بشه که واقعا کاربرد داشته باشه و 2. در مسیر معمولی پیشرفت محصولات نباشه. مثلا در طراحی فن های Macbook Pro جدید نوآوری فوق العاده ای هست.

تکنولوژی جدید توی این آیفون زیاده، به قولا محصولات اپل در امسال همگی یک "پیچش مو" در خودشون داشتن، شما هنوز این پیچش رو ندیدید. همین! این طراحی، طراحی 4S استرچ شده نیست، چون طراحی به کل متفاوته و صرفا ظاهر نهایی در نگاه شبیه به همدیگه هستن که اون هم دلایل مارکتینگ خاص خودش رو داشته. وقتی ویدیو معرفی بیاد و من یکم بعدش توضیح بدم شاید نظر خیلی ها تغییر کنه.

شاید چیزی که امشب نبودش حس می شد، استیو جابز بود. نه به خاطر ضعف در طراحی محصول، به خاطر اینکه بیاد و قشنگ این نوآوریها رو به همه معرفی کنه طوری که بدون دقت زیاد هم همشون مشخص باشن. بیشتر از اینکه نبودن استیو جابز در طراحی محصولات احساس بشه در مارکتینگ و معرفیشون احساس میشه.
    اگر این ها اسم نو آوری رو ندارند. یک سوال پیش میاد. چرا در محصولات دیگه مثل محصولات اپل از اون ها استفاده نشده؟! اگر همشون تکرار هستند . چرا اپل اولین استفاده کننده این تکنولوژِی ها نبوده .چون آوردن یک تکنولوژِی جدید به سطح بازار یک پروسه طولانی رو طی میکنه و شاید تمامی چیز هایی که نام بردم موقع معرفی آیفون 4 هم در حال تحقیق و بررسی بودند. اگر این ها نوآوری نباشند پس میشه گفت اگر به سیستم کولینگ جدید باشه، لنوو بسیار نو آور تره . شرکتی که چندین ساله از کولینگ چند لایه مسی استفاده میکنه .
    این که ال جی پنل آی پی اسی تولید میکنه که بسیار نازک تره، کم مصرف تره و روشن تره ، مثل ورود صفحه نمایش های نووا به بازار ، نو آوری نامیده میشه! چرا؟ چون صفحه نمایشی این چنینی در قبل از این وجود نداشته و ال جی اون رو وارد چرخه تولید کرده. اما آیفون چی؟ چیزی رو وارد کرده که قبلا وجود نداشته باشه؟ رزولوشنش؟ رتیناش؟ یا پانورماش؟! این چیزیه که Iteration نامیده میشه.!
    بسیاری از قابلیت های این آیفون اضافه کردن اضافه جات به قابلیت های 4s بوده!
    البته چیز هایی که مثال زدم ارزش مانور دادن رو داره، چون در عین سادگی ، بسیاریشون مشکلات خیلی مهمی از کاربران رو حل میکنه.
    تکنولوژی جدید پنل ،بهبود باطری یا هوشمند کردن خاموش شدن صفحه نمایش چیز هاییه که در اسم ساده اند .در عمل بسیار کاربردی و مهم! باطری چیزیه که گریه تمامی صاحبان گجت های جدید رو در آورده و هیچ کدوم از دیوایس ها چه اندروید چه آی او اس و چه وینفون نتونستن این مشکل رو حل کنن ( به جز دروید ریزر که مجبور شدن باطری با حجم بسیار بالا بهش اضافه کنند. )
    فقط یک قسمت بسیار جالب و دوست داشتنی توی کنفرانس امشب دیدیم که سیستم نویگیشن جدید آیفون بوده و اگر واقعا عین چیزی که ارائه شده باشه خیلی حرف برا گفتن داره .

کسی منکر خوب بودن آیفون جدید نشده . ولی این که در سطح انتظارات نبوده رو باید قبول کرد!
    هرچقدر هم ویدئوی مشخصات "پیچش مویی" آیفون جدید پیچیده و عظیم باشه، باز هم نمیتونه این رو بپوشونه که آیفون مثل 2007 انقلاب ایجاد نمیکنه .فقط میتونه بازاری رو تغییر بده که در دست خودشه
    روال هر ساله این بود که محصولی که معرفی میشد . بازار رو قبضه میکرد . مثل Gs VS Iphone یا Gs2 VS 4S . و در خیلی از موارد واقعا محصولات اپل سرتر بودند. ولی امسال به خاطر تقاضا و بسیاری از عوامل اپل دست به تغییر سایز زد. چیزی که حداقل نوید اینو میده انحصار طلبی اپل کمی به سمت مشتری مداری متمایل شده . چیزی که در شایعات آیپد مینی میبینیم.
    اگر این پروژه درست باشه . اپل تمامی بازار های خودش رو پر از رقیب های گرگی مثل مایکروسافت و اندروید میبینه. تغییراتی بنیادین در تمامی محصولات اپل حکایت از این رو داره که تیم تیم کوک ( چقدر تیم) و بازار مصرف کنندگان هر دو نیاز به تنوع طلبی رو درک کردند. و اپل نمیتونه بر سیاست " هر چی من میسازم ، باید بخرید " تکیه بزنه . وقتی یک رقیب زپرتی مثل نکسس سون یا کیندل فایر میاد و این همه فروش میکنه . یا یک گجت جدید مثل گلکسی نوت. یا یک گوشی مقاوم مثل ریزر . یا یک کمرا فون پیورویو . ، این عمق تنوع در بازار رو نشون میده! و این یعنی به خطر افتادن بازاری که اوج رقابتش با گوشی های نوکیا بود . ولی الان رقبایی بسیار قدرتمند پیدا کرده

پ.ن : به دلیل سخت بودن آوردن به نوشته ی تاچ شناور. هر جور دوست دارید بخونید:پی
    Last edited by h!tman; 13-09-2012 at 04:28.

20. 8 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •