تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: شارژ کارتریج و کمرنگ شدن بیشتر چاپ !

اگه نباشه جاش خالی می مونه mineworld's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض شارژ کارتریج و کمرنگ شدن بیشتر چاپ !

سلام

اقا ما یه مشکل داریم . یه پرینتر جنرال پرابلم !

عرضم به حضور با سعادتتون که ما پارسال بود که دیدیم یهو بعد چند سال پرینتر دیگه مثل اون اوایل پرینت نمی‌کنه . کمرنگ میشد هی . تا اینکه پرسیدم گفتن باید کارتریجش رو بدی شارژ کنن . مام که خوشحال (!) دادیم یکی دو روز پیش اوستا بود . بعدم با کلی شوق و ذوق اوردیم تست کردیم دیدیم که با تقریب خوبی 90 % مثل اول‎اشه . اما بعد دو ماه (با اینکه شاید 200 برگم نگرفته بودم) دیدیم باز داره کمرنگ میشه . الان چند ماهه که همینطوری افتاده . جرئتم نمی‌کنیم که بدیم دوباره درستش کنن . بازم یه پول خوبی میگیرن و .. . به هر حالا الان خواستم شما یه نظر بدید که چیکار کنیم ما . اصولا این دلیلش چیه . و مهمتر اینکه الان من ببرم چی بگم که دیگه این مشکل پیش نیاد ؟! سوال عجیبی بود ؛ نه ؟! مثلا بهش بگم چی که مواظب باشه این مسئله دوباره پیش نیاد .

این یه شاخه گل اِی همچین خوشگل‌م تقدیم به همه اونایی که نشناخته علمشون رو در اختیار بقیه قرار میدن .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون ...

2. 2 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال m_2t_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام داداشم.
    ممنون از گل زیبا و خوش بو ای که هدیه دادی.
    معمولا در این حالت اگر با افزایش تنظیم Density تو تنظیمات چاپ، مشکل تا حدی برطرف نشه، یا مشکل از پودر هست و یا مشکل از درام. احتمال قوی مشکل از درام باشه و نیاز به تعویض داشته باشه.
    پ.ن: من در مورد دستگاه های لیزری اطلاعات زیادی ندارم، با افراد خبره هم مشروت کنید.
    موفق باشید

4. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

سلام از ماست . ممنونم ازت که اولین نفری بودی که زحمت کمک رو کشیدی . یادم میمونه مرد ...

خواستم مدل رو هم بگم ؛ samsung Laser Printer ML-1600 .

بعد اینکه الان درام و اینا یعنی چی ؟ آهان نگفتم بهتون مگه ؟! اساسا تو بحث hardware ید طولایی نداریم متاسفانه . برخلاف بحث software . اینه که زحمت بکشید این توضیحات رو یکم ساده و جنرال بدید . ممنون ...

6. این کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز smahdis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

منم خود من دو هفته قبل کارتریج پرینترم رو شارژ کردم. یارو میگفت 10 تومن میگیره خودش شارژ میکنه ولی اگر خودم بخوام شارژ کنم باید هزینه تونر رو که 6 تومن هست رو بدم. من اول میخواستم بدم یارو شارژ کنه ولی بعدش گفتم بذار خودم انجام بدم که یه چیزی هم یاد بگیرم.

خلاصه سه روز الاف این بودیم و آخرش خوب شد.

شما باید بری تو تنظیمات پرینتر که احتمالا یه صفحه وب هست و از اونجا Density رو بیشتر کنی. مثلا اگر روی 3 هست شما بذار روی 4. باعث میشه رنگ بیشتری مصرف بشه. معمولا بعد از هر شارژ کردن کارتریج این فاکتور باید بیشتر بشه.

8. این کاربر از smahdis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

خوب بحثش که یه مقدار فنی هست.
    اینلینک رو بینید تا با کارکرد پرینتر های لیزری آشنا بشید:
    البته مربوط به لیزری رنگی هست اما ساختارشون مشابه هست
    درام قطعه ای استوانه ای (معمولا سبز یا آبی رنگ) هست که تونر یا همون پودر چاپ طی مکانیزمی بهش می چسبه و درواقع اول تصویر یا سند روی اون چاپ میشه و بعد به روی کاغذ منتقل میشه.
    بعد از مدتی درام دیگه نمی تونه مثل اول ذرات تونر رو جذب کنه و این می تونه باعث کمرنگ شدن چاپ بشه.
    این مختصر و مفید بود.
    اینا رو هم بخونید:
    این کتاب هم احتمالا جالب باشه:
    موفق باشید

10. 2 کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

منم خود من دو هفته قبل کارتریج پرینترم رو شارژ کردم. یارو میگفت 10 تومن میگیره خودش شارژ میکنه ولی اگر خودم بخوام شارژ کنم باید هزینه تونر رو که 6 تومن هست رو بدم. من اول میخواستم بدم یارو شارژ کنه ولی بعدش گفتم بذار خودم انجام بدم که یه چیزی هم یاد بگیرم.

خلاصه سه روز الاف این بودیم و آخرش خوب شد.

شما باید بری تو تنظیمات پرینتر که احتمالا یه صفحه وب هست و از اونجا Density رو بیشتر کنی. مثلا اگر روی 3 هست شما بذار روی 4. باعث میشه رنگ بیشتری مصرف بشه. معمولا بعد از هر شارژ کردن کارتریج این فاکتور باید بیشتر بشه.
    سلام همشهری
    خیلی خوبه که خودکفا شدید. پودر یک کیلویی از 20 هست به بالا. خیلی ارزون تر هم می تونه براتون تموم بشه.

درمورد دنسیتی من تصور می کنم پودر بیشتری مصرف نشه به اون صورت چون در این صورت باید چاپ پررنگ تر از اول بشه که نمیشه. من تصور می کنم با افزایش دنسیتی قدرت لیزر رو بیشتر می کنیم تا بار بیشتری به درام منتقل بشه تا درام خسته و فرسوده بتونه پودر رو به خودش جذب کنه. البته تصور می کنم هرچه درام فرسوده تر باشه پودری که به مخزن ضایعات ریخته میشه بیشتر میشه.
    موفق باشید

12. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

تشکر فراوان از همه رفقا . خب الان من بردم اونجا بهش بگم اول درامش رو چک کنه دیگه اره ؟ چک شدنی هست اونوقت این درام ؟!

راستی اینو حتما بهم بگید که ایا همون لحظه میشه دید این قطعه سبز رنگ خراب شده یا نه ؟ میدونید چرا اینو میگم ؛ اخه اگه خراب شده باشه دیگه چرا پول بدیم بابت پودر و تونر .

پس خلاضه این شد اول ببینیم مشکل از کدومه بعد اون رو حل کنیم .

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

تشکر فراوان از همه رفقا . خب الان من بردم اونجا بهش بگم اول درامش رو چک کنه دیگه اره ؟ چک شدنی هست اونوقت این درام ؟!

راستی اینو حتما بهم بگید که ایا همون لحظه میشه دید این قطعه سبز رنگ خراب شده یا نه ؟ میدونید چرا اینو میگم ؛ اخه اگه خراب شده باشه دیگه چرا پول بدیم بابت پودر و تونر .

پس خلاضه این شد اول ببینیم مشکل از کدومه بعد اون رو حل کنیم .
    دوست عزیزم من در مورد پرینتر های لیزری اطلاعات زیادی ندارم
    اما تصور می کنم اگر بطور ظاهری مشکل داشته باشه، حتما باید عوض بشه اما لزوما عدم داشتن مشکل ظاهری دلیل بر سالم بودنش نمی تونه باشه.
    قیمت درام های سامسونگ از اچ پی و کانن بیشتره اما عمرشم بیشتره.
    اگر بتونید با یک درام دیگه تست کنید خیلی خوبه.
    ضمن اینکه به احتمال زیاد مشکل از تونر نباشه چن اولش پر رنگ باشه.
    شما اول رو تنظیم دنسیتی کارکنید و بعد برید سراغ بقیه مراحل.
    موفق باشید

آخر فروم باز smahdis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام همشهری
    خیلی خوبه که خودکفا شدید. پودر یک کیلویی از 20 هست به بالا. خیلی ارزون تر هم می تونه براتون تموم بشه.

درمورد دنسیتی من تصور می کنم پودر بیشتری مصرف نشه به اون صورت چون در این صورت باید چاپ پررنگ تر از اول بشه که نمیشه. من تصور می کنم با افزایش دنسیتی قدرت لیزر رو بیشتر می کنیم تا بار بیشتری به درام منتقل بشه تا درام خسته و فرسوده بتونه پودر رو به خودش جذب کنه. البته تصور می کنم هرچه درام فرسوده تر باشه پودری که به مخزن ضایعات ریخته میشه بیشتر میشه.
    موفق باشید
    سلام چطوری,

اگر اشتباه نکنم من یه جا توی تنظیمات پرینتر HP خوندم که نوشته بود بالا بردن Density باعث افزایش مصرف Toner میشه.

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام چطوری,

اگر اشتباه نکنم من یه جا توی تنظیمات پرینتر HP خوندم که نوشته بود بالا بردن Density باعث افزایش مصرف Toner میشه.
    سلام دوست عزیز، الحمدلله خوبم، شما خوبی؟
    با توجه به مقالاتی که از طرز کار پرینتر های لیزری خوندم، اینطور تصور می کنم که بالا بردن دنسیتی باعث افزایش قدرت لیزر شده و بنابراین بار الکتریکی بیشتری روی درام ایجاد میشه و بنابراین تونر بیشتری جذب میشه. حالا اگر درام نو باشه، با بالابردن قدرت لیزر چون درام ظرفیت داره، بار بیشتری جذب می کنه و تونر بیشتری جذب و مصرف میشه. اما اینطور به نظر می رسه که با افزایش طول عمر درام، برای ایجاد همان بار قبلی روی آن و درنتیجه همان پررنگی، باید لیزر با قدرت بیشتری بار ایجاد کنه و بنابراین به تنظیم دنسیتی بیشتری نیاز هست.
    اینا برداشت من از مقالات و طرزکار پرینتر های لیزری هست و ممکنه اشتباه باشه.
    موفق باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •