تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 7 از 328 اولاول ... 345678910111757107 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

آخر فروم باز mohsenfhm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

مهمترین حس برای ازدواج حس تنهایی و نیاز به یک همدم هستش
    با این جمله کاملا موافقم . این حس تنهایی داره بدجوری منو از بین میبره ! اما جرات لازم برای ازدواج رو ندارم . به چند دلیل : ۱ - هیچ دختری به دلم نمیشینه . ۲ - به هیچ دختری نمی تونم اعتماد کنم چون ضربه ی سنگینی خوردم . ۳- انگیزه ای برای زندگی کردن ندارم . ۴- وضعیت اقتصادی کشور نا امید کننده ست .

2. 13 کاربر از mohsenfhm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه SEDRASOUL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

ایشا ا... مشکلات ازدواج ما جوونهام حل بشه

4. 3 کاربر از SEDRASOUL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

همدم کسیه که یارته-خیر و صلاح تو میخواد-محرم رازته-برات میمیره-تو سختیهای زندگی پیشته-حرف دل تو میتونی بهش بزنی-مکملته-باعث پیشرفتته-مادر/پدر بچه هاته-بچه هاتم نسلتن
    « و هوالذی خلقکم من نفس واحدة و جعل منها زوجها لیسکن الیها» « اوست آن کسی که شما را از نفس واحدی آفرید و جفت وی را از آن پدید آورد تا بدان آرام گیرد»
    با تشکر از جوابتون
    نمیخوام جزئی پاسخ بدم(و وارد بحث دونفره بشیم) ولی در کل
    در مورد مواردی که گفتی شما تا به حال برای من نیازی ایجاد نشده و اگر نیازی هم بوده در سایر موارد هم یا سرکوب شده یا از راهای دیگه بر طرف شده

تلاش و پیشرفت کنه واسه خودش که به کجا برسه؟برای پول؟پولش و به کی بده؟همش واسه خودش؟واسه غریبه ها؟یا واسه خانوادش که خیر شو میخوان؟یا واسه پیشرفت بچه ها و نسلش-واسه رفاه و آسایش کسایی که از خونشن-همیشه که پدر و ماد آدم کنارت نیستن-خواهر و برادرات هم میرن-خودت تو یه خونه تنها-آدم تنها کم میاره و این چیزیه که نسل بشر تا امروز بر همین منوال ادامه پیدا کرده
    همه چیز که توی زندگی پول نیستش انسان میتونه بره دنبال علاقه مندیهاش و چیزایی که واقعا دوست داره و بهش انگیزه زندگی میده حالا احتمال زیاد وقتی توی اون زمینه پیشرفت کنه براش پول هم به همراه داره حالا اینکه این پول بعد خودش قراره به کی برسه به نظرمن وقتی ما دیگه اینجا نباشم چه فرقی داره که پولمون هم به کی میرسه تازه اگر پولی باشه و ما که میلیاردر نیستیم که حالا نگران پول بعد از خودمون باشیم و راهای زیادی هم وجود داره مثلا میشه صرف امور خیریه کردش و ...
    در مورد ادامه نسل به جای اینکه فردی وارد این دنیا بشه که به همه بخواد ثابت بشه از نسل ماست و قرار نسل ما ادامه پیدا کنه با در نظر گرفتن مشکلاتی که قراره در آینده سر راهش باشه و آیا ما میتونیم کمکی کنیم یا نه بدتر شرمنده میشیم به نظر من همین که یاد خوبی ازمون باقی بمونه کافیه (مهمترین چیز به نظرم)

اگر منظورتون از نسل بشر تا به حال بر همین منوال بوده کشور خودمون هستش درست میفرمایید (با اینکه در حال حاظر هم همه این طرز فکر رو در کشورمون ندارند برای ازدواج)
    مسلم هستش که پدر و مادر به هیچ عنوان مسئول این نیستند که تا همیشه کنار بچه هاشون بمونند همون طوری که تو خارج از ایران بچه از سن 18 سالگی تمام مسئولیتش (در صورتی که خودش بخواد) با خودشه
    اینجا هم قرار نیستش چون پدر و مادر هستند (حتی اگر خودشون هم بخوان) ما تا همیشه پیششون بمونیم پس وقتی شرایط زندگی مستقل رو پیدا کردیم میتونیم به صورت مستقل به زندگی ادامه بدیم

6. 4 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

ببین با این وضعیت اقتصاد و ورشکستگی های کشور ازدواج خریته.دیروز دوست دخترم به خاطر اینکه خواستگاریش نمیرم با هم به هم زدیم و گفت از بلاتکلیفی متنفرم.عشق و حال و تفریحتو مطمئنن مجردی هم میتونی بکنی البته اگه بتونی دوست های خوبی داشته باشی.
    با این حرفت موافقم تازگی خانوم های مهترم بعد از اینکه صدرصد بفهمند که شما قصد ازدواج درنهایت ندارید حتی اگر شما بهشون این قول رو بدین که تا هر وقت بمونه شما هم هستی و با اینکه اگر حتی دوستتم داشته باشه و شما هم دوستش داشته باشی ولی بازم میرن دنبال کسی که شاید آنچنان حسی هم بهش نداشته باشند ولی مطمئن باشند که در نهایت ازدواج صورت میگیره (زرنگ شدن دیگه)

بهتره به جای اینکه بگیم عشق و حال مجردی رو میکنیم بگیم خارج از آزادی بیشتر که توی دوران متعهلی وجود نداره برای رفع نیاز تنهایی و همدم و ... با یه خانومی هم هستیم وبدون نیاز به ازدواج (صرفا امضا دو تا برگ کاغذ) این نیاز رو برطرف کرد در ضمن با مسئولیت کمتر و ریسک کمتر

با این جمله کاملا موافقم . این حس تنهایی داره بدجوری منو از بین میبره ! اما جرات لازم برای ازدواج رو ندارم . به چند دلیل : ۱ - هیچ دختری به دلم نمیشینه . ۲ - به هیچ دختری نمی تونم اعتماد کنم چون ضربه ی سنگینی خوردم . ۳- انگیزه ای برای زندگی کردن ندارم . ۴- وضعیت اقتصادی کشور نا امید کننده ست .
    همه دلایلی رو که گفتی کاملا درسته و همون ریسک های ازدواجه و اون نیاز هایی هم که گفتی بدون ازدواج توی رابطه با یه خانومی که دوستش داری و اونم شما رو دوست داره (ولی دو تا برگ کاغذ امضا نشده تا در صورت بروزهر گونه مشکلی از طرف هر کدوم از طرفین کار به جاهای باریک و طلاق و مهریه و ... و زندان برسه ) با ریسک و مسولیت کمتر میشه برطرف کرد
    Last edited by Mr_100_dolari; 13-09-2012 at 19:05.

8. 3 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

بحثهای قشنگی شده

خوشم اومد.دوستان خیلی خوب نظراتشون رو درباره ازدواج میگن

این طور که من نتیجه گرفتم اکثر جوانها به خاطر شرایط مالی تن به ازدواج نمیدون و همچنین اعتماد و مشکلاتی که بعد از ازدواج ممکنه بی افته

همونطور که میدونید چند وقتی هست که بازار طلاق داغ شده!! خیلی هم داغ

مخصوصا تو شهرهای بزرگی مثل تهران و کرج و اصفهان و مشهد و.....

ما که مجردیم باید از همین الان به جزء بحث مالی به بحثهای فرهنگی و اجتماعی و اعتقادی خودمون هم رسیدگی کنیم.از دوستان میخوام که کمی درباره این موضوع بحث کنیم

چطوری خودمون رو برای یه ازدواج موفق اماده کنیم؟
    چطور طرف مقابلمون رو انتخاب کنیم؟
    چطور از طرف مقابل یه شناخت خوب پیدا کنیم؟
    و............

10. 6 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

بحثهای قشنگی شده

این طور که من نتیجه گرفتم اکثر جوانها به خاطر شرایط مالی تن به ازدواج نمیدون و همچنین اعتماد و مشکلاتی که بعد از ازدواج ممکنه بی افته

ما که مجردیم باید از همین الان به جزء بحث مالی به بحثهای فرهنگی و اجتماعی و اعتقادی خودمون هم رسیدگی کنیم.از دوستان میخوام که کمی درباره این موضوع بحث کنیم

و............
    راست میگی طلاق این روزا بازارش خیلی خیلی داغ شده.دوستی دارم که قبلا به خدا حتی سیگار و قلیون هم نمیکشید.الان زنش طلاق میخواد و این بدبخت افتاده تو کراک.الان واقعا همه متاهل ها دارن از گرونی مینالن.و افراد مجرد که اینا رو ببینن و یه حساب سر انگشتی بکنن میبینن که ازدواج با این شرایط اشتباست.

12. 6 کاربر از armin_punisher6 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز GHOST RECON's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

اصلی ترین دلیل طلاق مشکلات جن.سی هست و اصلی ترین دلیل عدم ازدواج مشکلات مالی
    این دو تا رو نمیشه به هم ربط داد به نظرم

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

14. 3 کاربر از GHOST RECON بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mostafa_360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

نظر دوستان بسیار جالب و برخی بسیار هشدار دهنده و عبرت انگیز است.
    تقریبآ اکثر دوستان نظر مثبتی نسبت به ازدواج دارند اما سوال اساسی اینجاست که چگونه فرد ایده ال زندگی خودمون رو پیدا کنیم.اگر نظر من رو بخواهید اگاهی لازم،منطق و پرهیز از احساسات در مورد انتخاب همسر قطعآ باعث خواهد شد تا 80 درصد در انتخاب گزینه ی مناسب به پیروزی برسید.
    من به عنوان یک جوان ایرانی که خیلی هم تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که مهم ترین عامل عدم کامیابی،عدم لذت و حتی شکست (طلاق یا خیانت) در زندگی زوج های ایرانی اگاهی نداشتن از مسائل اجتماعی،روحیات و خواسته های جنس مخالف و در کل نداشتن درک کافی برای بر طرف کردن نیازهای همسر است.(البته همان طور که گفتم مسائل دیگری هم هست اما من به مهم ترینش اشاره کردم)
    خوب چنین اگاهی هم قبل از ازدواج (برای انتخاب همسر مناسب) و هم بعد از ازدواج (جهت رسیدن به کامیابی در زندگی زناشویی) نیازمند پرس و جو از افراد با تجربه و همچنین مطالعه است.من چند کتابی رو که واقعآ بهم کمک کردند رو براتون معرفی می کنم امیدوارم برای شما نیز مفید باشه:
    1.عشق هرگز کافی نیست (جان گری)
    2.مردان مریخی زنان ونوسی (جان گری)
    3.ایا تو ان گم شده ام هستی؟(باربارا دی انجلیس)
    4.رازهایی در مورد زنان (باربارا در انجلیس) البته نسخه دیگری به نام رازهایی در مورد مردان هم دارد که مناسب خانم هاست
    5.بهشت خانواده (سید جواد مصطفوی)

از سایر دوستان هم خواهشمندم تجربیات خودشون رو با ما در میان بگذارند تا برای همه مفید باشه.

16. 8 کاربر از mostafa_360 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه S.M.B's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    خونمون D:

12

به نام آنکه عشق ِ به "او" دارای "معنا"ست . . .
    شرط رسیدن ِ به "او" فناست . . .
    "فنا"ی در "راه او" "بقا"ست . . .
    و . . .

و "عشق" به "غیر او" نا رواست. . . !

-------------------
    "عشق" فقط شایسته خداست ....(عشقی که به خاطر او از همه چیزت بگذری ...)
    "دوست داشتن" شایسته" بندگان "خداست . ( البته دوست داشتنی برای خدا (اخلاص)!!! و "خدا" هم بخواد)
    معامله بزرگی است !! عجب معامله ای !!
    --------------------------
    ازدواج برای خداست ( سنت ) و اطاعت از او (خدا) هم از عشق ِ(با معرفت) به او میاد !
    "غم" "نعمتی" است خوردنی!
    ای اهل روزگار !!!
    غم ِ"روزگار" چیست ؟؟؟
    . . . این نیز بگذرد . . .
    یکسری متن که خودم خیلی دوستشون دارم !! شاید لازمتون شد !
    Last edited by S.M.B; 14-09-2012 at 16:15.

18. 2 کاربر از S.M.B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

بحثهای قشنگی شده

و............
    من در مورد این سوالات شما جزئی نمیتونم جواب بدم چون خیلی زیاده اما چیزایی کلی که به نظر شخصی خودم مهم هستش رو میگم (خیلی زیاده اما سعی میکنم مهم تر ها رو بگم)

دوستی قبل از ازدواج خیلی مهمه ( یا حالا همون دوران نامزدی بلند مدت ) به هیچ عنوان با یه مراسم خواستگاری که دو تا جوان بخوان بشینند 2 ساعت حرف بزنند و از علایق و ... خودشون بگن و در ظاهر هم از هم خوششون بیاد و بعد از یه مدت کوتاه بخوان ازدواج کنند صدر صد غلطه در مورد دوران نامزدی هم به نظر من حداقل باید دو سال باشه طوری که ببینی وقتی واقعا طرف مقابل از انتظار خسته شد عکس العملش چیه چون تو این زمونه خیلی ها بازیگر های خوبی شدند و برای اینکه به طرف برسند توی دوران نامزدی بهترین حالت خودشون رو نشون میدند ولی از فردای ازدواج روی واقعیشون نشون داده میشه (هم آقایون هم خانوم ها ) پس با مدت زمان بیشتر حداقلش اینه که میشه فهمید طرف واقعا چقدر به خاطر شما صبر میکنه و اینکه اگر کسه بهتری از شما پیدا شد میره یا به خاطر شما میمونه

تا جایی که میتونید از گذشته فرد و مشکلاتش باخبر بشین این طوری به شناخت بهتری از طرف مقابلتون میرسید اما معیار انتخابتون براساس گذشته فرد نباشه

تا قبل از ازدواج لازم نیستش که همه داشتهاتون رو مخصوصا جنبه مادیات رو به طرف بگین (البته اگر از لحاظ مالی خوب هستین مثلا از خودتون خونه دارید یا درآمد بالایی دارید) چون این جوری متوجه میشن که اون طرف مقابل دنبال خودتون هستش یا پولتون برای خیلی ها اینکه وضع مالی طرف مقابلشون خوب باشه از اهمیت بالایی برخورداره پس کسی که الان با فرض اینکه فکر کنه شما از خودت خونه ای نداری و وضع مالی متوسطی داری حاظر شده با شما ازدواج کنه فردا روز هم اگر خدایی نکرده واقعا دچار بی پولی شدید و از لحاظ اقتصادی بهم ریختید ول نمیکنه بره چون کسی نبوده که مادیات زیاد براش مهم بوده باشه از ابتدا (البته بعد از ازدواج یا زمانی که متوجه شدید شما رو برای خودتون میخواد میتونید بهش بگید )

سطح تحصیلات خیلی مهمه که تقریبا هم سطح باشه چون ممکنه اولش که آدم عاشقه بگه این حرفا کدومه اما بعدها همین تحصیلات چماقی بشه حتی به صورت غیر مستقیم توی سر آدم
    مثلا طرف مقابل کارشناس ارشد و شما فوق دیپلم خوب اگر مطمئن هستی که بعد از ادواج ادامه تحصیل میدی این خوبه اما اگر فاصله باشه حتی ممکنه (نه از طرف همسر) بلکه از طرف خانواده طرف مقابل گاهی تعنه ای زده بشه که باعث به وجود اومدن مشکل بشه پس این تحصیلات هم خیلی مهمه

متاسفانه الان مد شده میگن حالا طرف مهم نیستش زیادم اما بچه مایه داره هرگز به امید پول بابای طرف سراغ کسی نرید که 2 تا حالت بیشتر نداره
    یکی ممکنه تا آخر عمرتون یه پاپاسی هم بهتون نرسه و این طوری از ازدواجتون سر خورده میشید دوم اینکه ممکنه بابای طرف بهتون کمک کنه اما به جاش بشین برده خانواده همسرتون و غرورتون رو نابود کنند مثلا هر چی بشه زنه برگرده بگه خوب تو از خودت چی داشتی این خونه ای هم که توشی ماله بابای منه (از این موارد زیاد دیدم اما خیلی ها رو هم دیدم که به خاطر پول حاظر شدند حتی غرورشون هم له بشه)

مسائل اعتقادی رو خیلی خیلی جدی بگیرید ممکنه خانوم خیلی مذهبی باشه و آقا خیر یا بر عکسش که تو این حالت سر کوچکترین مسائل هم اختلاف به وجود میاد پس حتما ببینید طرف مقابل از لحاظ اعتقادی با شما جور درمیاد یا نه با خودتون نگید حالا ازدواج که کردیم درستش میکنم (مثلا نماز خونش میکنم و یا بهش میگم یه کم بیشتر حجابش رو رعایت کنه و ... )
    حتی در مورد اعتقادات توی خانواده طرفین هم اهمیت بدید

سطح درآمدی و فاصله طبقاتی بین طرفین و سطح فرهنگ و طرز فکر دو تا خانواده بهم بخوره و ... بعضی ها میگن مگه ما میخوایم با خانوادش ازدواج کنیم نه اما همون خانوادها هستند که با بچشون در ارتباطن و ممکنه بعدها مشکل وجود بیارن

و ...

درکل توی مدتی که با طرف دوست هستیم یا نامزد تا ازدواج کنیم باید همه جوره بسنجیمش و امتحانش کنیم و اون چیزی هم که هستین نشون بدید یعنی سعی نکنید همیشه توی بهترین حالتتون باشید تا بعد از ازدواج طرف نگه تا قبلش که اینطوری نبودی و مشکلات شروع بشه

ایشاالله که همتون خوشبخت و پولدار بشین
    Last edited by Mr_100_dolari; 15-09-2012 at 03:11.

20. 13 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •