تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 268 از 328 اولاول ... 168218258264265266267268269270271272278318 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,671 به 2,680 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

بعد در مقابل بعضی وقتا هم دخترایی میبینم که زیبا و خوش اخلاق و تحصیلکرده اند سرشون هم به تنشون میارزه حتی از نظر خانوادگی و فرهنگی هم نسبت به موارد بالا بهتراند اما میشنوم که خواستگار ندارند و از این موضوع ناراحت بودنشون هم مشخصه ...

دلیل این قضیه چیه؟
    این دسته افراد بیشتر شاید بخاطر شخصیت خانوادگیشون مغرور تر باشن و و خواسته های بالاتری داشته باشن برا همین کمنر کسی طرفشون میره
    به نظر من ی دختر اگه 20 تا صفت خوب هم داشته باشه 2 صفت مغرور و خودخواه بودن گند میزنه به همه ی اونا

دیدم که میگم...

2. 5 کاربر از VAHID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

مسائل ژنتیکی و store کردن اسپرم/تخمک در دوران جوانی قبل از رسیدن به دهه 30 زندگی رو فراموش نکنید که زمانی که تصمیم به تولید یک انسان گرفتیک، جنستون کیفیتش کم نشده باشه! #جدی
    داداش الان هورمون تستسترون اومده میزنی میلت میره بالا من خودم جوانم مصرفم میکنم

بعضی وقتا میبینم دختری نه قیافه و اندام داره نه عقل و هوش درستی داره نه حتی خانواده ی اسم و عوضه داری... اما ازدواج کرده و یکجورایی شوهره خیلی هم سرتره ازش... (به کسی بر نخوره لطفا...)

بعد در مقابل بعضی وقتا هم دخترایی میبینم که زیبا و خوش اخلاق و تحصیلکرده اند سرشون هم به تنشون میارزه حتی از نظر خانوادگی و فرهنگی هم نسبت به موارد بالا بهتراند اما میشنوم که خواستگار ندارند و از این موضوع ناراحت بودنشون هم مشخصه ...

دلیل این قضیه چیه؟
    یک دلیل بیشتر نداره اونم غرور

4. این کاربر از gymclass.heroes بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

این دسته افراد بیشتر شاید بخاطر شخصیت خانوادگیشون مغرور تر باشن و و خواسته های بالاتری داشته باشن برا همین کمنر کسی طرفشون میره
    به نظر من ی دختر اگه 20 تا صفت خوب هم داشته باشه 2 صفت مغرور و خودخواه بودن گند میزنه به همه ی اونا

دیدم که میگم...
    این غرور از کجا نشات میگیره ؟
    به نظرم آقایون تو این مغرور شدن دختران مقصران
    وقتی یک دختر میبینه تو کوچه و خیابون و دانشگاه چندین و چند پسر پیشنهاد دوستی و ... بهش مین خوب معلومه که مغرور میشه

6. 2 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

بعضی وقتا میبینم دختری نه قیافه و اندام داره نه عقل و هوش درستی داره نه حتی خانواده ی اسم و عوضه داری... اما ازدواج کرده و یکجورایی شوهره خیلی هم سرتره ازش... (به کسی بر نخوره لطفا...)

دلیل این قضیه چیه؟
    من با یک مثال جواب میدم ، فرض کنید یک دختر هم چهره خوب داره و هم تحصیلات کارشناسی ارشد، خب طبیعیه که انتظار داره همسرش هم حداقل ارشد باشه و احتمال اینکه به خاستگارای لیسانس جواب مثبت بده بسیار کمه و خب به طبع پسری که ارشد یا دکتری باشه و بیاد برای خاستگاری هم کمتره و هم ممکنه تمام ویژگی های لازم اون دختر رو نداشته باشه .من خودم دقیقا توی شرایط مشابه قرار گرفتم و حالا که کارشناسی ارشدم داره تموم میشه و در آینده هم قصد دکتری دارم خیلی از دخترها از چشمم افتادن و حداقل این انتظارو دارم همسرم هم مثل خودم تحصیلات بالا داشته باشه چون برام قابل قبول نیست با این مدرک ازدواج کنم و وارد دکتری بشم ولی خانمم لیسانسه باشه.

Sent from my PadFone 2 using Tapatalk

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

دلیل این قضیه چیه؟
    چون که ادمارو با "دیدن" نمیشه شناخت، شناخت فرآیند طولانی داره ...خلاصه این که شما اون هارو نمیشناسید و یا شناخت خیلی سطحی دارید.

9. این کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ممن خودم دقیقا توی شرایط مشابه قرار گرفتم و حالا که کارشناسی ارشدم داره تموم میشه و در آینده هم قصد دکتری دارم خیلی از دخترها از چشمم افتادن و حداقل این انتظارو دارم همسرم هم مثل خودم تحصیلات بالا داشته باشه چون برام قابل قبول نیست با این مدرک ازدواج کنم و وارد دکتری بشم ولی خانمم لیسانسه باشه.

Sent from my PadFone 2 using Tapatalk
    خیلی واسم جالبه . هر چی فکر می کنم اصلا متوجه ارتباط بین شعور و اخلاق و سطح تحصیلات نمیشم . من خودم ارشد گرفتم و بیشتر همکلاسیام آدمای گنده دماغ و مغروری بودن و اتفاقا به خاطر همین اخلاقشون هم اکثرا با سن بالا ، مجرد بودند یا شکست عشقی خورده بودن !!!

توی جمع افراد تحصیلکرده ، حتی یک بار هم ندیدم که سطح تحصیلات بتونه مانع از کوته نگری ها ، تعصبات ، خودخواهی ها ، حسادت ها و باقی صفات ناپسند بشه .
    در مورد رفتارهای ناجور و نابهنجار مثل اعتیاد و بحث های فساد اخلاقی که دیگه اصلا نمیخوام صحبت کنم!!!
    مشکل از اونجا شروع میشه که دانشگاه رفتن ، نوعی توهم و تخیل متفاوت بودن واسه افراد ایجاد می کنه . فکر می کنیم چون درس خوندیم ، پس دیگه الان ابر انسان هستیم و به جای راه رفتن ، پرواز می کنیم. در حالی که خیلیامون توی روابط اجتماعی و یا کاری ، انسان های شکست خورده ای هستیم . . جالب اینجاست که گاهی این توهم به قدری شدید میشد که بین خود دانشجو ها هم اختلاف طبقاتی بوجود میومد . مثلا توی دانشکده ما بچه های مکانیک ، دانشجویان متالورژی رو تحویل نمی گرفتند و صنایعی ها رو هم به زور جواب سلام می دادند.

من اگه قرار باشه ازدواج کنم ، اختلاف سطح تحصیلات ، آخرین معیارم خواهد بود .

دلیل این قضیه چیه؟
    دلیل اینه که ازدواج ، بستگی به خیلی شرایطی داره که فرد توش قرار میگیره . بحث روحی و فکری خود شخص ، نگرش خانواده ها و از همه مهمتر ، افرادی که در سن ازدواج بر سر راه شخص قرار می گیرند . این شرایط واسه همه یکسان نیست . ضمنا سلیقه افراد با هم فرق داره . ممکنه شما شخصی رو زشت و خنگ تلقی کنید ولی از نظر دیگران ، زیبا و باهوش باشه .

چون که ادمارو با "دیدن" نمیشه شناخت، شناخت فرآیند طولانی داره ...خلاصه این که شما اون هارو نمیشناسید و یا شناخت خیلی سطحی دارید.
    Last edited by PLAΨMID; 29-04-2017 at 11:48. دليل: multi quote

11. 5 کاربر از PLAΨMID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

خیلی واسم جالبه . هر چی فکر می کنم اصلا متوجه ارتباط بین شعور و اخلاق و سطح تحصیلات نمیشم . من خودم ارشد گرفتم و بیشتر همکلاسیام آدمای گنده دماغ و مغروری بودن و اتفاقا به خاطر همین اخلاقشون هم اکثرا با سن بالا ، مجرد بودند یا شکست عشقی خورده بودن !!!

توی جمع افراد تحصیلکرده ، حتی یک بار هم ندیدم که سطح تحصیلات بتونه مانع از کوته نگری ها ، تعصبات ، خودخواهی ها ، حسادت ها و باقی صفات ناپسند بشه .
    در مورد رفتارهای ناجور و نابهنجار مثل اعتیاد و بحث های فساد اخلاقی که دیگه اصلا نمیخوام صحبت کنم!!!
    مشکل از اونجا شروع میشه که دانشگاه رفتن ، نوعی توهم و تخیل متفاوت بودن واسه افراد ایجاد می کنه . فکر می کنیم چون درس خوندیم ، پس دیگه الان ابر انسان هستیم و به جای راه رفتن ، پرواز می کنیم. در حالی که خیلیامون توی روابط اجتماعی و یا کاری ، انسان های شکست خورده ای هستیم . . جالب اینجاست که گاهی این توهم به قدری شدید میشد که بین خود دانشجو ها هم اختلاف طبقاتی بوجود میومد . مثلا توی دانشکده ما بچه های مکانیک ، دانشجویان متالورژی رو تحویل نمی گرفتند و صنایعی ها رو هم به زور جواب سلام می دادند.

من اگه قرار باشه ازدواج کنم ، اختلاف سطح تحصیلات ، آخرین معیارم خواهد بود .

دلیل اینه که ازدواج ، بستگی به خیلی شرایطی داره که فرد توش قرار میگیره . بحث روحی و فکری خود شخص ، نگرش خانواده ها و از همه مهمتر ، افرادی که در سن ازدواج بر سر راه شخص قرار می گیرند . این شرایط واسه همه یکسان نیست . ضمنا سلیقه افراد با هم فرق داره . ممکنه شما شخصی رو زشت و خنگ تلقی کنید ولی از نظر دیگران ، زیبا و باهوش باشه .

این صحبت شمارو درخصوص تحصیلات و سطح روابط اجتماعی تایید میکنم و من توی دانشگاه حتی بعضی اساتید و افراد رو دیدم که به خاطر دکتری بودن دیگه خدارو بنده نیستن ، البته صحبت من از سطح سواد کلی است و منظورم اینه که قطعا مثل خیلی موارد فرهنگی،مالی و اجتماعی سطح سواد هم باید برابر یا حداقل با اختلاف کم باشه و قطعا من خودم هم جز افرادی نیستم که خودمو بخاطر ۴ کلاس سواد بگیرم و برتر از دیگران بدونم ولی من حتی گزینه هایی داشتم که دختر دیپلم بوده و خب رفتارهایی ازش دیدم که واقعا به سطح هم نمیخوردیم و چه بسیار دخترهایی که تازه به دانشگاه رفته و خودشونو توی اون همه آزادی گم کردن ،من بیشتر مقصودم اینه از نظر سطح تحصیلات و دانش پسر و دختر به هم بخورن حالا شما تصور کن دختر دکتری و پسر لیسانس این موضوع میتونه باعث خیلی اتفاقات ناگوار بشه.

13. این کاربر از bardia-vr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

دلیل این قضیه چیه؟
    داداش من خواستشون زیاده و خودشون رو خیلی بزرگ میدونن و انقدر لفتش میدن و پیش خودشون فکر میکنن پسر باید پسر ملکه باشه و با اسب سفید بیاد دنبالش!
    در نهایت همون میشه که دوستمون گفت. اخرش مجبور میشن با فرد بسیار پایین تر از خودش ازدواج کنه حالا از هر نظر. موردهای زیادی دیدم.

15. 2 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Spectero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

بعضی از افراد بیشتر خانمها تحت تاثیر فرهنگی که تو این چهار دهه بخصوص تو این بیست سال اخیر تو جامعه خوب آموزش دادند و خیلی خوب هم شیر فهم خانمها و دختر خانمها کردند اینه که شوهرت مایع دار باشه مهم نیست مواد می فروشه، دلاله، دزده و یا هر چیز دیگه. قیافه هم نداشت مهم نیست عوض پول که داره!. حالا نه همه خانمها اکثرا اینطوری هستند. باز قدیم ها اینطور که می گن و ما هم تو بچگی یه چیزهایی یادمون هست این مسائل خیلی کمتر بود و الان شما خوشتیپ، ورزشکار، اهل کتاب و مطالعه، با سواد (دانشگاهی یا غیر دانشگاهی)، زن دوست و اهل کار و کوشش برای خانواده باش ولی وضع مالیت تعریفی نداشته باشه و یه پراید داغون زیر پات باشه طرف نگاهت هم نمی کنه. اما اگر احمق، بی شخصیت، خانم باز و هرزه، مواد کش و مواد فروش، بی سواد و اشگول (دانشگاهی یا غیر دانشگاهی) و در یک کلام آشغال و عوضی باشی ولی مایع دار (فرقی نمی کنه از کجا و چطوری، فقط زیاد باشه که خانم حسابی مانور و پز بده) همه چیز ردیفه و خودش میگه بیا منو بگیر.
    شما به یه دختر بگو یه پسری هست دیپلم هم نداره، کچل هم هست، شکمش مثل زن حامله ورم کرده اونقدر خورده و قیافه جذابی هم نداره عوضش کارخونه داره یا چندین و چندین میلیارد دارایی، ماشین گرون قیمت، املاک و خونه و چی و چی. محاله بگه نه. چون مدرک رو سریع می خره. قیافه حداقلی هم داره باقیشم باز با پول و یه کاریش می کنیم. بعد هم وقتی پول زیاد داره کسی به چیزهای دیگش اهمیت نمی ده.
    تو این جامعه وقتی پیرمرد هرزه پولدار یا مرد متاهل پولدار می تونه خرج کنه دختره نمیره همسر یک مرد ضعیف زحمتکش بشه. نمی صرفه براش! و همه اینها محصول تفکر و فرهنگ این چهار دهه بخصوص بیست سال اخیر است و کسانی که شعار دادن جوانان باید ازدواج کنن خودشون جزء همه دسته افراد فاسد بودند که هشتاد سالشه و چند تا زن و کلی صیغه و معشوقه دارن و پسرهای جوون در سن ازدواج باید برن غاز بچرونن!

17. 2 کاربر از Spectero بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

بعضی از افراد بیشتر خانمها تحت تاثیر فرهنگی که تو این چهار دهه بخصوص تو این بیست سال اخیر تو جامعه خوب آموزش دادند و خیلی خوب هم شیر فهم خانمها و دختر خانمها کردند اینه که شوهرت مایع دار باشه مهم نیست مواد می فروشه، دلاله، دزده و یا هر چیز دیگه. قیافه هم نداشت مهم نیست عوض پول که داره!. حالا نه همه خانمها اکثرا اینطوری هستند. باز قدیم ها اینطور که می گن و ما هم تو بچگی یه چیزهایی یادمون هست این مسائل خیلی کمتر بود و الان شما خوشتیپ، ورزشکار، اهل کتاب و مطالعه، با سواد (دانشگاهی یا غیر دانشگاهی)، زن دوست و اهل کار و کوشش برای خانواده باش ولی وضع مالیت تعریفی نداشته باشه و یه پراید داغون زیر پات باشه طرف نگاهت هم نمی کنه. اما اگر احمق، بی شخصیت، خانم باز و هرزه، مواد کش و مواد فروش، بی سواد و اشگول (دانشگاهی یا غیر دانشگاهی) و در یک کلام آشغال و عوضی باشی ولی مایع دار (فرقی نمی کنه از کجا و چطوری، فقط زیاد باشه که خانم حسابی مانور و پز بده) همه چیز ردیفه و خودش میگه بیا منو بگیر.
    شما به یه دختر بگو یه پسری هست دیپلم هم نداره، کچل هم هست، شکمش مثل زن حامله ورم کرده اونقدر خورده و قیافه جذابی هم نداره عوضش کارخونه داره یا چندین و چندین میلیارد دارایی، ماشین گرون قیمت، املاک و خونه و چی و چی. محاله بگه نه. چون مدرک رو سریع می خره. قیافه حداقلی هم داره باقیشم باز با پول و یه کاریش می کنیم. بعد هم وقتی پول زیاد داره کسی به چیزهای دیگش اهمیت نمی ده.
    تو این جامعه وقتی پیرمرد هرزه پولدار یا مرد متاهل پولدار می تونه خرج کنه دختره نمیره همسر یک مرد ضعیف زحمتکش بشه. نمی صرفه براش! و همه اینها محصول تفکر و فرهنگ این چهار دهه بخصوص بیست سال اخیر است و کسانی که شعار دادن جوانان باید ازدواج کنن خودشون جزء همه دسته افراد فاسد بودند که هشتاد سالشه و چند تا زن و کلی صیغه و معشوقه دارن و پسرهای جوون در سن ازدواج باید برن غاز بچرونن!
    البته خدایی شما پیازداغش رو کمی زیاد کردی. بعیده قسمت اعظمی از دخترها اونطوری باشن. پول مهم هست ولی برخی موارد که گفتین بعیده خیلیا قبولش بکنن .
    با این حال وقایع تلخی در حال رخ دادنه در کشور. چند ده طلاق هر ساعت!!

19. 2 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •