تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: آموزش ساخت چمن بدون تکسچر یا پلاگین به زبان پارسی ( سطح مبتدی - متوسط )

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

12 آموزش ساخت چمن بدون تکسچر یا پلاگین به زبان پارسی ( سطح مبتدی - متوسط )

به نام خدا

سلام دوستان خوبم. علی هستم ( Madmaster_3d) البته تو این سایت kamron_devil هستم و امروز با همدیگه می خواهیم چمن رو بسازیم البته بدون نیاز به پلاگین یا تکسچر

نکته: تو این آموزش از displacement استفاده میشه پس دستگاهتون و رمتون باید بالا باشه
    به اینکه زمان رندرتون میره بالا بد میگید مد خدا لعنتت کنه ( شوخی می کنم )

من خودم مکس 2013 کار می کنم و آخرین باری که دنبال پلاگین autograss رفتم برای مکس 2013 کرک نشده بود و حالا تصمیم گرفتم یک راهی برای ساخت چمن پیدا کنم که یکدفعه این اومد تو مخم و عملیش کردم نتیجش خوبه.

خوب بیاید شروع کنیم دوستان

1.اول موتور رندرتون رو روی V-ray بزارید ( البته تو موتور های دیگه هم می تونید با این روش بسازید فقط باید از modifire استفاده کنید )
    بعد یک v-ray mtl انتخاب کنید و مثل عکس برای diffuse نویز رو انتخاب می کنیم. علتش هم این هستش که از حالت خامی در بیاد شما می تونید از fall of یا .... دیگه هم استفاده کنید. حالا بر میگرده به خودتون اونش

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2.حالا مثل عکس زیر color 1 رو مثل شکل زیر یا یک رنگی که فکر می کنید بهتر هستش برای چمن قرار بدید.

3.مثل عکس زیر clolor 2 رو هم همین کار رو بکنید.

4.مثل شکل زیر برای displace که مقدارش رو هم روی 30 گزاشتیم cellular رو انتخاب می کنیم.

5.حالا مثل شکل زیر
    تنظیمات رو انجام میدیم.شما می تونید با بازی کردن با متغییرهای Size و Spread اون نتیجه ای که می خواهید رو بگیرید. مثلا چمن پر پشت تر باشه یا کچل تر. و یا با tileing تعداد چمن ها رو بیشتر کنید . البته size رو هم که کوچیکتر کنید خوب تعداد چمنتون بیشتر میشه.

6
    .حالا از همین displace خودمون کپی میگیرم و روی Bump میریم و paste می کنیمو عددش رو روی 5 میزاریم. شما دوست داشتید بیشتر بزارید. شاید نتیجه بهتر بشه.

خوب کارمون تموم شد . خسته نباشید. دیگه رندرش با خودتون. عکس زیر نتیجه کارمون هستش. البته شما می تونید با تغیر گزینه های قسمت 5 آموزش نتیجه بهتری هم بگیرید.

می تونید این آموزش رو تو سایت های دیگه هم به اشتراک بزارید.
    منتظر نظراتتون هستم . مرسی

2. 8 کاربر از kamron_devil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز NINJA0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    شاهی (مازندران)

پيش فرض

جالب بود.... استفاده کردیم ....

4. این کاربر از NINJA0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام خیلی نوکرتم فکر نمیکردم اینقدر راحت و صریح کار رو آموزش بدید یه بار میلمو واست گذاشتم بازم این کارو میکنم من با شما کار دارم لطفا .....؟؟ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بامن حتما در تماس باشید منتظرم...

6. این کاربر از salo.1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عالی بود ممنون
    فقط می خواستم بدونم شما بلدید که تو فتوشاپ چه جوری bump کنیم تکسچرو؟

8. این کاربر از maryam*arch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

ممنون خیلی جالب بود

10. این کاربر از sam_cg بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

عالیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییی بوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو وووووووووووووود.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

mrc az amuzeshetun

13. این کاربر از shabnam ahoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت farzaneh mrz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

روش displacement کاملا منسوخ شده
    الان کلی پلاگین برای این کار هست مثل Autograss یا Forest pack
    یا حداقل از Vray 3.0 استفاده کنید که قابلیت Vray Fur در آن خیلی خیلی بهتر شده است.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

پس چرا من عکسایی که میگینو نمیبینم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •